Jump to content

Как се става истински ловец на едър дивеч?

Как се става истински ловец на едър дивеч?  

226 members have voted

1. 1. Как се става истински ловец на едър дивеч?

• С 20г. ходене в ловни стопанства
    • С 20г. ходене по много дружинки
    • С 5г. ходене като гонач(викач, карач) в една, или повече дружинки

Recommended Posts

Моето мнение е видно в анкета, чакам вашите...!!!

Държа да уточня, че аз самият спадам към група 2 в класацията

и за това не се смятам за съвсем "истински ловец на едър дивеч" ....

Edited by Тони Груев
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

С нито едно от изброените в анкетата не се става истински ловец на едър дивеч ! Става се с мерак, познаване на района и навиците на дивеча и превиживяването на много и разнообразни случки, за да се н

И аз да хвърля моите 5ст. за темата. Термовизионната камера направи твоя приятел по-добър ловец ли? Да, помогнала му е да отстреля вълците, но според мен хич не му е помогнала да стане по-истински ло

Росене, моите уважения, но очевидно разсъждаваме от съвършенно различни гледни точки ! Може би, филма "Аватар" е някаква аналогия на тези различни позиции ! Във всеки случай, съм твърдо убеден, че

Posted Images

Моето мнение е видно в анкета, чакам вашите...!!!

Държа да уточня, че аз самия спадам към група 2 в класацията

и за това не се смятам за съвсем "истински ловец на едър дивеч" ....

И трите "дядо попе"

Според мен не е нито едно от трите..Или го имаш или не...

Напомни ми да ти разкажа примери като се видим следващия път.. :)

Според мен първото е ходенето като гонач.

Без това няма как да стане, полагаш задължителната основа и придобиваш необходимите познания, опит и усет - поне така би прябвало да се получи.

Edited by ddd_dancho

Първо трябва някак да ти е в кръвта. Второ - трябва да пробваш всичко - гонач, пусия, да познаваш района и т.н.

Ако въпросът беше "как се става истински ловец", можеше и да се поразсъждава приповдигнато за тва отвътре и бля, бля. Но зададен така конкретно, за "едър дивеч", е друго. Трябва да се познава много добре теренът и навиците на дивеча. Което значи много ходене на едно място, дружинка, и на лов, и за "следи", "гъби" и други в извън ловно време. Може дори да се каже, че най-големите бракониери са и най-добрите ловци в даден район. Няма го в анкетата :D

Ако въпросът беше "как се става истински ловец", можеше и да се поразсъждава приповдигнато за тва отвътре и бля, бля. Но зададен така конкретно, за "едър дивеч", е друго. Трябва да се познава много добре теренът и навиците на дивеча. Което значи много ходене на едно място, дружинка, и на лов, и за "следи", "гъби" и други в извън ловно време. Може дори да се каже, че най-големите бракониери са и най-добрите ловци в даден район. Няма го в анкетата :D

Не може да се каже,ами е самата истина за браконерите в даден район и област та дори и в страната са най-добрите"ловци"! :cap::baraban: Edited by Петър Златев(orlovec69)

Няма вече истински бракониери... Останаха само фараджиите... А за лов на фар ти трябва само джип...пушки.. и фар...

Според мен, първо трабва да му станеш добър аргатин / на едрия дивеч /, а имащ ли го това в кръвта, то до майсторлъка лесно ще стигнеш .

Няма вече истински бракониери... Останаха само фараджиите... А за лов на фар ти трябва само джип...пушки.. и фар...

И не 'ква да е пушка, Блазерче..., оптика с нощно виждане.... все скъпи работи, пък аз будалата, нали не съм истински, да храня кучетата, дивеча, да дера... все гадни работи.

Пък на чакало - най-истински се става, 'щот на издебване-трудно.... друго си е на хранилката да го утрепеш... :)

Сега, зарад жипките, и градските ловци се уредиха да са бракониери :D. Ма тва не значи, че тия на село са седнали мирни да стоят :D. Който разставя,и който е най-компетентен за гонки и пусии, той е най и за лов, и за бракониерство.

И не 'ква да е пушка, Блазерче..., оптика с нощно виждане.... все скъпи работи, пък аз будалата, нали не съм истински, да храня кучетата, дивеча, да дера... все гадни работи.

Пък на чакало - най-истински се става, 'щот на издебване-трудно.... друго си е на хранилката да го утрепеш... :)

Не е до марката на пушлето колега, има и добри ловци с блазерчета де гледат кучета и карат редовно ;) Като цяло обаче съм съгласен с поста ти!

И както вече написаха по горе, то се не става.............или е там или го нема и ако имането на онуй там нещичко, се съчетае с имането на некой лев за блазерче, кво по убаво от туй! :download:

ПС Бат Тони, немаш друже в анкетата верния отговор, за туй нема гласувам! :cap:

Даааа,това за бракониерите е най-правилно.....Всичките са големи ловци и майстори....Пепи,това за една година,няма как да стане......

Ама то в форума всички са ловци! :gathering:

И то,не надминати и баш авджии :cap:

"Как се става истински ловец на едър дивеч ...?"

Що бе, Тони ... да не си решил да ставаш ... на стари години ...?! :lol::plezene:

..................................................................................................

Аз май вече не ща, да ставам ...

... нещо почнах да мисля, като дивеча ... не като ловец ...!? :umnik2::big_boss:

Дискусията се измести встрани от заглавието на темата. Пак се почна с противопоставянето на богати срещу бедни, "ИЖ"-ката срещу "Блазера", "будалата" кучкар гонач и дерач срещу "тариката" вишкаджия, гумените цървули срещу "Чирука"-та, военният камуфлаж срещу "Шевалие"-то........... Дъвкали сме ги неведнъж тия, няма окантаряване, и сега едва ли ще го дотъкмим.

И аз като Найден няма да гласувам поради липса на точно формулиран вариант за отговор, ама като няколко преждеизказали се колеги на първо място слагам условието да си го имаш заложено в ДНК-то + още ред немаловажни неща.

И JPB - има още "свестни бракониери", с главно "Б", които са повече ловци от повечето, дето се наричат така, и са на "ти" с материята едър лов.

To че Истински Ловец се ства с ходене при това с много ходене, сега дали за 20, дали за 40 години .... при всеки ще е различно. Но според мен Истински си само ако те признават за такъв останалите ловци от дружината, а не когато сам си се "провъзгласил". Иначе на всички пожелавам да станат от най-истинските ;)

Истински ловец е може би вид духовно израстване съчетаващо умения,интуиция,познаване на навиците и живота на дивеча и естествено уважение към същия.