Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

Krilia

Мюрета на патици,гъски,гривеци свраки и врани.

104 мнения в тази тема

Абе гледам цената в хамерика 30$ за 6 бр,а тука 15 лв.бр. или аз не довиждам.

Така е колега , аз си ги поръчах от "хамерика" и сметката е следната 30$ там , не изпращат до България и ги изпратиха първо до друг човек в САЩ за 6-7$ и той ми ги изпрати до България като колет за 36$ и като гледм излизат малко по скъпи от на колегата, но тогава нямаше в България кой да ги предлага.

Krilia хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега , аз си ги поръчах от "хамерика" и сметката е следната 30$ там , не изпращат до България и ги изпратиха първо до друг човек в САЩ за 6-7$ и той ми ги изпрати до България като колет за 36$ и като гледм излизат малко по скъпи от на колегата, но тогава нямаше в България кой да ги предлага.

Ако са ти ги пратили от щатите,за 36 $ няма как на колегата да са по-евтини,защото твойте по днешния курс на $ излизат 8.70 лв, за брой. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брако, изтърва един шипинг в сметките, като колет до България от 36 доларес ;) . И ако дръпнем тотала 30 +6 +36 =........цената е малко по-различна + спестеното време и нерви в митниците. :D

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Румен по това което е написал,аз разбирам че негов познат му ги изпраща и тогава шипинга няма как да е 36$.Но за времето и нервите си прав.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Румен по това което е написал,аз разбирам че негов познат му ги изпраща и тогава шипинга няма как да е 36$.Но за времето и нервите си прав.

И за другото Брако и за другото. ;) А поморийската група се запасява с гъсета,явно имат някакво инфо...

п.с.:Живот и здраве ще направим някой лов с Божо,заедно да се запознаем, да половуваме..и така...Две ята гъски съм видял.Едното около 25-30 бр.Другото е 7 бр.

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за другото Брако и за другото. ;) А поморийската група се запасява с гъсета,явно имат някакво инфо...

п.с.:Живот и здраве ще направим някой лов с Божо,заедно да се запознаем, да половуваме..и така...Две ята гъски съм видял.Едното около 25-30 бр.Другото е 7 бр.

Само здраве да има. :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха инфо има и вече се виждат гъсета...а даже има и отстреляни...

Иначе да, познат колега си поръча от тези мюрета за гъска. Разбрах, че го опънали 20лв за куриер...пак нещо не е фред работата..:)

А относно лова винаги сме на линия за водоплаващия....

Аз обаче си порйчах пак от USA мюренца + хвърчила и разни други пособия само за гъска. По евтинко ми идва няма какво да се заблуждаваме, пък и митницата ми отнема 20мин, не е толкова сложно вече...абе само да има лов...очертава се таз година групата да ловува с 80-100 мюрета + хвърчила и добра екипировка кофчези и др. работи...ако има лов работата ще е сериозна.

Brakoniera Емил Радев харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе да, познат колега си поръча от тези мюрета за гъска. Разбрах, че го опънали 20лв за куриер...пак нещо не е фред работата.. :)

.

Има допусната грешка от страна на куриерскта фирма.Нещата ще бъдат коригирани.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти ги пратили от щатите,за 36 $ няма как на колегата да са по-евтини,защото твойте по днешния курс на $ излизат 8.70 лв, за брой. ;)

само за колета от щатите ми взеха 36$ и както е писал колегата по нататък правилно е разбрал 30+6+36=72 х 1.4=100.8 на 6=16.8 за брой примен нямаше митница ама излязоха малко скъпичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и Англия колеги!Утре ще ви пусна и сайта!Наслука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само за колета от щатите ми взеха 36$ и както е писал колегата по нататък правилно е разбрал 30+6+36=72 х 1.4=100.8 на 6=16.8 за брой примен нямаше митница ама излязоха малко скъпичко.

Би ли ни дал повече информация.Като човек, който ги ползва мисля, че ще е интересно за колегите още едно споделено мнение.

Поздрави и наслука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ни дал повече информация.Като човек, който ги ползва мисля, че ще е интересно за колегите още едно споделено мнение.

Поздрави и наслука.

Здравейте Колеги!

Предполагам, че ще бъдем полезни с тази информация както към Колегите ловци така и към Станчо представител на тези мюрета от фирма Крилия.

Тук пускам едно видео заснето от около преди 2 години и след 6.27 минута има видео за точно тези мюрета. Вижда се какво представляват и как изглеждат, как се сгъват и т.н.

Смятам, че за тези което не знаят ще е полезен този материал.

Поздрави!

Редактирано от BOJO PM
iliyanpitbul Nanski Krilia харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има допусната грешка от страна на куриерскта фирма.Нещата ще бъдат коригирани.

Поздрави.

Благодаря на колегата Станчо от фирма "Крилия" за коректността и за бързото и точно изпълнение на поръчката. Недоразумението с куриерската фирма бе разрешено вчера.

Надявам се, ако е живот и здраве, в най-скоро време да използваме мюретата по предназначение.

Наслука на всички практикуващи ловът с мюрета.

Божидар Николов Krilia харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Станчо от фирма "Крилия" за коректността и за бързото и точно изпълнение на поръчката. Недоразумението с куриерската фирма бе разрешено вчера.

Надявам се, ако е живот и здраве, в най-скоро време да използваме мюретата по предназначение.

Наслука на всички практикуващи ловът с мюрета.

Радвам се, че всичко се наред и грешката беше коригирана на време.

Наслука.

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 лева цената на едно мюре ли е или цената е за комплект ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 лева цената на едно мюре ли е или цената е за комплект ?

Здравейте,

предполагам ,че питате за гъшите мюрета. Цената е за един брой.Отбелязано е в описанието.

Поздрави и наслука.

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз . И моя комплект юрдеци дойде. Вчера го поръчах и току що го отворих . Ами к'во да ви кажа ..изглеждат страхотно , като живи са. Нямат нищо общо с ония пластмасовите. Не очаквах такава изработка ..даже на живо изглеждат по добри от тия по снимките и видеото. Сега с нетърпение чакам 1-во число на месец декември да взема бележката и хайде на Дунава ..да ги пробвам в реалния бой . Ако е рекъл Господ да има Слука, ще приложа снимки а може и видео .

Благодарности и от мен на колегата от фирмата за коректността на поръчката и пожелания за много Слука на всички любители на този лов.

Krilia хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо е мюре за мюрета, а за тази цена от Кабелас щеса като живи.СЛУКА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз . И моя комплект юрдеци дойде. Вчера го поръчах и току що го отворих . Ами к'во да ви кажа ..изглеждат страхотно , като живи са. Нямат нищо общо с ония пластмасовите. Не очаквах такава изработка ..даже на живо изглеждат по добри от тия по снимките и видеото. Сега с нетърпение чакам 1-во число на месец декември да взема бележката и хайде на Дунава ..да ги пробвам в реалния бой . Ако е рекъл Господ да има Слука, ще приложа снимки а може и видео .

Благодарности и от мен на колегата от фирмата за коректността на поръчката и пожелания за много Слука на всички любители на този лов.

А да попитам ти какви пластмасови си ползвал???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи не съм ползвал много ..само един модел но така и незнам кой е вносителя ..явно не са маркови . От магазин ги купих за 25 лв. бр. но това преди 3-4 год, .. после ги видях в Бриколажа същите... ..падна им боята ,..даже 2 се удавиха ..течение - кво да се прави ,,но определено на тия макар и по тънки откъм главата украската и изпълненеието им ( лекота и функционалност) някак си по ме впечатлява ..Не съм ги пробвал още и не мога да кажа отзиви ..иначе за това дадох такова определение ..Ще видим ..живот и здраве ,,няколко дена и ще плуват ;) Ако имаш нещо по добро в предвид ...бих се възползвал от идеите ти .Блгодаря и Наслука! Тази година Дунав няма вода и се образуваха доста блата по островите което е добре за юрдека ..но ако наистина замръзне ..както казват в прогнозите ..чакаме вълците от Карпатите. :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи не съм ползвал много ..само един модел но така и незнам кой е вносителя ..явно не са маркови . От магазин ги купих за 25 лв. бр. но това преди 3-4 год, .. после ги видях в Бриколажа същите... ..падна им боята ,..даже 2 се удавиха ..течение - кво да се прави ,,но определено на тия макар и по тънки откъм главата украската и изпълненеието им ( лекота и функционалност) някак си по ме впечатлява ..Не съм ги пробвал още и не мога да кажа отзиви ..иначе за това дадох такова определение ..Ще видим ..живот и здраве ,,няколко дена и ще плуват ;) Ако имаш нещо по добро в предвид ...бих се възползвал от идеите ти .Блгодаря и Наслука! Тази година Дунав няма вода и се образуваха доста блата по островите което е добре за юрдека ..но ако наистина замръзне ..както казват в прогнозите ..чакаме вълците от Карпатите. :AR15firing:

Винаги има по-добро,но да не спамя темата мога да ти ги покажа,но на ЛС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една снимка от реален лов... ;) Скоро ще покажем и резултата.Снимките са от съседна Румъния.

post-41824-0-23445600-1322726445_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Krilia интересувам се от мюретата / първоначално бих си купил зеленоглава патица / но вярно ли е че са основно за сушата и не са подходящи за вода ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Krilia интересувам се от мюретата / първоначално бих си купил зеленоглава патица / но вярно ли е че са основно за сушата и не са подходящи за вода ?

Стават както за суша, така и за вода.Предимството, е че са много леки,не заемат място и лесно се пренасят. Може да се стреля и между мюретата на растояние 20-30 метра. Дори и улучени,това не пречи на тяхната „работа“ не потъват и не се деформират.Надавам с това,да съм отговорил на въпросите ви.

Поздрави и наслука.

025383849.jpg

025383854.jpg

025552557.jpg

025552556.jpg

Редактирано от Krilia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават както за суша, така и за вода.Предимството, е че са много леки,не заемат място и лесно се пренасят. Може да се стреля и между мюретата на растояние 20-30 метра. Дори и улучени,това не пречи на тяхната „работа“ не потъват и не се деформират.Надавам с това,да съм отговорил на въпросите ви.

Поздрави и наслука.

025383849.jpg

025383854.jpg

025552557.jpg

025552556.jpg

И на мен ми харесват на пръв поглед но ето това ме разколебава , прочетох го в един английски сайт

PLEASE NOTE:

Perfect for use on stubble/grass fields.

These decoys are NOT suitable for PROLONGED use in water as they will submerge up to 50% of their surface area as they slowly absorb water.

They are also unsuitable for tidal/river use as the decoy will sink when subjected to fast moving water.

For wildfowling use, please use traditional blow molded decoys to avoid disappointment.

http://www.decoying.co.uk/?page=show-item&item=705

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване