Jump to content

Recommended Posts

Поразгледах и прочетох различни мнения за марката B&P и в крайна сметка не разбрах,като цяло дали може да се разчита на качество и някаква сигурност.Особено когато става въпрос за лов на едър дивеч...мен лично ме интересува,точния модел който упоменавам в заглавието...оловен куршум(бренеке) 12/70,но бих желал да чуя и цялостно мнение за тази марка боеприпаси?!

п.с

Ако има подобна тема,се извинявам предварително!

post-13774-0-27415600-1333290200_thumb.jpg

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Раш ... Патроните са много хубави ... Относно точноста - това е куршум "Гуаланди" - Представя се много добре като точност , независимо в какъв патрон е снареден . Лични мои наблюдения ,,, по-точе

Кои са тея хора дето са казали да не се стреля калибрен куршум през пълен шок? Айде стига глупости... Най-големия проблем ,който може да има човек в такава ситуация е лоша точност с някой куршуми...Н

Един уважаван от мен човек преди време ми отговори така на почти същия въпрос за този патрон - " Повечето по - стари пушки са изчислявани по системата Crasher. Там тръбичка се деформира механично,

Posted Images

Като цяло са твърди и не се деформират . Имам прасе от около 25-30 м. м/у очите и беше спряло в бута с минимална деформация.Относно точносто всяка пушка си иска своето бренеке , при мен от доста пробвани се оказа ,че това е боеприпаса.

Поразгледах и прочетох различни мнения за марката B&P и в крайна сметка не разбрах,като цяло дали може да се разчита на качество и някаква сигурност.Особено когато става въпрос за лов на едър дивеч...мен лично ме интересува,точния модел който упоменавам в заглавието...оловен куршум(бренеке) 12/70,но бих желал да чуя и цялостно мнение за тази марка боеприпаси?!

п.с

Ако има подобна тема,се извинявам предварително!

Раш ...

Патроните са много хубави ...

Относно точноста - това е куршум "Гуаланди" - Представя се много добре като точност , независимо в какъв патрон е снареден . Лични мои наблюдения ,,, по-точен и с по-добра група от него не съм виждал . Само че наистина е много твърд , направо дупчи . Rottweil също имат такива патрони - eXact . Малко са по- скъпи от ВРто , но не виждам особена разлика . Борнаги също слагат куршул Гуаланди . Всички са еднакви и според мен са за ползване по едри животни .

post-24004-0-11120800-1333292741_thumb.jpg

Като цяло ВР са добри патрони на добри цени .

Аз ти препоръчвам това - в бялата гилза " Big Game Palla " post-24004-0-26964100-1333292697.jpg http://www.baschieri...mid=125〈=en

също много точен , но силно експанзивен .

А догодина давай с карабина !

Edited by Виктор Сираков

Колеги дайте мнение за българските "Вандал" и не е ли по-добре да се с треля с куршум матнум.

ми пробвай де .и сам ще си отговориш.

По някога при изстрел пада стабилизатора,и от много точен става не ми говори.

Недей да пробваш - това е съвет ,,,, похарчи си парите за друго . Много малко подкалибрени куршуми имат задоволителна точност в нормални ловни пушки . А цената им ... ....

С чиста съвест мога дас препоръчам патрони :

Rottweil с куршум Brenneke Classic , Brenneke Magnum (39грама),

Federal TRUBALL

също и SB SPECIAL SLUG .

Това са куршуми , които се представят много добре като точност и групираност в различни марки и модели пушки ,, автомати или двуцевки .... .

Разбира се условието , че трябва проба , задължително остава ... Все пак пушка с пушка еднаква няма , но това са патрони донесли радост и на мен и на много колеги

Раш ...

Патроните са много хубави ...

Относно точноста - това е куршум "Гуаланди" - Представя се много добре като точност , независимо в какъв патрон е снареден . Лични мои наблюдения ,,, по-точен и с по-добра група от него не съм виждал . Само че наистина е много твърд , направо дупчи . Rottweil също имат такива патрони - eXact . Малко са по- скъпи от ВРто , но не виждам особена разлика . Борнаги също слагат куршул Гуаланди . Всички са еднакви и според мен са за ползване по едри животни .

post-24004-0-11120800-1333292741_thumb.jpg

Като цяло ВР са добри патрони на добри цени .

Аз ти препоръчвам това - в бялата гилза " Big Game Palla " post-24004-0-26964100-1333292697.jpg http://www.baschieri...mid=125〈=en

също много точен , но силно експанзивен .

А догодина давай с карабина !

Аз, също имам много добри впечатления от "Palla Gualandi" на BP, но, в черна гилза!

Относно карабината, колегата е много прав - особено, ако подходиш правилно към конфигурация и калибър!

Няма да имаш подобни "Питанки"!

Колеги дайте мнение за българските "Вандал" и не е ли по-добре да се с треля с куршум матнум.

По неточни патрони не съм пробвал,летят на където си искат.Явно проблема е в стабилизатора който трябва да придаде въртеливо движедие на куршума.

Бърното, не хареса Рубейкин, или поне начина по който ги правих за МР-то, то си ги караше добре.

Опитах няколко, но най си хареса " Big Game Pala " , който м/у другото добре вървяха и през долната цев на ТОЗ-34, който имах преди това .

Колеги пробвах бг чудото "Вандал" в/у домашно прасе от 3 метра стрелях в плешката на прасето .Бренекето се спра под кожата на отсрещната страна и беше наполовина деформирано .

Немисля ,че това е нормално за такъв патрон.

Моля,дайте мнение.

Недей да пробваш - това е съвет ,,,, похарчи си парите за друго . Много малко подкалибрени куршуми имат задоволителна точност в нормални ловни пушки . А цената им ... ....

Rottweil с куршум Brenneke Classic , Brenneke Magnum (39грама),

Federal TRUBALL

също и SB SPECIAL SLUG .

Това са куршуми , които се представят много добре като точност и групираност в различни марки и модели пушки ,, автомати или двуцевки .... .

Разбира се условието , че трябва проба , задължително остава ... Все пак пушка с пушка еднаква няма , но това са патрони донесли радост и на мен и на много колеги

Аз въпреки че стрелям основно Ротвайл 39гр. и Еxact останах изненадан и много доволен от SB SPECIAL SLUG-магнум, въпреки ,че е магнум има много лек откат и много добра точност с подобрен цилиндър на автомат АТА армс.

също и SB SPECIAL SLUG .

Колега, за тези ли говориш?

http://www.sellier-bellot.cz/shotgun-detail.php?ammunition=13&product=155

Колега, за тези ли говориш?

http://www.sellier-b...=13&product=155

От няколко години стрелям с ВР бяла гилза и съм повече от доволен Района ни е такъъв че в повечето случаи стреляме по прасе на 60---100 метра Вървят абсолютно точно Стрелям ги сИЖ 27 12.--70 За справка колегатаа ДБД

От няколко години стрелям с ВР бяла гилза и съм повече от доволен Района ни е такъъв че в повечето случаи стреляме по прасе на 60---100 метра Вървят абсолютно точно Стрелям ги сИЖ 27 12.--70 За справка колегатаа ДБД

Така е .

Колега ,а като цена как са

Струват по 1.5лв. и то мгнум варианта в София също ги има на няколко места, напр. магазина на Красно село". Мисля за новия сезон да съм с тях

Струват по 1.5лв. и то мгнум варианта в София също ги има на няколко места, напр. магазина на Красно село". Мисля за новия сезон да съм с тях

Ъ,Ъ

Не са магнум .

С гуаланди съм виждал само eXact MAGNUM .

Патроните в сива гилза "Big Game Pala" от пост #3 са с куршум "Фостър"...

Патроните с черна гилза "Pala Gualandi" от пост #1 са с куршум "Гуаланди" и барут "MB"... Със същият тип куршум, но производител Борнаги, съм правил нееднократно групи под 5-6см/50м (виж закачената тема "Мишени с групи на гладкоцевни...")...

Борнаги Гуаланди бях намерил миналата година по 1.10лв/бр....

Edited by vkv_bg