Jump to content

Министъра удържа на думата си!

Borizanov
 Share

Recommended Posts

Във всяка европейска "НАПРЕДНАЛА" държава,авджийте си имат лоби в парляментите.Дядо ми не се е оплаквал от закона но тогава си е бил правен за тогава.Сега имаме закон от тогава.Аз също съм ЗА лова на свинчовци да е до края на декември.Колкото до частните стопанства,няма как цялата държава да е в такива стопанства,хубавите райони естествено ще станат такива за съжаление.

Какво се сърдите на Найденов,да е първия дето лъже да се втилясвате.

Каквото и да си говорим, май ни излъгаха.....

Ами направо си ни прекараха колеги както на тях им беше удобно по точно на гн Наиденов а до като си мълчим ще ни газят и ще ни разигравт както си искат :ksshunter1fe:

• 2 weeks later...

Не е проблема в двете седмици или в четирите излета или в торбите с месо .Въпроса е в дадената дума .Не става така да се подиграваш с мерака на хората. Прекрасно знае министъра че края на януари всички свине са оплодени и наи малкото не е хуманно да се бият тогава да не говорим че е безмислено освен за месо.Защо трябваше да се нагласят хората за лов до края на месеца и той да се отметне .като не можеш да изпълниш нещо ,ами замисли се дали да го обещаеш .Все пак това са около 120 000 ловци и ловджийки не сме малко хора .Малко по отговорно можеше да постъпи министъра ,така си мисля аз.

Колега, няма какво да викаме неволята. Нали и без това ще барат закона за да забранят дремките. Да правим подписка, с предложение груповия лов на дива свиня да се ограничи до 31.12, а за водоплаващ да се удължи до март и т. н. (фазанския лов да стане индивидуален, да се опростят процедурите и ...), айде помагайте. Сега е момента така и така ще разбазикват закона, а гусин министъро е гузен за предизборните обещания, па нали е и авджия уж.

Преди всичко, май излезе че е политик,не авджия

Нещо друго с "П",но не е нито политик,нито авджия ;)

.утка,може и такъв дето расте педя по педя... ^_^

Колега old_hunter, сигурен ли си за това в червено?! Аз, като човек чел закона, при всичките му промени, твърдя че има подобен текст, който предвижда подобна възможност!

Чл.54 ал. (5) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.)

Регулиране на числеността на защитени и други видове диви животни се разрешава от

изпълнителния директор на Изпълнителната агенция по горите след съгласуване с

Министерството на околната среда и водите.

Въпросът е как ще го "облечеш", но явно няма "моделиер", който разбира от "облекло"!

Друг е въпроса с етичните и биологични закони, но темата бе по-различна!?

Колеги, за какво удържане на дума може да става въпрос?! Няма ли кой в прав текст да каже, че възможност за подобно нещо ПО ПРИНЦИП НЕ СЪЩЕСТВУВА. На всеки, който е чел последната /поредна/ редакция на Закона за лова е ясно, че в него не е предвидена възможност за променяне на сроковете за ловуване с никаква заповед, наредба, писмо и какъвто и да е друг подзаконов акт. Просто в закона липсва текст, предвиждащ такава възможност. И това следва да е ясно на всеки от нас. Повече от прозрачни са напъните на министъра да се отърве от горещия картоф, който той /пред/изборно налапа.Така че най-добре дайте да успокоим страстите и да гледаме трезво на ситуацията. Да не говорим, че от ловностопанска и биологична гледна точка е престъпление да се ловува на диви свине след предвидения в закона срок. На всички ни е пределно ясно, че при лова на гонка, още повече по нашите географски ширини е чиста утопия да се мисли, че е възможно пощадяването на свинете-майки. Като разумни хора следва да разберем, че изборните обещания са едно, изпълнението им друго, а биологичните и етични закони трето, съвсем различно нещо!

Поздрави и наслука!

Edited by columba

Колегата old_hunter е прав на 100 %. Смея да твърдя, че доста добре познавам ЗЛОД и ППЗЛОД !

Колегата old_hunter е прав на 100 %. Смея да твърдя, че доста добре познавам ЗЛОД и ППЗЛОД !

Коментирайте цитирания от мен Чл.54, ал 5, след, като сте доста добре запознат?!

И още един въпрос, щом сте запознат с гореописаните от Вас!

"Гюметата" забранени ли са?

Няма нужда да ми отговаряте - Приложение №5 от ЗБР, ще кажете - да, да, ама не, ЗЛОД, казва друго!!!!

Аз ще отговоря - Заповед № 41/17.01.2012г. на Изпълнителния директор на ИАГ!

П.П. Не е въпроса, кой, какво и колко познава, а как може да се възползва от него !?

Edited by columba

Коментирайте цитирания от мен Чл.54, ал 5, след, като сте доста добре запознат?!

И още един въпрос, щом сте запознат с гореописаните от Вас!

"Гюметата" забранени ли са?

Няма нужда да ми отговаряте - Приложение №5 от ЗБР, ще кажете - да, да, ама не, ЗЛОД, казва друго!!!!

Аз ще отговоря - Заповед № 41/17.01.2012г. на Изпълнителния директор на ИАГ!

П.П. Не е въпроса, кой, какво и колко познава, а как може да се възползва от него !?

Колега, говорим за конкретната Заповед! Кажи ми, какво по-различно има в нея от това, което е записано в ЗЛОД или в ППЗЛОД!? За какви компенсации става на въпрос, че нещо не ми е ясно?!

Що се отнася до чл.54 ал.5 от ЗЛОД - да вземем за пример мечката. Тя е забранен вид , но при нужда от отстрел се изисква такова разрешително и то се издава само при определени условия!

П.П. За нас , ловците , приоритет има ЗЛОД иППЗЛОД, а това, че между Законите има неуредици и двусмислия, нямаме вина ние!

Що се отнася до чл.54 ал.5 от ЗЛОД - да вземем за пример мечката. Тя е забранен вид , но при нужда от отстрел се изисква такова разрешително и то се издава само при определени условия!

П.П. За нас , ловците , приоритет има ЗЛОД иППЗЛОД, а това, че между Законите има неуредици и двусмислия, нямаме вина ние!

Що се отнася до чл.54 ал. 5 от ЗЛОД - да вземем за пример Дивата свиня /Sus scrofa/. Тя е "почти" забранен вид след втората седмица на януари, по сега действащия ЗЛОД!

Но! В ЛСР Х, У..............Z, нанася сериозни вреди на ССП- ДГС,ДЛС, ЛРД и т.н. не могат и/или не искат да компенсират стопаните, Министъра на МЗХ има право, след съгласуване с Министъра на МОСВ, да удължи срока на ловуване на въпросния Вид!? Това важи и за доста други видове, нооооооооо - Няма кой да чете и т.н.!

Нищо лично nikolay!

Edited by columba

И в крайна сметка, не мога да схвана в какво се целим с по-горните коментари! Нещо не мога да преценя в какво, колега Columba, се опитваш да ме убедиш относно прословутата Заповед? За мен тя е един похват за замазване на вече поети обещания , които в крайна сметка се превръщат в спукан балон, който цели след експлозията си, да удари горките и надяващи се ловци по очите, и те да зажумят, докато премине мига, в който отново да ги отворят! Според мен не само нямаше нужда от подобни обещания, още по-важното, което е - Дивата свиня е заплодена вече в този период, което е съзнателно кощунство, ако се допусне лов на този вид, както и беше разбран г-н Министъра от цялата ловна гилдия!

Ники всеки знае това за размножителния период и никой уважаващ себе си председател на дружинка или редови ловец няма да вземе бележка за лова на този дивеч след средата на януари - тук всекиму е ясно. А за бракониерите това е все едно да им правиш вятър на оная им работа. Вече го казах и преди - важното е начина по който ще се отнесеш към колегите ловци - това си е общност от около 130 хил. човека все пак и в огромното си част съзнателни и отговорни - сиреч свестни хора. Няма нужда от лъжи и глупости - излизаш насреща и им казваш : "Братя не е много законно ама няма как - традиция е по избори да не се ловува - сърдете се цупете се - това е! Хайде да помислим съвместно за сроковете , да го обсъдим , решим и предложим за обсъждане от умните и знаещи глави - професори , доктори , горски деятели,биолози и прочее...много е просто и всеки ще го разбере...и предай поздрави на адаша си ловеца Николай Нешев - на бай Гено и да сефтоса карабината , че иначе не е на добре :258019[1]:

Ники всеки знае това за размножителния период и никой уважаващ себе си председател на дружинка или редови ловец няма да вземе бележка за лова на този дивеч след средата на януари - тук всекиму е ясно. А за бракониерите това е все едно да им правиш вятър на оная им работа. Вече го казах и преди - важното е начина по който ще се отнесеш към колегите ловци - това си е общност от около 130 хил. човека все пак и в огромното си част съзнателни и отговорни - сиреч свестни хора. Няма нужда от лъжи и глупости - излизаш насреща и им казваш : "Братя не е много законно ама няма как - традиция е по избори да не се ловува - сърдете се цупете се - това е! Хайде да помислим съвместно за сроковете , да го обсъдим , решим и предложим за обсъждане от умните и знаещи глави - професори , доктори , горски деятели,биолози и прочее...много е просто и всеки ще го разбере...и предай поздрави на адаша си ловеца Николай Нешев - на бай Гено и да сефтоса карабината , че иначе не е на добре :258019[1]:

Точно това споделям и аз , но за съжаление не е така! За Николай - един наистина съвестен човек! :icon_thumright: Непременно ще го поздравя!

Тъй като е в природата ми да наливам масло в огъня, демек средно статистически зевзек с ловен и риболовен билет, на който по закон му е разрешено да ходи целогодишно на лов за примерно скорец, сврака, сива врана и т.н., напълно нормално е да поискам всичко това което ми дава закона и за подборния лов при дивата свиня. На страница 4-та споменах за оеднаквяване на отстрелните цени по ОЛТ с тези на бай ти Ганя и съответно получих доста упреци за тази ерест. Фантазиите на някои дори надхвърлиха очакванията ми. Я си представете, че приплода на Д.свиня е с цена 20лв., женската 50лв., глигана 100лв. Питам тогава ще се молим ли за удължаване на сезона за групов лов на Д.св. или ще се наредим на опашка за индивидуален лов и дори някои от нас ще се надяват да се престане с този групов лов, който прогонва и безпокои всичкия дивеч. То не бе врява, шумотевица, алкохолни изпарения и ескременти.

Знае ли някой от Вас, колко струва лиценз за лов на лосове във Финландия ? Колеги 40 евро струва разрешението Ви да ловувате лосове във Финландия през целия сезон. Извинявам се предварително на колегите от Финландия за изтеклата информация, но предполагам че ще измислят нещо ако има нашествие от бай ти Ганя. А знаете ли кога ловуват на глухари ? През октомври колеги, за да непритесняват сватбуващите през април-май. Глухарите ги бият както ние фазаните.

Знае ли някой от Вас, колко струва лиценз за лов на лосове във Финландия ? Колеги 40 евро струва разрешението Ви да ловувате лосове във Финландия през целия сезон. Извинявам се предварително на колегите от Финландия за изтеклата информация, но предполагам че ще измислят нещо ако има нашествие от бай ти Ганя. А знаете ли кога ловуват на глухари ? През октомври колеги, за да непритесняват сватбуващите през април-май. Глухарите ги бият както ние фазаните.
За Финландия не мога да кажа,но за Канада има един колега тук във форума,който може да се включи по темата.Но нещата стоят недоизказани,и там разрешението е горе-долу толкова,но другите такси които също трябва да се платя са около 2500 евро.

Здравейте колеги,

Най-ощетени са дружинките които нямат район извън горски фонд.Ловът им се ограничава от октомври до декември.

Бележки за хищници са табу на много места,било то индивидуална или групова.

Тези ловци какво да правят.Вълците ядат животните в дълбокият сняг но на кой му пука.

А който иска да бие прасета през януари и февруари никой неможе да го спре.Навсякъде си има хора които излизат извън сезона и това няма да спре докато наистина незапочне да се охранява гората.

Не ловувайте на заем от децата си момчета. Още в края на декември имаше бременни диви свине. Нали и догодина трябва да ловуваме.Идеята да започва свинския лов по-рано не е лоша. Освен това има водоплавъщ дивеч- него лов да удължат.