Jump to content

Какъв е този хищник ?

Recommended Posts

На снощната варда, отстрелях две кучета . Днес, въпреки поледицата, реших да ги ползвам за стръв на импровизирано стървилище в него район. След като ги издърпахме, реших да погледна лапата на едното и излезе, че не е точно кучешка + това е и пъстра . Какво е животното според вас - хибрид, ако да, от какви родители ?

post-22133-0-52589300-1328432250_thumb.jpg

post-22133-0-18635600-1328432263_thumb.jpg

post-22133-0-44364900-1328432280_thumb.jpg

Edited by ДБД
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Етого голямо ровене беше докато го намеря белия чако ама етого

Трудно колега...вероятно е самостоятелно в природата да се кръстосат женско куче с чакала,но и обратното.Би следвало такива кръстоски да се наблюдават в райони с недостатъчна популация на чакала в кое

Етого !!!!

Posted Images

Външно на куче си прилича, има един шантавелник в нашия район къде прави разни кобминации с вълк и ловни кучета.........да не е нещо такова??

колега всичките лапи ли са така,имам предвид със срастнали пръсти,ако е така аз си мисля,че има роднинска връзка със чакал.Но ако е само едната може и просто да е някакав дефект незнам,но на мен ми прилича на лапата на чакал. а и исках да попитам мъжки ли е песа или женски,прегледаи и другиа ако е убит може да имат същите белези да са от едно кучило

Edited by angel9999

Външно на куче си прилича, има един шантавелник в нашия район къде прави разни кобминации с вълк и ловни кучета.........да не е нещо такова??

Нямам на идея, снощи си се държеше, като диво животно.........

Възможно е и да еволюират по някакъв начин........да се опитват да се приспособят с дивия начин на живот. Ако си е от няколко поколения подивели псета, то е нормално да няма нищо общо с нормалното поведение на домашното куче, пък може и да търпи някакви визически промени. Някоя къде ги разбира тия работи да изкаже мнение.

И още ....

Хммм, това ме кара доста да се замисля, защото миналата година когато отивах на моето стървилище, край пътя между селата видях едно такова куче. Викам си " на пумиярите мястото не им е в полето" спрях извадих флоберката и го оправих.

Продължих си по пътя. След малко влязох в селото и споделих на мой приятел ловец че съм оправил куче по пътя, и той предложи да идем да го натоварим за стървилището. Така и направихме. Когато го видяхме, аз подхвърлих че прилича на чакал. Авера му погледна лапата, и за наше учудване, се оказа чакалска а не кучешка. Сега като гледам снимките, виждам че това животно е същото както моето дето оправих на пътя.

Започвам да вярвам че чакалите и кучетата се чифтосват.

Не бях писал за този случай, за да не ми се смеят колегите, за дето не мога да различа чакал от куче, но явно си има някаква аномалия, или по скоро мутатция.

Пак казвам, това което оправих бе до сущ като това на снимките.

В кой район на страната го оправи колега?

Моето бе във Варненско, лятно време към 16-00ч.

Хммм, това ме кара доста да се замисля, защото миналата година когато отивах на моето стървилище, край пътя между селата видях едно такова куче. Викам си " на пумиярите мястото не им е в полето" спрях извадих флоберката и го оправих.

Продължих си по пътя. След малко влязох в селото и споделих на мой приятел ловец че съм оправил куче по пътя, и той предложи да идем да го натоварим за стървилището. Така и направихме. Когато го видяхме, аз подхвърлих че прилича на чакал. Авера му погледна лапата, и за наше учудване, се оказа чакалска а не кучешка. Сега като гледам снимките, виждам че това животно е същото както моето дето оправих на пътя.

Не бях писал за този случай, за да не ми се смеят колегите, за дето не мога да различа чакал от куче, но явно си има някаква аномалия, или по скоро мутатция.

Като казвам същото животно, имам в предвид, цвят/ окраска, уши, и опашка. чакалска ама малко по дълга.

Моето бе женско.

колега всичките лапи ли са така,имам предвид със срастнали пръсти,ако е така аз си мисля,че има роднинска връзка със чакал.Но ако е само едната може и просто да е някакав дефект незнам,но на мен ми прилича на лапата на чакал. а и исках да попитам мъжки ли е песа или женски,прегледаи и другиа ако е убит може да имат същите белези да са от едно кучило

Предните две лапи са със сраснали  пръсти . Животното е мъжко, а другото си е куче / женско /  - там спор няма .

