Jump to content

Със каква пушка и калибър ловувате хищниците?

Recommended Posts

Аз стрелям с 308 .win, той като няма възможност за повече оръжия. Пушката ми е евтинджос Застава. За цена качество сим доволен, а покрай кризата се е видяло, че скоро няма да е сменя.

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ако в България, бяха добре организирани нещата по хищничарския лов и се събираха, и предаваха кожите, да речем на специализирано кожарско предприятие за обработка и продукти от лисичи и чакалски кожи

За сега притежавам само една пушка иж-54.Предстои ми купуване на иж-58.Имам за подборен лов повече от 15 години,но до този момент нарезно не съм взел.Колебаех се,колебаех се...докато времето си минава

Аз стрелям с 22кал.магнум. Подбирам си правилния боеприпас, това ми отне доста време и ранени животни, но сега всичко е о.к. Пушката я имам от 6 год. и с нея съм отстрелял над 130 хищника. Най-добро

Posted Images

На пследък нося две пушки на чакалото 12ка и 300wm която им идва малко в повече и не е за тази работ .Падат еднакво и от двете но от различно разстояние .Истината е изстрела да е от разумно разстояние и да е в убоино място .Според мен 223и22магнум са напълно достатъчни

Стрелям на чакалото с 22лр, до 50м и имам лисици паднали на място, но имам и избягали. Преди имах автомат 30-06 и там беше мазало, разкъсани. Сега имам 308W, но незнам с какъв куршум да ги стрелям, защото искам да им запазвам кожите.

Пари за 223 за сега няма :umnik2:

Първо ги пердаших със служебно ZKK 600 - 270Win. Кожите не стават. После, когато стана възможно си купих Аншуц в 22LR. Кожите хубави, но 50% загуби - не намерени, а тези видени над 100 м само фотографирани. От този период имам три калпака - два котешки и един лисичи и една лисича яка. Все още зимата нося котешките калпаци, яката отдавна жената не я слага. Установих, че кожи не ми трябват. Обработката им е допълнителен разход, а наблизо никой не ги изкупва. Размених флобера на Мазото. Почнах да ги пуцам до 200 м, като правех корекциите на око. Есенес се завъртяха едни пари в джоба ми и женицата се съгласи да си взема Ижака в 223Rem. Първоначалната идея беше да продам Мазото, но сега не съм на зор, пък младшито расте и ме се иска да го заразя с нашта болест.

От всичкото това откровение подкрепям мнението, че всички калибри стават, важно е желанието.

Наслука!

Аз стрелям с 22кал.магнум. Подбирам си правилния боеприпас, това ми отне доста време и ранени животни, но сега всичко е о.к.

Пушката я имам от 6 год. и с нея съм отстрелял над 130 хищника. Най-доброто ми постижение е 8 истрела-7 чакала и една лисица,това е за 3 часа варда. Имам и убит вълк с флоберката.

Edited by rocky85

Не сам на моя комп да кача снимка но с 30-06 и оптика Цайс няма раняване. Иска се търпение. Наслука колеги че хишниците много се въдят.

Аз стрелям с 22кал.магнум. Подбирам си правилния боеприпас, това ми отне доста време и ранени животни, но сега всичко е о.к.

Пушката я имам от 6 год. и с нея съм отстрелял над 130 хищника. Най-доброто ми постижение е 8 истрела-7 чакала и една лисица,това е за 3 часа варда. Имам и убит вълк с флоберката.

Здр.Колега какъв боеприпас исползваш???И аз сам с

Remington 597 Magnum .22 Magnum

Edited by vasko_861

post-26927-0-56389900-1333016865_thumb.jpgЕто на какво ги прави 300тачката.Специално за Барут

Абе като гледам 300-тачката не ги дупчи а направо ги реже :diablo::hi::271:

Edited by Барут

Здр.Колега какъв боеприпас исползваш???И аз сам с

Remington 597 Magnum .22 Magnum

Използвам rws, ще кача някоя снимка по нататък . Ако го няма и Winchester върши работа.

