Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Първото убито животно с ловна пушка

Recommended Posts

Лисица-50тина метра. С Иж 58 кал.16

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

7 годишен бях - прилично навлечен от мама със скоирския екип излязох с вуйчо на ноемврисйки лов на яребици, като разбира се от вълнение не бях спал цяла нощ ... всичко беше прекрасно и до ден днешен п

Ибаси снайперите, къде ли се наредих и аз барабар петко с мъжете или пък може да е ловджийска му работа тука. Да се поправя, първия път ударих една мечка гризли, а след нея ми изкочи и един лъф, свитн

Данчо,ще се обръщам така към теб поради твоето позволение.Първо ще ти дам едно плюсче за да компенсирам предния минус.После ще се засмея щом всичко е било шега.И сега вече да ти споделя за първия си з

Posted Images

Първото убито животно с огнестрелно (ако тъпкача е огнестрелно - кибритстрелно) е лалугер, през 1984г. с едни приятели на село. Виждаме в коя дупка се скрива лалугера с една тенекия с вода от близкия канал, наливаме в дупката и бягаме, стрелеца стои с тъпкача до дупката и чака да излезне. Животинчето излизаше почти веднага и беше много рисково, защото тръгваше да бяга на където му видят очите и не рядко в краката на някой от нас. Сега като се замисля направо тръпки не побиват.

Боя ни беше малко тогава, :smakbumm: ама деца какво да ги правиш....

Иначе първото убито животни с истинска пушка е сврака, обаче кацнала....

Като цяло с пушка - беше скорец, не помня кога точно, но бях малък, с пневматичната ми Славийка, която още пазя. Иначе с ловната май също беше скорец, а за животно - чакал.

• 2 weeks later...

Колеги, прочетох тук много истински, весели и искрени неща, максимално се изкефих, и много благодаря на всички :)

Моят първи лов беше малко преди да имам билет, бяхме за патици, мина едно ято ниско-летящи, прицелих се в средата,

гръмнах, една падна ... и като стигнах до нея, видях един ... лебед ... написвам го, защото не видях от дотук изброеното

такава "слука" ... ама каквото-такова :)

Живи и здрави, и НАСЛУКА !

Първото ми застреляно животно /доколкото си спомням/ беше гарван. Баща ми беше офицер и служеше в гр. Ардино, където живяхме 2 години. Вед нъж ме беше завел на лов заедно с дядо ми който ни гостуваше. Бяхме седнали на тревата да похапнем. Тогава се зададе един гарван. Баща ми ми подаде пушката и каза стреляй. Стрелях както бях седнал и понеже го поведох назат след изстрела паднах по гръб. Но падна и гарвана. Това е било през 1970 г.-когато бях в 1 клас

• 4 weeks later...

За мен беше ,,,,,яребица , помислих я за пъдпъдък и я показвам на председателя на дружинката да види какъв пъдпъдък съм убил, а той вика лелее тива е яребица бе ама за теб е простено нали си новобранец.Сега вече ги разпознавам...срам,срам и пак срам

За мен беше ,,,,,яребица , помислих я за пъдпъдък и я показвам на председателя на дружинката да види какъв пъдпъдък съм убил, а той вика лелее тива е яребица бе ама за теб е простено нали си новобранец.Сега вече ги разпознавам...срам,срам и пак срам

Хе хе хе и в нашата дружина го имаме същия случай ловуваме на пъдпъдък с татко.Идва нашия новобранец гледа нашите пъдпъдъци и вика на татко абе вашите пъдпъдъци много дребни,ние с татко се спогледахме и татко му вика я дай да видя твоите а нашия носи две яребици.Тогава татко му вика скривай ги и на никой не казвай какво си убил това са яребици. :D

Иначе нали съм си пъдпъдичар първото ми убито животно е пъдпъдък сега имам хиляди убити пъдпъдъци. ;)

Edited by Манол Манолов

Изчетох всички постове и си представям,какви спомени е преживял всеки един от нас.Моето първо животинче беше един дрозд,отстреляно с на дядо ми туловката,естествено беше кацнало на едно дърво.Едвам държах пушката,но за 7год. по-думите на дядо ми и баща ми,добре съм се справял и след 1-2год.,вече стрелях и по космати...И други като мен,хич не са мислили и са си правели,така наречените "тъпкачи"...как не сме са избили...Поздрави

Първото ми беше чакал. Бяхме на излет за едър дивеч и се бяхме разбрали, че ще стреляме и хищник. Чакала ми излезе на около 40м. водих го близо 10м.,през рядката гора, не ме усети и за миг, след като леко му подсвирнах, го заковах 13/0, падна като отсечен, още ми е пред очите, а изпитаната тръпка е необяснима!!!

• 1 month later...

Моето първо животинче беше един голям и красив заек .Това се случи през далечната 1995 година,а аз бях 15 годишен-ще кажете чакай бе,къде ти е билета на 15 години?Нямах билет имах много мерак-беше снежна зима,а мен ме взеха на лов двама доктори изпечени ловци.Единия носеше ловна карабина,но в един миг пред нас на около 100-120 метра се показа голям лисунгер и изчезна тутакси,тогава той реши да вземе карабината в себе си-до тогава аз я носех на рамото си,като Санчо и ми беше забранено да стрелям с нея,а аз бях въоръжен с лъскава ИЖ-27.Нито знам какви патрони беше заредил,нито имах понятие от предварение,само се стремях да я държа насочена в безопасно направление и да им докажа,че се отнасям отговорно към великото занимание-ЛОВ!Точно в този миг изпод снега на около 30-35 метра изскочи красив голям заек-не се поколебах нито за миг-предпазителя напред и два плавни последователни изстрела-зайко си замина,а аз се притеснявах ,че се посрамих пред хората.Реших да излъжа,че съм видял как е хвръкнало козина-така и направих,а единия ловец спокойно отвърна''Сега ще видим''.Стигнахме следите на зайко и...Господи...кръв по снега-погледнах една трънка на 10-тина метра,зайко агонизираше в нея.По-щастлив никога не съм се чувствал.И сега виждам съвсем ясно в спомените си моето първо зайче.На този лов падна още един заек,а освен това за първи и последен път видях (тогава все още се срещаха в плевенско) кошута на елен лопатар,която разбира се благородно пропуснахме да си замине.Това беше бойното ми кръщение,като ловец,а от тогава съм болен неизлечимо от сладката болест наречена ЛОВ.Наслука на всички колеги!

Моето първо животно беше пъдпъдък и от тогава най си обичам пъдпъдъчия лов. ;)

• 2 years later...

Е вие всички сте нагоре в класацията. Аз бях с врабче...държаха ми и пушката,че сам не можех да я дигна. Ама после го скубах. ..готвиха ми го...спомени...спомени.