Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

.300wm-общи впечатления,поразяващ ефект...

Recommended Posts

Точно такава информация ме интересува,от реални случки с този калибър.Кой какво е отстрелял,какво е наблюдавал при слука на други колеги.Точно това.Колегата Kos4o 77 и снимков материал е прикачил-чудесно.Благодаря на всички вземащи отношение по темата.

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Отговор 1. При възможно най-близки условия - патрони от един и същ производител и тип, зардени с еднакви куршуми /като пример вземам 30-06 Springfield 180 gr SST® и 300 Win Mag 180 gr SST® на Хорнади/

300WM отлична точност на по-големи разстояния, при добра прострелка отклонението при стрелба на 100м и 250м е около 1см. на 400м. пропадането е само 14см. Има и много по-голям стоп ефект от 30-06. До

Не че имам желание да се заяждам, но вероятно поради инженерно-професионална деформираност горното твърдение ми е абсолютно неясно и неприемливо. 1. "300WM отлична точност на по-големи разстояния" -

Posted Images

От две години го нося браунинга в този калибър и по каквото съм стрелял не е мръдвало.В началото преди 13год. имах комбинация в 7-57R махнах я,следващата ми карабина беше 30-06 и нея махнах,с 300 магнума е друго.Имам доста приятели и те знаят как стрелям,не се хваля но с 300 маг съм спокоен.Това си е мое мнение изпитано от мен.

Мой приятел ловува с 300 WM и искам да споделя случката при последното му убито прасе. Приплод ок. 40 кг, разстояние 25 м. Три изстрела и трите в прасето, първи косо през ребра, стомах, черен дроб - прасето прикляква за 1-2 секунди и продължава ходейки, втори изстрел откъсва му заден ляв крак малко над коляното - прасето продължава на ход, трети изстрел във врата - е вече падна нямаше накъде. Най вероятно още първият изстрел е бил смъртоносен, но факт е че прасето не падна на място. Боеприпоси 2- Норма и 1 - Бренеке, но не знам точно с какви куршуми. Това го написах в подкрепа на тезата, че точността и доброто попадение е много по важно от калибъра, стига да не биеме лосове с 22LR. Поздрави и наслука.

Възможно ли е да е изплзвал прекалено твърд куршум?

От две години го нося браунинга в този калибър и по каквото съм стрелял не е мръдвало.В началото преди 13год. имах комбинация в 7-57R махнах я,следващата ми карабина беше 30-06 и нея махнах,с 300 магнума е друго.Имам доста приятели и те знаят как стрелям,не се хваля но с 300 маг съм спокоен.Това си е мое мнение изпитано от мен.

Това със спокойствието много ми допадна. И аз съм като теб - затова се чувствам леко некомфортно, когато в дружинката ме "принуждават" да ходя с гладка пушка на свинска гонка.

Предполагам за всеки колега това е лично усещане за оръжието и лова (то и затова всеки си има негово мнение и начин да се оправя).

А какво представлява куршум НРВТ /300 маг. а и не само/. Кух връх,балистичен гъз.Каква е разликата със само НР /кух връх/ .

А какво представлява куршум НРВТ /300 маг. а и не само/. Кух връх,балистичен гъз.Каква е разликата със само НР /кух връх/ .

Ми това че "балистичния гъз" е с форма на лодка-BT= boat tail.

Кух връх може да имат и всички останали като калибър, форма , марка и модел куршуми.

post-2008-0-62143400-1325655355_thumb.jpg

Edited by karlito

Не вярвам, ще го питам точно какви са куршумите. По-вероятно според мен е заради малката дистанция и малкото животно и куршума няма възможност да отдаде енергията си.

НРВТ не е подходящ за лов.

Като му увеличиш малко НР-то, става. Поне някои. Бях публикувал преди време една тема за това.

Ползвам го от три години.С него имам около 35 прасета.До сега само едно със скъсан заден крак в последствие доубито и друго паднало от втория. Първия беше във врата!!!Падали са по пет прасета с пет последователни изстрела.Дали щях да стрелям веднага по следващо ако не падаха на място?

Не казвам че е наи добрия избор за гонка но поне не ми е омръзнало да търся ранени животни :girl_cray2:

Да разбираме,че от7х57 и с 30-06 не си оставал доволен(при добро попадение,де),а с 300 се справяш перфектно? Не ме разбирай погрешно,но е несериозно. И 7х57 и 30-06 са си абсолютно актуални.Нека някой ме обори. Все пак говорим за гонка,а и стреляме по дива свиня,не по слонове!

Не го приемай като заяждане-нямам никаква такава идея.Самия ти казваш,че стреляш добре(което не подлагам на съмнение-щом го казваш,значи е така).Не оспорвам 300-никак даже,но все пак нека пишем разумно и откровенно и за останалите калибри. Кефиш си се на пушката-ок,това е и целта,но на мен ми е чудно как така само от това,че си с 300 магнум се чустваш по-сигорен?

На слука!!!

Да разбираме,че от7х57 и с 30-06 не си оставал доволен(при добро попадение,де),а с 300 се справяш перфектно? Не ме разбирай погрешно,но е несериозно. И 7х57 и 30-06 са си абсолютно актуални.Нека някой ме обори. Все пак говорим за гонка,а и стреляме по дива свиня,не по слонове!

Не го приемай като заяждане-нямам никаква такава идея.Самия ти казваш,че стреляш добре(което не подлагам на съмнение-щом го казваш,значи е така).Не оспорвам 300-никак даже,но все пак нека пишем разумно и откровенно и за останалите калибри. Кефиш си се на пушката-ок,това е и целта,но на мен ми е чудно как така само от това,че си с 300 магнум се чустваш по-сигорен?

На слука!!!

В заглавието на темата не откривам думичката ГОНКА 8)

На слука!!!

Не ми се пишат историй ще го разбереш след като стреляш с трите калибъра по прасета горе долу на еднакви дистанций,за да ми повярваш трябва да го опиташ.ВЕРВАЙ МИ.

Куршумите са били - Норма Орикс, а "Бренекето" - с оловен връх. Това е инфото от стрелеца.

да съгласен съм с теб заболта че отката е по гоелям от полу автомата с умраззния на всички кълибър стрелям вече от доста време. И смея да тквърдя че разнояния и терен нему прсечат да си върши работата, както трябва та дори и по добре голямата стопираща сила го прави перфектен. Просто несъм съгласен с твърдението че рита като кон, щом сина ми който е на 12г на стрелбището стреля с нея вие си направене сметка къкъв е отката пушката е Бар Лонтрак/ Еклипс Голд и стрелям с Хорнаби Супер Форманс - Интер Бонд - 180г за повече информация на лични .77

на здраве ДТК52

да съгласен съм с теб заболта че отката е по гоелям от полу автомата с умраззния на всички кълибър стрелям вече от доста време. И смея да тквърдя че разнояния и терен нему прсечат да си върши работата, както трябва та дори и по добре голямата стопираща сила го прави перфектен. Просто несъм съгласен с твърдението че рита като кон, щом сина ми който е на 12г на стрелбището стреля с нея вие си направене сметка къкъв е отката пушката е Бар Лонтрак/ Еклипс Голд и стрелям с Хорнаби Супер Форманс - Интер Бонд - 180г за повече информация на лични .77

на здраве ДТК52

:girl_cray2: ....това е СТИЛ :dance2:

гроздето е кисело рекла лисицата като не могла дато стигне

Ако ловувам в Бг. на прасе и знам ,че сам в район с традиционо яки глигани,то калибара ми ще е 300 вин.маг.

,..или поне 8,57.....8,68 ,...9,3х62

не че в седем мм. не е подходящ,но е несериозно,....

Колеги от каде мога да си закупя CheyTac M200 че за мене 300WM идва слаб а за по слаби няма да говорим изобщо

Колеги от каде мога да си закупя CheyTac M200 че за мене 300WM идва слаб а за по слаби няма да говорим изобщо

колегата карлито щети каже откъде дасиго вземеш