Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

sims

Ловна карабина-zastava

230 мнения в тази тема

Какво мислите за тези карабини-добри ли са за прасета-предимства,недостатаци?

Като цена са много добри -около 550лв,но...

Благодаря за мненията! :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Какво мислите за тези карабини-добри ли са за прасета-предимства,недостатаци?

Като цена са много добри -около 550лв,но...

Благодаря за мненията! :D

Къде се продават?

Иначе съм виждал такава - точно копие ма Маузер 98, а това значи (поне за мен) безотказност и надеждност... Добра изработка, а за тия пари е супер-покупка. За точност не мога да кажа, но собственикът й разказваше чудеса. (Но все пак той е ловец, сиреч подозирам го в известно хиперболизиране... :lol: )

А предимствата и недостатъците за прасета са както при всяка друга карабина с болтов затвор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои приятел си е купил такава-орехов приклад-5 или 6 патрона (калибара не разбрах)и е много доволен.Говорих само по телефона с него и тьи като мислех да си купувам ловен калашник от завода в Казанльк(почти сьщата цена),направо се разколебах,та рекох да попитам. :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мои приятел си е купил такава-орехов приклад-5 или 6 патрона (калибара не разбрах)и е много доволен.Говорих само по телефона с него и тьи като мислех да си купувам ловен калашник от завода в Казанльк(почти сьщата цена),направо се разколебах,та рекох да попитам. :lol:

Ако нямаш за цел да се правиш на "бат Рамбо" в гората, изобщо не си и помисляй да си хвърляш парите за т.н. от теб "ловен калашник" :D . За туй "дърво" някой дето се е прекарал може и да каже добра дума, но да знаеш: дървото си е дърво!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако нямаш за цел да се правиш на "бат Рамбо" в гората, изобщо не си и помисляй да си хвърляш парите за т.н. от теб "ловен калашник" :lol: . За туй "дърво" някой дето се е прекарал може и да каже добра дума, но да знаеш: дървото си е дърво!

Карабината я има в магазина на Кинтекс в София. 550 лв.калибър 8x57 е останал само.

http://www.zastava-arms.co.yu/english/civilni.htm модела е М70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава ли си парите тази застава с 8x57 или за тези пари може да се вземе нещо по-добро?

:lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за тези пари по-добра нова не може да се намери според мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ведньж-благодаря за информацията.Според един специалист единствено калибара 8x57 може да ми е проблем.

Така и не разбрах какво имаше предвид-скьпи патрони,дефицитни или просто друг недостатьк.

Пушката ще я използвам за прасета и чакали и при тази цена единствено скьпи патрони или тяхната липса може да ме притесни.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Още ведньж-благодаря за информацията.Според един специалист единствено калибара 8x57 може да ми е проблем.

Така и не разбрах какво имаше предвид-скьпи патрони,дефицитни или просто друг недостатьк.

Пушката ще я използвам за прасета и чакали и при тази цена единствено скьпи патрони или тяхната липса може да ме притесни.

Поздрави!

Днес я видях и в 308 win. цена 650 лв.Магазина е на Цар Борис III на200м. по локалното от страната на пазара на Красно село, посока към Витоща в блок .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави!

8x57 е супер за прасета.

Ще си леко ограничен заради тректориятаму.

Но не вярвам да ти се налага да стреляш често над 200м.

Иначе патрони има и не са проблем: RWS, Prvi partizan и S&B

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ne znam po4ti ni6to za tozi vid karabini::D Az v momenta si tursq lovna karabina naso4ihame kum MAZALATA kato edna ot nai eftinite i ka4estveni karabini. Kum kraq na Mai mesec 6te si vzimam razre6itelnoto i do togava trqbva da sum si nameril ne6to:) Ako nqkoi predlaga ne6to moje da mi pi6e na e-maila [email protected]

Не знам почти нищо за този вид карабини::D Аз в момента си търся ловна карабина насочихаме към МАЗАЛАТА като една от най ефтините и качествени карабини. Към края на Май месец ще си взимам разрешителното и до тогава трябва да съм си намерил нещо:D Ако някои предлага нещо може да ми пише на е-мейла [email protected]

моля използвай кирилица

Редактирано от radoadvokat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже има ли проблем със закрепването на оптика на Застава?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не мога да ти помогна:) Можеш ли да ми кажеш нещи повеше з тази карабина Застава? По добра ли е от Мазалата? И цената и каква е?

generala_ak47 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застава - чист маузер 98, малко по-грубо изработен от Бърно 98, особено дървените части. Здрава пушка, но ги гледах отдавна и не си спомням за закрепването на оптиката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари си вземи SLR 7.62 Х 39 100 мисля че беше модела с по-дългата цев да ти е мирна главата а и е добра карабина Сръбско добро не съм видял и чул освен "черногореца" на Ванче Михайлов.

Momchil72 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време/септември или октомври/говорих със завода в Сърбия и им зададох няколко въпроса.бяха много коректни и за седмица ми отговориха,ще разгледам за писмото и ще го пусна :)

август е било....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво ще кажете за Мазалата по добра ли е от калашника? И коя и каква оптика ще е най добре да се сложи на тази карабина?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги какво ще кажете за Мазалата по добра ли е от калашника? И коя и каква оптика ще е най добре да се сложи на тази карабина?

Колега един велик писател и ловец беше казал:"Не ми хвали путка или пушка,а *** и патрон" :) От патрона трябва да се тръгне според мен/писъл съм го назад в темите/

Ако някой още се чуди чии е цитата това е Емилиян Станев :cool:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега не мога да ти помогна:) Можеш ли да ми кажеш нещи повеше з тази карабина Застава? По добра ли е от Мазалата? И цената и каква е?
Мой приятел има Застава в калибър 30-06 и е изключително доволен, като се има в предвид, че ловува почти професионално. Нужен е висок монтаж на оптиката поради маузеровия затвор и стария тип предпазител.

В никакъв случай не купувай SLR-100 това оръжие не е за лов. Най-добре е да си вземеш някоя запазена CZ-550 втора ръка - цената ще е почти същата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няколко въпроса за тази карабина:

1.Освен предполагаемата по груба изработка на дървените части нещо друго може ли да се изтъкне като недостатък, в смисъл нещо по важно.. групираност цев , предпазител , мерни прибори ..

2.До колко и пречи ли изобщо високия монтаж на оптика, питам като човек който няма представа от нисък и висок монтаж ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване