Jump to content

Помощ за ТераноІІІ

kocy_gl
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги,моля ако някой знае да помогне-проблема е че след продължително каране,около 1/2 час,на таблото започва да мига оранжева лампа с надпис-4wd- модела е терано 3,автоматик,десен волан......

Напиши повече де!Как очакваш да ти помогнем,като си пестиш информацията!?

Като почне да мига лампичката,вкарва ли те в авариен режим?На газ ли я караш или е дизел?Коя година е произведено "Тераното"?

Най вече-какво точно се случва след мигането???

Джипа е 2,7tdi ,2001г .Нищо не се случва,просто лампата си мига ,притеснява ме че не знам за какво е,ниво на масло ли ,температура на кутията ли,кво ли???Когато го зех не ми е правил такива джазъци, тва го прави от два месеца обаче не се отразява на вървенето.........

... проблема е че след продължително каране,около 1/2 час,на таблото започва да мига оранжева лампа с надпис-4wd- модела е терано 3,автоматик,десен волан......

Тая лампа се включва (изключва) от датчик в раздатката (поне при мен е така - Терано1-пикап) - Индикацията светра когато включиш раздатката на 4Н или 4L .

Предполагам, че същия този датчик се е прецакал нещо и при загряване на корпуса на раздатката дава "на късо" и индикацията светва ...

Колега възможно е,обаче като включа 4н или 4L не светва .Светват ми само "гумите и кутията "на схемата на таблото..........

И на мен на датчик ми прилича.Преди няколко години имах автоматик,същите номера ми въртеше,лампичката си светкаше,ама аз си карах,докато не се скапа съвсем и започна да ме вкарва в авариен режим.

Спокойно,колега,вероятно е датчик-бягай да ти направят една диагностика,ако толкова те притеснява.Ако си по-перде-чакай,може и с години да отнесеш само със светкаща лампичка!

Поздрави!

Колега възможно е,обаче като включа 4н или 4L не светва .Светват ми само "гумите и кутията "на схемата на таблото..........

Вероятно аз си мисля за друга лампа (индикатор) - това ме навежда на мисълта, че може имаш някаква "умнотия" която да те прдупреждава, че си на хлъзгав терен и да те подсеща да вкючиш 4х4...

Ако имаш ръководсто за експлоатация - порови се в него и виж какво показва съптветната индикация, а ако искаш - снимай таблото със светнатите лампи и го покажи .

post-46880-0-48646700-1329476121.jpgpost-46880-0-99974400-1329474427.jpg Става въпрос за оранжевата лампа--4WD--,при оборотомера Edited by kocy

Баф ... :)

Май открих нещо, но не съм 100% сигурен, че при теб е същото:

Става дима за това, че вероятно раздатката ти има опция за автоматично блокиране на централния диференциал ако пробоксува някое от колелата.

Ако имаш ESP- система, възможно е и тя да решава, че колата става нестабилна и по електронен път да включва 4х4 ...

Възможно е да имаш също и замърсен или дефектирал датчик на някое от колелата и той да "лъже" компа , че колата буксува.

Пробва ли да "прочетеш" за гршки в компа?

Ако виждам добре,че на километража пише 39 хиляди километра гаранция тея,дето са отваряли таблото за да го превъртят са разхлабили някоя жица на контролните прибори и лампи.Мисля,че няма страшно да се кара така.Поздрави.

Ако виждам добре,че на километража пише 39 хиляди километра гаранция тея,дето са отваряли таблото за да го превъртят са разхлабили някоя жица на контролните прибори и лампи.Мисля,че няма страшно да се кара така.Поздрави.

Колега километража е в англииски мили, което всъщност не значи че не е пипан...

Баф ... :)

Май открих нещо, но не съм 100% сигурен, че при теб е същото:

Става дима за това, че вероятно раздатката ти има опция за автоматично блокиране на централния диференциал ако пробоксува някое от колелата.

Ако имаш ESP- система, възможно е и тя да решава, че колата става нестабилна и по електронен път да включва 4х4 ...

Възможно е да имаш също и замърсен или дефектирал датчик на някое от колелата и той да "лъже" компа , че колата буксува.

Пробва ли да "прочетеш" за гршки в компа?

Мене ме съмнява същото, защото започва да мига когато пътя е разлигавен...на сухото го нямаше...За всеки случай ша му напрайм една диагностика...

Не искам да те отчайвам, но погледни в аутотрейдър.ко.юк, дали има автомобил като твоя (модел и година) на по-малко от 100 хил.мили ...

Което в никакъв случай не значи, че колата е лоша :bira:

Мене ме съмнява същото, защото започва да мига когато пътя е разлигавен...на сухото го нямаше...За всеки случай ша му напрайм една диагностика...

Как са гумите като пробег? Светването на такава лампичка обикновено е при предупреждение за хлъзгав терен и е нормално при ЕSP когато пребуксува или позанася.

• 1 month later...