Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2011-2012

Харесва ли ви тизи лов???  

382 members have voted

1. 1. Практикува те ли ловът на водоплаващ

• Не,защото нямаме концентрация на този дивеч.
    • Много рядко се среща в нашето ловно поле.
    • Това е ловът по който съм най-много запален.

Recommended Posts

Днес явно денят е късметлийски, тъй като даде добре слука на любимия юрдечи лов. Времето, не даде никакъв нишан, че ще има такъв лов. От сутринта с колегата се тюхках ме, че няма мъгла и явно няма да направим работа, но беше добре.

После на вечерния при супер топло време и не помръдване на въздуха...викам си ще ходим на пикник и ще чоплим слънчоглед, щото в това време няма да мине нищо. Да, ама не...имаше хубав прелет...с групата ударихме патици, изтървахме също, но загубени нямаше, което е супер добре.

Ето и малко снимчици...

d3e627d85371.jpg

41c269adb969.jpg

d42f6c04bb15.jpg

18a10c1adbb8.jpg

0fda4b0b14df.jpg

А така гледам групата на лице и с отлична слука,браво шефе.

Гледам набора Миленчо с вас,отличници. ;)

А така гледам групата на лице и с отлична слука,браво шефе.

Гледам набора Миленчо с вас,отличници. ;)

Началник, както пожела по-рано днес се сбъдна и имаше хубава слука...а отделно, да събира ме се все наши хора сме...Милен се върна преди дни от Русия и пак сме заедно на лов. Само дето твоя адаш се скатава напоследък и не излиза много... :)

Браво Божка, евала за организация и мерак! Кучето от снимките е човек за мен! Евала!!!!!!!! ;):bira::hi:

Благодаря, наистина за юрдека мерака ни е голям и се мъчим да си го поддържаме...А относно кучето още се учим...още няма две години има още какво да додяламе, трябват си някой и други подобрения...иначе във водата е направо уникална...с една дума лабрадор!

Edited by BOJO PM

Вчера много патки много нещо, аз прибрах само два бр,,,, и на нощния 3, ама нямах апарат за снимки...

post-8425-0-03402200-1322373556_thumb.jpg

Мюренцата са супер, дори вече имам едно простреляно... Божо мерси :)

post-8425-0-02384700-1322373554_thumb.jpg

Кацаха доста далече от мен, иначе кефа е голям, звука като мине едно голямо ято, все едно тир минава...

post-8425-0-71151600-1322373554_thumb.jpg

post-8425-0-28790700-1322373555_thumb.jpg

post-8425-0-65367200-1322373556_thumb.jpg

Edited by nikito776

Днес патици нямаше обаче изненадах една лисица.

Довечера продължавам.

Вчера много патки много нещо, аз прибрах само два бр,,,, и на нощния 3, ама нямах апарат за снимки...

post-8425-0-02384700-1322373554_thumb.jpg

Кацаха доста далече от мен, иначе кефа е голям, звука като мине едно голямо ято, все едно тир минава...

post-8425-0-71151600-1322373554_thumb.jpg

post-8425-0-28790700-1322373555_thumb.jpg

Браво Ники,ама на толкоз много патки само две ли оспя да прибереш,или имаше и загубени???

Поздравления.

Браво Ники,ама на толкоз много патки само две ли оспя да прибереш,или имаше и загубени???

Поздравления.

За губени три, бях на място, дето не идваха близо, а аз на далече нали не мога да ги целя...

Браво Никич, пак си направил работа...Сам ли беше? Кога пак ще направим един съвместен лов при теб? От мюретата си доволен значи...Радвам се, ама що вече имаш простреляно, да не са ги стреляли м/д другото...

Таз вечер при нас слабо...ударихме само една женска и толкоз...ама пак не сме капо и добре, че беше Лаба, че нямаше и нея да имаме...

Айде ще се чуем тези дни...Поздрави!

Edited by BOJO PM

Браво Никич, пак си направил работа...Сам ли беше? Кога пак ще направим един съвместен лов при теб? От мюретата си доволен значи...Радвам се, ама що вече имаш простреляно, да не са ги стреляли м/д другото...

Таз вечер при нас слабо...ударихме само една женска и толкоз...ама пак не сме капо и добре, че беше Лаба, че нямаше и нея да имаме...

Айде ще се чуем тези дни...Поздрави!

Доубивах едно паднало до мюретата и закачих едното...

А лов, ще направим, когато кажеш.

Доубивах едно паднало до мюретата и закачих едното...

А лов, ще направим, когато кажеш.

Аха предположих, ама нищо му няма и така върши работа...

Ще трябва да следим времето като е хубаво и тогава, щото няма да можем да влезем иначе...:)

Тази седмица и аз проверих как е по Дунав. Минаха няколко ята гъски. Успях да отстрелям 5 гъски и една патица. Прибрани три гъски и една патица. Двете отидоха храна за рибите имаше доста вълни и лодкаря каза че не ги е видял от вълните

Ето снимка:

post-635-0-54349800-1322469557_thumb.jpg

Edited by Turhan Niyazi

Тази седмица и аз проверих как е по Дунав. Минаха няколко ята гъски. Успях да отстрелям 5 гъски и една патица. Прибрани три гъски и една патица. Двете отидоха храна за рибите имаше доста вълни и лодкаря каза че не ги е видял от вълните

Поздравления Колега за слуката. Тази седмица вече се видя на доста места паднали гъски, тава значи, че скоро ще почне и основния лов на този дивеч. Вие как ги ловувахте на прелет като прелитат над реката ли? По нивите пасът ли вече? Поздрави още веднъж!

Благодаря за поздравленията. Тези са ловувани на прелет. Минаваха доста високо отсреляни са с патрони номер 7/0 на БП

Браво бе чета,постреляли сте си...Браво и на Турхан,първите гъсета ,а?Как ги чакаме и ние,направо ужас,сега още гоним гилиганите..хахаха

:wizard: Браво колега,само така,но като си застанал на р.Дунав ще пропуснеш ли и някое друго гъсе за южна България,че май ще ги забравим какво беше това,хвърчи ли ,яде ли се.Продължавайте в същия дух! :cap:

Нашата група практикува лов на патици чрез "гонка". Стрелците застават на предполагаемото място, от където ще прелетят, а един ги вдига от реката.

Това е резултата от неделя:

post-13544-0-90360500-1322555596_thumb.jpg

Наслука!

Нашата група практикува лов на патици чрез "гонка". Стрелците застават на предполагаемото място, от където ще прелетят, а един ги вдига от реката.

Това е резултата от неделя:

post-13544-0-90360500-1322555596_thumb.jpg

Наслука!

Явно върши работа ;)

Имате ли отзиви за тези патронои?

Марката им е добра а модела плзвал ли го е някой?

NSI GM3 FAST 12/70 N 3 32 gr

И наслука през следващите ловни дни

post-27371-0-60171800-1322649003_thumb.jpg

Имате ли отзиви за тези патронои?

Марката им е добра а модела плзвал ли го е някой?

NSI GM3 FAST 12/70 N 3 32 gr

И наслука през следващите ловни дни

Стрелям с NSI TORDO 32 g №5 и според моите изисквания са добри,та предполагам и тия.Стреляй без притеснения и сподели впечатления!

Отдавна се канех да направя лов на вечерния прелет. Днес "гонките" не дадоха желания резултат, за това към 16:30 пъхнах гащеризона в раницата, метнах се в колата и нагазих в едни плитчини. Още с отиването имаше 5 юрдека да се плацикат на другия бряг. Към 17 ч дойде един разведчик и кацна над мен, а след него и групата. Смъкнах един, падна на брега. Докато се катеря да го взема взеха да идват, айде още един на брега, следващия падна в реката и като нагазих да го вземам съборих още два и того - 5 за 20 минути. Познайте другата събота към 17 часа къде съм - еми пак там.

post-13544-0-14746700-1322929576_thumb.jpg

Наслука!

Браво за слуката Бат Кифи!!!

Днеска на свинския можех да сваля два юрдека, ама запазих самообладание и не стрелях. Макар ,че без да се усетя бях сменил бренекето със сачми. :)

Не очаквах да видя юрдек в гората. Ама после ми стана ясно, женския беше ранен, а мъжкия кръжеше над мен с цел да ми отвлече вниманието от женската, към която се придвижвах.

Edited by shot1

Отдавна се канех да направя лов на вечерния прелет. Днес "гонките" не дадоха желания резултат, за това към 16:30 пъхнах гащеризона в раницата, метнах се в колата и нагазих в едни плитчини. Още с отиването имаше 5 юрдека да се плацикат на другия бряг. Към 17 ч дойде един разведчик и кацна над мен, а след него и групата. Смъкнах един, падна на брега. Докато се катеря да го взема взеха да идват, айде още един на брега, следващия падна в реката и като нагазих да го вземам съборих още два и того - 5 за 20 минути. Познайте другата събота към 17 часа къде съм - еми пак там.

post-13544-0-14746700-1322929576_thumb.jpg

Наслука!

Натюрморта се е получил много добре в тон са с теракота, другата седмица пак така де е. Днес и аз реших да се разходя из едни шавари и плитки водоемчета. Имаше мъгла, времето идеално. Бяхме там още по тъмно и се чуваха да се обаждат във водата, но така и не осъществихме визуален контакт :) с вдигането на мъглата се оказа че и те са си хванали вече очите, а прелет нямаше никакъв. За това му викат СЛУКА, пожелавам я на всички колеги!

Днес привечер пак излязохме с колегите да пробваме юрдека и пак за учудване на хубавото време даде слука. Ударихме някоя и друга патка доволно. Нямахме нито една загубена...благодарение на кучетата, което ме радва много...Наслука!

Ето малко фотоси...

377b9aad6ff4.jpg

7279fffbf0fd.jpg

a17e3dd69a71.jpg