Jump to content

Първото убито животно с ловна пушка

Recommended Posts

И аз да се похваля :D , на първия си лов, след като се борих месец и нещо с КОС, и най-после се сдобих с пушка, се разписах с 6 пъдпъдъка, невероятен кеф. Само който не го е преживял той не може да ме разбере.

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Шест годишен,ято врабчета кацнали на дъво,бум у кюпа паднаха 12.Естествено ръцете ми беха твърде къси за да прикладвам и приклада беше над рамото ми-/ченето още ми търни/.После се оказа че затварям грешното око,ма карай у кюпа е лесно.

А пък аз първите два пъти на свински лов излизах на без пушка, защото нямах, ходех с кучетата.

На първия излет със пушка ме оставика на една позиция, където "прасе минавало на три години един път". Обаче явно бяха минали три години, защото след два часа чакане видях отдалеч как един зурльо идва към мене. Изчаках го да дойде на около 40 метра и го гръмнах - и за мой ужас то се обърна и хукна да бяга. Повторих го с бренеке и то се свлече в едно дере. Притичах и с още два изстрела го успокоих. Със първия изстрел съм му вкарал три сачми в главата, защото беше с главата към мене, но със втория съм му счупил задния десен крак и затова успях да го стигна. Беше към 80 кила. Така че след първия лов се върнах с глава у дома. На много малко хора се е случвало такова нещо.

ПП Преди това прасе нищо не съм убивал с пушка

Edited by batDancho

.....пъдпъдък ,бях станал вече ловец но нямах пушка кръсника ми извади една двуцевка успоредка най вероятно иж 58 определено советска на неговия дядо/татко по женска линия/ лека му пръст на човека.Още нищо не вдявах, бяхме 4 човека сред нас беше и извесния из североизточна България Николай Професора /запален птичар/ ,та вървиме вдига се първия ми пъдпъдък /а той беше първи и за цялата група/ изтрел животинката пада Професора я взима и започна ритуала КРЪЩЕНЕ с кръвта на пъдпъдака ми бе направен кръст на челото.Та господа как можеш да забравиш къщенето си .....и до сега ми е най любимия лов.Та кой може да се похвали и с такива езически ритуали нека пише в това няма нищо лошо нека традициите се подържат и развиват .Поздрави за темата

Първото ми животно беше фазан ама го убих в края на сезона в който станах ловец,сега ще ви разкажа.

Откриха сезона аз станах ловец малко след като откриха сезона за едър дивеч,започнаха излетите на фазани и аз съм първи на бойното поле :cap: .

Да ама нищо не целех,така излет след излет докато един колега не ме попита ;АБЕ КАК ГИ ЦЕЛИШ ТИЯ ФАЗАНИ; и му обяснявам,в последствие разбрах,че давам прекалено много предварение.Сега вече нямам пропуск почити.

Доста се въздържах да пиша по темата..Първото ми животно убито с ловна пушка,доста отдавна... беше гугутка,но с едно някъкво подобие на пушка,което трудно може да се нарече ловна пушка :cap: .

гугутка колега е по добре от мойто :) и то с 2 /00 от 5 метра нищо не остана не можах да му се порадвам на птичето

Моя първи отстрел на дивеч беше заек!Не бях още ловец някой колеги може да го счетат за бракониерство!Вуйчо ми лека му пръст ме запали по лова и ми беше дал пушката да пострелям и от първия храст излезе зайчето и така!Наслука на всички утре ловуващи!

Оше не бях ловец, курсът ми предстоеше. Бях с баща ми и кучето по-скоро на разходка. Минавахме край един стълб и на една от жиците имаше една врана. Та...тя беше късметлийката. А когато започнах курса, докато инструктора ми обесняваше как да целя чинийките, зад нас от горичката излетя една сойка. И той ми вика: "давай, ето ти жива мишена!" и аз не се поколебах. Стрелях и я свалих. Тогава от едната кула излезе един чичко и каза, че от мен щяло да стане добър ловец. Взех я и като се прибрах от стрелбището я показах у дома-голям смях падна.

за първи път излезнах на лов на 16 год.с един приятел и баща му стреляхме с неговата пушка, тъкмо минахме стрелбите в техникума ударих си 2 гугутки с 2 -та си патрона и щях да полетя от адреналин

от тая година съм ловец и само пъдпъдък и едно 160 килограмово питомно прасе с бренеке

• 2 weeks later...

Ето и от мен.

Това как да го разбираме???

Първото ми животно беше прасе около 25 килограма бях на 16 години с калеко ми бях на пусия даде ми пушката си с бренекето не го одарих но с дремките го закова на място в главата

И на мен първото ми животно беше заек, на лов за пътпъдъци, средата на септември, беше събота. Хубавото е, че беше мъжки от новото котило(малък, ама заек). Да си призная не знам как го уцелих, тъй като преди това три поредни съботи и недели стрелям като хайдутин и все не мога да уцеля пътпъдъка.

Здравейте , моето първо убито животно с ловна пушка е прасе. Убих го на 2 януари тази година. Миналата година ноември станах ловджия, декември си взех пушка и на 3-я излет имах късмет :cap:

Edited by Ristofor

Първото ми убито животно беше дива котка , в далечната 1993 г бях в зимна ваканция /7-ми клас / .Мъкнех се с татко или той мъкнеше мен по точно , кучетата го вдигнаха качиха го на едно дърво .Беше ми оказана честа да сложа край на уплахата на животиката .

ЕХ спомени, споменииииииииииииииииии.

• 2 weeks later...

Мойто е дживгар от 3-4 метра с 6/0. Още помня смесения мирис от препечено с опърлено :ksshunter1fe:

П.П. От дживгара нищо не успех да намеря освен неколко пера и малко кръв ..

Преди 3 години и нещо, бил съм на 12, баща ми ме заведе на пъдпъдъци, ужким само да гледам, а той удари 4 броя за около 10-15 минути и ми даде Беретата, аз отстрелях 6-7 бройки, единия от които двама души го изпуснаха, го ударих над 40 метра, учудих се, че сачмите стигнаха до него. Бях много горд и щастлив. Качихме се на заслона и ги направихмее... Направо да ги изпапкаш! :) Оттогава само ме придружава на пъдпъдъци и фазани, а не стреля. Обаче на едър лов няма лабаво (пушката едвам му измъквам, камо ли да стрелям)! Има ли още някой мераклия на мойта възраст? Поздрави!

Edited by Bowhunter_BG

Беше в далечната 1986 г Един ловец-хищничар ме взе на лов.С едно куче-професор,кръстоска от териер и араба пъдик от тия дето бягат след каруците тръгнахме по дупките.Кучето се намъкна в една бърлога,чу се лай и тупурдия и една дива котка изскочи от дупката и се спря да се ориентира.Аз обаче не бях още ориентиран и котака се скри обратно в бърлогата.Писнаха ми ушите от яд ,че неможах да стелям но старият ловец ме успокои ,че гадината не ни усети и ще излезе след малко пак.Оказа се прав и при следващото излизане успях да я застрелям.До тогава бях стрелял по свраки и соики но след този случай стъпих твърдо на ловната пътека от където няма връщане назад.

• 10 months later...