Jump to content

За циганските своеволия и убийства и реакцията срещу тях

vve
 Share

Recommended Posts

Е да,ама Босфор ти ви дали ще направи репортаж по случая,или им е казано да си мълчат и в следващите 20 години,докато циганите се събират на тумби да крадат и убиват и докато тече "интеграцията" им?Това ако се изнесе като новина от телевизийте този път ще стане страшно за участниците в това деяние!Или е поредния "дребен" битов инцедент ,в който цигани безнаказано бият българи?!

Това го слушах преди малко в новините по радиото "Хоризонт" в 12 часа.

• Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това го слушах преди малко в новините по радиото "Хоризонт" в 12 часа.

И аз забелязах,че само Нацианалното радио има правилна преценка на ситуацията и не спестява истината както във фактите,така и в коментарите си,за разлика от телевизийте,Премиера и Президента!Представяш ли си каква наглост-Хората се опитват да опазят имотите си ,срещу което получават бой?!?Е това ,ако е държава,здраве му кажи!Те си "земат" само,бе "берат" си...Да се чуди човек,да се смее ли,да плаче ли?http://vbox7.com/play:ea399ffe&al=2&vid=8076382

Май че става актуална тема "Какво да правя ако 40 мангала нахлуят у дома" или нещо подобно ?! :rolleyes:

Наистина въпросът ти е много уместен.В случая те те превъзхождат физически и твоята самоотбрана трябва да е адекватна на тяхното нападение в дистанцията около двата метра.НО.........според БГ законодателството трябва да им се оставиш да ти счупят крак,ръка,череп и др.,,да те понарежат и чак тогава да не забравиш че трябва да произведеш предупредителен.След това отстъпвайки назад/ако можеш да се движиш/ при падането тогава вече да произведеш два неволни изстрела ;) .Зависи с колко спусъка ти е пушката и кой №съчми си им приготвил.... :dapriest:.

След това се започва:Дознание,Прокуратура,Съд и ........... :wizard: си таковало майката.Това е легалният начин.Другият начин е много прост,но не е за в ефира.Сори!

В цивилизованите държави като в Народна Република АМЕРИКА това е решено преди 200 години,но там нямат цигани.Ако тук частната собственост НАИСТИНА стане неприкосновена и да може да се наказва противозаконното влизане недай си боже да е пък със взлом всяка сутрин ще осъмват изтумбени по два три мангала на хорицата в дворовете.

Наистина въпросът ти е много уместен.В случая те те превъзхождат физически и твоята самоотбрана трябва да е адекватна на тяхното нападение в дистанцията около двата метра.НО.........според БГ законодателството трябва да им се оставиш да ти счупят крак,ръка,череп и др.,,да те понарежат и чак тогава да не забравиш че трябва да произведеш предупредителен.След това отстъпвайки назад/ако можеш да се движиш/ при падането тогава вече да произведеш два неволни изстрела ;) .Зависи с колко спусъка ти е пушката и кой №съчми си им приготвил.... :dapriest:.

След това се започва:Дознание,Прокуратура,Съд и ........... :wizard: си таковало майката.Това е легалният начин.Другият начин е много прост,но не е за в ефира.Сори!

В цивилизованите държави като в Народна Република АМЕРИКА това е решено преди 200 години,но там нямат цигани.Ако тук частната собственост НАИСТИНА стане неприкосновена и да може да се наказва противозаконното влизане недай си боже да е пък със взлом всяка сутрин ще осъмват изтумбени по два три мангала на хорицата в дворовете.

По байтошово време имах един период в който живеех в блок до циганска махала и работех на смени.Веднъж се прибирах сам от нощна смяна /пеша/ и наблизо до блока ме нападнаха четирима мангали.Сигурно са искали да ме оберат.Единия държеше нещо дълго в ръката ... бях млад и як и още първия когото ударих падна по гръб ... беше тоя с "оръжието" а другите като че ли замръзнаха като го видяха че падна.Аз използвах момента и побягнах към блока ... не видях добре какво стана но те не ме гониха.И от други бях чувал тогава че ако не те е страх и свалиш един другите се плашат много ... така и стана тогава.Сега нещата са променени и те нападат на огромни тълпи и бият докато могат ... без милост ,зверски ,така стават много от техните убийства за които постоянно слушаме.Един или двама ... напада ги тълпа и следва убийство.Нямат тоя страх дето го имаха тогава.Та съм си мислил какво може да направи човек ако му се случи това на него.Примерно казваш си "от затвор се излиза от гроб не" и вадиш желязото.Но дори да си въоръжен и си у дома си аз пак си мисля че ако такава тълпа те нападне дори и оръжието няма да ти помогне да се спасиш ? Има ли някакви начини според вас ? То сега всеки си вика "то точно на мене няма да ми се случи" ... ама знае ли човек ? Колко невинни живота затриха тия , да не ги изброявам , случаите са известни.

По байтошово време имах един период в който живеех в блок до циганска махала и работех на смени.Веднъж се прибирах сам от нощна смяна /пеша/ и наблизо до блока ме нападнаха четирима мангали.Сигурно са искали да ме оберат.Единия държеше нещо дълго в ръката ... бях млад и як и още първия когото ударих падна по гръб ... беше тоя с "оръжието" а другите като че ли замръзнаха като го видяха че падна.Аз използвах момента и побягнах към блока ... не видях добре какво стана но те не ме гониха.И от други бях чувал тогава че ако не те е страх и свалиш един другите се плашат много ... така и стана тогава.Сега нещата са променени и те нападат на огромни тълпи и бият докато могат ... без милост ,зверски ,така стават много от техните убийства за които постоянно слушаме.Един или двама ... напада ги тълпа и следва убийство.Нямат тоя страх дето го имаха тогава.Та съм си мислил какво може да направи човек ако му се случи това на него.Примерно казваш си "от затвор се излиза от гроб не" и вадиш желязото.Но дори да си въоръжен и си у дома си аз пак си мисля че ако такава тълпа те нападне дори и оръжието няма да ти помогне да се спасиш ? Има ли някакви начини според вас ? То сега всеки си вика "то точно на мене няма да ми се случи" ... ама знае ли човек ? Колко невинни живота затриха тия , да не ги изброявам , случаите са известни.

При опазване на дома си и/или своя живот се действа спрямо законите на Р България за употреба на огнестрелно оръжие за самозащита. Впрочем оръжието може да се използва и за опазване живота на друго човешко същество или държавни обекти и т.н....

Отново обаче пишете за циганите.. какво ще направите ако циганите..

Не трябва да се прави такова разделяне - разберете... Каквото за циганите такова и за българите !!!

Отново повтарям, не групирайте циганите под общ знаменател!!!

Аз обаче имам един друг въпрос - Как е възможно - какви са тези закони, при които полицай изпълняващ служебните си задължения не смее да стреля срещу човек ходещ срещу него и заканващ се с нож или кол или брадва и т.н ?

То лобо задаваш въпрос за гражданите, ми то полицаите нямат право да се защитават бре човек... тая държава е за....

Абе Юли,що се прайш ся ,че не разбираш?Какво има да си кривим душите сега?Ти разбираш ли какво ни чака като нация,ако продължим да твърдим,че определена етническа група от нашето общество,която паразитира на гърба и за сметка на средствата, имотите,живота и здравето на останалите,не представлява опасност за нас?!България я очаква нерозово бъдеще ако не си реши радикално проблема с циганското малцинство!Точно в този момент Държавата трябва да защити своите граждани като влезе в тая махала обявявайки акта за чисто криминален,щото той си е такъв и да ги сгази тези мангали!И не само тези,а всички,които смятат ,че събирайки се на тумби остават безнаказани!Представяш ли си -в 21 век в държава от ЕС определена етническа група,коята на всичко отгоре е и малцинство си позволява да "въдворява" нейните правила?!Побеснявам направо,като чета такива работи как видиш ли нямало закони!Закони има,но няма воля да бъдат приложени,щото ония мишки пак ще купуват гласове от тях!

За съжаление България все още се управлява от хора, които зависят от гласовете на малцинствата и според мен поради простата причина, че много скоро предстоят избори всичко ще се размине.Такава простотия в света няма ама ние сме си за е..не, защото допускаме това да се случи група мангали да дерибействат върху нас, защото видиш ли ти от Германията ни били казали, че трябва да ги приобщаваме и социализираме.Не мога да разбера как да социализираш циганин вари го печи го то мангала си остава мангал.Но истината е , че от Европа ни натискат, за да не отидат при тях те са заинтересовани да си ги държим(демек да си ги издържа ме ние ).В тази държава циганите са по привилегировани от българите. :mamba: :mamba: :mamba: Скоро тези ще ни управляват, но всъщност те си ни управляват от години. :angry:

Видяхте ли?Уж само Киро Рашков беше боклук,а другите цигани стока..ето,одеве дадоха по новините,че пак група цигани пребили семейство,което се опитало да предотврати кражба.ЕЕЕЕЕ,много насериозно се взеха тия мангали!Май е време да им "набиваме обръчите"... и на мангалите и на управляващите.

До преди два дни не смееха носа си да покажат извън ,,маалата" и само викаха ,,рокерите идват".Май наистина е време рокерите да влязат там,а също и снощната полиция защото днешната не бие. :cap:

Нещата нещо позатихнаха, а ? А какво в крайна сметка се промени ............ ? Цар Киро в ареста - докога ......., а до присъда ще се сигне ли, ако да , кога и най вече каква ? А само той ли е от тоя сорт, или има и други, който явно са в нелегалност, щото не се чува нищо за тях ............

Edited by ДБД

А леле ка мразим негрите и най-вече расовата дискриминация. :D Негрите щот за тех нема закон, строат си къщи де си намерят и никой не се разправя с тях , правят що си знаят ,кат в първобитно общиния строй , а па расовата дискриминация - НАП, ЧЕЗ, ЕОН ,ИВН, топлофикация , кметства ВК бе въобще целата държава в лицето на монополисти и политици ми прилагат оня трик дискриминацията па негъра го боли гъза за тех и аз му плащам сметките.

Бах тая дръжава де в Вропата е ръгнала та и за ШаГрен иска да влиза а за нормалните си граждани е бетер Дахау и Треблинка. ИСКАМ ДА СЪМ НЕГЪР В АЛАБАМА да го ева ,не нормарен българин в БълХария. Баи да уей, дет вика Винету на негъра черепа му е дебел - троши 3ка тараба с глава . Пада замира, става и хуква и го глеаш учуден. Виж на старата разтегателната палка от татовите, де беа на въоражение по милицията реагира по друг начин . Още щом я види и умирга без да я е опитал. То сегашните- демократичните палки де ги отнасяме ние и си се свиваме и си мълчим и викаме "оох още и още...." сладки бре били - демоКлация що да праиш нъл имаме умни глави де ни водят - сополитици де. :D

Тунджа 2.45 /ако че петрола падна с 7длр на барел/, парно 5% нагоре ,ток - вече не знам колко % ъп , вода - цени за Сахара, и кво ли още не е регнало нагоре. Днеска го слушам един от "великите" В. Симов за цената на пшеницата у нас де обяснява, че на международните борси цената и паднала ,ма у нас се дигнала над борсовите, щот сме изнасяли корабни количества а па вътрешното потребление било паднало и за това цената и била по-висока от борсовата па и ние сме били с по ниски доходи та требало да се достигнат нивата на "ония". :D Чудим се аз ли съм идиот - те ли? и накрая установих, че съм тъп негър от Бъл Хария и за туй реших кат в песента, искам да съм негър в Алабама а не в Ала Бала.

Ставам член на ДПС и да го духат бедните бледолики. Друго си е да си негър даго ева ма в правилната партия :D

изказване на Саркози от 23,08,2010г

Френският президент Саркози направи скандално изказване разярен от отправените му критики относно предприетото екстрадиране на циганите към родните им страни: „Само Хитлер може да интегрира ромите -заяви френският президент по време на дебат излъчван по телевизията – Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и. Защо Българите се гордеят толкова много, че по време на холокоста са спасили “българските” евреи, а за циганите нищо не споменават, явно още тогава са искали да се отърват от тях. Нека тези, които са ги научили да живеят по този начин, нека те поемат отговорност за интеграцията им. Аз имам данни, че политиците особенно що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите Българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европеййско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какаво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности. Франция е държава, която държи както на правата на гражданите си, така и та техните задължения. Забележително е обаче, че циганите отлично познават правата си, но отказват да спазват задълженията си. Те просто така са научени и това не става за година две. Не, Българите така са ги научили, те са проявявали криво-разбрана толерантност и щом са могли да ги търпят толкова време, ще си ги търпят и занапред. Аз не мога да си обясня, как и самите Българи претендират да са европейска нация, когато самите тях ги тъпчат по всевъзможни начини през целият им съзнателен живот. Прочетете книгата на приятелят ми Юрген Рот и ще се убедите в това. Българите са превърнати в овце, можещи единствено да блеят и да бъдат шибани, както се изрази наскоро друг техен забележете професор и министър в настоящето правителство. И те вместо да го изгонят с камъни си обръщат задниците за още. Затова да си вземат ромите обратно и да си ги търпят, като са си ги търпели досега, ние сме цивилизован народ и не можем да търпиме всякаква измет. Вярно, че Франция е родила девиза „Свобода, равенство, братство.“ но явно някой го бъркат със „Слободия, права, помощи.“, само че грешно са си направили сметката. Аз лично съм против, каквото и да е отпускане на средства за интегриране на когото и да било в цивилизованото общество, защото интеграцията не става с пари, а чрез осъзнаване и приемане на европейските ценности. Публична тайна е, че и България, и Румъния бяха приети в съюза по гео-политически съобръжения, без да са достигнали необходимото ниво на мислене и разбиране на ценностите за които говоря. Те гледат на нас, като на социален дом, които е длъжен да се грижи за тях, но ние не сме приют за бедни и отказваме да изпълняваме тази функция. Може би не е зле да се помисли, ако не за излизане от съюза на тези две страни, то поне за ограничаване свободата им на заселване в старите членки на съюза, докато не израстнат в мисленето си. На нас не ни трябват нито роби, нито просяци, а точно такъв тип е мисленето на българите, а ромите явно се възползват от този начин на мислене и са свикнали никой да не им дири сметка. Тука обаче е Франция и при нас неплатени сметки няма. За мен, народ който търпи такива хора в обществото, и политици които извличат дивиденти от положението на тези цигани – такива хора нямат място в Европейският съюз.“

Явно "родните" ни политици замазват проблема

http://dnes.dir.bg/news/davnost-danatzite-bezreditzi-catunitza-9615507?nt=4

Страх ги е че ако накажат един мангал престъпник, ще поискаме и още и още и току виж дошъл и техния ред.

Е да им е честито и от мен ще имат недействителен глас.

изказване на Саркози от 23,08,2010г

Френският президент Саркози направи скандално изказване разярен от отправените му критики относно предприетото екстрадиране на циганите към родните им страни: „Само Хитлер може да интегрира ромите -заяви френският президент по време на дебат излъчван по телевизията – Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и. Защо Българите се гордеят толкова много, че по време на холокоста са спасили “българските” евреи, а за циганите нищо не споменават, явно още тогава са искали да се отърват от тях. Нека тези, които са ги научили да живеят по този начин, нека те поемат отговорност за интеграцията им. Аз имам данни, че политиците особенно що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите Българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европеййско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какаво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности. Франция е държава, която държи както на правата на гражданите си, така и та техните задължения. Забележително е обаче, че циганите отлично познават правата си, но отказват да спазват задълженията си. Те просто така са научени и това не става за година две. Не, Българите така са ги научили, те са проявявали криво-разбрана толерантност и щом са могли да ги търпят толкова време, ще си ги търпят и занапред. Аз не мога да си обясня, как и самите Българи претендират да са европейска нация, когато самите тях ги тъпчат по всевъзможни начини през целият им съзнателен живот. Прочетете книгата на приятелят ми Юрген Рот и ще се убедите в това. Българите са превърнати в овце, можещи единствено да блеят и да бъдат шибани, както се изрази наскоро друг техен забележете професор и министър в настоящето правителство. И те вместо да го изгонят с камъни си обръщат задниците за още. Затова да си вземат ромите обратно и да си ги търпят, като са си ги търпели досега, ние сме цивилизован народ и не можем да търпиме всякаква измет. Вярно, че Франция е родила девиза „Свобода, равенство, братство.“ но явно някой го бъркат със „Слободия, права, помощи.“, само че грешно са си направили сметката. Аз лично съм против, каквото и да е отпускане на средства за интегриране на когото и да било в цивилизованото общество, защото интеграцията не става с пари, а чрез осъзнаване и приемане на европейските ценности. Публична тайна е, че и България, и Румъния бяха приети в съюза по гео-политически съобръжения, без да са достигнали необходимото ниво на мислене и разбиране на ценностите за които говоря. Те гледат на нас, като на социален дом, които е длъжен да се грижи за тях, но ние не сме приют за бедни и отказваме да изпълняваме тази функция. Може би не е зле да се помисли, ако не за излизане от съюза на тези две страни, то поне за ограничаване свободата им на заселване в старите членки на съюза, докато не израстнат в мисленето си. На нас не ни трябват нито роби, нито просяци, а точно такъв тип е мисленето на българите, а ромите явно се възползват от този начин на мислене и са свикнали никой да не им дири сметка. Тука обаче е Франция и при нас неплатени сметки няма. За мен, народ който търпи такива хора в обществото, и политици които извличат дивиденти от положението на тези цигани – такива хора нямат място в Европейският съюз.“

Първо - въпросното "изказване" го коментирахме нагоре в темата.

Второ - оказа се че това изказване не е на Сарко. Изказването е продукт на сайта Бъзиклийкс - http://fortisimo.eu/...ichno&Itemid=90.

И все пак тезата е справедлива.

Edited by Н.Николов

Георги Николов – Далаверата е прострелял циганин в Скравена

29-годишният ром Данаил Найденов е бил бит, а след това прострелян от Георги Николов. Причината - ромът сякъл дърва в гора над гробищата в Скравена, която била собственост на Далаверата. Според непотвърдена информация Далаверата първо набил Данаил, а след това го прострелял в крака с ловната си пушка.

Според една от версиите – Данаил бил намерен в локва кръв в дома на Далаверата в Скравена, според друга – той го качил на буса си и го изхвърлил в района на болницата, след като видял, че състоянието му се влошава.

От полицията засега отказват коментар за инцидента.

Малко по-късно в района на Трудовец е арестуван Георги Николов, който се опитал да окаже съпротива на органите на реда.

В момента в полицейското управление на Ботевград са пристигнали шефове на областната дирекция на полицията.

http://botevgrad.com/news/35305/Georgi-Nikolov--Dalaverata--e-prostrelyal-ciganin-v-Skravena/

При опазване на дома си и/или своя живот се действа спрямо законите на Р България за употреба на огнестрелно оръжие за самозащита. Впрочем оръжието може да се използва и за опазване живота на друго човешко същество или държавни обекти и т.н....

Отново обаче пишете за циганите.. какво ще направите ако циганите..

Не трябва да се прави такова разделяне - разберете... Каквото за циганите такова и за българите !!!

Отново повтарям, не групирайте циганите под общ знаменател!!!

Аз обаче имам един друг въпрос - Как е възможно - какви са тези закони, при които полицай изпълняващ служебните си задължения не смее да стреля срещу човек ходещ срещу него и заканващ се с нож или кол или брадва и т.н ?

То лобо задаваш въпрос за гражданите, ми то полицаите нямат право да се защитават бре човек... тая държава е за....

Така е, циганите са само искрата която запали недоволството, те са върхът на айсберга. Но доктора го е формулирал много по добре:

http://www.reduta.bg/?p=1440

До преди два дни не смееха носа си да покажат извън ,,маалата" и само викаха ,,рокерите идват".Май наистина е време рокерите да влязат там,а също и снощната полиция защото днешната не бие. :cap:

Абе тя снощната полиция и 97ма не биеше,ама каточели тогава шефовете не ги беше толкова страх.Всеки си сложил ламаринката на гъзъ и несмее да направи нищо адекватно.Пусти страх...всеки си трепери за местенцето...иначе отдавна нещата щяха да са в ред.:).Прав си-времето на снощната полиция и рокерите настъпва...

Ех,ех!Възрожденски дух и национал-освободителна романтика лъха от тази тема!Признавам разпалва!Обаче повечето юзерчета мечтаят за тайния отмъстител,батман,ескадрони някви....некакси отгоре да падне и на нас само да ни пламне погледа от съдизма така дълго мечтан блян,забирал в преглъщаната фрустрация.Като стигне обаче до кървавене всички се оказват големи моралисти и пацифисти.Бих отворил тема нещо от типа:''Споделени гаври с мангали",но предполагам че Нански пак ще ми отреже част от социалните контакти. :mamba:

Ех,ех!Възрожденски дух и национал-освободителна романтика лъха от тази тема!Признавам разпалва!Обаче повечето юзерчета мечтаят за тайния отмъстител,батман,ескадрони някви....некакси отгоре да падне и на нас само да ни пламне погледа от съдизма така дълго мечтан блян,забирал в преглъщаната фрустрация.Като стигне обаче до кървавене всички се оказват големи моралисти и пацифисти.Бих отворил тема нещо от типа:''Споделени гаври с мангали",но предполагам че Нански пак ще ми отреже част от социалните контакти. :mamba:

Нански не ти е отрязал част от соц. контактите заради изяви в тая тема! А и няколко пъти се опита да ти обясни, че не е хубаво да се дракосваш в различни теми...Предлагам ако имаме нещо да разясняваме помежду ни, да е на лични! :mail1:

Ето как чехите си решават проблемите с циганите,

http://society.actualno.com/news_362720.html

Но явно нашите институции са с двоен стандарт, в коментарите под статията е формулирано много добре.

Българите никога не са били расисти, но от 20 години едно малцинство е привилегировано - циганското ! Това създава социално неравенство към Българите и безнаказаност спрямо тази общност ! 1.Трябва да се изгонят от страната всички цигански фондации. 2.Циганските барони да се преследват според закона и се отнеме незаконно придобитото им имущество. 3.Отнемане на циганските социални придобивки, получени в нарушение на закона (10-11 годишна майка с дете !?!?!?!?). 4.Съд и строга присъда за циганин направили дете на малолетно момиче. 5.Политиците да спрат да спекулират с темата ксенофобия и расизъм ! 6.Държавните институции да се вземат в ръце и да не работят на принципа "Всяко чудо са три дни", щото ще им се стъжни ! На гражданите им писна !
Привилегиите за циганите не са от последните 20 години. Тодор Живков пим раздаде безплатни апартаменти,даде им извънредни помощи и привилегии, въведе по-голямо майчинство за 3 и последващо дете. Това направи циганите мързеливе и чакащи на готово. БСП и техните сателити са виновни за сегашното състояние на българите и на ромите. 22 г. ни управляват синове, снахи и дъщери на БКП величия и агенти на ДС, те заедно с ромските лидери и богаташи ограбиха сумите, предвидени за интеграция на ромите и умишлено ги държат необразовани защото така са евтин електорат. Съд, следствие и прокуратура също са виновни, защото не спазват Закона и има двоен аршин, а ромите тероризират, крадат и тормозят българското население. Е, кой е виновен?
Не са виновни ромите, а институциите и най вече кметове, полиция и съд. Към тях насочете протестите си. И не е вярно че нямаме закони, вярното е че липсва контрол и санкции за неприлагането им или прилагането им избирателно. Ако някой от нас си позволи да си огради и застрои място всички знаем какво ще му се случи. Но, ако това се направи от циганин или местен мафиот всички власти спат!! Това е двоен стандарт или бездържафие! Ето срещу това протестират младите и бягат от България!