Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
XuMePa

Контра на всичко коз - сезон 2011-2012

Recommended Posts

Мотото на сайта ни, а и надявам се на все повече и повече ловци този сезон (а и надявам се постоянна практика) е Контра на всичко коз!!!

По този повод, създавам тази тема, за да може всеки да сподели случка, в която е ударил контра.... Може да е разказ за преминало животно, осъзнато непроизвеждане на изтрел и т.н. Накрая на сезона ще се преброим !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правим ако някой даде реконтра

Ами примерно ей тия ще ги гледа на картинка само, ако некой му постне! :D

post-17748-0-09661800-1317228561_thumb.jpg

post-17748-0-46039700-1317228594_thumb.jpg

Редактирано от Nanski

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОКЛОН пред постъпката ти!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кой каквото иска да пише, аз се старая да пазя само майките на всичко друго Всичко коз !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През изминалия сезон пропуснах една майка водеше пет приплода.Отсрелях един приплод но получих 15упрека за майката опитах да обесня защо го направих ама един месолюбител ми вика аз не съм дошъл от 150км. да си ходя с една мръвка в къщи комшийте ша я утепат.По отношение запазване на майките всичко опира до ловната ни етика и разбиране на понятието лов.Наслука.

Следващия път го прати първо до магазина за мръвка, а после да върви при комшиите ... и да не ти разваля удоволствието от излета :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави колеги, но тази кауза е невъзможна. Просто месарите и комплексарите край нямат. Ловната етика е само на думи при повечето псевдо ловци криещи се зад хобито лов единственно за задоволяване на месарските си интереси. Огледайте се край вас и ще ги видите във всяка една дружинка. За да се променят нещата трябва строга ръка, но не знам чия. Друга кауза със същата съдба е да се стреля с прословутите нули. Въпреки ,че в закона за лова е посочен боеприпасът за лов на диво прасе /куршуми за гладкоцевно и нарезно оръжие/. Трябва да се вземат мерки от горе. Защо като дойдат проверяващи от ДАГ да санкционират само за отстрел на непозволен дивеч, а не и за позволен такъв отсрелян с законно забранен боеприпас. Знам ,че много хора ще подскочат от това ,но нима не ни омръзна от ранени и осакатени животни умиращи в незаслужена агония причинена им от безотговорността и комплексарщината на "големите ловци" стрелящи на всичко коз и без преценка на разстояние и прицелна точка. На 36 години съм и дано доживея времето в което тези неща ще се променят. На слука през новият ловен сезон.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави колеги, но тази кауза е невъзможна. Просто месарите и комплексарите край нямат. Ловната етика е само на думи при повечето псевдо ловци криещи се зад хобито лов единственно за задоволяване на месарските си интереси. Огледайте се край вас и ще ги видите във всяка една дружинка. За да се променят нещата трябва строга ръка, но не знам чия. Друга кауза със същата съдба е да се стреля с прословутите нули. Въпреки ,че в закона за лова е посочен боеприпасът за лов на диво прасе /куршуми за гладкоцевно и нарезно оръжие/. Трябва да се вземат мерки от горе. Защо като дойдат проверяващи от ДАГ да санкционират само за отстрел на непозволен дивеч, а не и за позволен такъв отсрелян с законно забранен боеприпас. Знам ,че много хора ще подскочат от това ,но нима не ни омръзна от ранени и осакатени животни умиращи в незаслужена агония причинена им от безотговорността и комплексарщината на "големите ловци" стрелящи на всичко коз и без преценка на разстояние и прицелна точка. На 36 години съм и дано доживея времето в което тези неща ще се променят. На слука през новият ловен сезон.

При цялото ми уважение, но за съчмите говориш глупости. Все едно като го уцелиш с куршум (независимо къде) и задължително пада. И с куршум ако не го уцелиш на смъртоносно място, заминава и мре по-късно в агония. И със съчми ако го уцелиш където трябва си пада. Освен това как се цели бягаща в храстите лисица или чакал с куршум? Или Вие сте само за прасета, хищниците да ги бият други? Съгласен съм, че закона е такъв, но там вече всеки сам си носи кръста, а и не вярвам да има някой който никога не нарушава закона. "Който е безгрешен, първи да хвърли камъка"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е за съчми или куршуми.. имаме си такава !

Пишете по темата !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, извинявам се. Аз подкрепям инициативата и все говоря на наще да спазват реда и чистотата. Научих ги да си събират гилзите, сега се старая да ги науча да пропускат майката (макар че нямаме много случаи на отстреляни майки). Иначе за забранени животни, не се бият при нас от няколко години вече. Имаше няколко колеги, които правеха бели, но по една или друга причина вече не са при нас и за сега има ред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за получилият се спам по темата. Колега Петер 85 за някой неща си прав, но за други не е съвсем така в реалноста.Не винаги всеки може да е идеален и безгрешен ,но стремежът ни трябва да е винаги към по-добро.. При нас и дума не може да става за отстрел на животно различно от прасе.Майките са вече друга "бира", някой ги пропускат други не както писах в предният пост ,дано доживеем времето когато ще остане само позитивното в лова.На всички колеги много приятни емоций в лова и пазете не само майките, а и кучетата и колегите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнима е колега!Всичко може,стига разум да има.Всеки втори ловец в БГ си казва:Що да го оставя аз,като другия ще го прибере?

Преди 2 години на откриването на свинския лов от края на гората ми излиза майка има няма максимум 80кг. с няколко малки,по-големи от тези долу на снимката,съблекли вече пижамите.Имах предостатъчно време за да ги погледна всичките през оптиката в разстояние на минута,две,след което се потопиха тихо в неожънатия слънчоглед.След 5 минути с бясна скорост лети МПС 4Х4 и водачът заедно със снайпериста от дясно му,извадил през прозореца дълга "цяв" с голям "цветен телевизор" 7х50 отгоре й питат:"Колега,излезе ли ти майка с няколко малки"?Отговора ми бе съответно НЕ,а те объркани се спогледаха и отпрашиха в обратна посока.Ами ако имаше сняг?НеЪм думи.....

Ма много са ми познати тия. Те май редовно излизат с 4х4-то. При теб се е разминало ама другите пъти???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за темата!Какво ми се случи в събота.Поредна гонка,маскирал съм се на шипков храст,срещу мен толкова очаквания шум на листата.Казах си ето ги прасчовците,аз готов,наострен. . . и хоп три сърни в спокоен тръс на 20-25 метра от мен,даже и не ме видяха.Направих си кефа,вдигнах пушката поведогох ги,погледах ги и си отидоха по-живо по-здраво.Бях ли стрелял най-вероятно две щяха да паднат.Въпреки,че се прибрах само с добри емоции,мисля,че имах слука през този ден!Наслука на всички колеги и :bira: !

Редактирано от Георги Гетов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма много са ми познати тия. Те май редовно излизат с 4х4-то. При теб се е разминало ама другите пъти???

Те "ТИЯ" там имат две три зрънца дето не се спират и през седмицата и шатрат навред,но от понеделник вечерта при поредното нощно сафари един от джиповете им е извън строя завинаги.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота 10.10.2011 на първата гонка с колегата Тони Груев бяхме "секретни" постове, настрани от реалната гонка и на евентуалния път на преминалите през постовете прасета.Минути след като застанах на пусията зад гърба ми на около 200-300 метра запяха резачките на дървосекачите.Ясно се чуваше острият звук,както и пукането на дърветата минути преди да паднат.След малко чух шумолене на голямо животно идващо към мен.Обърнах се и видях от гората,само на 30 м от мен,да излиза красив елен на около 3 години.Погледах го малко през оптиката после подпрях карабината и извадих фотоапарата.Тъкмо натисках бутона ON и пушката падна странично,издавайки слаб шум.Стресираният красавец без да се обърне към мен хукна да бяга.Успях да го "снимам" 2 пъти докато се загуби в гъсталака.Вечерта,за мое голямо съжаление,видях,че снимките са тотално размазани и не се вижда дори и силует.След приключване на гонката,казах на Тони,че съм напълно удоволетворен от този ловен ден...Дано и комшийте го пропуснат...което дълбоко ме съмнява... :(

Редактирано от IvanPopov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за темата!Какво ми се случи в събота.Поредна гонка,маскирал съм се на шипков храст,срещу мен толкова очаквания шум на листата.Казах си ето ги прасчовците,аз готов,наострен. . . и хоп три сърни в спокоен тръс на 20-25 метра от мен,даже и не ме видяха.Направих си кефа,вдигнах пушката поведогох ги,погледах ги и си отидоха по-живо по-здраво.Бях ли стрелял най-вероятно две щяха да паднат.Въпреки,че се прибрах само с добри емоции,мисля,че имах слука през този ден...

Колега Гетов,все-едно аз съм описал случката,добре,че първо изчетох мненията,преди да пиша,че щяха да ме обвинят в плагиатство :D ...

Само,дето при мен беше вчера,на два пъти през час,първият път на шест-седем м.,после на петнайсетина м..Не успях да ги снимам,щото и двете сърнички ги поведох с пушкалото,отидоха си по живо-по здраво,аз също.Въпреки капото откъм прасета,по-доволен не съм се прибирал!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да поздравя автора за темата. За жалост останаха малко истинските ловци. Мръвкари - с лопата да ги ринеш, но това не трябва да ни спира да се борим с тях. Да в повечето случай ще търпим критики и дори обиди, но така разбираме лова като спорт и хоби. Тази година линчо аз поне два пъти съм получавал титлата "идиот", дори и от баща ми, когато на пъдпъдъчия лов кучето намираше фазани, а аз си ги изпращах с усмивка. На едрия лов освен на прасе и на хищник на друг дивеч дори и не вдигам пушката. В крайна сметка нали за това има председател на ловната дружинка и отговорник на лова, те са хората, които имат властта да коригират и дори ако трябва да изгонят тарикатите. Трябва да се разбере веднъж-завинаги, че ако не се грижим за дивече и не го уважаваме в скоро време ще ни останат само филмите в видеотеката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица както го карах на контра ми излязоха 4 сърни ама ловци от съседната дружинка 5 минути след това обявиха реконтра и взеха 2 ръце :censored:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове