Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

bobi8603

2 арбалета-собствено производство

33 мнения в тази тема

Браво колега ти си като старовремешен майстор на оръжия!

Поздравления за усилията. Пробва ли ги каква пробивна сила имат?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият е обикновен полиспаст като силата му на зареждане е към 67 кг( толко показва кантара).На 25 метра дупчи без проблем ПДЧ плоскост 18мм като стрелата си минава без проблем през нея.Другият е по особен тип Пак е полиспаст но раменете са му на обратната страна.Силата му на зареждане е над 120 кг. (кантара не го лови)има още 6 см някаде до зарейждането му когат е на 120.За него има специално приспособление за зареждане иначе не става .Оптиката му е ремонтирана от мен .Беше счупена на две и със скъсан кръст .На реална стрелба още не е излизал но днес следобяд и това ще стане ,тогава ще има и клипове.Идеята за него беше от този звяр.Hortoneconangle1-742-xl.jpg

Bondji хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bulgar: Евала ! а мислил ли си за евентуални цени по принцип за по силния .. нямам предложение просто ми е интересно, но ако е на добра цена и ако е за продан разбира се бих го взел

Нямам време за друг .Тия ги направих вечерно време след работа ей така за кеф стрелба.Като само по силният ми отне 2 седмици по 2 часа работа.ето и оригинала му. http://outdooractivebg.com/product.php?prid=1148

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега страхотни са арбалетите ! От какво са направени рамената ако не е тайна ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв арбалет с обратни рамене направиха руснаците-мисля "Лео-про" беше модела-по идея и скици на легендарния Леонардо Да Винчи.

Понеже и аз правих няколко арбалета имам въпрос как правиш спусковия механизъм-аз колкото и да опитвах и да полирах частите-усилието за натиск си оставаше-а от там и неточна стрелба. Ако не е тайна-сподели как е направен твоя спусък.Може и на лични!

Поздрави за труда,но изчисти го малко и откъм дизайн-определено ще се получи значително по-добре(не го приемай като критика)

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв арбалет с обратни рамене направиха руснаците-мисля "Лео-про" беше модела-по идея и скици на легендарния Леонардо Да Винчи.

Понеже и аз правих няколко арбалета имам въпрос как правиш спусковия механизъм-аз колкото и да опитвах и да полирах частите-усилието за натиск си оставаше-а от там и неточна стрелба. Ако не е тайна-сподели как е направен твоя спусък.Може и на лични!

Поздрави за труда,но изчисти го малко и откъм дизайн-определено ще се получи значително по-добре(не го приемай като критика)

Поздрави!

То руснаците нямат равни в самоделното арбалетостроене

http://talks.guns.ru/forum_light_message/55/374963-m9280998.html

http://talks.guns.ru/forum_light_message/55/374963-m22344113.html

На снимката се вижда какъв тип спусък съм използвал като кръстачката е с ширина 12мм и в нея съм прорязал процеп за да влезе стрелата (на една от снимките се вижда) Силата за натискане на спусъка е е може би не повече от 1 кг.Я покажи снимки на твоите арбалети

Picture123-1.jpg

20637250.jpg

Arbalet-LeoPro_STI2OVRm.jpg

kraso1971 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за спусъка-аз съм правил (пак по идея на друг)спусък с въртящо се колело-за който споменах,че е много твърд при натиск. Ще кача снимки,но малко по-нататък,че сега работя върху едно "изобретение" с полиспастен механизъм и ергономичен приклад,ама не ми остава много-много време да творя.А старите са разглобени за донори на части,които не ми се правят на ново. Ще опитам с твоя механизъм и ще споделв отзиви,когато го завърша.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста съм запален по арбалетите затова искам да попитам за улея как го правите зада влиза третото перо или правите само широк процеп в метала ако може снимки

Редактирано от xaxu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
доста съм запален по арбалетите затова искам да попитам за улея как го правите зада влиза третото перо или правите само широк процеп в метала ако може снимки
фреза на 45 градуса и 3мм канал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията но всепак 3 мм е широчината или дълбочината . говорим за фабрична стрела от аломиний.а улея направо в дарвото ли се дълбае или в метал

Редактирано от xaxu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията но всепак 3 мм е широчината или дълбочината . говорим за фабрична стрела от аломиний.а улея направо в дарвото ли се дълбае или в метал

3мм канал на 45 градуса наклон като наклона го започваш от такава дълбочина ,че стрелата да ляга малко над средата ,за да може тетивата като легнат по средата на стрелата да лежат и на цевният канал ,материалът е без значение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес започнах спусъка , но е още не довършен

post-52043-0-45208900-1328633938_thumb.jpg

post-52043-0-92255200-1328633938_thumb.jpg

post-52043-0-45591400-1328633939_thumb.jpg

post-52043-0-98448900-1328633939_thumb.jpg

post-52043-0-51649800-1328633940_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес започнах спусъка , но е още не довършен

Заобли ъглите иначе няма да можеш да го натиснеш под напор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам още не съм го довършил

post-52043-0-06159100-1328778251.jpg

Редактирано от xaxu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този кръст сам ли си го прави или го взе от някъде(от нещо) готов ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сам го направих от 1 см. дебелина на желязото и го рязах с тънак диск за метал кам 1.80 струва. а после му запилих ъглите с диска който е за шкурене :umnik2: .ако има нещо друго питайте

jovani62 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сам го направих от 1 см. дебелина на желязото и го рязах с тънак диск за метал кам 1.80 струва. а после му запилих ъглите с диска който е за шкурене :umnik2: .ако има нещо друго питайте

Браво много добре се е получило и аз съм мераклия да си направя арбалет ама все не остава време,а и тъкмо да се образовам още малко :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес направих и улея за стрелата ето и малко снимки

post-52043-0-85392900-1330024599_thumb.jpg

post-52043-0-54118600-1330024665_thumb.jpg

Редактирано от xaxu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и ето до каде сам стигнал

post-52043-0-35427900-1330024797_thumb.jpg

Редактирано от xaxu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес направих и улея за стрелата ето и малко снимки

Колега този пречупен кръст ти ли си го рисувал с пригоргаф по дървото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване