Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

lz3zm

Барут на Братан

Някой виждал ли е от Братанския барут Вега по магазините?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се види. щото не го правят вече. Това е легендарен барутец.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Няма как да се види. щото не го правят вече. Това е легендарен барутец.

Оооо да легендарен и аще как :awesome: Добре,че поне приклада ми остана в ръцете.С този барут шега не бива така,че внимавайте.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, не е като сокола да набухаш едни пет десети в повече и нищо да ти няма на пушката.... :awesome:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барута си беше много хубав може би най-добрия на който аз съм попадал по наште магазини. А що се отнася до това,че много цеви станаха на чучури за чешми това не е от барута, а от неправилното използване на същия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Барута си беше много хубав може би най-добрия на който аз съм попадал по наште магазини. А що се отнася до това,че много цеви станаха на чучури за чешми това не е от барута, а от неправилното използване на същия.

Абсолютно си прав колега. И аз съм много доволен от барута много бърз , имаше много хубаво изгаряне. Защо не знам в България спираме да прозвеждаме качествените неща, пародоксално но факт

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз лично знам че барут се прави в България само в Арсенал а къде се разфасова и с какви етикети това е друг въпрос.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги аз лично знам че барут се прави в България само в Арсенал а къде се разфасова и с какви етикети това е друг въпрос.

както всяко нещо в РБ- Всичко е ТЬМНА ИНДИЯ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто големите клечки в Арсенал си направиха частни фабрички.В България всеки си затваря очите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният барут май беше внесен от Украйна, около 10 тона. Сигурно вече е свършил, затова сега марс и вега изглеждат еднакво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне са си направили труда да ги оцветят в различни цветове иначе не намирам никаква разлика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм чувал е че след разделянето на НИТИ и Арсенал барутната фабрика е останала в активите на арсенал тоест нити няма къде да произвеждат барут.

А конкретно за този барут зная, че ватата е била много висококачествена, а и химиците на нити били добри, за това и барута бил добър. Аз с него не съм правил патрони, но съм гърмял такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам една чисто нова кутия у дома и все и се заканвам да я оползотворя...малко съм объркан с тези марки и имена, на моя си пише Арсенал...

Смятам, че главните проблеми идват от непознаването и нечетенето какво пише по опаковките. А там си пише ясно- за 12 калибър и 33 гр сачми- 1.7 гр барут. Много от ловците използват обемни мерки и слагат все едно, че е Сокол

7382e40e3a16.jpg

c7eb2e6e76d6.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тези барути са с изтекал срок на годност лично си купих 2 кутии и след като се прибрах забелязах че на годен до:срока беше отдавна изтекал но го снаредих и го изстрелях но определено старите кутии с барут бяха парафинирани а тези новите затварянето е под всякаква критика и възможноста за овлажняване е много голяма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване