Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Какъв е този дрилинг ?

Recommended Posts

post-800-0-22122600-1327140441_thumb.jpg

post-800-0-73995500-1327140466_thumb.jpg

post-800-0-73454400-1327140504_thumb.jpg

post-800-0-96049800-1327140543_thumb.jpg

Някои има ли идея какво производство и марка е тази пушка ?

Външно няма никакви надписи ,гладките цеви са 16 кал. от дамаскова стомана около 60 см. а нарезната е около 11-12мм за патрон с ранд подобен на 22 лр.Пушката не е моя,а е иззета като незаконна.Не можах да и сваля полуложата за да видя дали има някакви надписи или клейма под цевите.

Нямаше ли при колегите ти някакъв боеприпас за нарезната цев? Така по-лесно ще се опитаме да я идентифицираме.

За жалост не !

А нова възможност да видиш пушката?

А нова възможност да видиш пушката?

Има вероятност. Защо питаш ?

Външно няма никакви надписи ,гладките цеви са 16 кал. от дамаскова стомана около 60 см. а нарезната е около 11-12мм за патрон с ранд подобен на 22 лр.Пушката не е моя,а е иззета като незаконна.Не можах да и сваля полуложата за да видя дали има някакви надписи или клейма под цевите.

Прилича ми на нещо испанско,те имат такива калибри 38,,,ама 11,12 мм.Ползвал сам така ва къса испанска в 38кал.използва се за проследяване.

Приклада каточе ли е сменян,ръкохватката и тази <бавардска буза>кат че ли не ги е прайл бай германец,..... :umnik2:

Прилича ми на нещо испанско,те имат такива калибри 38,,,ама 11,12 мм.Ползвал сам така ва къса испанска в 38кал.използва се за проследяване.

Приклада каточе ли е сменян,ръкохватката и тази <бавардска буза>кат че ли не ги е прайл бай германец,..... :umnik2:

Приклада не е сменян.А като гледах патронника по-скоро калибъра е .45-70 Government.

Не съм го теглил но със сигурност е под три кг. и е много прикладист. Забравих да пиша , че на на мерната планка има прибиращ се мерник с надписи 50 и 150 от ляво и дясно на прореза на мерника.

Интересно оръжие... Ако цевите са от дамаска стомана - ще да е доста старо... Много необичаен калибър за нарезната цев... Би следвало да има клейма и печат на майстора по цевите (под полуложата)... Ако успееш да я разглобиш - снимай цевите отдолу...

Фен съм на този тип оръжия.Имам няколко сходни,но не ходя на лов с тях, а само им се радвам и ги галя.Разбира се ,натрупах опит и "бегли"познания,докато издирвах произхода им.

Така,за тази пушка ВИЖДАМ/съобразено е с това което виждам/ следното:Произхожда от Австрия,Испания,Португалия. Защо?

1.Приклада определено е австрийско Монте Карло,а и дрилингите са им слабост

2.Испанка е.В началото на века там ила бум в производството на оръжие,както и в копирането му

3.Португалия.Защо не?Пушката е поста,Страната е бедна,но с амбиции.

1.1Нямам поглед в/у мерната планка.При австрийците може би бих я познал

1.2Испанците я избягват,при тях та е /принципно/вдълбана м/у цевите.Италианско влияние

1.3 За португалците в това отношение не знам нищо :umnik2: Испания е близо

Калибър-ИМАМЕ ОТПРАВЕН 16 К.

2.1 Популярен,но не толкова масов при пушките от Австрия.12,20 са модни в онези времина

2.2Испания поддържа по-богата колекция в този калибър

2.3Португалия се стреми да запази колониите си.Последните.Произвежда се оръжие от всякакъв тип/нямам поглед в/у нещата

Калибър -нарезен

Тук става сериозно..По това ,което виждам дълбоко се съмнявам колко е нарезна третата цев. мяза ми на 36/410.Ако е така стойността на оръжието се покачва в пъти,по колекционерски подбеди.Дрилинги само с гладки цеви са рядкист,дори не знам дали така се наричат.

3.1Австрийците не биха създали подобно оръжие.Прагматици са ,но знае ли човек

3.2Испания произвежда подобни оръжия.Виждал съм

3.3Портогалците наблягат на северно афр. пазар.Чел съм за умопобъркващи комбинации

Още.Това ,което виждам-

Пушката е пипана.Дясния корок е заменян.Майсторът е професионалист/като съдя по това как е ориентирал закрепящите винтове/

Произведена е след 1920-30г.Подобен предпазител/селектор не е популярен преди това

Ако греша за долната цев,то тя е поне в кал 400-нещо като 40-64,405 или....?

Гравюр-Постна е.Не ми мяза на австийка,Испанка също

Няма ли още снимки??????????????

Третата цев със сигурност е нарезна.Ясно се вижда.Ако имам възможност ще направя още снимки в това число и на нея.

Третата цев със сигурност е нарезна.Ясно се вижда.Ако имам възможност ще направя още снимки в това число и на нея.

Добре би било.Снимай мерната планка от главата напред,ключето за откачане на ложата,измери диаметъра на долната цев/при възможност/,мерник-мушка,селектора за цевите