Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Да променим срока за лов на водоплаващ

820 members have voted

1. 1. Да се промени ли срока за лов на водоплаващ?

• Да , защото сроковете не са актуални.
    • Не , така е добре.
    • Все ми е тая. Хвъркато не бия.

Recommended Posts

А Яворе той Божката ще е за малко в Испания,до края на месеца.И трябваше от самото начало да се работи по тези основни искания,ама нали взехме целия закон да променяме наведнъж,а то времето си върви.

Колеги,

Мисля, че и преди съм поствал, този линк - http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/wildbirds/hunting/docs/hunting_guide_bg.pdf

Това, трябва да е в основата на исканията Ни - всичко останало е в сферата на е.ж.к. и комшийката и го потвърдила :training1: !!!!

Който има желание, да чете! Аз съм чел и писал по този въпрос доста пъти: ефект - никакъв?! Успех на ентусиастите?! С каквото мога, ще момагам - в рамките на разумното!

• Replies 570
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Имаш и моя глас,и само да допълня-хищници денонощно през цялата година,без да се гледа от кое сдружение да си. Някой ще кажат че е предпоставка,за бракониерски прояви но има органи който за това им с

Колкото и да е банално винаги се сещам за снопа от пръчки. Мен могат да ме пречупят, но всичкини не. Да обсъдим подписка за удължаване срока за лов на водоплаващ. Очаквам мнения и препоръки от всички.

Аз мисля, не само за водоплаващи,нужна е цялостна промяна на сроковете за ловуване. 1.Откриването да става на 1.08. за гургулица- съображения-до 8-9 септември заминават/ поне при нас изчезват/ въпрек

Posted Images

<p>  Няма обща презумпция срещу лова в зоните</p>

<div>на НАТУРА 2000  съгласно директивите за природата. Ясно е обаче,  че</div>

<div>ловът и други дейности на човека имат потенциал да доведат до</div>

<div>временно намаляване на използването на местообитанията в даден обект.Ето това е много интересно,особено за нашето езеро....Значи лов може,стига да има някаква договореност.Обаче,трябва да се обсъди с хората-еколози,но те не искат...Браво колега,това е много интересна директива,която не само аз,не съм я чел,а сигурно и много други колеги...Това трябва да се прочете и тогава да се прави,някакви нотки за каквито и промени,но ще ни помогне много...</div>

<p> </p>

<div>,  Комисията счита,  че ловните дейности в</div>

<div>обекти от НАТУРА 2000  са основно управленски въпроси,  които</div>

<div>преимуществено трябва да се решат на местно равнище. Това управление</div>

<div>би било най-добре структурирано чрез план за управление, гарантиращ, </div>

<div>че дейностите са съвместими с целите по опазване, заради които са били</div>

<div>посочени обектите. И това е много важно да се знае,специално за Натура2000,разбира се не само при нас,а и в цялата страна......</div>

<div> </div>

Божка,гледам четеш,ти чел ли си я,защото това дава голяма светлина в "тунела" :umnik2:

Божка,гледам четеш,ти чел ли си я,защото това дава голяма светлина в "тунела" :umnik2:

Краси не съм е чел...сега съм е свалил и ще е чета.

При нас не е проблем Натура2000. Проблема е Закона за Защита на Териториите, който покрива цялата водна територия. По Натура2000 няма проблем да ловуваме, но по ЗЗТ има забрана и от там ни идва проблема...

Краси не съм е чел...сега съм е свалил и ще е чета. При нас не е проблем Натура2000. Проблема е Закона за Защита на Териториите, който покрива цялата водна територия. По Натура2000 няма проблем да ловуваме, но по ЗЗТ има забрана и от там ни идва проблема...
Все пак,той е продиктуван от нещо този закон,или са го измислили и прокарали еколозите...Това не ли разрез с директивата?

<p> </p>

<div>,  Комисията счита,  че ловните дейности в</div>

<div>обекти от НАТУРА 2000  са основно управленски въпроси,  които</div>

<div>преимуществено трябва да се решат на местно равнище. Това управление</div>

<div>би било най-добре структурирано чрез план за управление, гарантиращ, </div>

<div>че дейностите са съвместими с целите по опазване, заради които са били</div>

<div>посочени обектите. И това е много важно да се знае,специално за Натура2000,разбира се не само при нас,а и в цялата страна......</div>

<div> </div>

Колега krasi_75-berta,

Добре си прочел, това което трябва, но Божо ме изпревари в отговора! НАТУРА 2000 не може да промени заповедта за обявяване на ЗМ, ЗТ и т.н., както и да забрани лова извън ЗМ, ЗТ, Резервати и тем подобни. Освен, ако не е записано в заповедта за обявяване на Н2000 зоната.

Плановете за управление са друга :bira: и се одобряват от ВЕЕС!!!

Колега krasi_75-berta, Добре си прочел, това което трябва, но Божо ме изпревари в отговора! НАТУРА 2000 не може да промени заповедта за обявяване на ЗМ, ЗТ и т.н., както и да забрани лова извън ЗМ, ЗТ, Резервати и тем подобни. Освен, ако не е записано в заповедта за обявяване на Н2000 зоната. Плановете за управление са друга :bira: и се одобряват от ВЕЕС!!!
Ако е така,много лошо ЗНАЧИ,но пак трябва да се проучи,дали няма някаква възможност,дори и минимална :umnik2:

Колеги, има много по-големи капани! В заключителните разпоредби на закона трябва да се запише, че отменя всички други разпоредби в други закони. Забраните за повече от 3 патрона. Това е некоректно преведено и приложено в закона за биоразнообразието. Това на запад от нас е за карабини/нарезно. Другата глупост е за забраната за лов във влажните зони с оловни съчми. Влажни зони са всички водоеми под 6м. Това са недомислия, вкарани в разни закони и пречещи на лова и дори на държавата да си върши работата. За това да се отменят с простата разпоредба, че не регламентираното в закона за лова е невалидно/не се прилага. Колко пушки са пригодни за лов със стоманени сачми? Колко струват боеприпасите със стоманени съчми и колко се предлагат на пазара? И в тоя дух някой преписал от някъде и вкарали го покрай преписването на законови разпоредби не хармонизирани с традициите ни в някакъв закон и от хора не специалисти в лова. За аргументи в подкрепа на исканията ни за промяна на сроковете за лов има още какво да се желае. Пишете!

Колеги, преди две седмици чух едни слухове, но сега те се потвърдиха. Зелените подготвят няколко промени в закона и ако тези промени ги прокарат край с лова на водоплаващ в БГ.

Ето и някой от предложенията:

1.) Да нямаме право да ловуваме на 1км от водните площи.

2.) Сроковете на водоплаващ да се съкратят до втората седмица на декември.

Ако това стане ще ни е честито на всички. Надявам се, да не се стига до там, защото аз лично излизам на война, пък каквото ще да става...

Колеги, преди две седмици чух едни слухове, но сега те се потвърдиха. Зелените подготвят няколко промени в закона и ако тези промени ги прокарат край с лова на водоплаващ в БГ.

Ако това стане ще ни е честито на всички. Надявам се, да не се стига до там, защото аз лично излизам на война, пък каквото ще да става...

Да Божо на там вървят нещата...!!!!

Ама зИлените като излязат 30 човека на протест и отиват 5 телевизии да ги снимат

и да не забравяме, че "зелената мафия" върти големи пари и доста политици са на тяхната хранилка?!?!

А ние и толкова не можем да се съберем в тая тема, камо ли на площада...?!?!

Абе, не ми се говори какви сме ние ловците, изключително съм разочарован и никак оптимист....

Това вече ще бъде голямо дърво. Ще излеш ти, ще изляза аз, ще излязат още 20 а останалите 110 000 ще кажат мен не ме засяга, нали не е за свинския лов.

И къде са съюзите? Тези големи защитници на ловците къде са сега? Преди 2 седмици зададох въпрос на главния специалист по лова в НЛРС - Никакъв отговор. Преди една седмица изпратих питане до председателя на БЛРС-пак никакъв отговор. Супер заети хора са явно.

Това вече ще бъде голямо дърво. Ще излеш ти, ще изляза аз, ще излязат още 20 а останалите 110 000 ще кажат мен не ме засяга, нали не е за свинския лов.

Това е за съжаление самата действителност.

И къде са съюзите? Тези големи защитници на ловците къде са сега? Преди 2 седмици зададох въпрос на главния специалист по лова в НЛРС - Никакъв отговор. Преди една седмица изпратих питане до председателя на БЛРС-пак никакъв отговор. Супер заети хора са явно.

А с какво точно са заети???

Това е за съжаление самата действителност.

А с какво точно са заети???

Представа нямам с какво са заети, но съм сигурен че не е с проблемите на обикновенните ловци.

Плачете за нероден Петко, а то дървото си е и сега ми не са ни почнали с глобите. Тревоманите прокараха да не се ловува във влажните зони с оловни съчми и то в друг закон а не за лова. Влажните зони са всичко по-плитко от 6м. Даже някаде има тема, че миналата година опраскаха колеги с глоба. Колко пушки са за стоманени съчми? Кой продава такива патрони? Каква им е цената? Като ще искаме да искаме и в закона да се запише, че всичко касаещо лова се урежда с тоя закон и всичко в други закони отпада. Ами това за не повече от три патрона, някой прочел, но не до разбрал, че се отнася за нарезно и ни го боднаха и пак в не ловния закон!!!

• 3 weeks later...

Ами това за не повече от три патрона, някой прочел, но не до разбрал, че се отнася за нарезно и ни го боднаха и пак в не ловния закон!!!

Де дабеше само това със стоманените съчми и трите патрона ..." и ни го боднаха " :rolleyes: не бе баце не ни го боднаха , всеки ден ни клатат като мечка дрен ! :cool:

Нема по заспал народ от нашия ................. ей !

Според мен колеги има само един начин нещо да се случи и той е следния- декември месец никакво плащане на членски внос и ловен билет и от яноари протести . тогава да ги видим от съюзите дали ще са толкова заети и с какво като не им дойдат паричките . това е според мене нека бъдем единни и заприличаме поне малко на така наречените от вас ТРЕВОМАНИ и да излезем навън , но не за да напълним торбите ,а да си отстояваме правата . и ако нещо такова не се случи до една две години в българия лов няма да има и аз ще съм от първите който ще се откажат и то не защото не обичам лова а защото ни превръщат престъпници който само плащат и имат задължения без права

помислете си добре колеги ..........

Според мен колеги има само един начин нещо да се случи и той е следния- декември месец никакво плащане на членски внос и ловен билет и от яноари протести . тогава да ги видим от съюзите дали ще са толкова заети и с какво като не им дойдат паричките . това е според мене нека бъдем единни и заприличаме поне малко на така наречените от вас ТРЕВОМАНИ и да излезем навън , но не за да напълним торбите ,а да си отстояваме правата . и ако нещо такова не се случи до една две години в българия лов няма да има и аз ще съм от първите който ще се откажат и то не защото не обичам лова а защото ни превръщат престъпници който само плащат и имат задължения без права помислете си добре колеги ..........
Хубаво,ама знаеш ли ,че сезона на водоплаващият започва януари...нали се сещаш,че ако нямаш заверен билет не можеш да ходиш на лов....Та в този смисъл,можеш да се сетиш,колко няма да си заверят билетите ....Ние искахме,да променим сроковете за ловуване,те някой "колеги" взеха да променят целия закон....ето за това,много хора се отдръпнаха от тази,така важна тема за нас ловците..Дерзайте....

Хубаво,ама знаеш ли ,че сезона на водоплаващият започва януари...нали се сещаш,че ако нямаш заверен билет не можеш да ходиш на лов....Та в този смисъл,можеш да се сетиш,колко няма да си заверят билетите ....Ние искахме,да променим сроковете за ловуване,те някой "колеги" взеха да променят целия закон....ето за това,много хора се отдръпнаха от тази,така важна тема за нас ловците..Дерзайте....

А ти колета , замислял ли си се защо не се плаща от дата до дата или за конкретен ловен сезон а за календарна година ? И отговора е много прост в разгара на сезона много лесно се събират пари и който не му отърва или е недоволен да си заминава, да не ловува, тях какво ги ебе, напролет нали пак ще има КУРс.

А ти колета , замислял ли си се защо не се плаща от дата до дата или за конкретен ловен сезон а за календарна година ? И отговора е много прост в разгара на сезона много лесно се събират пари и който не му отърва или е недоволен да си заминава, да не ловува, тях какво ги ебе, напролет нали пак ще има КУРс.

Да,така е за жалост,и заради това няма никой да протестира,защото е разгара на сезона :nea: ...по сега действащият закон е така.......

хаиде колеги давате ли своите подписи за удължаване на срока за водоплаващ-нека тези които не ловуват на водоплаващи ни се притекат на помощ и дадат своите гласове -все пак утрешния ден може и свинарите да ни помолят нас за помощ

Гургулиците на 1.8 са в гнездата още.За пъдпадък от 1.9 и до 31 .3 за патици категорично съм за.

Никой не те кара да стреляш гургулиците в гнездата :big_boss:

Ловът на дребните пернати трябва да започва първата събота на август ...анадъмо ?! :angry2:

Патки , гъски , бекаси и бекасини ... до последната неделя на март !

• 3 months later...