Edited by ДБД

да и за мен това псе има нещо общо с чакал аз вяравам,че е възможно да се чифтосват и си мисля,че това най вече става с женски кучета и мъжки чакали,затова попитах какъв е песа

Животното е отстреляно на 15-18км. североизточно от Русе - посока Силистра .

Забравих да споделя че това животно бе на една " аварийна отбивка" за тирове. ровеше из боклуците. Спрях до него на около 3м дистанция. Животното май очакваше да му хвърля нещо за ядене. Много спокойно и никак не бе плашливо. Е... нахраних го :cool:

Не е чисто куче със сигурност! По мое му е възможно чифтосване, защото и двете животни са от семейство Canidae и род Canis! Дани, със сигурност това е рядкост и това може само да те радва! :good:

Не е чисто куче със сигурност! По мое му е възможно чифтосване, защото и двете животни са от семейство Canidae и род Canis! Дани, със сигурност това е рядкост и това може само да те радва! :good:

Ми знам ли Ники, важно е, че със сигурност зайците и сърните ще са малко по спокойни .

Вчера гледах по НЕШ ДЖИОГРАФИК за койотите в северна америка .

Та на кратко:Два вида койоти источен и западаен след избиването на СИВИТЕ ВЪЛЦИ на исток койотите взели да се чивтосват с вълци и сега источните койоти са двойно по големи от западните .

ТЪЙ че и тук кръстоската не е изключена и да се появи нов под вид .ПРИРОДА КВО ДА СЕ ПРАВИ ,НАМИРА СИ НАЧИНИ ПРАВИ СИ ЕКСПЕРИМЕНТИ.

Предните две лапи са със сраснали пръсти . Животното е мъжко, а другото се е куче / женско / - там спор няма .

Ам' да беше му резнал краката и ушите - щеше да изкараш два фазана за Сливополската.... :lol::bira:

Ам' да беше му резнал краката и ушите - щеше да изкараш два фазана за Сливополската.... :lol::bira:

Краката му ги резнах и са у фризера, ако дължиш на ушите мога ги резна и да ти пратя да си свариш пача - хахххахха . Наздраве Геца !

на мен мии се случи подобна ситуация и според мен са няколко поколения диви кучета и се приспособяват към дивия начин на живот така ми се струвва на мен. И аз не и простих с 30- 06 с 7 изтрела 5 мутанта паднаха. обаче имам чуството че се движат много бързо, по бързо от кучета нека колегата и той да сподели

колега и на мен ми се е случвало на няма и километър от моето село обаче бях с джипа в движение поведението му беше като на чакал или подивело куче опита се да се измъкне но не успя и беше с същата украса уши и опашка не бях сам и колегата ме базика че не различавам скитащо куче от чакал като го разглевдахме имаше същата лапа и заключението колегата беше че нали и хора се раждат с по 5 пръста та това нямяло значение ама аз не мисля така беше си кръстоска според мен

Напълно е възможно, макар че кучето е любима храна на чакалите някоя разгонена питумница може да прекара някой чакал :rolleyes:............."еййййй богуууууу" представяте ли си да си бием чакалокучета под терасата :lol:

Аз съм виждал чакал с рунтава глава като на барак. Тялото и цвета на козината, всичко беше като на чакал, но за съжаление не можах да му гръмна, за да го изследваме по-отблизо

ПП. Освен това съм чувал за кучета, които гонят чакал и когато почти го настигат, започват да се въртят около него (по-точно нея) и да я душат.

Edited by Peter1985bg
Аз съм виждал чакал с рунтава глава като на барак. Тялото и цвета на козината, всичко беше като на чакал, но за съжаление не можах да му гръмна, за да го изследваме по-отблизо ПП. Освен това съм чувал за кучета, които гонят чакал и когато почти го настигат, започват да се въртят около него (по-точно нея) и да я душат.

ми да колега то и ние сме така въртим се около нея и душим и после олеле-мале

Според мен, кръстоската е м/у куче и женски чакал . Друго обаче се питам, ако такива хибриди излязат плодовити и започнат да се възпроизвежват - какво става и правим утре ? Това животно, водеше след себе си женско куче ..............

Edited by ДБД

Според мен, кръстоската е м/у куче и женски чакал . Друго обаче се питам, ако такива хибриди излязат плодовити и започнат да се възпроизвежват - какво става и правим утре ? Това животно, водеше след себе си женско куче ..............

Е какво става - бийми и носим у ловното :D Който е със сраснали пръсти - два фазана за дружината ;който е с кучешки лапи - на стървилището :pardon::bira: