Jump to content

какво мнение имате за тези ножчета "cudeman"

Anto-vg
 Share

Recommended Posts

Здравейте подариха ми нож от тази фирма и по специално http://www.cudeman.com/en/catalogo/index2.php?idcategoria=1&idsubcategoria=22#

модел 224-L. Та ако има някой който е ползвал или има нож от тази марка нека сподели мнение. Поздрави и весела Коледа !!!!!

колега това ако не се лъжа си е жива кама , тя освен за мушкане , пробиване на плът за друго май не ще я използваш иначе като визия е красива

:) колега това е само линк на фирмата производител. Модела на ножа е 224-L, напиши го в търсачката в сайта и ще го погледнеш. Ножа е в три варианта като разликата е в материала на дръжката.

доста добра визия но най-важното е да ти харесва на теб и да ти върши работа .Успех и наслука.

За сега държи много яко да си призная подложил съм го на какви ли не кухненски изтезания :) ако мога така да се изразя, и е ОК. Исках някой с реални впечатления да изкаже мнение.

• 1 month later...

Днеска и аз получих нож на Gudeman ето малко снимки

post-44641-0-80194000-1329414967_thumb.jpg

post-44641-0-59646300-1329414978_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Здравейте

Имам нож на въпросната фирма, и преди доста време му измервах твърдостта- беше в границите на 37-42 HRC, което не е кой знае какво за нож.

Предполагам, че стоманата е 20Х13 или най- много 30Х13, които след закаляване не дават висока твърдост, но от друга сметка са корозоустойчиви на атмосферна корозия.

Поздрави

Много е удобно за операцията "дебело мезе-тънко нарязано".

Един приятел се занимава с направата на ножчета с късо острие тип финландски - дръжки от карелска бреза,кания от еленова кожа и т.н. На въпроса ми що прави такива ножлета с късо острие ми каза две - три приказки с които окончателно ми обърна възприятията.Късото широко острие е много по удобно и функционална от дългото такова.За сечене на кости си има сатъри,брадви и т.н.С това ножче което имаш,можеш да разфасоваш дори и бик /стига да му познаваш анатомията/.

Да ти е честито!

• 5 months later...

lobo2 е напълно прав, не съм много запознат с хладните оръжия. Твърдости закалки и т.н. но ножа е перфектен удобен функционален и пъргав, като изпълнение е прекрасен кания визия всчко. Като цяло многофункционален нож за лов и туризъм поне според мен.

lobo2 е напълно прав, не съм много запознат с хладните оръжия. Твърдости закалки и т.н. но ножа е перфектен удобен функционален и пъргав, като изпълнение е прекрасен кания визия всчко. Като цяло многофункционален нож за лов и туризъм поне според мен.

След като не сте запознат както сам казвате с твърдост и закалка на различните видове стомани, което би трябвало да е водещото при избор на нож, особено за ловен такъв, как давате такива категорични препоръки?

По - горе колега е посочил твърдостта по HRC на негов нож, произведен от същата фирма, която е била в рамките на 37-42 единици. "Идеална", но за мазане на филии и рязане на суджук, като за предпочитане е суджукът да не е от твърдите.

Лични впечатления от ножовете с тази марка: преди години колега, с когото заедно ловуваме получи нож тип скинър като подарък за рождения си ден, ножът въобще не беше от евтините. Как се справя при дране на прасета ли?! Ами таман почнеш да дереш па спреш, за да точиш, пак подереш, пак точиш и така Н на брой пъти докато приключиш, тези манипулации естествено съпроводени с най - подходящото за случая словосъчетание ".................... мамата и испанския боклук".

Така че ако искате един "перфектен, удобен, многофункционален, с прекрасно изработена кания нож", но с острие с твърдостта на мукава - купете си такъв от горната марка.

Веднага се съгласявам с горното мнение. И все пак и Muela и Cudeman превъзхождат с едно свое качество всички останали знайни и незнайни производства - нечупливи са! Толкова са меки, че просто няма как да се счупят :yes3: А и каква "ловна" визия докарват, а?

• 1 month later...

Категорични препоръки, и в кой по скоро пост съм дал такива колега. Изразявам само и единствено свое мнение. Едно знам когато няма какво да кажа просто си мълча. Дали е чуплив или не, не ме е грижа ножа за сега е идеален. Защо си мислите си мислите, само да питам че проблема на колегата ви ДЕРАЧ е в ножа ???

Твърдостта му наистина е изумителна,особенно за ловен нож :sword: