Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Ако не се стреля с корозивни патрони (армейски или други с корозивен капсул), няма нужда от толкоз чистене.

При стрелба с ППУ например , може да се чисти и чак на края на сезона и не ръждясва. Проверено.

• Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

снощи новия спусък проработи! пак бях за вълци. към 19.10 надух дудука...........и отново ме нападнаха чакали - първо 1 после оше 1. пак не стрелях. като се стъмни турих китайското фенерче на СЛР-

И със злато да го тунинговаш пак си е грозен.Що за ловци са тези където го ползват за лов....???

скоро споменах пред оръжейника на ВИП-а в гр.Бургас, че надали има по `дялкан`-рязан,заваряван и нагласен СЛР от моя. похвалих му се и с няколко мишени надупчени от същия тоя СЛР с правени от мене па

Posted Images

Аз стрелям също с ППУ.223,ама не ми дава сърце-за 31години никога не е влизал в касата/пирамидата/ несмазан! :p

Моя го чистя със стрелба...без майтап,много рядко го "прочиствам" основно..само буталото,иска малко повече "глезене"...

Колеги, говорим за Калашник - какви бутала, балистоли, след стрелба почистване......само наивни неща и чесане на езици!!!

Преди години от добрата казарма имам приятен спомен за стрелба с въпросното оръжие - бяхме 11 души и изстреляхме 14000/няма грешка в нулите/ патрона за един ден, нито почистване и смазване на келеша....е след това имаше ,особено около буталото. Така, че направете си сметка колко минават през вашата цев за ловен сезон и тогава се впрягайте кой как почиства оръжието си - с това не смятам, че трябва да има небрежно отношение към него!! Добро оръжие, но никога не е било в касата ми и сигурно няма да бъде....!!!! Просто не смятам, че е подходящо за лов - нищо лично към притежателите на калашника и с последния коментар не искам да засегна никой....!!! Със здраве и Наслука!!!

Колеги, говорим за Калашник - какви бутала, балистоли, след стрелба почистване......само наивни неща и чесане на езици!!!

Преди години от добрата казарма имам приятен спомен за стрелба с въпросното оръжие - бяхме 11 души и изстреляхме 14000/няма грешка в нулите/ патрона за един ден, нито почистване и смазване на келеша....е след това имаше ,особено около буталото. Така, че направете си сметка колко минават през вашата цев за ловен сезон и тогава се впрягайте кой как почиства оръжието си - с това не смятам, че трябва да има небрежно отношение към него!! Добро оръжие, но никога не е било в касата ми и сигурно няма да бъде....!!!! Просто не смятам, че е подходящо за лов - нищо лично към притежателите на калашника и с последния коментар не искам да засегна никой....!!! Със здраве и Наслука!!!

Ванка,ние също сме били в казармата и специално аз,съм изстрелял много повече от тази бройка.И знаем,как се чисти оръжието в казармата,повярвай ми.Там е едно,а друго да е твое-разбираш ли???Има колеги,където ги чистят усърдно,няма лошо и си е тяхно право.Аз за това писах,че моето го чистя със стрелба.Не,че е голяма,но си стрелям и от време на време го почиствам,като повече чистя "буталото" от многото насъбрал нагар...А,че не става за лов си е твое мнение,но аз не мисля така.Не казвам,че и това е "супер" оръжие,но на мен и другите колеги ни върши работа,а това е най-важното...Гледам,имаш "сериозни" оръжия и си стреляй с тях,а нас на остави,пък и темата е калаша...

Ванка,ние също сме били в казармата и специално аз,съм изстрелял много повече от тази бройка.И знаем,как се чисти оръжието в казармата,повярвай ми.Там е едно,а друго да е твое-разбираш ли???Има колеги,където ги чистят усърдно,няма лошо и си е тяхно право.Аз за това писах,че моето го чистя със стрелба.Не,че е голяма,но си стрелям и от време на време го почиствам,като повече чистя "буталото" от многото насъбрал нагар...А,че не става за лов си е твое мнение,но аз не мисля така.Не казвам,че и това е "супер" оръжие,но на мен и другите колеги ни върши работа,а това е най-важното...Гледам,имаш "сериозни" оръжия и си стреляй с тях,а нас на остави,пък и темата е калаша...

Краси, сега да се делим на притежатели на оръжие тук във форума - май така те разбрах!!!

Винаги съм се стремил да подържам добрия тон, както и сега така, че не искам да има засегнати!!!

Това, че не притежавам конкретно оръжие по темата не значи , че не мога да взема отношение.

Със здраве на всички притежатели на Калаша.... :drinks:!!!!

Здравейте колеги! Много съм щастлив да споделя ,че от днеска съм и аз в клуба на САР-овете. Купих си САР М 9Ф, калибър 7.62х39 . Даже си намерих за 40 лв и дупен компенсатор, точно като на Снипи, но другата седмица ще го взема живи и здрави. Искам да попитам нещо , чух скоро от един колега, че не е хубаво да се оставя нарезната цев вътре със смазка или масло, понеже можело да се раздуе цевта и да се прецака. Аз сега като взех калашника в нас го разглобих и в цевта имаше прашинки и масло за почистване . Веднага го изчистих с Балистол и навих отпред едно парцалче много плътно и 2 пъти минах по цевта, и сега светна като стъкло. Обаче втория път пръснах пак малко Балостол за да не е съвсем суха . Надявам се ,че това няма да раздуе и развали оръжието ми.

Що не му вярваш ти на колегата,че трябва да се чисти цевта от смазката преди да се стреля.Това трябва да те води на мисълта,че трябва да стои смазан в касата.Ако е по-твърда смазка ползваш обезмаслител,а балистола само го протриваш с плътен парцал.Както ти показах в буса.

Да споделя и един "пиниз" от моя скромен опит.

След стрелба с корозивни патрони (разбирайте евтините армейски на лозен), пускам по 3-4 ловни некорозивни (S&B, PPU или каквото има под ръка). По този начин предпазвам пушката от моменталното ръждясване и може да се отложи чистенето с известно време.

Краси, сега да се делим на притежатели на оръжие тук във форума - май така те разбрах!!!

Винаги съм се стремил да подържам добрия тон, както и сега така, че не искам да има засегнати!!!

Това, че не притежавам конкретно оръжие по темата не значи , че не мога да взема отношение.

Със здраве на всички притежатели на Калаша.... :drinks:!!!!

AAAA Ванка за делене,дума да не става,ама все пак темата е за калаша и подобните му.Все пак,всеки си преценя как и по-какъв начин да се грижи за оръжието си.За това и пишем тук,кой и как го поддържа и всеки си казва мнението.. :drinks:

AAAA Ванка за делене,дума да не става,ама все пак темата е за калаша и подобните му.Все пак,всеки си преценя как и по-какъв начин да се грижи за оръжието си.За това и пишем тук,кой и как го поддържа и всеки си казва мнението.. :drinks:

Е, аз коментирах само за калаша - друго не!!

Пък по отношени на подържане на оръжието, преди малко писах в друга тема за това - тук в този форум. Със здраве!!!

В крайна сметка реших да рискувам с това:http://dx.com/p/fishbone-shaped-scope-mount-base-for-ak47-black-41796

Ще ви информирам като пристигне каквото и да сторя с него.

Красиво, но тежко. Измества тежестта напред.

Съвсем не е тежко. Това е прахов алуминий. Има подобно на "Самуил", може да се види/пипне.

По-скоро въпросите са:

1. Дали ще пасне (дори с чегъртинг и напасинг)

2. Дали (и колко) ще издържи на отката

Съвсем не е тежко. Това е прахов алуминий. Има подобно на "Самуил", може да се види/пипне.

По-скоро въпросите са:

1. Дали ще пасне (дори с чегъртинг и напасинг)

2. Дали (и колко) ще издържи на отката

Виждал съм го и съм го пипал от първа ръка на АК (Ай Ес Ди) точно от ДХ.

Нямам идея колко са верни тези потребителски оценки, дето се пишат за продуктите в този DX. Иска ми се да вярвам, че са истински, защото за някои продукти са толкова отрицателни, че чак са унищожителни.

Та за тези ложи някакъв пишеше, че си купил 4 вече и пасвали идеално на бойния калашник, а за еърсофтите се искало малко пилене. Това наклони везните да поръчам алуминиевия вариант, а не пластмасовия. Вторият ме изкушаваше с това, че по-лесно пасва заради еластичността си, а при нужда и по-лесно се пили. Алуминиевият обаче по-лесно разсейва топлината - хеле па аз както обичам да поливам... И изглежда по-добре. При мене целта на занятието е да се придаде по-командосерски вид на оръжието. Далеч съм от мисълта да качвам оптики или бързомерци. Е, някое фенерче ще е грехота да не се закача при нужда.

Alien, впечатления от състезание няма да има, щото тази година за по-изродско съм се писал в дивизия MAO: ако имам кинти - с Тодорка, ако нямам - с Наташа някоя сцена да запиша. Даже второто миналата събота го преживях вече - по кофа пръст хвърля отзад на близките мишени.

Днес получих благ хабер от братята китайци - пуснали са ми пратката.

• 3 weeks later...

Така-а-а-а. Дойде нещото. На външен изглед - много добре. Обаче не пасва на АК-то. Мислех да пускам снимки, да обозначавам по тях със стрелки и т. н., но не ми се занимава. Просто имайте предвид, че въпросното изделие не става за АК. Вероятно е предназначено за еърсофт или пък за някои китайски версии, но за моето АК идва плитка ложата и решително няма как да се преработи предвид конструкцията.

Ако на някого му се играе, или пък може да му послужи за нещо друго - готов съм да я продам или да я заменя.

Така-а-а-а. Дойде нещото. На външен изглед - много добре. Обаче не пасва на АК-то. Мислех да пускам снимки, да обозначавам по тях със стрелки и т. н., но не ми се занимава. Просто имайте предвид, че въпросното изделие не става за АК. Вероятно е предназначено за еърсофт или пък за някои китайски версии, но за моето АК идва плитка ложата и решително няма как да се преработи предвид конструкцията.

Ако на някого му се играе, или пък може да му послужи за нещо друго - готов съм да я продам или да я заменя.

Какво ти е АК-то, че не пасва? На АК -АЙ ЕС ДИ пасва.

Edited by angel_ov

Ами моето си е АКС - военният образец. С фрезована цевна кутия е. Произведено е през 1982 ако правилно разчитам маркировката. Това на ISD май е най-близо до АКМ.

...Произведено е през 1982 ако правилно разчитам маркировката...

Може ли по-подробно за това къде се гледа маркировката и как се чете?

• 2 weeks later...

Линкът ме препраща на главната страница и не мога да го видя.

Но това, което има в ISD обикновено е за щампована цевна кутия, с каквато е АКМ, а не за фрезована, с каквато е АК47 и СЛР.

За да си сигурен - с пушката (желателно със свалени приклад-ръкохватка и ложа-полуложа отиваш в магазина. Ако стават от раз, ВЗИМАЙ! Ако не, не вярвай на приказки за припилване и напасване.

• 2 weeks later...

Ай ЕС ДИ читави ли са ...... казват че цевната кутия била ала бала изкажете мнения

5.45х39 е чудесен калибър