Jump to content

Recommended Posts

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Раш ... Патроните са много хубави ... Относно точноста - това е куршум "Гуаланди" - Представя се много добре като точност , независимо в какъв патрон е снареден . Лични мои наблюдения ,,, по-точе

Кои са тея хора дето са казали да не се стреля калибрен куршум през пълен шок? Айде стига глупости... Най-големия проблем ,който може да има човек в такава ситуация е лоша точност с някой куршуми...Н

Един уважаван от мен човек преди време ми отговори така на почти същия въпрос за този патрон - " Повечето по - стари пушки са изчислявани по системата Crasher. Там тръбичка се деформира механично,

Posted Images

Веднъж ги гледах на гилзата пише 1050bar и не би трябвало да се използва за пушка за стандартно налягане.

Няма никакви проблеми.От години стрелям с такива в тоза и няма никакви проблеми.

Радвам се,че темата се развива в положителна посока...до тук разбрах едно:че патрончетата,хич не са лоши и мисля за в бъдеще,да заложа на тях...

Поздрави и благодаря за мненията до тук!

През горната не съм стрелял защото е пълен шок 1мм.Долната ми е полушок 0,5мм

По горе съм качил 2 снимки на същия куршум изтрелян през шок 17.4мм

Не е препоръчително.Самият куршум е като напръстник и при движение в цевта барутните газове навлизат в него и създават по добра обтурация а при преминаване през шоковото стеснение се свива по него.

Не е препоръчително.Самият куршум е като напръстник и при движение в цевта барутните газове навлизат в него и създават по добра обтурация а при преминаване през шоковото стеснение се свива по него.

:eusa_snooty: Ако почнат да навлизат газовете в него,,, явно пушката е за смяна .

Въобще не му пречи . Има ТОЗове с много силни шокови стеснения и ги стрелят без проблем . Аз също съм прекарал много и различни видове през пълния шок . Оребренията върху куршума са точно заради това .

Има само едни патрони - BRENNEKE GOLD (жълт куршум) , които не съм искал да стрелям през пълния шок . Помня , че при тях изрично бе упоменато да не се употребяват в оръжия с шокови стеснения .

А за обтурация е напъно излишно да пишем...

Има едни "свирукащи" Майер .. те си се подврътват .

:eusa_snooty: Ако почнат да навлизат газовете в него,,, явно пушката е за смяна .

Въобще не му пречи . Има ТОЗове с много силни шокови стеснения и ги стрелят без проблем . Аз също съм прекарал много и различни видове през пълния шок . Оребренията върху куршума са точно заради това .

Има само едни патрони - BRENNEKE GOLD (жълт куршум) , които не съм искал да стрелям през пълния шок . Помня , че при тях изрично бе упоменато да не се употребяват в оръжия с шокови стеснения .

Какъв е диаметъра на платната час на куршума ?

Edited by ДБД

То ,че има ребра има ,но се гледа и тяхната височина и плътната част на куршума.Вие ако искате си стреляйте и стоманени калибрени куршуми през пълен шок.То след след време си оказва влияние.Хората отдавна са казали ,че калибрени куршуми не се стрелят през пълен шок не че не може.И аз съм чувал за други които си правят експерименти и след време почват да се оплакват.Както при едрите съчми така и куршумите се съгласуват с диаметъра на шоковото стеснение говорим за калибрените куршуми.Луфтът между плътното тяло на куршума и шока трябва да е най-малко 0,5мм.Значи калибрения куршум дори и да преминава безопасно през пълен шок то точността му се влошава и обратното при подкалибрените куршуми през по голям шок дават по добри резултати.Но си трябва проби за всяко оръжие кой куршуми му пасват най-добре.На куршум Фостър плътното тяло е 17,4-17.5мм а ребрата имат височина 0.4-0,6мм.

Edited by trap

То ,че има ребра има ,но се гледа и тяхната височина и плътната част на куршума.Вие ако искате си стреляйте и стоманени калибрени куршуми през пълен шок.То след след време си оказва влияние.Хората отдавна са казали ,че калибрени куршуми не се стрелят през пълен шок не че не може.И аз съм чувал за други които си правят експерименти и след време почват да се оплакват.Както при едрите съчми така и куршумите се съгласуват с диаметъра на шоковото стеснение говорим за калибрените куршуми.Луфтът между плътното тяло на куршума и шока трябва да е най-малко 0,5мм.Значи калибрения куршум дори и да преминава безопасно през пълен шок то точността му се влошава и обратното при подкалибрените куршуми през по голям шок дават по добри резултати.Но си трябва проби за всяко оръжие кой куршуми му пасват най-добре.На куршум Фостър плътното тяло е 17,4-17.5мм а ребрата имат височина 0.4-0,6мм.

Мерси !

Кои са тея хора дето са казали да не се стреля калибрен куршум през пълен шок?

Айде стига глупости... Най-големия проблем ,който може да има човек в такава ситуация е лоша точност с някой куршуми...Нищо повече.

Тея дето не стават за стреляне с пълен шок си им е написано на кутиите...

При при проблем с домашно снарядени патрони грешката ,най-често не е в куршума ами в снарядяващия.

:lol: Отдавна са открили топлата вода.Дори в паспортите на някои ловни оръжия е написано ,че с калибрен куршум да не се стреля през пълен шок 1мм и три четвърти шок 0,75мм.А само през цилиндър,подобрен цилиндър и полушок.Няма да пиша вече по тая тема явно някои са по големи оръжейници от големите производители и конструктори на ловно оръжие и боеприпаси. Edited by trap

Да не бъдем голословни би ли цитирал производители дето имат такова предписание ?

Уви доста хора слушат глупости и ги ретранслират без да вложат грам мисъл ,пък после се чудим как се раждат митовете и легендите....

Да не бъдем голословни би ли цитирал производители дето имат такова предписание ?

Уви доста хора слушат глупости и ги ретранслират без да вложат грам мисъл ,пък после се чудим как се раждат митовете и легендите....

За да се избегне прекомерното повишение на налягането на барутните газове,

максималния диаметър на куршума не трябва да е по-голям с 0,05мм,а за да се

обезпечи нормалното му преминаване през дулното стеснение не трябва да

бъде по малък със същата стойност от диаметъра на цевта.

Всякакви отклонения от тези стойности пречат на точността.

От горното следва,че пълен шок,който има стеснение 1мм.не е препоръчителен за стрелба

с калибрен куршум.Налягането в цевта се увеличава рязко и има опасност от раздуване.

• 5 weeks later...

Така е .

Прав е колегата ДБД - спокойно можеш да разчиташ на този патрон до 100- на метра /стига да виждаш до там/ и като пробивност и като точност!! :moil::clap:

Edited by фазан

Прочетох в последните постове малко небивалици за турбината маер и викам да внеса малко яснота по въпроса и да разчупим митовете около този куршум и пълния шок.

Някой дори беше писал,че се завърта-завърта се таратанци..

Стреля си се без проблем през пълния шок щото производителя го е предвидил и го е написал отзад на кутииката ...дано се вижда хубаво на снимките.

Та така.Двойната турбина маер,както по принцип се казва този куршум е измислен отдавна,когато се е ползвал още димния барут.За времето си бил много точен поради конструктивната си способност да се върти по време на полет,но нека не забравяме,че скоростта му когато е изстрелян с ДБ е ниска ,въздуха е преминавал през турбината и куршума благодарение на това се е въртял.Сега,когато използваме бездимни барути,скоростта е доста над звука,въздуха няма как да преминава през отвора поради огромната скорост..тоест куршума не се върти.

Балансира се от тежката си предна част и самата му форма.

За ваше успокоение съм ползвал такива куршуми през шоковите цеви на иж27 1ц,иж 54,иж18...и то не веднъж.

бяха поизчезнали по едно време ,но се сдобих с тези благодарение на колега,който ми ги купи от производителя.

Двойната турбина маер има отлично отдаване на енергия и прасе ударено с такъв куршум мре,като ударено от гръм.

Редовно прокарвам по някой куршум през лявата цев на 54ката...е така,за не губя тренинг.

И още нещо.Когато даден производител произвежда куршуми той задължително се презастрахова,като прави куршумите така,че да минават през всякъкви шокове.

има и иаключения,но тогава това е упоменато с големи букви на кутията :)

та пукайте смело.

ПП на снимките май нищо не се вижда.Светлината не е подходяща вечер.През деня ще чукна нова снимка.Принципно пише с какъв шок може да се стреля този куршум :)

post-40964-0-06278000-1336934120_thumb.jpg

post-40964-0-72739000-1336934144_thumb.jpg

Edited by nqkoiotnqkade

Прочетох в последните постове малко небивалици за турбината маер и викам да внеса малко яснота по въпроса и да разчупим митовете около този куршум и пълния шок.

Някой дори беше писал,че се завърта-завърта се таратанци..

Стреля си се без проблем през пълния шок щото производителя го е предвидил и го е написал отзад на кутииката ...дано се вижда хубаво на снимките.

Та така.Двойната турбина маер,както по принцип се казва този куршум е измислен отдавна,когато се е ползвал още димния барут.За времето си бил много точен поради конструктивната си способност да се върти по време на полет,но нека не забравяме,че скоростта му когато е изстрелян с ДБ е ниска ,въздуха е преминавал през турбината и куршума благодарение на това се е въртял.Сега,когато използваме бездимни барути,скоростта е доста над звука,въздуха няма как да преминава през отвора поради огромната скорост..тоест куршума не се върти.

Балансира се от тежката си предна част и самата му форма.

За ваше успокоение съм ползвал такива куршуми през шоковите цеви на иж271ц,иж 54,иж18...и то не веднъж.

бяха поизчезнали по едно време ,но се сдобих с тези благодарение на колега,който ми ги купи от производителя.

Двойната турбина маер има отлично отдаване на енергия и прасе ударено с такъв куршум мре,като ударено от гръм.

Редовно прокарвам по някой куршум през лявата цев на 54ката...е така,за не губя тренинг.

И още нещо.Когато даден производител произвежда куршуми той задължително се презастрахова,като прави куршумите така,че да минават през всякъкви шокове.

има и иаключения,но тогава това е упоменато с големи букви на кутията :)

та пукайте смело.

ПП на снимките май нищо не се вижда.Светлината не е подходяща вечер.През деня ще чукна нова снимка.Принципно пише с какъв шок може да се стреля този куршум :)

Преди бая време пробвах такъв куршум през шока на ТОЗ-а / 34 /, нямам стреляно животно, но помня че " убих " една дъъъъърта буца от около 40м. . Буцата се сцепи яко, а куршума се бе превърнал горе, долу на едно левче, като диаметър .

Преди бая време пробвах такъв куршум през шока на ТОЗ-а / 34 /, нямам стреляно животно, но помня че " убих " една дъъъъърта буца от около 40м. . Буцата се сцепи яко, а куршума се бе превърнал горе, долу на едно левче, като диаметър .

Аз редовно ги ползвам за чакали,че нямам нарезно.запалих се по хищничарство,ма ме досрамява всеки път да вземам карабина на заем.

Та стават на куп.... хвърчат черва и крайници:)

И не подбирам цевите;)

>

Edited by nqkoiotnqkade