Jump to content

Recommended Posts

Аз бих взел "Карона", ама защо - не мога да кажа. Повече ми харесва някак.

Иначе и "Беретката" да ми подарят, няма да се дърпам много.

Сори за спама. :bira:

Конкретно на Onyx pro не ме кефи дървенията опитали са се да докарат по-луксозен вид, но някак си не са успели поне в моите очи ...

Иначе конкретно по въпроса Beretta си е Beretta :sword: , без значение от дървенията

Лично за мен от показаните екземпляри, французойката е напред. Излючвам от преценката лъскавината и дървенията :rolleyes: .

Edited by Jet

Абсолютно несъпоставимите като качество изображения на двете оръжия силно манипулират "зрителското мнение":). Едва ли всички, изразяващи мнение по въпроса са държали в ръце двете пушки.

Поздрави и наслука!

Да качеството на изображенията е определено не добро. За мен обаче е видно нещо много същественно, двата отделни спусъка на Карото и това за мен лично, му дава предимство бидейки двуцевка. Но все пак лично аз си имам някои пристрастия и те разбира се са съвсем неангажиращи ;) .

Да качеството на изображенията е определено не добро. За мен обаче е видно нещо много същественно, двата отделни спусъка на Карото и това за мен лично, му дава предимство бидейки двуцевка. Но все пак лично аз си имам някои пристрастия и те разбира се са съвсем неангажиращи ;) .

Разбира се, всеки си има своите предпочитания. Но тъй като зададеният въпрос е "коя е по-ХУБАВА" :), ситуацията, в която се намират двете "претендентки" не е равнопоставена - все едно при даден кастинг едната манекенка да я снимат с Nikon D3X, а другата със Смяна 8М :lol: . Моите предпочитания също са в посока на двата спусъка що се отнася за ловна двуцевка, но единият спусък в никакъв случай не прави Беретата "по-лоша", а може би само малко по-малко гъвкава.

Поздрави и наслука!

Има голяма разлика при спусковите механизми при това в полза на беретата. Във форума някъде бачо Стоян беше поствал снимки тип открии 10-те разлики.. :)

Апропо смятам ,че за гладкоцевна двуцевка единичния спусък е доста добра идея..особено ако си има селектор на предпазителя.

Има голяма разлика при спусковите механизми при това в полза на беретата. Във форума някъде бачо Стоян беше поствал снимки тип открии 10-те разлики.. :)

Апропо смятам ,че за гладкоцевна двуцевка единичния спусък е доста добра идея..особено ако си има селектор на предпазителя.

И аз така си мислех за единия спусък, ама откакто имам и двуцевка с два спусъка си промених мнението :)

Понеже съм държал и двете, а и съм ги виждал с разглобени УСМ-и ще ви кажа, че има за какво едната да е с 1000лв. по-скъпа...!!!

А и по-евтината, ако изключим може би цевите, надали си заслужава парите....?!?!

Всъщност аз бих я сложил някъде сред турските пушки и пред руските, по качество и ценово,

но понеже е маде ин Франс и цената и е французка...!!!

Моля, мнението ми да не се зачита, ако тая дискусия касае основно, или само външния вид на оръжията...!!!

Конкретно на Onyx pro не ме кефи дървенията опитали са се да докарат по-луксозен вид, но някак си не са успели поне в моите очи ...

Иначе конкретно по въпроса Beretta си е Beretta :sword: , без значение от дървенията

:icon_thumright: 100% Берета.В последните две години трима мои познати си закупиха пушки Верней-Карон от различен ценови клас и на трите им се пукнаха прикладите.Иначе на външен вид наистина хващат окото.Не искам да правя лоша реклама на Франсетата, но за съжаление такава е истината. :o<_<

Edited by papirion

Не искам да влизам в спор,наистина всеки има различни навици но никога не бих си взел дуцевка с един спусък.Удобна такава пушка за мен би била само и единствено при патпадъчия лов.

Аз винаги слагам различни патрони в надцевката когато съм на лов , иначе може и с автомата.

Единия спусък не го приемам при надцевката. За мен единичния дори и със селектора си е недостатък.

Да напиша и аз нещо, че притежавам и двете марки, но са др.модели.Карона ми е от 2008 г. а Беретата от средата на миналата. Причината да закупя Беретата беше това, че по-вече от година не си намерих оръжейник за да ми ремонтира Карона.Накрая благодарение на Стоян /Шамана/ това стана.И паркирах Беретата и отново с Карона, дали защото съм стрелял по-вече с него?! А има и нещо друго, разликата в теглото едната е 2670 гр. а другата 35?? гр.

П.П. Претеглих Беретата 3419 грама.

Edited by toshho

Аз винаги слагам различни патрони в надцевката когато съм на лов , иначе може и с автомата.

Единия спусък не го приемам при надцевката. За мен единичния дори и със селектора си е недостатък.

Единичен спусък - за спортно оръжие. За ловна двуцевка - два. Лично мнение.

Поздрави и наслука!

Единичен спусък - за спортно оръжие. За ловна двуцевка - два. Лично мнение.

Поздрави и наслука!

Съгласен съм, за това съм писал: когато съм на лов , а не когато съм на стрелбище. ;)

Поздрави

Коя е по хубава ???

Верней-Карон Полинокс

или Берета Оникс Про

Ако ще ползваш оръжието предимно на стрелбище - нито една от двете...

За лов - Берета! Но в тази ценова категория има доста по-атрактивни предложения...

Ако ще ползваш оръжието предимно на стрелбище - нито една от двете...

За лов - Берета! Но в тази ценова категория има доста по-атрактивни предложения...

Ще представлява ли проблем да изброиш някое и друго атрактивно предложение на цената на берета?

За мен има два вида хора: Такива които искат да имат Beretta и такива които имат Beretta.Здраве на всички

Доста отговорно изказване колега.Да беше споменал някой реномиран английски или екзотичен австрийски производител,бих се съгласил.Ма за масовата и достъпна Beretta...

Ми и аз съм на мнение за Беретата че е по добра, тук спорим с един колега, та затова пуснах темата. Той твърди че е Верней -Карон, цевите били не знам си какви и т.н. Спора ни беше коя е по добра всякакъв вид лов, от пернат, до свински.

Ми и аз съм на мнение за Беретата че е по добра, тук спорим с един колега, та затова пуснах темата. Той твърди че е Верней -Карон, цевите били не знам си какви и т.н. Спора ни беше коя е по добра всякакъв вид лов, от пернат, до свински.

Определено Полинокса е по-универсален.