Jump to content

Има ли право

6torm
 Share

Recommended Posts

Има ли право арендатор на язовир да ни забранява да ловуваме около язовира който стопанисва при положение че там е наше ловно поле. разселваме фазани подхранваме ги целогодишно. И накрая същтия този арендатор ни забранява да ловуваме в близост до язовира. към кого дасе обърнем зада пуснем жалба,

Абе тя и гората дето ловуваме в нея е на хората и е собственост... Не виждам с какво може да пречим на тези дето стопанисват язовирите! Те имат интерес към рибата ние към пернатите. Мнението си е мое и според мен логично, ноо трябва да се погледне и от нормативна гледна точка!

То и нещо дето не е отсреляно може да падне в язовира и да му оправи рибата като не ще да се разберете с добро. По Сталинския начин ''има риба има проблем няма риба няма проблеми'' :buba:

Edited by lov

А председателя на дружинката какво казва?

Председателя на ЛРД-то знае ли за този проблем? После следва директора на ДГС или ДЛС и така по реда. Повечето малки язовири са на арендатори, но няма проблем ако идеш само да биеш патки без да бракониерстваш риба.

Виж ако е някой местен шериф и има охрана на язовира, има сериозна база за отдих и прочие и всичко това със знанието на властите въпреки, че нищо не е законно проблема става по-сериозен.

Иначе има разни малки тарикати - взели един микроязовир и нищо не изкарват от него ама въпреки това се титулуват за развъдици на риба и ограничават достъпа на всички просто щото наблюдават големите тарикати и се мислят и те за такива, та с тези по-скоро по тъмното да се разберете с 2-3 по-здрави колеги и една лопата един-два път в гърба да му го изправите и ще се наредят нещата.

Иначе и нивите, където ловуваве и декарите със зеленчуци и овощните градини и горите са все частни вече, но никой не прави проблем за това, че си отишъл за 2-3 часа да си упражниш хобито. Още повече, че предните години когато нямаше толкова сняг сериозна част от нивите се унищожаваха от прелетния дивеч януари месец и хората сами търсят ловците, за да се спасят от тази напаст за тях.

И аз имам наследствена гора - да сложа бариери да не се ловува или преминава от там ли?

Къв е той че да ми забранява да ловувам.Гората да не е на баща му!Много взеха да си позволяват тея арендатори!

Язовирите са направени за поливане в селското стопанство и за енергийни нужди!

През комунизма имаше ли такива арендатори??Като дойде демокрацията вързаха по 10 кучета,сложиха фургоните и неможеш да припариш край язовира!

Щом знае много отрови му рибата!

Лека вечер!

Къв е той че да ми забранява да ловувам.Гората да не е на баща му!Много взеха да си позволяват тея арендатори!

Язовирите са направени за поливане в селското стопанство и за енергийни нужди!

През комунизма имаше ли такива арендатори??Като дойде демокрацията вързаха по 10 кучета,сложиха фургоните и неможеш да припариш край язовира!

Щом знае много отрови му рибата!

Лека вечер!

Тва е то младото - къс му фитилът, ойде рибата на човечеца зян! :D

Ти па отде помниш кво е било през комунизама бе горски, че и сравнения си тръгнал да прайш?! :take_example:

абе с две думи цялата местостност където е и язовира. искаме дасе разберем с добрата. ама е доста глупав и нещте се разберем като хората

Аз под цяла местност разбирам язовира + околните хълмове, някой може да разбира + цялата околност до преди населените места. Кажи си го с повече от две думи :)

Чл. 64. Забранява се ловуването във:

1. (доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) разсадници и ловни развъдници и рибовъдни стопанства

18. (нова - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) "Рибовъдно стопанство" е изкуствен воден обект, изграден съобразно изискванията за интензивно отглеждане на различни видове риба

Мисля, че щом го арендова то е с цел "производство" на риба, а не за да си гребе с лодката извътре значи би трябвало да е рибно стопанство.

Също така трябва да се види каква част от околността прилежи към язовира и да се разбере "около" в границата ли сте или "около" извън границата. Поне аз така ги виждам нещата.

Edited by Dedicated

Тва е то младото - къс му фитилът, ойде рибата на човечеца зян! :D

Ти па отде помниш кво е било през комунизама бе горски, че и сравнения си тръгнал да прайш?! :take_example:

Не помня,но съм чувал и чел!

При нас го няма този проблем. Явно защото арендаторите са все ловци, даже на язовирите откриваме сезона. След лов там засядаме на рибка и бира както си му е реда. Абе не може с лошо а тия при вас сигурно са големи скъперници..Че ние там монтирваме машинки за превличане. Но това е друга тема.

интересното е че в момента на този язовир няма вода и риба източиха го през есента, но около него има доста хубави места където имаме много фазани, за които се грижим както трябва, храним разселване и тн. интересното е че идва при нас и ни казва хвърлим съм около язовира 10 фазана и нямате право да идвате тук и да ловувате. а ние като всяка година разселваме по 100 фазана него интересува. смешното същто е че когато има патици казва 4е са негови дане стреляме по тях.Изобщто незнае че патицата е прелетен дивеч. Дали жалба в горското ще помогне или щте трябва по друг начин.

Значи и той е ловец?

И вие цялата дружинка го търпите ли? Вкарвате пари и време и той ви се подиграва.

Аз вече взех да не плащам за риболов,няма каде да отидеш. Всичките язовири дето бяха на ловните дружинки около Ловеч ги дадоха под аренда, и оня не го интересува дали си платил билет или не, плащаш си като поп.

нее ловец иначе нямаше да имаме тия проблеми с него. гадното е че някакъв глупак се опитва дани забрани да ловуваме в нашата си територия в нашето ловно поле, но наистина май щте трябва с лошата

Има ли право арендатор на язовир да ни забранява да ловуваме около язовира който стопанисва при положение че там е наше ловно поле. разселваме фазани подхранваме ги целогодишно. И накрая същтия този арендатор ни забранява да ловуваме в близост до язовира. към кого дасе обърнем зада пуснем жалба,

Отивате в ловното и от там да проверят кой е дал язовира под аренда, условията при които е даден, има ли отдадена прилежаща територия към язовира отдадена към същият, за колко време е отдаден, каква собственост се води и т.н. подробности с които да му противодействате. Сигурен съм че за територията от която ви гони няма договорни отношения и може да подадете жалба за самоуправство и т.н. Действате според това какво ще изровите.

Интересно ми е ако тръгнете на групов на фазан 10-15 колеги, как има смелостта да ви гони и нарежда, ами ако не ви се занимава лично, викнете полиция на място, оплачете се направете цирка пълен, опънете му нервите както се казва по закон ;)

Edited by pinus

нее ловец иначе нямаше да имаме тия проблеми с него. гадното е че някакъв глупак се опитва дани забрани да ловуваме в нашата си територия в нашето ловно поле, но наистина май щте трябва с лошата

Колкото и грозно да изглежда,след като всички нормални и законни методи са неприложими те товаpost-12258-0-16811100-1329164906_thumb.jpg ще свърши прекрасна работа,стига да има кой да го командва.А ако са пък две в терци свирят прекрасно в гама "Зор мажор",но първо трябва да са изчерпани законовите мерки,които колегата Емо Петков по-долу споменава. ;)

Edited by v.krumoff

Просто е! Подавате сигнал в прокуратурата за самоуправство (чл.323 от НК)!Най-добре е да бъде подписан и внесен от председателя на дружинката , но може да го входира всеки редови член. Естествено, трябва да посочите поне двама-трима колеги които да са готови да потвърдят, че действително са възпрепятствани от арендатора да упражняват правото си да ползват съответната ловна територия като такава. Те трябва да могат конкретно да изложат-къде(много важно), кога и по какъв начин са възпрепятствани да осъществяват правото си на лов. Добре е да приложат и копие от бележките си за лов за споменатите дати с право за ловуване в същия ловна територия.Съответно, трябва да се приложат заверени копия на документи, карти и др. доказващи, че това е именно ловна територия и че сте извършили някакви ловно-стопански мероприятия(разселване на дивеч, изградени хранилки, подхранване и т.н.) върху нея. Документите се намират в дружеството и в горското, стойностното изражение на ловно-стопанските мероприятия трябва да ги има и в годишните отчети. Понеже споменатия член от НК е такъв, че по него рядко хора биват осъждани, не трябва да очаквате някаква реална присъда, но и вие, предполагам не целите това.В контекста на бедствията настъпили в следствие на безконтролното стопанисване на водоемите, очаквайте въпросния арендатор да бъде разпитан минимум няколко пъти от компетентната служба на МВР, проверен от всички контролни органи имащи отношение към проблема и предупреден по съответния ред. Сигурен съм, че след това сегашните ви проблеми ще бъдат значително по-малко и арендатора ще почне да проявява разбиране.

Edited by emil5koff

Колега, май тук въпросът е доста далеч от 323, понеже не става въпрос за спор за някакви имуществени отношения. Т.е. няма как да има самоуправство.

Колега, май тук въпросът е доста далеч от 323, понеже не става въпрос за спор за някакви имуществени отношения. Т.е. няма как да има самоуправство.

Прекалено стеснено тълкуваш нещата.Изобщо не е задължително спора да е свързан само с имуществени отношения, а "с някакво оспорвано действително или предполагаемо право", например правото на достъп, правото на ловуване и т.н. Както казах, едва ли ще се стигне до образуване на досъдебно производство, но и действията по време проверката на сигнала ще са достатъчни.

http://www.segabg.co...onid=7&id=00004

Edited by emil5koff