Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Министъра удържа на думата си!

Recommended Posts

"Министъра одържа на думата си!"

:lol:

Сигурен съм, че не сте разбрали за какво иде реч!

Колегата няма предвид, че министърът е удържал на думата си, иначе щеше да го напише така. Той е казал, че министърът е одържал на думата си, което е съкратено на одържавил думата си, т. е. неговата дума е държавна и е вярна, каквато и да е тя. А вашата дума е на прости данъкоплатци и гласоподаватели, Така че бийте си чакалите и не се разправяйте много...

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Защо така не ви се бият тези хищници, бре, не са ли вкусни ? Очите ви все в прасяяята и торбичките...

Chocho по-горе каза:,,ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ". Който е мъж си държи на думата, а другите стават министри. Недоумявам защо защитавате едно к--венско поведение. Женските

Мисля си , че няма как друго яче да се изпълни "обещанието" на министъра , освен с лов на хищници , защо ли , защото не е по голям от Закона за лова и правилника за неговото приложение в тях е разписа

Posted Images

Не,че защитавам г-н Найденов,но никой не се замисля,че една такава заповед трябва да се съгласува и със Мин.на околната среда и водите...А,нали се сещате за какво иде реч,оттук нататък никой не казва нищо за тези еколози....Доколкото съм разбрал,той е бил за,но г-жа Караджова не е съгласна и те така...

Абе много се развъдиха хищниците и трябва , да се бият, ама те по принцип не се ли бият целогодишно??? Поне от тези , които са успяли да си вземат бележка.

Иначе хищничарите , които познавам , са редовни ловци на нередовен лов (с малки изключения). Носят си отговорността и риска , да намалят броя на хищниците, щото бележки не се дават , да не се бракониерства. Бракониерите видите ли , ходили само с бележки за хищник. .........

Та у нас хищници се бият тайно и по тъмно. :buba:

А груповите хайки са хубаво нещо, ама .....

Въпроса беше принципен, обещанието си е обещание, лошото е че ще намерят смърта си много бременни прасета покрай хищниците, няма да има никакъв контрол през тези излети, много дружинки ще ползват така наречения "Всичко кос" като за последно. Ако питате мен по добре беше да дадат тези излети септември.

Въпроса беше принципен, обещанието си е обещание, лошото е че ще намерят смърта си много бременни прасета покрай хищниците, няма да има никакъв контрол през тези излети, много дружинки ще ползват така наречения "Всичко кос" като за последно. Ако питате мен по добре беше да дадат тези излети септември.

По време на тези хайки задължително присъства горски.

По време на тези хайки задължително присъства горски.

Тези хайки не се ли провеждаха и задължително извън горския фонд.

Тези хайки не се ли провеждаха и задължително извън горския фонд.

И двамата сте прави, ловува се извън горски фонд и задължително с придружител от горското. Няма ли придружител няма лов.

Закона позволява и групов на фазани, интересен ми е този цитат от съобщението:

ловният сезон да бъде разрешен само за групов и индивидуален лов на хищници.

Въпросът ми е: тия които имат групов за фазан, ще бъдат ли лишени от лов на фазан ???

Какво означава министъра си удиржа на дъмата?Нищо не си е удържал!Когато ни лишиха да ловуваме по време на изборите имахме право да отстрелваме дива свиня и водоплаващ.Компенсация означава да ни дадът две седмици лов на водоплаващ и дива свиня.Сега след като през януари са бременни прасетата еми да ги дадът през септември.Пък за водоплаващия как ще ни компенсират,като по време на изборите можехме да ловуваме на водоплаващ и сега през тези дни уж на компенсация пак можем да си стреляме по водоплаващ.Е на тва министъра ако му вика компенсация.Цялата работа е пак да ни замаже очите.Ако е мъж на място да излезе и да каже,че ще удължи лова на водоплаващ до средата на февруари,а компенсацията за дива свиня през септември и готово.Бил дал и 25 декември като ловен ден и така компенсацията ставала 5 дни,че то всяка година се дава деня след празниците били 25,било 1 зависи как се пада,но това не е компенсация,а се дава като ловен ,защото е почивен ден.Жив т...к е цялата работа пак,уж тръгнахме да копираме от развитите европейски държави,ама пак вкарахме българското накрая.Това ако беше в някоя друга държава одавна да си е подал оставката този министър.

Какво означава министъра си удиржа на дъмата?Нищо не си е удържал!Когато ни лишиха да ловуваме по време на изборите имахме право да отстрелваме дива свиня и водоплаващ.Компенсация означава да ни дадът две седмици лов на водоплаващ и дива свиня.Сега след като през януари са бременни прасетата еми да ги дадът през септември.Пък за водоплаващия как ще ни компенсират,като по време на изборите можехме да ловуваме на водоплаващ и сега през тези дни уж на компенсация пак можем да си стреляме по водоплаващ.Е на тва министъра ако му вика компенсация.Цялата работа е пак да ни замаже очите.Ако е мъж на място да излезе и да каже,че ще удължи лова на водоплаващ до средата на февруари,а компенсацията за дива свиня през септември и готово.Бил дал и 25 декември като ловен ден и така компенсацията ставала 5 дни,че то всяка година се дава деня след празниците били 25,било 1 зависи как се пада,но това не е компенсация,а се дава като ловен ,защото е почивен ден.Жив т...к е цялата работа пак,уж тръгнахме да копираме от развитите европейски държави,ама пак вкарахме българското накрая.Това ако беше в някоя друга държава одавна да си е подал оставката този министър.

Тогава бекаса до 15март да се удължи . :cap:

Абе, що всички заедно не пратим благопожелания на майка му на Найденов, че и на него, че и на цялата му рода. Пък що не и на цялото скапано правителство??????????

Тогава бекаса до 15март да се удължи . :cap:

Да си виждал след средата на януари да дават бележки? :angry: :angry: Да не говорим,че дроздът е разрешен за отстрел целогодишно. :angry: :angry:

Абе, що всички заедно не пратим благопожелания на майка му на Найденов, че и на него, че и на цялата му рода. Пък що не и на цялото скапано правителство??????????

Да та не чуе бате бе 8) , че както смаза държавицата ни да не почне и наз ловците.Тогава вече може да яде големия. :big_boss:

Какво става-някой успя ли да види копие на заповедта? И какво пише в нея? Не че не вервам на официалния сайт на Земеделието ама......просто ми е любопитно!!!

Разбира се като сееш бостан с тикви /имам предвид Б.Б.,Цвъ.Цвъ.,С.Д. и т.н./ няма как да станат пъпеши. Обратното е по-вероятно да стане изкуфяла тиква /имам впредвид М.Н./.

Да пожелая на колегите много здраве и наслука през 2012 г., а когато ходите на избори да гласувате се ЗАМИСЛЯЙТЕ преди да гласувате!!!!!!!!!!!!!!!

Извиинявам се на всички за политизацията, но вчера изживях ужаса на магистрала "Хемус" след ловния излет.Наложи се от Севлиево за София да се върна от магистралата и да се прибера през Нова Загора. При село Балван гледах как пътни полицаи бутат закъсал Тир цистерна-----е.....и държавата!

НАСЛУКА

Да си виждал след средата на януари да дават бележки? :angry: :angry: Да не говорим,че дроздът е разрешен за отстрел целогодишно. :angry: :angry:

Не съм виждал за свински да дават а за бекас съм взимал до края на февруари . :cap:

Какво става-някой успя ли да види копие на заповедта? И какво пише в нея? Не че не вервам на официалния сайт на Земеделието ама......просто ми е любопитно!!!

Разбира се като сееш бостан с тикви /имам предвид Б.Б.,Цвъ.Цвъ.,С.Д. и т.н./ няма как да станат пъпеши. Обратното е по-вероятно да стане изкуфяла тиква /имам впредвид М.Н./.

Да пожелая на колегите много здраве и наслука през 2012 г., а когато ходите на избори да гласувате се ЗАМИСЛЯЙТЕ преди да гласувате!!!!!!!!!!!!!!!

Извиинявам се на всички за политизацията, но вчера изживях ужаса на магистрала "Хемус" след ловния излет.Наложи се от Севлиево за София да се върна от магистралата и да се прибера през Нова Загора. При село Балван гледах как пътни полицаи бутат закъсал Тир цистерна-----е.....и държавата!

НАСЛУКА

Май ти караше зад мен до разклона за Ловеч?Бях с виненочервена Фероза.Изпреварвах "умреляците" един по един и ми направи впечатление отзад "нервния" като мен водач на Витарката! :D Тъкмо като се отбивах и мина край мен черна витара,но погледа ми беше привлечен от хубавата снимка на глиган на резервната гума и надпис Батошево?!Видя ли колоната край Микре,аз бях там на лов,но направихме само една гонка и кой от къде е ,щото беше жив мазохизъм! ;)

Edited by vve

Не оправдавам министъра,но мисля,че е грехота да се бият сега прасета.А хищници дал господ.Ако намалим броя на вълците ще бъде добре и за нас и за сърните.Но думата е да се компенсира,значи трябва да се разрешат прасета и водоплаващи.А това може да стане септември месец.Но тогава може да има нов министър,който не е обещавал нищо.Знае ли човек какво ще се случи.Паживьом-увидим!

Аз мисля,че ловът по време на изборите,не трябваше да го забраняват,каква е причината да не ловуваме в деня на вота.Министър Найденов ако е обещал,че ще ни компенсира то сигурно не е казал с какъв лов ще бъде компенсацията.Може би е искал да ни компенсира като ни разреши да ловуваме на дива свиня,но след разговора с управниците от НЛРС,са взели решение компенсацията да бъде ловуване на хищници.То хищниците са разрешени за отстрел и на свински лов,но според мен нека оставим бременните свине на спокойствие,те ще ни се отблагодарят като отгледат своето поколение.Индивидуално хищника е разрешен целогодишно,но има разлика от груповото ловуване на хищник,който лов е разрешен до 31 декември и се провежда с кучета и хайката,която е разрешена след 1 януари и ловът се провежда без кучета,та ще разрешат ли да пуснем кучетата които настървено гонят хищници?

И аз съм против да се бият прасета това време.Вчера колега от Радювене ,ми каза ,че видяли два ВЪЛКА.

Преди всякакви коментари е хубаво да си информираш В заповедта пише групов лол на дива свиня и хишник Имам чувството че на някои колеги е необходимо само АА и да почнат да пишат в Форума

Преди всякакви коментари е хубаво да си информираш В заповедта пише групов лол на дива свиня и хишник Имам чувството че на някои колеги е необходимо само АА и да почнат да пишат в Форума

Ами ти вземи качи заповедта да я видим всички . :girl_cray2: Щото аз никъде не виждам да пише за диво прасе . :umnik2:

Никъде не виждам да пише "групов лов на дива свиня". Ето http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/12-01-06/-3030901699.aspx

Chocho по-горе каза:,,ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ". Който е мъж си държи на думата, а другите стават министри. Недоумявам защо защитавате едно к--венско поведение. Женските били бременни, ами защо биете женски, бийте приплоди и мъжки. И аз съм против и за много нещо, но въпроса е принципен. Вие не сте убивали никога по погрешка сигурно бременен заек, пъдпъдък с яйца в корема, не ядете хайвер изваден от бременни риби. Аз се чудя на следното овчо поведение. Подведаха ви да протестирате против увеличение на ловните билети и с това си осигуриха подкрепата в УС, а не протестирате за това, че 80% от вас плащат разрешително за лов от 60лв. без да сте отстреляли дива свиня. Знаете ли, че на места се избиват на един излет по 10-15 приплода, по 2-3 майки, по 1-2 трофейни глигана за същите 60лв и годишния отстрел варира м/у 80-120 свине. Знаете ли, че ако имате щастието да им се примолите да ви вземат на лов в тези ловни дружинки ще ви вземат 50лв., като на гости. Защо НЛРС-БЛРС не ревизира тази дейност или може би защото на УС не им събират тези пари като гости във въпросните дружинки? Прочете януарския брой на лов и риболов и ги попитайте колко са платили в дружинка Зла река. Не може за едни да са майка кърмилница, а за други мащеха. Аз съм за плащане на брой и вид дивеч или уеднаквяване на цените на българските и чуждестранните ловци, защото никой не може да ми отговори защо отстрела на глиган с трофей без месото струва над 2000 евро, а от другата страна на гората струват 1-3 глигана с по-добри трофеи и с месото за 60лв. Ако има справедливост, ще ви се молят да им ходите на гости онези дружинки, които граничат с резервати, национални паркове и ДУ. Да видим тогава кой ще стреля по майки и по трофейни глигани. Може ли ръководството на ИАГ и УС на БЛРС да ми отговорят чели ли са наредбата за обещетенията за щетите нанесени на дивеча. Знаят ли господата колко е обещетението за убита дива свиня???? 500лв. без месото. Трябва всички тях да ги осъдят да заплатят разликата, защото това за мен е престъпно безхаберие или още нещо. Половин милион лева са загубите само от едно сдружение от региона на Ловеч, Троян, Габрово, Севлиево и т.н. Ако един беден човечец реши да си защити нивичката и само нарани един приплод, обещетението ще му е 500 лева, а ние щот сме тарикати ще бием безнаказано толкова, колкото можем да дерем, независимо дали са женски или трофейни глигани. Що за идиотска политика.

Има много нелицеприятни истини в този коментар!В сложна материя навлизаш!

Има много нелицеприятни истини в този коментар!В сложна материя навлизаш!

Хич не е сложна, напротив много е проста и е въпрос на време написаното от колегата да се случи...!!!
.....,,ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ". Който е мъж си държи на думата, а другите стават министри. Недоумявам защо защитавате едно к--венско поведение. Женските били бременни, ами защо биете женски, бийте приплоди и мъжки. И аз съм против и за много нещо, но въпроса е принципен. Вие не сте убивали никога по погрешка сигурно бременен заек, пъдпъдък с яйца в корема, не ядете хайвер изваден от бременни риби. Аз се чудя на следното овчо поведение. Подведаха ви да протестирате против увеличение на ловните билети и с това си осигуриха подкрепата в УС, а не протестирате за това, че 80% от вас плащат разрешително за лов от 60лв. без да сте отстреляли дива свиня. Знаете ли, че на места се избиват на един излет по 10-15 приплода, по 2-3 майки, по 1-2 трофейни глигана за същите 60лв и годишния отстрел варира м/у 80-120 свине. Знаете ли, че ако имате щастието да им се примолите да ви вземат на лов в тези ловни дружинки ще ви вземат 50лв., като на гости. Защо НЛРС-БЛРС не ревизира тази дейност или може би защото на УС не им събират тези пари като гости във въпросните дружинки? Прочете януарския брой на лов и риболов и ги попитайте колко са платили в дружинка Зла река. Не може за едни да са майка кърмилница, а за други мащеха. Аз съм за плащане на брой и вид дивеч или уеднаквяване на цените на българските и чуждестранните ловци, защото никой не може да ми отговори защо отстрела на глиган с трофей без месото струва над 2000 евро, а от другата страна на гората струват 1-3 глигана с по-добри трофеи и с месото за 60лв. Ако има справедливост, ще ви се молят да им ходите на гости онези дружинки, които граничат с резервати, национални паркове и ДУ. Да видим тогава кой ще стреля по майки и по трофейни глигани. Може ли ръководството на ИАГ и УС на БЛРС да ми отговорят чели ли са наредбата за обещетенията за щетите нанесени на дивеча. Знаят ли господата колко е обещетението за убита дива свиня???? 500лв. без месото. Трябва всички тях да ги осъдят да заплатят разликата, защото това за мен е престъпно безхаберие или още нещо. Половин милион лева са загубите само от едно сдружение от региона на Ловеч, Троян, Габрово, Севлиево и т.н. Ако един беден човечец реши да си защити нивичката и само нарани един приплод, обещетението ще му е 500 лева, а ние щот сме тарикати ще бием безнаказано толкова, колкото можем да дерем, независимо дали са женски или трофейни глигани. Що за идиотска политика.

Поста му си е за начало на нова тема направо, аз лично ще си го копирам, защото е пророчески и засяга много болни и нелицеприятни теми,

които рано, или късно трябва да бъдат повдигнати и да им се намери решение...!!!

Колкото до това удържа ли министъра на думата си, ще кажа НЕ, но и така е добре, защото хищниците са прекалено много - не само по къра...!!!

Edited by Тони Груев