Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Да променим срока за лов на водоплаващ

820 members have voted

1. 1. Да се промени ли срока за лов на водоплаващ?

• Да , защото сроковете не са актуални.
    • Не , така е добре.
    • Все ми е тая. Хвъркато не бия.

Recommended Posts

Гургулиците на 1.8 са в гнездата още.За пъдпадък от 1.9 и до 31 .3 за патици категорично съм за.

И къде ловуваш, ако не е тайна? На 01.08 гургулицата си е за лов. Пъдпъдъка също. Люпила ще видиш и след септември, ама тва ли ще е мерилото?

Жалкото е, че проспиваме възможноста за промени!

• Replies 570
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Имаш и моя глас,и само да допълня-хищници денонощно през цялата година,без да се гледа от кое сдружение да си. Някой ще кажат че е предпоставка,за бракониерски прояви но има органи който за това им с

Колкото и да е банално винаги се сещам за снопа от пръчки. Мен могат да ме пречупят, но всичкини не. Да обсъдим подписка за удължаване срока за лов на водоплаващ. Очаквам мнения и препоръки от всички.

Аз мисля, не само за водоплаващи,нужна е цялостна промяна на сроковете за ловуване. 1.Откриването да става на 1.08. за гургулица- съображения-до 8-9 септември заминават/ поне при нас изчезват/ въпрек

Posted Images

В крайна сметка ще има ли някаква промяна на тези срокове?Аз също съм за удължеване!!!

Моето предложение е всеки от форума който е "ЗА" удължаване на сроковете.Да го предложи в своята дружинка и да събере подписи от своите колеги.

Темата е дълга, но ако се прочете ще се види кое как става.Тряба не просто да се събират подписи, а подписка според закона, която да се внесе до компетентните органи (Народното събрание) и лоби и подходящо време. Ние се плъзнахме в друга посока за съжаление.

Edited by Явор

За тези, които имат желание, да четат! Понеже файла е доста тежък - прилагам линка!

http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/wildbirds/hunting/docs/hunting_guide_bg.pdf

Предлагам, само Колеги, които са изчели въпросния документ, да "словоблудстват" по темата! Няма нужда от свободни съчинения, а по-скоро, от добри аргументи, насочени към съответната институция!

Всичко останало е "ЕЖК", в резултат, на което, ще се задоволим с поредния :icon_zw[1]: !?

" „От гореизложеното става ясно, че ловът на диви птици с

развлекателна цел по време на периодите, споменати в член 7, параграф

4 от директивата, може да представлява благоразумно използване,

разрешено от член 9, параграф 1, буква в) на същата директива, също

както и залавянето и продажбата на диви птици, дори и извън ловния

сезон, с цел държане за използване като живи примамки или за

развлекателни цели на панаири и базари "

:mail1: .... изключително противоречащо си и скучно четиво ! :pardon:

.

Edited by gsp

Опс ... :28382_579[1]: нещо не видях " BG–то " в табличката за изследването на миграция , гнездене и незнам си какво за Гривяка :punish:

абе уж правихме тая подписка-аз доста авери ловци съм накарал да се подпишат-тя дали въобще отиде до определената за това институция и има ли някакъв отговор ако е така?

• 1 month later...

много 6те е добре да си ходи на патици от ноември до февруари но жалкото е че каквото и да правим никой няма да ни чуе все пак сме в България

Е то точно като стане патешко време и има патици ,то тогава влиза забраната,преди това да се чудиш на свински ли да ходиш или на водоплаващ! Нали имаме съюз,да натискат,където трябва да се променят сроковете !

да и аз сам за промяна в сроковете на ловуване на водоплаващ дивеч,трябва да е докрая на Февруари,защото времето сащо се е променило истеглило се е напред т.ст зимата зпочва от няколко години чак Януари а самата сащност на зимата (сащинския студ) е Февруари а при нас този лов е свършил.

• 2 months later...

аз съм писал тук във форума и в бургас ходихме на протести и по телевизията ни даваа и по вестниците ни писаха но резултат няма-просто вече си мисля че срока за водоплаващдивеч никога няма да се промени

Доста бяхме дето се събрахме,но явно има много така наречени "колеги" дето много ни помагат... http://www.agro.bg/news/article40296.html

И как пък точно "отстреляна на метри от полеви екип на БДЗП"?!

Добре ще еда им се прати нота на тия писачи да си редактират заглавието "

Бракониери убиха червеногуша гъска край Шабла"

. Много смело правят паралела бракониер= ловец.

Не е редно да търпим жълтурщини и да им плащаме данъка.

Аз започвам да си мисля че природозащитниците почват да ни юркат и не знам дали въобще има убита червеногушка или това е просто поста за да не се променят сроковете-вие какво ще кажете не съм ли прав-чак била паднала до екип-а им-хайде стига с тези преувеличавания-поздрави

Колеги, аз пуснах тази тема и вече съм почти напълно отчаян. Колега от форума ми обясни, че почти е невъзможно да се промени. Не е невъзможно, но иска да се включат много хора, а се получи, че всеки взе да иска някаква промяна и стана една....! Моето виждане беше да пробием с едно, а не да се хвърляме да оправяме целия батак наведнъж, но уви! Разбиране проявиха само колегите от Бургас и региона. Бракониера(Митко) и Божо и сега пишат по темата и търсят начин да реализираме тая инициатива. Весело посрещане на 2013г. Наслука и дано да успеем!!!!

Доста бяхме дето се събрахме,но явно има много така наречени "колеги" дето много ни помагат... http://www.agro.bg/news/article40296.html
...бе първо да докажат,че гъската е ударена от редовни ловци...

обаче ги усещам точно накъде бият

джангъра дет вдигнаха първо за ограничаване на лов покрай некой езера и после веднага след това толкова удобно отстреляната гъска пред ужасените очи на "патрулите"...

http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/wildbirds/hunting/docs/hunting_guide_en.pdf

От 2.6 надолу....

...бе първо да докажат,че гъската е ударена от редовни ловци...

обаче ги усещам точно накъде бият

джангъра дет вдигнаха първо за ограничаване на лов покрай некой езера и после веднага след това толкова удобно отстреляната гъска пред ужасените очи на "патрулите"...

http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/wildbirds/hunting/docs/hunting_guide_en.pdf

От 2.6 надолу....

Удобно ще е като няма кой да защитава нашата страна,ние винаги ще сме на пангара за да постигнат целите си след като никой не се интересува.

Ама какво да се прави 500 г. и после 23 г. все търпим и не правим нищо,а някой се възползват от това наше търпение и си прокарват каквото си решат.

Следа от началото темата, макар и пряснорегистриран. Много важни неща и цели имаше. Жалко, че млади ловци като мен и не само, са ощетени да усетят в пълната му красота този вид лов. ,заради ограничения и не съобразяване с изменението на сезоните и прочие...

Наслука!

до колегата ЯВОР-ясно че ази година пак се издънихме с тва одължаване-нищо не става ми да понатиснем колегите от други региони да са малко по съпричасни с нас и поне от догодина да стане работата-нека призовем колеги от варна , крайдунавските дружинки колегите около тецовете а и всички колеги имат поне по едно малко каналче в тяхната дружинка където неможе да не убиват по някоя патица-поздрави и успешна нова 2013 година

Нито тази нито другата година ще стане нещо,защото всичко ходи на свински лов и не го е еня за пернатия,па камоли да ни подкрепя в протестите.Когато свърши свинския,тогава всичко тръгва за патица и се сеща,че сроковете са кратки,ама тогава вече е късно той сезона си е заминал.

Ужасно си прав! И има една част дето ръгва да оправи всички криви краставици.

Факти и документирани наблюдения.С неаргументирани протести нищо няма да стане,поне не и в дъгосрочна перспектива.Зелените така играят,трябва и ние да се научим.