Jump to content

Топ 10 гладкоцевни пушки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

би било интересно да споделите кои според вас са най-добрите гладкоцевни пушки в различните ценови категории: до 1500лв; от 1500 до 3000лв; от 3000лв до 5000лв и над 5000лв.... и разбира се кое е определящо при степенуването :)

До 1500 - Сайга

1500-3000 - Benelli по-старите модели

3000-5000 - пак Benelli, но по-новите, може и Beretta

над 5000 - толкова пари за гладкоцевна не давам!

:D

Edited by Alien

Аз ще взема участие само в двете категории

1.До 1500лв Най масовата и добра гладкоцевна е ИЖ 27- буквите отзад са без значение всички са добри :)))

2.Над 5000 Блазер,но задължително надцевка с дърво на приклада от 6-7 нагоре :) да се знае за какво се дават парите :)

Нека първо уточним.Предполагам въпроса е каква пушка бих купил за въпросните пари чисто нова от магазина,тоест отпадат старите системи втора ръка.Тоест не бих си взел руска пушка от "новото производство"

За до 1500 лева бих си купил Моссберг 835 с дълга гладка и втора слугова цев.За до тия пари според мен това е добра,здрава,недеждна,безотказна,удобна и некапризна пушка.Много наши ловци са с предразсъдъци към помпите,но аз съм ловувал доста години с помпа и виждам много плюсове в тази система за лов.

За до 3000 лева бих залитнал на някое спортно изпълнение на Берета.

За над 5000лв не бих купил гладкоцевно.За лимит доста над 5000 лева бих се сдобил с нещо,като това на снимката на профила ми :D ...ей така за единия кеф :D

Edited by nqkoiotnqkade

Аз ще взема участие само в двете категории

2.Над 5000 Блазер,но задължително надцевка с дърво на приклада от 6-7 нагоре :) да се знае за какво се дават парите :)

Мноо дауеч от 10ката брато. :D Най-скъпия Бластер е дрилиг ,поръчка 180 000доларес . Примерно един Пръдльо/Пърдей/ тръгва от къде там и отодиш и отодиш до де немаш идея, па за Чърчил .... и той така и "мало више" /старичките де/ :D

интересно :) преди години,мисля,че беше 2002,имах един каталог на пушки ,не се сещам 100 % ,но мисля че беше на Берета.Тогава имаше пушкала гладкоцевни за по 24 000 лв. а същата година батко ми си купи апартамент за 12 000лв. :) Е, ако ги имам излишни бих се поровил примерно тук http://gunshop.vertex-bg.net/product-461.html

Да си призная честно дори 1000лв за мен са много пари.Поради тази причина не бих дал стотинка повече за оръжие.Според мен само да има дивеч той може и с моят ,,ТОЗ"да бъде прибран.Ще спра до тук за да не обидя някой мераклия със скъпо оръжие.Наслука на всички.

• 3 weeks later...

Колега не знам с какви пари разполагаш но до 1000 лв мп 153 е универсално а за по скъпо оръжие за мен е броунинг е всеки си има предпочитание

ако питате мене до 1500 се побират повечето ми желания - ИЖ 27, иж 18, медвед 3,

от по високия глас ремигтон и тика в кал. 7 мм рем. магнум,

и вс в кал. 7.62х54R

това е за мене, който не е съгласен да пише за условията на БГ лова - др не ни трябва, останалото са прищявки

от тази година почвам да ходя на лов с тек, само на пусия с надцевката, ще си взема една карабина от простосмъртните, не е важно оръжието, а какво може да правиш с него :П

То и кат при всичко друго - камбанариата от де гледаш явно е мерилото. :D

Но пък и има друго, кат опиташ туй онуй и току нещо по снижено земе ,че по-убаво от изпъченото. Глобализация , комерсиализация и пълно с bull sheets, бау дъ уей дет викат албанците :lol:

Аз съм за Берета, И Блазер но всичко въпрос на вкус и наи вече за онова което винаги е малко а и не достига.СПожелание за които го има да си го ползва за добри нужди.

