Jump to content

левър екшън

Recommended Posts

Че то много дълъг нос бе! :bb:

Колеги имам броунинг BLR 300wm и сам много доволен.Перфектно оръжие както за гонка така и за големи дистанции

До момента съм пробвал, няколко калибъра с Марлин тип левър - екшън , включително и .45/70 и мога да ви уверя, че нищо не се е опитвало да ми се завре нито в носа, нито в окото, било то гилза или затвор. Не мога да разбера за какво говорите, при някои системи, като уинчестър, гилзата се изхвърля от горе и да, има възможност да попадне в лицето, но до сега не съм чул някой да се оплаква. Оръжието е превъзходно за гонка, имам предвид, системата. Основно имам опит с Марлин 1894, дори малките калибри, като .357маг и .44маг вършат перфектна работа. Много е важно и за двата калибъра, боеприпаса да е на ниво. За у нас, подходящи са Хорнеди или Американ Игъл... Другото, дистанцията да е до 100метра. Удоволствието да се ловува и стреля с такова оръжие е ГолееМ КЕФ!!! :dance2:

Това е с късите патрончета,я тури .30-06 да видиш,идва ми на 3см от носа.

Точно в същият калиър пробах. Пушката е с нормалния ,фабричен приклад тъй като собственика е с нормално телослужение. Като дръпнах първия път и щех да си извадя окото. Следващите презареждания бяха в свалено положение на приклада от рамото. Пак казвам пушката е много прикладиста и точна и с едно лостче само става на две. Бях готов да купувам същата в друг калибър ,но след пробата се отказах.

От 2 години ползвам Марлин 30АС в кал.30-30.Това което се пише тук за вадене на очи и удари по носа са меко казано глупости.Ако има такъв проблем половината американци щяха да са без носове,а другата половина без очи!

От 2 години ползвам Марлин 30АС в кал.30-30.Това което се пише тук за вадене на очи и удари по носа са меко казано глупости.Ако има такъв проблем половината американци щяха да са без носове,а другата половина без очи!

Колега, чети внимателно какво пиша.Между другото 30-30 Уинчистер съм го ползвал за лов в далечната 1981г/ мерак от хамериканските филми, що да праиш/ ,но определено казвам, че Browning BLR takedown не е мойто оръжие въпреки ,че ми харесва по много причини. Не оплювам системата която има бая предимства ,но нима нямам право на собствено мнение? :hi:

Може тая бройка да е била с дефектен изхвъргач. :yahoo: .

Поддържам мнението на garry,много пъти посягах да купя BLR .30-06,но

"глупостите"-болта идва близо до очите/Колега,не забравяй,че патрона .30-06 е по дълъг от .30-30 с 20мм/

и трудното боравене,ама много трудно при наличие на оптика ме отказаха.

Ето един прасчо, отстрелян с .357 на Хорнеди. Дистанция 65 - 70м. Куршума влезе и излезе, надявах се да намеря куршума за да видя как се е отворил.post-2314-0-77232700-1336385556_thumb.jpg

Поддържам мнението на garry,много пъти посягах да купя BLR .30-06,но

"глупостите"-болта идва близо до очите/Колега,не забравяй,че патрона .30-06 е по дълъг от .30-30 с 20мм/

и трудното боравене,ама много трудно при наличие на оптика ме отказаха.

Някой нямали, въпросното оръжие в 30-06, да видим снимка къде стига носа и "желязото" !

Някой нямали, въпросното оръжие в 30-06, да видим снимка къде стига носа и "желязото" !

Стар Форс.Гледам не обърна внимание на трудното боравене с ударника при наличие на оптика.

Стар Форс.Гледам не обърна внимание на трудното боравене с ударника при наличие на оптика.

Защо, като имаш някаква карабина, трябва винаги да и сложиш оптика? Може и без такава!Говоря за гонка, не за козарски лов или хищничарски!

Е такъв клип не бях гледал! Добре, че го нямаше козара, щеше да даде и той фира.

Е такъв клип не бях гледал! Добре, че го нямаше козара, щеше да даде и той фира.

Това не е ли в Нова зеландия? Гледал съм лов и на овни, подивели овце ( приличаха си на нашите "каракачаски").

http://www.marlinfirearms.com/Firearms/1894centerfire/1894SS.asp Тук има за различните калибри за какво, може да се ползват. Качвам за моя.

Тоя бая се поизпоти докато ги издебне - то не беше лазене, маскировки,следене на вятъра - абе трапер отвсякъде - през цялото време очаквах от някъде да се спусне козаря със сопата в ръка......

:lol:

на 38 секунда кат се спре и се вижда до къде иде затвора. При пушка с нормален приклад ,сети се при близо 2м дължина на стрелеца за що иде реч.Чичо Фалко или пирата Шарки :lol:

То пък с коя ли не е така ,ма ми писна да правя свободни съчинения по приклади.

• 2 weeks later...

Бих искал Марлин в този калибър:338 марлин, но не мисля че я внасят в България!

Edited by Skitnik

• 2 weeks later...

Имам 30/30 марлин стрелям с 11гр. уин. Сложил съм един аимпоинт 9 на уивър, и съм доволен.Много удобна за гонки, но трябва да се потренира доста зареждане и стрелба. Ще кача снимки.

Е това е то лов на кози,взехда се замислям дали да не си отгледам и аз едно стадо па кога няма кво да се бие да ги поналегна малко с 300 RUM-а, че с тоя левър малко трудно мрят кат гледам.

Какво означава големи разстояния?Примерно;Browning BLR в калибър 30 06 не става ли за изстрели над 200-250метра.