Jump to content

Recommended Posts

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колеги,аз ловувам с този калибър трети сезон и съм доволен.Прасета нямам много ,но пък всичките са ми трофейни и имаше и паднали на място и едно мина 30м., друго 130 и така,това са подробности!При т

Поне аз доколкото съм в час,този куршум е точно за лов на хищници разработен,като изцяло се разрушава!!! http://www.youtube.com/watch?v=jNMJMqfe1ig&feature=BFa&list=PLE7D57A34561E230B&lf=

Абе ще се престраша да го пробвам 308 на гонка, стига да има слука де......Тъй както съм с карабина почти винаги ме слагат на пусия където е чисто, имам и няколко убити прасета като гонач, за ловец, к

Posted Images

Явно грешно съм те разбрал, извинявам се. Според мен: кал. 9.3 е уникален калибър(дава самочуствие и сигурност), ОБАЧЕ ако се случи на такива като мен да гърмят по 10 изстрела по тичащи прасета(ей това са много прасета) ще ме разберете напълно, много нежен тоя 308 сравнен с деветака, целиш плешката и пада като круша. ФАКТ мое лично мнение, е че 308 е по добър, дано не обидя някой но вече го реших;-)

Ем тичат ...ем целиш плешката, ем пада като круша - стабиУен си :icon_thumright:

,

Понеже съм на път след края на ловния сезон да си взема една пушчица 9.3х62 искам само да поясниш ако е възможно: "ОБАЧЕ ако се случи на такива като мен да гърмят по 10 изстрела по тичащи прасета(ей това са много прасета) ще ме разберете напълно, много нежен тоя 308 сравнен с деветака, целиш плешката и пада като круша"Понеже не съм стрелял по 10 пъти не мога да те разбера точно-за отката ли става дума или за това че 308 е по мощен калибър,защото си мисля че за удар в плешка или където и да е 9.3х62 е по добър. :drinks:

Няма откат, държиш мерната линия през цялото време, с 9.3 е малко по трудно, а като го удариш където трябва и с по слаб калибър ще падне,

колегата Карлито се е заял нещо, ама той иска да си кара с "Кадилака дето гори много, бръмчи много и много върви" :cap:

здравеъте колеги и наслука.от 4 години сам ловец но сериозно се запалих от 2010.имам бенели комфорт м2;cz512 полуавтомати4на 22lr и браунинг бар зенит 9,3-62 с барзомерец аимпоинт h 30 оптика сваровски 1-6/24-невероатна е.барзомереца по4ти не го ползвам вапреки 4е и двете са на барз монтаж.този и предния сезон имам ве4е 6 прасета от150 до 50 кг-вси4ките с 9,3-62.страхотна пу6ка,страхотен калибар и оптика.глупостите 4е прави вси4ко на кайма-не са верни.няма гонене и проследяване.който си брои стотинките за патрони -да стреля с прашка.едното от прасетата падна на 120-130метра от втори изстрел в задния бут без да мрадне-бе6е седнало и само кви4е6е без да марда.В тази вразка искам да питам на такова разстояние при силен бяг трябва ли да се дава предварение и ако-да колко.наслука

здравеъте колеги и наслука.от 4 години сам ловец но сериозно се запалих от 2010.имам бенели комфорт м2;cz512 полуавтомати4на 22lr и браунинг бар зенит 9,3-62 с барзомерец аимпоинт h 30 оптика сваровски 1-6/24-невероатна е.барзомереца по4ти не го ползвам вапреки 4е и двете са на барз монтаж.този и предния сезон имам ве4е 6 прасета от150 до 50 кг-вси4ките с 9,3-62.страхотна пу6ка,страхотен калибар и оптика.глупостите 4е прави вси4ко на кайма-не са верни.няма гонене и проследяване.който си брои стотинките за патрони -да стреля с прашка.едното от прасетата падна на 120-130метра от втори изстрел в задния бут без да мрадне-бе6е седнало и само кви4е6е без да марда.В тази вразка искам да питам на такова разстояние при силен бяг трябва ли да се дава предварение и ако-да колко.наслука

Ето симулирай; http://www.hegering-schwelm.de/diejagd/vorhalterechner/index.php

Edited by karlito

Ето симулирай; http://www.hegering-...chner/index.php

Ей бат Крас стабилен си гьотере стога тормози хората а обясни с обосновка произлизаща от многогдишния ти опит кое аджеба е по добре,че хората тръгнаха да бъхтят прасета по 200 кила с "лисичарски" калибри :),пък и гледам колегата е от твоя отбор.

Относно отката на 9.3- ката не мисля че е толкова страшен. Аз ловувам с този калибър и не мисля че е проблем. може би съм му свикнал за 5-6 год. Даже е доста по малък от гладкоцевния . А относно захващането и държането на целта,това си е въпрос на тренинг а не на откат. Единсвено мога да се съглася с цената на боеприпасите,но тъй като в БГ така или иначе всяко удоволствие е скъпо за нас,това може да ни кара само да се мерим по точно. Наслука на всички.

За мен лично за гонка 9.3 е ненадминат куршум. А и както от новия сезон съчмите отпадат за едър лов мисля че доста хора ще се ориентират към него

Относно отката на 9.3- ката не мисля че е толкова страшен. Аз ловувам с този калибър и не мисля че е проблем. може би съм му свикнал за 5-6 год. Даже е доста по малък от гладкоцевния . А относно захващането и държането на целта,това си е въпрос на тренинг а не на откат. Единсвено мога да се съглася с цената на боеприпасите,но тъй като в БГ така или иначе всяко удоволствие е скъпо за нас,това може да ни кара само да се мерим по точно. Наслука на всички.

За мен лично за гонка 9.3 е ненадминат куршум. А и както от новия сезон съчмите отпадат за едър лов мисля че доста хора ще се ориентират към него

Свикнал си колега, аз 4 години карам с блазер р93 9.3x62, и мислех че по убав нема, да не звучи нескромно имам над 40прасета на гонка за това време, аз ти сравнявам същата пушка с различен калибър, демек имам опит с деветака а с 308 засега са само 3 но пък и толкова съм видял, засега 308 препокрива деветака по успеваемост(убойна зона и си пада), разликата, е че с 308 сравнено с деветака все едно стрелям с флоберка а пък резултата същия..........няма откат, няма гръм. Пак казвам за гонач по добър калибър от 9.3 50см цев НЯМА. Имам няколко прасета като гонач, стреляш в гъстото и почти няма отклонка.

Нека някой с 308 да каже нещо де!

Свикнал си колега, аз 4 години карам с блазер р93 9.3x62, и мислех че по убав нема, да не звучи нескромно имам над 40прасета на гонка за това време, аз ти сравнявам същата пушка с различен калибър, демек имам опит с деветака а с 308 засега са само 3 но пък и толкова съм видял, засега 308 препокрива деветака по успеваемост(убойна зона и си пада), разликата, е че с 308 сравнено с деветака все едно стрелям с флоберка а пък резултата същия..........няма откат, няма гръм. Пак казвам за гонач по добър калибър от 9.3 50см цев НЯМА. Имам няколко прасета като гонач, стреляш в гъстото и почти няма отклонка.

Нека някой с 308 да каже нещо де!

относно поразителния ефект на 308 не споря,достатъчно мощен куршум за нашия дивеч е,така че няма проблем в това отношение,само с това казано от теб не съм съгласен " Няма откат, държиш мерната линия през цялото време, с 9.3 е малко по трудно " Всичко е въпрос на тренировки и навик

Ловувам с 308W от началото на сезона и нямах слука да стрелям по прасе, има още два излета и не съм загубил надежда да

тупна някой нер, (което пожелавам на всички ловци).

С 13гр. Sako нач. скорост е 745м/с, което е бавно и надявам се няма да се отклонява от клонките и ще трепе.

Отката е лек - комфортна стрелба, патрони в рамките от 1.8 до 5-6 лв.

Както писа по-горе колегата, важно е да се чувстваш спокоен и сигурен, така че калибри има и всеки да ползва това което му харесва, Моята философия е следната, основно стреляме по приплоди и калибъра е достатъчен, а голямите и тежките, те немогат да бягат бързо, така че е възможно да се направи добре пласиран изстрел. ЧНГ на всички и много СЛУКА.

относно поразителния ефект на 308 не споря,достатъчно мощен куршум за нашия дивеч е,така че няма проблем в това отношение,само с това казано от теб не съм съгласен " Няма откат, държиш мерната линия през цялото време, с 9.3 е малко по трудно " Всичко е въпрос на тренировки и навик

Може би си прав донякъде, че е до нагласа и до тренировки, но за човек свикнал с 9.3 да мине на 308 повярвай ми удоволствието при стрелбата е много по-голямо.

Всичко това го споделям от опит, има разлика и от човек до човек.

• 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Според мен има значение от калибъра с които стреляме.Аз също използвам 9,3х62 и съм си супер доволен,а за парите на кои му пука когато дивеча е в краката му.Но за мен е важно този които стои зад приклада как е подготвен.За това ви качвам едно клипче.Просто пича е уникален защото съм гледал и други с него и е все в такава форма.

На вниманието на колегите с 93-62 молиа за савет за марка оптика с параметри 1-4-24 с потсветка за БЕНЕЛИ Арго

На вниманието на колегите с 93-62 молиа за савет за марка оптика с параметри 1-4-24 с потсветка за БЕНЕЛИ Арго

Колега,в момента на пазара има всичко стига да имаш пари,но моето мнение е,че от към качество и нормални пари си заслужава Meopta,доста добре просперираща фирма в този бранш за последните години.Иначе се знае,че ако имаш повече възможности/финансови/,за мен марките са две - Swarovski и Zeiss

Колега,в момента на пазара има всичко стига да имаш пари,но моето мнение е,че от към качество и нормални пари си заслужава Meopta,доста добре просперираща фирма в този бранш за последните години.Иначе се знае,че ако имаш повече възможности/финансови/,за мен марките са две - Swarovski и Zeiss

A Kahles къде ги забравяш?