Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2011-2012

Харесва ли ви тизи лов???  

382 members have voted

1. 1. Практикува те ли ловът на водоплаващ

• Не,защото нямаме концентрация на този дивеч.
    • Много рядко се среща в нашето ловно поле.
    • Това е ловът по който съм най-много запален.

Recommended Posts

Много дебела разлика има баси и анумалийте...При Станчо по се ядва, там са на 30лв/бр, ако вземеш минимум 6 ти падат на 27лв/бр, къде по доба цена...Но за сега от Кабелката си е най на далъвера...

Да вдигнали са цените във Фазания еми сигурно видяха че има търсене на продуктите и давай нагоре.

На мюретата слагате ли им някаква тежест?

Да аз има слагам тежест сто грама с дебела корда мисля, че се получава добре в събота ще ги снимам и ще пусна снимки.

Сега забелязах колега с теб май ходим на едно място на лов.

Наслука

Колега възможно е ако искаш може да се видим на реката в събота тъкмо ще ти покажа мюретата как съм ги направил.

Наслука и на теб.

Edited by DarkStorm

На мюретата слагате ли им някаква тежест?

Задължително тежест, иначе ще ги търсиш из гьола или реката...Аз слагам тежести от рибарски мрежи вързани с капроново въже като дължината на въжено е между 60 и 100см.

Тези мюренца са на много добра цена ама доставката е скъпа - http://www.ebay.co.uk/itm/AVERY-GREENHEAD-GEAR-GHG-HBII-MALLARD-DUCK-DECOYS-6-NEW-/160677723979?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2569237f4b

Колега възможно е ако искаш може да се видим на реката в събота тъкмо ще ти покажа мюретата как съм ги направил.

Наслука и на теб.

В събота съм за прасета и живи здрави в неделя на реката.

Тези мюренца са на много добра цена ама доставката е скъпа - http://www.ebay.co.u...=item2569237f4b

И от тях имам,но 12 бр. и са от Кабелас в момента там цената им е 49.99$ за 12 бр.

Инак всички мюрета на гринхед са супер.

Ето малко снимки от днес сутринта:

Браво колега супер си.

Цял ден ли беше на реката?

Кем колко са най активни?Даи малко повече информация.

И утре повече слука ако ходиш.

Сутрин и вечер са най-активни.

Аз обикновено си тръгвам към обяд понеже имам работа и не мога да остана цял ден, но ако имаш мюрета и свирка може и цял ден.

Благодаря и на теб НАСЛУКА.

И днес сутрешния прелет слабо пак...една женска от заранта и това е...Хубавото е, че днес към 10:00ч видях едно малко ято гъски да въртят над нивите и това ми подсказва, че скоро ще се дебнем с гъсетата...

post-6672-0-74500200-1321181500_thumb.jpg

post-6672-0-98319000-1321181514_thumb.jpg

Никой ли не ходи на юрдек бе хора???

Вечерният беше много по-добре тази вечер...мина доста юрдек и си ударихме, също и изтървахме, но не загубени...просто не уцелени в едни абсурдно близки разстояния, но някой път и това се случва...Аз съм доволен от кучето ми направи перфектни апорти в едно доста лошо време и макар и младо вече взима да работи на 100% с всичките му "салтанати" изискани от мен...

Също така на вечерния видях още 3-ри ята гъски преминаващи високо посока Бургас. След това от Колеги разбрах, че в Изгревско имало ударени 3-ри гъски...Айде Колеги идват идано да са като миналата година, та да си направим един подобаващ сезон на въдоплаващ.

Ето и малко снимки...

09ead8f332e5.jpg

7f21a61c3f0a.jpg

d7f374e4a5f9.jpg

825d1c594bb5.jpg

d4408eca27d0.jpg

656bcf7b8510.jpg

b6b8e42f4df0.jpg

7a0645fdb14a.jpg

Edited by BOJO PM

Абе, ходим, ама няма снимки.... Аз вчера влизах с лодката ама нямам мотор и ударих 3бр. два от които на брега още преди да свалим лодката.... , и днес ходих само на вечерния 1...

Браво на Божо и цялата група!

Тая седмица пропуснах патичарския лов по няколко причини,но по инфо от колеги не е имало нищо на гьола.Другата седмица ако не мине котка път ще се пробвам поне единия ден.Сушата пресуши гьоловете и остана само един,на който се събира всичкото ловец и най често лов не става.

Дано завали,че инак сме загубени.

Аз вчера нищо.На два пъти имах възможност да стрелям и не уцелих. :ksshunter1fe:

Нищо другия път ще има слука колега.

В неделя имаше много ловци,много стрелба и в крайна сметка резултати почти нямаше.

Абе, ходим, ама няма снимки.... Аз вчера влизах с лодката ама нямам мотор и ударих 3бр. два от които на брега още преди да свалим лодката.... , и днес ходих само на вечерния 1...

Ники що няма снимки бре??? Да не си се потопявал и ти като мен...междо другото вчера сутринта пак имах поишествия, пак потъвах и подводно плуване правех и сега телефона е на ремонт... :)))

П.с. мюретата са ти на път до края на седмицата ще ги имаш...

Браво на Божо и цялата група!

Тая седмица пропуснах патичарския лов по няколко причини,но по инфо от колеги не е имало нищо на гьола.Другата седмица ако не мине котка път ще се пробвам поне единия ден.Сушата пресуши гьоловете и остана само един,на който се събира всичкото ловец и най често лов не става.

Дано завали,че инак сме загубени.

Мерси Митак! Позадуха вятъра и тръгна малко юрдека. Гледам има и прелетен, а също така се появиха и други патки дето обикновенно ги няма...Иначе и при нас има много гьолове без вода дето там си правим хубав лов, но таз година много сушаво и както казваш дано повали обилно та да направи водица...

Там покрай вашите райони не се ли видя гъска? Днес завъртях някай и друг телефон и казват, че доста са се размърдали гъсетата, даже и по тецовете ги има вече...Наслука!

Edited by BOJO PM

Шефе,пак ли плува бре???Взема да отворя един сервиз,за ремонт на телефони и фотоапарати и само ти ще ми стигаш като клиент. :D;)

Шефе,пак ли плува бре???Взема да отворя един сервиз,за ремонт на телефони и фотоапарати и само ти ще ми стигаш като клиент. :D;)

Пак, пак бе Началник...като паднах държах пушката в ръката и така е потопих в тинята, че нямаше чистене след това...ама какво да направя, нещо карък ме гони, станах като земноводно... :))) А за телефона ще видим, камерата от миналият път не става...Важното е, че имаше пак емоции...добре, че се бях в нашето поле, та бързо си ходих да се пременя...

Edited by BOJO PM

Пак, пак бе Началник...като паднах държах пушката в ръката и така е потопих в тинята, че нямаше чистене след това...ама какво да направя, нещо карък ме гони, станах като земноводно... :))) Важното е, че имаше пак емоции...добре, че се бях в нашето поле, та бързо си ходих да се пременя...

Баси каръка, вече в лодката не те пускам, шЪ на потопиш, па няам повече лодки... :snorkle:

Баси каръка, вече в лодката не те пускам, шЪ на потопиш, па няам повече лодки... :snorkle:

Ники верно, но ти поне си имаш водоустойчива кутия и нямаш проблеми с техниката...а за първата лодка аз не съм бил, така, че не съм само аз карък...хихихихих

Ники верно, но ти поне си имаш водоустойчива кутия и нямаш проблеми с техниката...а за първата лодка аз не съм бил, така, че не съм само аз карък...хихихихих

Хахаха, що не даде апарата в кутията....За първата лодка вълните бяха виновни, добре че не ги видя....

Тая седмица ще си вземам мотора и ще разуча местата в другата посока, може да организираме нещо с Бракониера.... ако се навие да влезе в подводницата....хохоххохо

С тоя карък шефа как да се кача в лодката,като на плиткото е пил вода?Ако може с газене да стигна там съм.