Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

cz 550 fs или ремингтон 770

Recommended Posts

здравейте колеги дайте мнение коя от тези двете карабини cz550 fs ili remington 770 да си закупя и какви са им предимствата

сте се използва за свински лов а калибъра сте е 30 06

благодаря предварително

колега имам ремингтон 770,според мен чехкинята е пъти по добра в сравнение с рема ама и разликата в цената е почти двойна така ,че ти си решаваш.

Ако видиш двете оръжия на живо(ако все още не си) сам ще си направиш ,сметката ,че rem 770 е оръжие еднодневка ,а CZ е нещо на което спокойно можеш да кажеш карабина.освен това за парите на rem770 можеш да си вземеш сръбска карабина ,която е много по-качествена.

Колега,имам застава м 98,която из Европа си се продава като маузер.Когато аз си купих монтаж за мойта от Австрия, продавача ми го поръча от Виена и на кутията пишеше монтаж за сръбски маузер.Ти можеш да земеш и м 70 заради страничния предпазител.Аз предпочетох м98 ,защото е с автентичения предпазител на 98 и така или иначе исках да монтирам високо оптиката ,за да виждам и долу на мех.мерник.Сега имам пушката с монтаж ,който никаде другаде не съм виждал и с 6 кратна оптика сваровски.Кеффффффффффф.

Не го лъжете момчето, в ценовия клас на Ремингтон 770 не може да намери по-добро оръжие. За какво да харчи излишни пари след като тази пушка, ще бъде ползвана единствено за свински лов.

Голегата от горният пост, само оптиката ти сваровски струва поне 2 пъти повече от ремингтона. Аз лично за едно ловуване само на прасе не бих отделил повече от 1000лв. за пушка и оптика заедно.

колега имам ремингтон 770,според мен чехкинята е пъти по добра в сравнение с рема ама и разликата в цената е почти двойна така ,че ти си решаваш.

Ей това е отговора. Зависи с колко пари си готов да се разделиш и какво ще получиш в повече , срещу повечето пари.

едни механични мерни прибори и по луксозен дървен приклад,това получаваш повече.

Не го лъжете момчето, в ценовия клас на Ремингтон 770 не може да намери по-добро оръжие. За какво да харчи излишни пари след като тази пушка, ще бъде ползвана единствено за свински лов. Голегата от горният пост, само оптиката ти сваровски струва поне 2 пъти повече от ремингтона. Аз лично за едно ловуване само на прасе не бих отделил повече от 1000лв. за пушка и оптика заедно.

http://guns.bg/products/?action=productsList&categoryId=43&catParentId=8&manufacturerId=79&searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&caliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

http://guns.bg/products/?action=productsList&categoryId=43&catParentId=8&manufacturerId=81&searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&caliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

цената им една(в момента има намаление в магазина).

Remington 770 30-06

Прецизна болтова карабина на американската фирма Remington модел 770. Цевта е студено кована без мерни прибори, затвора е болтов с малък ъгъл на откючване,а приклада е изработен от полимер, завършващ с гумен задтилък, а спусъка е регулируем директен. Карабината е без механични мерни прибори.В комплекта е включена оптика с варио от 3-9x40,както и монтаж.Отличен избор за стрелци, ловци на гонка какти и на хищници и др. = 999.00 лева

Не мисля ,че има друга карабина на такава цена с монтажа и оптиката.

Ако идеята е да имаш просто "карабина с оптика'' е супер вариант.Пушката ше пука да кажем,ама ква ше е тая оптика бе братче.Пушката условно струва сигурно 700-800 лева.Монтажа струва нещо и той.И ВАРИО ОПТИКАТА излиза мъм стотина лева.Тя ше е се едно ти се е паднала от царевични пръчици. :)

Ако идеята е да имаш просто "карабина с оптика'' е супер вариант.Пушката ше пука да кажем,ама ква ше е тая оптика бе братче.Пушката условно струва сигурно 700-800 лева.Монтажа струва нещо и той.И ВАРИО ОПТИКАТА излиза мъм стотина лева.Тя ше е се едно ти се е паднала от царевични пръчици. :)

Така е , не казвам ,че оптиката е супер, просто уточнявам , че има съществена разлика в цената на Ремингтона и Чезето, та даже и Заставата.

Edited by shot1

На всеки му е ясно кое е по-доброто оръжие . (във всички аспекти освен в цената)

А ако става на въпрос истината е , че и пушката и оптиката вършат работа .

До скоро имах 550 - Струва си всеки един лев . Но мисля , че 555е по-добре ..

Ремингтъна не бих го купил никога , защото изработката е под всякаква критика . Но въпреки това стреля доста прилично -факт .

Всеки си знае нуждите и чергата .

Успех с избора .

Много сваляш летвата с тоя Ремингтон.

Edited by lovecbg

Само по цената ще ги познаеш . Веднъж разглеждах Ремингтъна и впечатлението ми е , че е правен в час по трудово . Затвора на ЧЗ-то е с класа над другия.По добре купи по-хубавата да не съжаляваш после ( това от личен опит го казвам ,първо купих SLR година след това го продадох и сега съм с Броунинг Х-болт 30-06).

Имам модела710,не е лоша пушка за цената си и стреля доста прилично.Оптиката не е кой знае какво но при определени условия на лов върши работа.Преди време я купих по финансови причини и не съжалявам.Обаче ти препоръчвам ако имаш възможност купи Чз-то особенно при офертата която писа,че са ти направили.По добра е на външен вид,има механични мерни прибори и тн.Ремингтона ще го вземеш и ще почнеш да инвестираш след време пари в него,я друга оптика я бързомер минал съм по този път а няма смисъл ако ще е инвестиране по добре в ЧЗ то.

Edited by planinicki

На тая цена просто 770 няма конкуренция. Имах такава. Отличен бой. С леко полиране на затвора същия започва да работи много леко. Оптиката никога не ми се е размърдвала от отката. Пушката я продадох понеже по ми пасва комбинацията на типа лов, който практикувам. Единственото, което не ми допадаше беше твърдия спусък.

За CZ не мисля, че превъзходството е в пъти освен в цената естествено. Личното ми мнение е, че в ценовия клас в който се целят чехите има някои по-добри решения.

От Застава имам само добри впечатления. Особено от синтетиката.

Погледни и Marlin XL7. В момента е на промоция ( 890лв ). Отлична работа на затвора, много добър спусък и групираност на попаденията. На мен лично много ми допадна и сериозно се замислям да си я закупя.

Edited by paunoff
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Колеги на 770 имат ли гаранция на оптиките или колкото изкарат ?

Колкото е гаранцията на пушката,мойта държи шеста година и бая истреляни патрони.Пушката ми е модел710 но оптиките мисля са еднакви.