От скоро ловувам с HOWA 308.И с МАРЛИН 22 става но откакто взех японката дистанцията на отстрел значително се увеличи и затова Марлина по често остава в касата.Ако намеря къде да давам кожите не ме бърка да съм и с двете на чакалата.

• 3 weeks later...

Разумната достатъчност ... според мен:

- Уетърби Субмоа .223

- Оптика Меопта 2100 7х50 с подсветка

- китайче за 25 лв. със захват за ложата

- бинокъл Цайс ГДР 7х50

другото ... слука !!!

post-8368-0-92952100-1334826692_thumb.jpg

Edited by zkk

- Уетърби Субмоа .223

- бинокъл Цайс ГДР 7х50

другото ... слука !!!

Определено е разумно и напълно достатъчно !

- Уетърби Субмоа .223

- бинокъл Цайс ГДР 7х50

другото ... слука !!!

Напълно приветствам хищничарската пушка!

Ама...тежка и дебела цев, няма механични мерници...неуниверсален калибър.... :a016: :a016: :a016: ...шегувам се :)

Напълно приветствам хищничарската пушка!

Ама...тежка и дебела цев, няма механични мерници...неуниверсален калибър.... :a016: :a016: :a016: ...шегувам се :)

А ... цевта не е дебела ... така изглежда на снимката, ама ми е малко дълга .... закачам я по дърветата ... !!!

Другото ... си е верно .... ама поостарях и вече е .. късно за нови експерименти .... :buba:

Ама .... знай ли човек :cap:

не спрях да експериментирам и аз.

имам 22.ЛР, .22ВМР, .22 Хорнет, и 223Рем

засега ползвам най-много с 223-то

възлагам доста надежди и на новата ми придобивка............ама времето ще покаже :cap:

не спрях да експериментирам и аз.

имам 22.ЛР, .22ВМР, .22 Хорнет, и 223Рем

засега ползвам най-много с 223-то

възлагам доста надежди и на новата ми придобивка............ама времето ще покаже :cap:

Колега професор,

ти си две книги по - напред, ама и по - млад .... имаш време :hi::drinks:

аве бат Светльо, стига с тоя `професор`, че взех да се изчервявам........пък и не съм толкоз млад вече.

иначе поръчах специално комбо от австрия - 20/70 и .22 Хорнет

вече сварих да пробвам и Хорнета - перфектно свърши работата - вход има изход не, падна кат` круша от 100 метра

ама спрях да стрелям че ме е жал.......наесен пак

:bira:

За сега притежавам само една пушка иж-54.Предстои ми купуване на иж-58.Имам за подборен лов повече от 15 години,но до този момент нарезно не съм взел.Колебаех се,колебаех се...докато времето си минаваше.На практика ловът при мене е кърски.Едър лов нямаме.Хищниците - някой друг чакал,някое куче...Чак такова уважение та за тях да купувам нарезна пушка не си заслужава.То по лисици на практика вече става невъзможно да се ловува -лисиците са в селото/ вътре в населеното место/.Чакалите ги изтласкаха от полето.Гръмнеш ли веднъж и ставаш на маймуна...Квартални,патрулни и прочие жалбополучатели.

Добре би било едно пушле от ситен калибър 22 магнум,хорнет или руският .222 . Добре би било да се изкупуваха кожите от дивеча,за да не стават зян.Преди се изкупуваха кожи на порове,на бялки,на скитащи дом.котки на кучета.Събираха се и кожите на зайците.За лисици и чакали да не говорим.

Щото според мене,да гръмнеш животното с голям калибър,да го разкъсаш на парчета и да го зарежеш там където си го убил е просто неуважение към дивеча.Тревопасен или месояден дивеча си е дивеч.Природно богатство.Прахосването на това богатство показва отношението ни към природата като цяло. Пак казвам - лично мнение с което не ангажирам никого.

• 4 months later...