Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2011-2012

Харесва ли ви тизи лов???  

382 members have voted

1. 1. Практикува те ли ловът на водоплаващ

• Не,защото нямаме концентрация на този дивеч.
    • Много рядко се среща в нашето ловно поле.
    • Това е ловът по който съм най-много запален.

Recommended Posts

Не, налични са си, просто накрая ми казва, че има ограничение за тях, да ги поръчам по въздух. Само че, за да хвана един промо код наръчах неща за 170 долара и това доста ще ми вдигне цената, освен това ще ме хване и митото... За да не ме хване мито трябва поръчката да е до към 130 долара, а кода е за над 150 и става леко невъзможно. Чудно ми е какво е това ограничение, за оръжие, патрони, ножове ясно, ама за мюрета. И аз предположих, че е заради обема, ама каква е разликата по въздух и земя, обема не се намалява

Не е от обема...дай линк към мюретата.

Колега, има ограничение за тази стока и то е следното:

Must Ship

• International Air when shipping to International addresses

Иначе мюретата са добри.

Ето. Между другото дали са добри?

На мен ми ги дава без проблем доставка. Какво правиш ти, че не ти позволява...сигурно се пробваш с обикновена и за това. Обемистите неща с обикновена доставка не стават. Мюретата са супер за цената им. Аз ловувам с такива.

============================

Billing/Shipping Information

Billing Address

• Shipping Address
  • Same as billing address

Review Your Order

Flambeau® Storm Front Duck Decoys – Standard Mallards Item : IK - 420209 Availability: In Stock Qty: 1

Reg: $39.99 Sale: $34.99 each Shipping Method: International Air

Item will be delivered in 7-14 business days. Price: $34.99

View Item Notes

Merchandise Total: $34.99

Change Shipping Method Shipping and Handling Charges: $40.00 Taxes: $0.00

Amount Due: $74.99

От тук имаш 20% ДДС + 12лв и +15лв митнически агент. Крайна цена по мои сметки = 162 лв делено на 12бр. излизат ти по 13,50лв.

Хубаво е да се комбинираш с приятел. Така ще си разделите транспорта и ще ти легнат по евтино.

Поздрави!

Edited by BOJO PM

На мен ми ги дава без проблем доставка. Какво правиш ти, че не ти позволява...сигурно се пробваш с обикновена и за това. Обемистите неща с обикновена доставка не стават. Мюретата са супер за цената им. Аз ловувам с такива.

============================

Billing/Shipping Information

Billing Address

• Shipping Address
  • Same as billing address

Review Your Order

Flambeau® Storm Front Duck Decoys – Standard Mallards Item : IK - 420209 Availability: In Stock Qty: 1

Reg: $39.99 Sale: $34.99 each Shipping Method: International Air

Item will be delivered in 7-14 business days. Price: $34.99

View Item Notes

Merchandise Total: $34.99

Change Shipping Method Shipping and Handling Charges: $40.00 Taxes: $0.00

Amount Due: $74.99

От тук имаш 20% ДДС + 12лв и +15лв митнически агент. Крайна цена по мои сметки = 162 лв делено на 12бр. излизат ти по 13,50лв.

Хубаво е да се комбинираш с приятел. Така ще си разделите транспорта и ще ти легнат по евтино.

Поздрави!

Как да разбереш какво правя, като не четеш :).

Малко не е тук мястото, за което се извинявам, но да попитам дали някой знае, защо не позволява да поръчам мюрета от Кабелас с "International Surface"? Какви са тези ограничения?

За комбинирането е ясно, но тези неща за какво са + 12лв и +15лв митнически агент? Заради въздуха ли трябва да минавам митница, защото по принцип за неща под 300лв не би трябвало да минавам митница сам, а пощата да си я минава? Поръчвал съм доста пъти и от различни места, но ми стана интересно защо не мога да ги поръчам по нормалния начин, а трябва по по-скъпия.

Поздрави и на теб.

Как да разбереш какво правя, като не четеш :).

За комбинирането е ясно, но тези неща за какво са + 12лв и +15лв митнически агент? Заради въздуха ли трябва да минавам митница, защото по принцип за неща под 300лв не би трябвало да минавам митница сам, а пощата да си я минава? Поръчвал съм доста пъти и от различни места, но ми стана интересно защо не мога да ги поръчам по нормалния начин, а трябва по по-скъпия.

Поздрави и на теб.

Изтървал съм го първия постя уж четох... 12 лева е таксата на UPS куриера - поне в Бургас е толкова. 15 лв е митническия агент, който трябва да ти подготви декларацията за ДДС-то в митницата. Тъй като те няма агент както пощите. Български пощи имат митница и за това не минаваш тези процедури и плащаш само 6 лв такса. Поне при нас е така...Ако пък нямаш ЕОРИ номер и това трябва да си направиш в митницата предварително става за един ден.

Изтървал съм го първия постя уж четох... 12 лева е таксата на UPS куриера - поне в Бургас е толкова. 15 лв е митническия агент, който трябва да ти подготви декларацията за ДДС-то в митницата. Тъй като те няма агент както пощите. Български пощи имат митница и за това не минаваш тези процедури и плащаш само 6 лв такса. Поне при нас е така...Ако пък нямаш ЕОРИ номер и това трябва да си направиш в митницата предварително става за един ден.

Значи по въздух е с ЮПС и се плащат допълнителни такси. Имам номер, благодаря. Чудно ми беше поради каква причина ги пращат само по въздух. Не вярвам пощите да не приемат по-обемисти колети, възможно е да искат допълнителни пари, ама да не приемат... То по тая логика утре може да забранят и гумените ботуши по земя, защото са от гума и да те карат да ги поръчаш по скъпия начин...

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

7 номер е универсал-аз Мите го ползвам дайе и в по студеното време на нощния прелет-с малкия Яланджиев ползваме на нощния само 7- даже се мачим да гоним и по ситни номера-особенно за барнетата тои слага и 10 номер с касата цев

• 1 month later...

Тези, дали са по-добри от тези, някой има ли наблюдения?

Колега ползвам и двата модела и съм доволен и от двата, но за мен Greenhead от Flambeau® . Остава ти да си прецениш. Виждам, че в момента цената е еднаква, така, че по добре Грийнхед-а.

Колега ползвам и двата модела и съм доволен и от двата, но за мен Greenhead от Flambeau® . Остава ти да си прецениш. Виждам, че в момента цената е еднаква, така, че по добре Грийнхед-а.

Знаех си кой ще се отзове :), благодаря. Тези ли имаш предвид, защото в името на другите има Greenhead, но пък тези са на Flambeau?

Знаех си кой ще се отзове :), благодаря. Тези ли имаш предвид, защото в името на другите има Greenhead, но пък тези са на Flambeau?

Няма проблем...Имах в предвид тези --> Greenhead Gear® "Hot Buy II"™ Weighted-Keel Mallard Decoy по добри са като качество и боя, а и сега цената им е еднаква като на Flambeau®.

Ако ще си взимаш на Flambeau®, по добре изчакай, ще ги пуснат с 10$ по евтини, тогава излиза сметката. Ако ли не, си взимай сега на Greenhead Gear® докато са по евтинки.

Няма проблем...Имах в предвид тези --> Greenhead Gear® "Hot Buy II"™ Weighted-Keel Mallard Decoy по добри са като качество и боя, а и сега цената им е еднаква като на Flambeau®.

Ако ще си взимаш на Flambeau®, по добре изчакай, ще ги пуснат с 10$ по евтини, тогава излиза сметката. Ако ли не, си взимай сега на Greenhead Gear® докато са по евтинки.

Пък и на сачми носят доста.От двата модела Божката ти каза кой е верния при това че са на една цена в момента,проверени и изпитани лично от мен и другари вече три сезона,а виждаш как ловуваме.

Благодаря Ви, снощи ги поръчах. Дано само няма проблем, че направих една врътка за доставката. Да запитам нещо, дали е проблем като ги ползвам, ако слагам и старите мюрета, които са купувани от тук и предполагам са доста по-некачествени или да си карам само с тези?

Edited by Peter1985bg

Благодаря Ви, снощи ги поръчах. Дано само няма проблем, че направих една врътка за доставката. Да запитам нещо, дали е проблем като ги ползвам, ако слагам и старите мюрета, които са купувани от тук и предполагам са доста по-некачествени или да си карам само с тези?

Според мен не е проблем, ползвай си ги...колкото повече, толкова повече...:) Аз имам такива стари даже изтъркани и си ги ползвам, щото винаги не ми стигат мюретата...той Бракото знае...:)

Слагай смело,аз два сезона ловувах по този начин,но онези не издържаха на тази експлоатация и бяха заменени с кабеласки.

И на мен все не ми стигат пущините.

• 2 months later...

Привет на всички патичари,някой знаели нещо по въпросът дали от утре се открива сезона на водоплаващ.

Или е само слух :girl_cray2: .

Привет на всички патичари,някой знаели нещо по въпросът дали от утре се открива сезона на водоплаващ.

Или е само слух :girl_cray2: .

Това и като слух не съм го чул даже.Ти къде го чу този слух?

Това и като слух не съм го чул даже.Ти къде го чу този слух?

Днес колеги коментираха,затова питам дали някой е чул нещо.

• 4 weeks later...

Тази тема вече е за архива и затова я заключвам и отварям друга.

Наслука и през новия сезон.