Нека първо уточним.Предполагам въпроса е каква пушка бих купил за въпросните пари чисто нова от магазина,тоест отпадат старите системи втора ръка.Тоест не бих си взел руска пушка от "новото производство"

За до 1500 лева бих си купил Моссберг 835 с дълга гладка и втора слугова цев.За до тия пари според мен това е добра,здрава,недеждна,безотказна,удобна и некапризна пушка.Много наши ловци са с предразсъдъци към помпите,но аз съм ловувал доста години с помпа и виждам много плюсове в тази система за лов.

За до 3000 лева бих залитнал на някое спортно изпълнение на Берета.

За над 5000лв не бих купил гладкоцевно.За лимит доста над 5000 лева бих се сдобил с нещо,като това на снимката на профила ми :D ...ей така за единия кеф :D

А от къде може да се купи в БГ въпросният Мосберг, нов разбира се.

А от къде може да се купи в БГ въпросният Мосберг, нов разбира се.

Ако дадеш имейл ще ти изпратя достатъчно информация.

Пет от най-хубавите десет пушки са изброени в профила ми. Ако сменя някои от тях, тогава най- хубавите ще бъдат тези от новия списък. Искам да кажа, че пушките са като жените - можеш да харесваш много, но най-хубавите са между тези, с които си бил. Освен цената и в двата случая определящо е, те да те привличат. Ако пък сте преживели, заедно някои незабравими моменти - тогава не ги заменяш за никоя друга - за това последното не съм напълно сигурен.

Поздрави и наслука

Пет от най-хубавите десет пушки са изброени в профила ми. Ако сменя някои от тях, тогава най- хубавите ще бъдат тези от новия списък. Искам да кажа, че пушките са като жените - можеш да харесваш много, но най-хубавите са между тези, с които си бил. Освен цената и в двата случая определящо е, те да те привличат. Ако пък сте преживели, заедно някои незабравими моменти - тогава не ги заменяш за никоя друга - за това последното не съм напълно сигурен.

Поздрави и наслука

Аз пък харесвам тези,които не съм притежавал,нямам пушки.

• 3 weeks later...

Най хубаво е това което не можеш да претежаваш

А колкото повече претежаваш толкова по хубави има :D

• 2 weeks later...

нямам фаворити...не смятам че цената е определяща колко едно оръжие може да бъде ефективно...напук на всичко тоя сезон пернатите ще ги стрелям (живот и здраве) с преднопълнеща бурия... а иначе...то с пушките като със жените ...заглеждаме се по чуждите без да се сещаме че и те са омръзнали некому...

Като марки харесвам броунинг и берета , въпреки това ТОЗ и ИЖ вършат абсолютно същата работа- изпитано и проверено лично вервайте; Най -важното е задприкладното устройство ато става добро с гърмел, кой жали джепане после го бъзикат колегите .

Като марки харесвам броунинг и берета , въпреки това ТОЗ и ИЖ вършат абсолютно същата работа- изпитано и проверено лично вервайте; Най -важното е задприкладното устройство ато става добро с гърмел, кой жали джепане после го бъзикат колегите .

Вярно, колега! Още по важно е да има по какво да се стреля.

За съжаление колега, последните 10 -12 години дивеча намаля бих казал дръстично. Преди повече от 20 г. се чудех на един колега който всеки път навръщане от лов като намери някое шише или стара обувка хвърля с лявата ръка и сия гърми с дясната, сега го препоръчвам на всички по-млади колеги.Когато броя на хвърлените шишета се изравни с улучените започва да нети пука много с каква марка пушка ще гърмиш. На слука на всички.

За съжаление колега, последните 10 -12 години дивеча намаля бих казал дръстично. Преди повече от 20 г. се чудех на един колега който всеки път навръщане от лов като намери някое шише или стара обувка хвърля с лявата ръка и сия гърми с дясната, сега го препоръчвам на всички по-млади колеги.Когато броя на хвърлените шишета се изравни с улучените започва да нети пука много с каква марка пушка ще гърмиш. На слука на всички.

Това колега го правя съвсем редовно,но реда на ръцете е малко по друг.Хвърлям с дясна,после премествам пушката от лява в дясна прикладвам и стрелям.Като свикнеш много почва да ти се отдава и пропуск няма в 99%.Това естествено се прави мн.бързо,че и земното притегляне не чака :)След първия изстрел няма нужда и от шише...ползвам гилзите.То като дивеча е намалял... гилзи има :)

Edited by nqkoiotnqkade