Jump to content

Ловците са убийци

Recommended Posts

Днес докато се рових в нета попаднах на един сайт който направо ме втрещи .....

Направиха ми впечатление няколко статии ето две от тях:

http://animalrights....ing-and-society

http://animalrights....ers-are-killers

Мисля си дали са нормални или са заблудени души.

Edited by pogo

Тяхно право е да ни мислят за какви ли не, но ние си знаем какви сме, и какъв е нашият принос за дивеча.

Писнало ми е от "природозащитници" , които нито знаят как се прави хранилка, нито колко струва чувал ронена царевица...

"Защо ловуването е нередно!

Ловуването е нередно, защото наушава основното право на всяко живо създание да живее ! "

Защо ловувам Аз!

Защото съм живо създание , хищник, и като всеки хищник си имам инстинкти !

Защо не спрем да правим секс, и без това вече може и изкуственно, ще спрем венеричните болести, ще ограничим спин, ще се държим като "човеци" - какви са тия "животински истинкти " лов, секс, .........

Че Вие да не очаквате в подобен сайт, да има материали в обратна посока? Целите писания ако забелязвате, са повтаряне на няколко изречения, по различен начин. Преди време съм чел, че това е един от най-ефективните методи за манипулация, и промиване на мозъци.

Знаете ли, че ако се забрани ловът на хищници и ловът на диви прасета ще стане мазалоооооо!!! Тогава ще ги питам защитниците какво ще кажат, ще ги ловят със стрелички и ще ги лекуват едно по-едно от болестите които ще плъзнат.

Що ли им обръщате внимание и наливате вода в мелницата.

Я ...

Възхвала на едно бяло дупе

Дупето ти толкова е бяло,

че ще посея в него теменужки.

На пролет с аромат преляло

по улиците ще го люшкаш...

И ще ме обичаш пак наужким!

И топъл вятър нежно ще го гали.

Пчели от аромата му ще пият.

Морето от любов ще е преляло

и тръпнещи вълните ще го мият.

Във жарък ден под него ще е сянка

и минувачи там ще се поспират.

И всеки мъж ще бучне по фиданка.

И всеки старец в него ще се взира.

И слънцето от срам ще червенее.

И устните ми ще умират жадни -

от извора му искат пак да пият,

но дупето е толкоз безпощадно.

А вечер щом звездите го огреят

и шепотите нощни го помилват

във тучните му пасища ще пее

комарски хор..

:lol::bira:

Днес докато се рових в нета попаднах на един сайт който направо ме втрещи .....

Направиха ми впечатление няколко статии ето две от тях:

http://animalrights....ing-and-society

http://animalrights....ers-are-killers

Мисля си дали са нормални или са заблудени души.

Ловът и роболовът – не са евтино развлечение. Амунициите и снарядите струват доста пари. Те са десетки пъти по-скъпи от трофеите на ловеца. Тогава защо е нужно това? Просто хората така се забавляват, весело си прекарват времето, връщайки се с кръв по ръцете. А жените и децата им с умиление ги срещат на прага: “ Е, върна се, да ни изхраниш…”

хахахахаххаха

Кога, зарупат само моркови, зеленчук и се научат да пасат, тогава да дават определения !

100% съм сигурен, че хапват с охота пилешко, свинско, телешко и разните там други месца. Нека отидат в една скотобойна, и видят как там се отнама живот, за да им се паркират във фризерите едни тарелки с месца на големите, и не толково големи търговски обекти, който те купуват, тогава да говорят .

Хайде господа, пшеницата е с достатъчана големина, за да може да се пасе - хуквайте, рупайте, кво чакате - пък сме и у пости до Велик ден - маи .

Статията към по-горе посоченият линк е една голяма клевета към лова и хората, които го практикуват..Това, че ловът е убийство, просто така за задоволяжане на прищявките на ловците, е напълно невярно и всеки го знае .Кой осжен ловците полага грижи за дижите животни-абсолютно никой!!!

Защо този, който е писал мнението си относно лова не тръгне да подхранва и да регулира числеността на вредния дивеч.Най-лесно е да се критикува ей така от страни , затова България е в това положение,няма и да се оправи докато всеки не си свърши своето, а след това да гледа в двора на съседа си .

""Основното разминаване между моите убеждения и тези на анархо-примитивистите е тази, че повечето от тях не успяват да вмъкнат утопичните си представи за света в днешния контекст. Ако човекът вече е научил, че да се живее без месо е напълно възможно (да не говорим за това, че човек би водил много по-здравословен и природосъобразен начин на живот, ако се храни само с растителна храна), то защо да не използва това познание в изграждането на ново общество, нови рамки в отношенията между нас и останалите живи същества, рамки, в които да не влизат робството, експлоатацията и убийствата.

Ловът, разбира се, е бил важен етап от нашата еволюция.""

И тези тръгнали да изграждат "нови общества" :clap::eusa_dance:

Кога, зарупат само моркови, зеленчук и се научат да пасат, тогава да дават определения...

Хайде господа, пшеницата е с достатъчана големина, за да може да се пасе - хуквайте, рупайте...

Не съм съгласен с подобна формулировка колега! :) Подобни лицемери, които поставят живота на моркова над този на пилето ии с лека ръка убиват по особено жесток начин децата на пшеницата, още в зародиш, с нищо не са по-добри от някой централно-африкански главатар, който с помощтта на наркотици вербува частна армия от деца. Ако искат да са чисти пред съвестта си, да си намерят незаето местенце в пустинята и да се разлистят. Или да нагъват изкуствени (получени по химически начин) белтъци, мазнини, въглехидрати и др. И да не си помислят за някой антибиотик, който освен нападналите ги болестотворни микроорганизми ще избие цели поколения миролюбиви бактерии. Да не говорим, че и вредните бацили имат право на справедлив процес и, съгласно духа на ЕС, трябва да бъдат изолирани доживот, а не да бъдат избивани, за радост на варварската публика...bduh.gif

.........секи хипар си мисли че е много лесно да иде ,да си намери,да си убие ,да си разфасова,да си сготви някво диво животно.............,да си гледат изгревите и да си се прегръщат с дърветата!!!!!......Тая работа е в повечето случаи неоправдано тежка.Оправдава я само хормона.

Нпаравих си труда да почета половин час текстове от този саит. Общо взето всичко може да се синтезира в един абзац - просто са използвани различни изкази.

(Не)Знам защо, но четейки в главата ми изскочиха само варианти на: "пропаганда", "секта", "психични проблеми", "промити мозъци" и "къде живее тоя?".

Дори авторът/ите да имат нещо с леко доближаване към някаква логика в съчиненията си, то то изобщо не кореспондира по никакъв начин със заобикалящия ни свят.

Хубаво, ходите на лов - убивате прасетата, ма немога да разбера що въоръжени до зъби.Неможе ли до кръста, до коленете, до зъби е прекалено :tank: