Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

vkv_bg

Каква система нарезно ловно оръжие считате най-подходяща за вашите нужди

Каква система ловно нарезно оръжие предпочитате?   403 гласа

1. 1. Каква система ловно нарезно оръжие считате за най-подходяща за вашите цели и защо?

• Полуавтоматично
    • Болтово
    • Чупещо се едноцевно (тек)
    • Чупещо се двуцевно (експрес)
    • Комбинирано (комбинация, дрилинг)
    • Левър екшън
    • Друга система - моля посочете каква

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.
171 мнения в тази тема

За варда болт,а в тръните щот винаги гоня,комбинация че по ми допада,що ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болт, болт, болт. Може би като се запаля по "емоционалния, изпълнен с много стрелба и адреналин" свински лов, бих си взел и автомат някой ден, но дотогава ще презареждам ръчно ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз харесвам , болт , автомат , чупеща едноцевка , левър екшън , експрес , дрилинг и комби. :)

BOARHUNTER хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакало-болт

гонка(пусия)-комбинация,2 спусака,2 различни патрона-става за всякаква ситуация и месност,и не на последно място 2 доста бързи изстрела

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният ми глас е за комбинацията-съчетанието на 2 цеви с различен калибър,ако не друго е поне предизвикателство в стрелбата с тях!

Гласувах и за 'болта',защото определено не харесвам сложните механизми,загуби на газове и тн,прецизността за мен е от значение,а като добавим и добрия външен вид на болтовете които притежавам,се оформя моето мнение!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blaser му е майката и хубав калибър

Я да питам собствениците на Блазери,имало ли е случай да дръпнете по припряно и юнашки затвора и той да ви остане в ръката?Веднъж присъствах на подобен случай и си спомням,че ровиха по снега да търсят някаква шпонка :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам собствениците на Блазери,имало ли е случай да дръпнете по припряно и юнашки затвора и той да ви остане в ръката?Веднъж присъствах на подобен случай и си спомням,че ровиха по снега да търсят някаква шпонка :D

Чувал съм за подобен случай, от първите 93-ки появили се в България. Но имайки предвид работата с моето сечиво, направо ми е трудно да повярвам. Трябва нарочно да дръпнеш със всичка сила затвора назад, а въпросната шпонка, която ограничава хода му назад да е клеясала в долно положение, за да изкочи затвора. Въпросната шпонка по принцип лесно се натиска за целенасочено изваждане на затвора от релсите. Може при някакво невероятно съвпадение да се случи неволно, ако със страничен предмет се натисне по невнимание. Но това би било случайност 1/10 000 000. При сегашната механика ми се струва да е изключено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата:на свинска гонка-самозарядна или комбинация на механичен мерник.За всичко друго болт+оптика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полуавтомат ,подходящ е за всяка ситуация.Предимството му при гонка е не оспоримо,при лов от чакало не виждам с какво ще е по-лош от болтова карабина.Достатъчно точен и надежден със занижен откат. Естествено визирам полуавтоматите от доказали се марки като Браунинг, Хеклер и Кох ,Бенели...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то ако затвора остане в ръката, при изстрел главата на стрелеца може да стане триъгълна...

При мен не е имало подобни случки...верно е някакво невероятно изключение..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за подобен случай, от първите 93-ки появили се в България. Но имайки предвид работата с моето сечиво, направо ми е трудно да повярвам. Трябва нарочно да дръпнеш със всичка сила затвора назад, а въпросната шпонка, която ограничава хода му назад да е клеясала в долно положение, за да изкочи затвора. Въпросната шпонка по принцип лесно се натиска за целенасочено изваждане на затвора от релсите. Може при някакво невероятно съвпадение да се случи неволно, ако със страничен предмет се натисне по невнимание. Но това би било случайност 1/10 000 000. При сегашната механика ми се струва да е изключено.

На мен ми се случи същото преди години с една Родопа Блазер.При второто презареждане(трети истрел),затвора просто си остана в раката ми.От пушката нищо не изпадна и след поставянето му всичко си беше на ред,но другите две прасета си заминаха по живо по здраво.......съдба.

П.П Нищо съвършенно няма на този свят.

веско хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм за болтoва карабина първо защото е класика второ чувството което създава до като презареждате,изпитваш някакъв душевен оргазъм :) и трето даваш шанс на дивеч при евентуален пропуск.Плюс това при далечна стрелба болтовата карабина е по прецизна.

jeger petyokishev харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо болт. А за зареждането случва се доста често болта да се окаже по- бърз от автоматите- въпрос на тренировки и умение да си служиш с оръжието

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо болт. А за зареждането случва се доста често болта да се окаже по- бърз от автоматите- въпрос на тренировки и умение да си служиш с оръжието

8) 8) 8)

веско хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам болтова едно класика второ сигурност.Вчера за първи път държах Блейзъра R 93 в ръцете си .243 ...мечта :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже отговорът на така зададения въпрос е тясно обвързан с конкретен вид и начин на лов, има голяма вероятност анкетата да се видоизмени в посока - "Какъв вид лов предпочитате?". По тази причина бих си позволил да отговоря не на това, а на едно малко по-различно питане - "Какво ловно нарезно оръжие бихте избрали, ако трябваше да притежавате само едно такова?". Това ще бъде болтовата карабина, като покриваща в най-голяма степен необходимите за успешен лов от всякакъв вид изисквания. Няма никакъв проблем да започна да обосновавам детайлно тази теза но смятам, че не е необходимо :).

Поздрави и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя лов бях отговорил по напред - полуавтоматично , но на така зададена тема--Какво ловно нарезно оръжие бихте избрали, ако трябваше да притежавате само едно такова отговора ми е болтово . ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това ми се ще да го видя !

марселчо веско харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретически си напълно неправ. Но на практика, ако трябва да се произведе смислена стрелба с попадение, е възможно един и същи стрелец и с двата типа оръжие да стреля в еднакви интервали. Но болта е по-добре да е с линейно зареждане и стрелецът, свикнал с него.

naksi old_hunter харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони,има един образ,казва се Франц Албрехт,влез в чичко гугъл и пиши Зауер 202 хънтерс видео и гледай,ако ти с полуавтоматичната можеш да направиш това което младежа прави с болтовия Зауер ще те призная,затова колегата е писал с повечко тренировки.................!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе аз съм твърд привърженик на класическия болтов затвор и притежавам такъв,като ловувам успешно на всякакъв вид лов на едър дивеч пък и на не толкова едър !!!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони,има един образ,казва се Франц Албрехт,влез в чичко гугъл и пиши Зауер 202 хънтерс видео и гледай,ако ти с полуавтоматичната можеш да направиш това което младежа прави с болтовия Зауер ще те призная,затова колегата е писал с повечко тренировки.................!!!!!

Има мноого образи в интернет пространството .............. със сигурност съм го гледал как поваля прасе след прасе..... със болтовата си пушка ..... добро момче, дивеч бол , добър монтаж на кадри ... но това е друга тема !

Никога, никога една болтова пушка неможе да е по-скорострелна от полуавтоматична !

Помислете малко, с полуавтомата даже не си отлепяш пръста от спусъка..... или пък и при болт-екшъна е така ? За това говоря.

Който ме разбрал разбрал !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мноого образи в интернет пространството .............. със сигурност съм го гледал как поваля прасе след прасе..... със болтовата си пушка ..... добро момче, дивеч бол , добър монтаж на кадри ... но това е друга тема !

Никога, никога една болтова пушка неможе да е по-скорострелна от полуавтоматична !

Помислете малко, с полуавтомата даже не си отлепяш пръста от спусъка..... или пък и при болт-екшъна е така ? За това говоря.

Който ме разбрал разбрал !

Mа спор няма бре адаш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за "болта"- просто надеждно изобщо класика .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони,аз не споря,че полуавтомата не презарежда по бързо а че трябва и целене след презареждането,какво от това че пушката е презаредила бързо като ти се мотаеш и губиш време в целене и зяпане по целта дали е паднала или не от първия изстрел!!!!! От друга страна ок презарежда бързо но като надежност не мисля че е по добра от болта тъй като има доста повече части от които всяка една в даден момент може да ти изиграе лоша шега,пък сме го виждали и на живо как засича Броунинг полуавтомат............. така че твърдо болт и с повечко тренировки да се постигне по бърза и качествена стрелба !!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване