Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ruger Mark III - пистолетът на пилотите

Recommended Posts

Здравейте, колеги, искам да ви покажа още един хубав пистолет 22-ри калибър с който може да се стреля на 200 ярда. И на мен ми се стори чудно, но се оказва доста точен (вж. клипчето). Едно време пилотите са носели такива долу на прасеца на крака. Били са с вграден заглушител и се продавали само на армията, а сега се продават и в цивилен вариант (без заглушителя). Използвали са го, когато катапултират в седалката имали комплект за оцеляване, така че да могат да се защитят и да си намерят храна. Ако някой има такъв или е стрелял, моля да напише недостатъци и плюсове, подобрения (ако е направил) и т.н. Благодаря предварително! ^_^

Има и снимки!

post-48329-0-58549000-1323416913_thumb.jpgpost-48329-0-94581600-1323416912.jpgpost-48329-0-31249800-1323416912.jpgpost-48329-0-07063800-1323416911_thumb.jpg

ругерите започват да се използват от цру и спец частите в Виетнам като безшумен пистолет(става въпрос за модела с вградения заглущител другите са били за гражданския пазар за да запълнят получилата се празнота от малокалибрено оръжие след втората световна война)по късно става любимото оръжие на наемните убици,но поради напредването на технологите вече е морално остарял :)

• 2 weeks later...

Вчера стрелях със същия пистолет, но не МКIII, a MK II. ETO: Ruger_MK_II.jpg

Те това е повече от перфектно. Няма никъкъв откат. Само как ще изтърпя още 5 години и половина, само аз си знам!

Edited by Bowhunter_BG

А дали не ктава и за лов.Щом пилотите са ловували ,за да оцелеят.......

Това е един от най-точните пистолети. Стрелям с патрончета „Геко” и мисля, че заецете до 40-50 метра ше ги праи на салата.

Edited by Bowhunter_BG

А как ще го уцелиш тоя заек на 40 - 50 м освен ако не е препариран ?

Колега, видя ли видеото по-горе? Защо тоя пич като стреля ламарина колкото среден телевизор на 200 ярда да не уцели заека на 40?! Не всеки го може, но никой не се е родил научен, нали? Тренира момчето и се получава. Като почнеш на 25 метра на стрелбището да събираш много добра група, защо да не се пробваш и на 15 метра по-надалече? Аз поне ще се упражнявам и ако се справя, ще пиша. Между другото ако някой има запазени мишенки от стрелба с този пистолет, е повече от поканен да ги снима и качи тук. Поздрави!

Edited by Bowhunter_BG

Колега, видя ли видеото по-горе? Защо тоя пич като стреля ламарина колкото среден телевизор на 200 ярда да не уцели заека на 40?! Не всеки го може, но никой не се е родил научен, нали? Тренира момчето и се получава. Като почнеш на 25 метра на стрелбището да събираш много добра група, защо да не се пробваш и на 15 метра по-надалече? Аз поне ще се упражнявам и ако се справя, ще пиша. Между другото ако някой има запазени мишенки от стрелба с този пистолет, е повече от поканен да ги снима и качи тук. Поздрави!

Колега, тая ламарина дето я цели на 200 метра бяга ли? Той затова е казал колегата че, трябва да е препариран тоя заек за да го уцели, ако бяга трябва да е доста късметлия този който стреля.

От какво са се защитавали пилотите с .22lr? От танга с 7.62х39, мечки, тигри...? :) За стрелба пищова е великолепен! До момента, в който не трябва да го разглобяваш и сглобяваш.

От какво са се защитавали пилотите с .22lr? От танга с 7.62х39, мечки, тигри...? :) За стрелба пищова е великолепен! До момента, в който не трябва да го разглобяваш и сглобяваш.

По-скоро да издебнат някой заек, някой скорец...Да се защитят, ако някой вражески войник или вълци и койоти. По-добре с това, отколкото с НИЩО. Ако влезнат във вражеска територия и ги хване патрула, да могат да оцелеят.

Тоя пич чак и тапи си е сложил в ушите.С 22к и на открито. :haha3: