Jump to content

Как се става истински ловец на едър дивеч?

Как се става истински ловец на едър дивеч?  

226 members have voted

1. 1. Как се става истински ловец на едър дивеч?

• С 20г. ходене в ловни стопанства
    • С 20г. ходене по много дружинки
    • С 5г. ходене като гонач(викач, карач) в една, или повече дружинки

Recommended Posts

• Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

С нито едно от изброените в анкетата не се става истински ловец на едър дивеч ! Става се с мерак, познаване на района и навиците на дивеча и превиживяването на много и разнообразни случки, за да се н

И аз да хвърля моите 5ст. за темата. Термовизионната камера направи твоя приятел по-добър ловец ли? Да, помогнала му е да отстреля вълците, но според мен хич не му е помогнала да стане по-истински ло

Росене, моите уважения, но очевидно разсъждаваме от съвършенно различни гледни точки ! Може би, филма "Аватар" е някаква аналогия на тези различни позиции ! Във всеки случай, съм твърдо убеден, че

Posted Images

`ловувайте, забавлявайте се с тая весела забава, за да не ви обземат скърби и тъги` - къ убаво само го е казал предтечата!

и няма нужда да си по, по-, най-ловеца.............щото хората дето избиват комплекси в гората са ВРЕДНИ за гората и нейните обитатели

+1

Мнооо ми харесА туй...!!!

То, така погледнато, по харно от платения лов няма. Там и компанията си я избираш, и обедите и вечерите са по удобни и обилни.

Явно не си ходил в стопанства на лов. Там обедите са в полеви условия, често чай в пластмасови чаши на отворен капак на джипа и някоя наденица на филия. Време за губене няма. Менюто е супа от дивеч, основно от дивеч и десерт. Нищо обилно и удобно. Пиенето сам си го носиш. А компанията може да се случи така, че да познаваш 1-2 души, с които няма бог знае какво да си кажеш. Изкарвал съм и по-добре в ловна хижа с дружинка, където хуморът е здрав и непревзет. И там кой квот си носи и споделя с приятели.

Явно не си ходил в стопанства на лов. Там обедите са в полеви условия, често чай в пластмасови чаши на отворен капак на джипа и някоя наденица на филия. Време за губене няма. Менюто е супа от дивеч, основно от дивеч и десерт. Нищо обилно и удобно. Пиенето сам си го носиш. А компанията може да се случи така, че да познаваш 1-2 души, с които няма бог знае какво да си кажеш. Изкарвал съм и по-добре в ловна хижа с дружинка, където хуморът е здрав и непревзет. И там кой квот си носи и споделя с приятели.

Опс!

Ходил съм, и то от повечко време, и по далечко от нашите стопанства. Ама ти не знам дали си ходил достатъчно, щом не си се организирал с приятели да идете, че да го направите както съм го написал. Ако пък си го правил, знаеш, че няма нужда от толкова трагизъм в описанието му!

PS Предното го казах без бъзик и ирония. Просто споделих, че ако кефа е най-вече след лова, то когато сте само приятели, което в дружинка няма как, на платено става най-добре.

Митко, малко ако фантазираме, с висок % на вероятност .... след 5 г:

- летящо дронче в калибър 300WM, термовизионна камера, самонасочващ се патрон, пиеш си уските в Q-то или там нещо друго, гледаш на екранчето, галиш едно хубаво бедро, по едно време ... зууум и бръммм: прихваната цел, изписани: вид, подвид, разстояние, кг., пол, години .... натискаш бутончето ..... и .... с удовлетворение споделяш, колко си велик ловец !!!

Бат Светльо и той против модерните уреди, ама и той си има нощно уредче... :a016:

Бат Светльо и той против модерните уреди, ама и той си има нощно уредче... :a016:

Ако имаше финансова независимост без да трябва да работиш, къща от дърво и камък на подходящото място и всичкото свободно време на света....аз съм сигурен, че няма и да си помислиш за термооптика ;) .......ама пусти и вълци много време отнемат, и право на грешки нямаш, така че теб лично те разбирам :cap:

Абе всеки се прави на умряла лисица, но от убавото се не отказва. Дупе знае 2 и 200, но като свикне на 200, трудно се връща на 2.

Как се става-става когато не спиш цяла седмица от мерак.Става -още преди да са те приели в дружинката да си първи на мястото за бележката,да храниш,да тичаш след викачите, и даже преди тях.Да слушаш съвети от по старите,да прощаваш на животинките които не са за отстрел.Да различаваш мъжкия от женската,да не ти се свиди патрончето за хищника.И най вече колигиалноста,не пая а човечноста.Това е за мен

Химера, докът си надвием на масрафа и тръгнем с "Блазер"-и на лов тия, де сега са с тях сигурно вече ша са с "Лазер"-и! :D А на бас?!

Имаш впредвид че като се изтрият от лов, няма да се вижда първата буква ли ?

Жоре, кризата е в главите ни от бая години. туй ми беше идеята но е друга тема :bira:

Седя и мисля, кой е "истинския ловец". Тоя де е изтребил 2-3000 слона още толкова лъвове и леопарди,тоя де е "очистил" Индия от чоковоядци,тия де имат по 10на трофея от вид от де що има за пукане / и са ги платили ка си требе/, масаите, прекрасни ловци и войни и в сегашно време, разните племена по джунглите,руските промишленици/де се изхранват от лова/,Бъфало бил или Джеимс Шулц де са съкратили бизоните, Може би моят любим писател "За кого бият камбаните" ,който кат чета ловните му истории хем ми се допива, хем ми се ловува ,бе от всичко по много ми се прави. Може би бай Асан от забутано родопско село на майната си забравено от бога с кончето,кучето и старата пушка срещнах преди 4-5г и ми падна ченето . Тия де идат да мръзнат за да си чешат кефа по стървилищата или ония де немат време от работа и гледат да чешат крастата по стопанства. Може па да е тоя де 40 и повече години е съграждал ловни стопанства. Знам ли? Седях мислих и накрая установих ,че само седя. :lol::bira:

Валка, за тоя ти пост имаш една нетъркаляща се бутилка, барем дванадесет годишна ръженица, по твой избор от мен...!!!!

Бааа мааму, все оцелваш десятката, шапка свалям...?!?!?!

Как се става-става когато не спиш цяла седмица от мерак.Става -още преди да са те приели в дружинката да си първи на мястото за бележката,да храниш,да тичаш след викачите, и даже преди тях.Да слушаш съвети от по старите,да прощаваш на животинките които не са за отстрел.Да различаваш мъжкия от женската,да не ти се свиди патрончето за хищника.И най вече колигиалноста,не пая а човечноста.Това е за мен

Фойнев, ага пишеш за лов нияемаш куртулисване бияе ...!!!!! Edited by Тони Груев

Жоре, кризата е в главите ни от бая години. туй ми беше идеята но е друга тема :bira:

Седя и мисля, кой е "истинския ловец". Тоя де е изтребил 2-3000 слона още толкова лъвове и леопарди,тоя де е "очистил" Индия от чоковоядци,тия де имат по 10на трофея от вид от де що има за пукане / и са ги платили ка си требе/, масаите, прекрасни ловци и войни и в сегашно време, разните племена по джунглите,руските промишленици/де се изхранват от лова/,Бъфало бил или Джеимс Шулц де са съкратили бизоните, Може би моят любим писател "За кого бият камбаните" ,който кат чета ловните му истории хем ми се допива, хем ми се ловува ,бе от всичко по много ми се прави. Може би бай Асан от забутано родопско село на майната си забравено от бога с кончето,кучето и старата пушка срещнах преди 4-5г и ми падна ченето . Тия де идат да мръзнат за да си чешат кефа по стървилищата или ония де немат време от работа и гледат да чешат крастата по стопанства. Може па да е тоя де 40 и повече години е съграждал ловни стопанства. Знам ли? Седях мислих и накрая установих ,че само седя. :lol::bira:

Мисля,че темата приключи.

Това бе добро,то и седенето без мислене помага.........медитация ли му казваха?

А иначе ако темата е как се става ,......важи замо за у нас тогава е актуален само агата дето си срещнал.

А за другите по добре само да седим.......а да не мислим.

Че то дали тоя със слоновете,биволите,човекоядците,.. са мислили да се грижат за дивеча ,да го хранят,поят,обезпаразитяват,да го завиват зимата и да трепят хишника ,че е вреден.За да могат да си попълнят бройката и да станат мноооо яки ловци.Не едвали.

А дали те са имали нощни прибори,лазери,фотокапани???,...Дали са биле с ТОЗ или Блазер.???

Важното е ,че един ден са ги признали.Има книги ,филми,песни за тях,...

За нашия лов на едър дивеч може да няма велики ловци,но съм сигорен че има много читави и свесни мъже.

Не е нужно да сме великите от тундрата,джунглата.степта.......достатачно е да покриваме оптималния минимум за майсторлък и да си тачем приятелите.за да може след лов да седим без да мислим..... :sufra:

Четеш.четеш и си викаш кво да пишеш по добре си чети братко.Евала колеги всички сте прави кой повече кой както го чуства но важното е че се пише за нас.А кои сме ние ние си го знам.Поздрави

Без термо за 18 000лв.post-30458-0-64740500-1336119168_thumb.jpg

Дядо Георги Койчев от с.Славяново общ.Попово с хванатите от него шест живи вълчета. Снимката е правена около 1930 г. До тогава Г.Койчев е бил заловил над 120 вълчета.Такива ловци имало някога...

Мисля че това е достойно за уважение, а скъпата екипировка доведе до рязко намаляване на популацията от полезен дивеч................................... и още грозни неща

Мисля че това е достойно за уважение, а скъпата екипировка доведе до рязко намаляване на популацията от полезен дивеч................................... и още грозни неща

И кое му е достойното за уважение ?! Да извадиш беззащитни малки животинчета от дупката им и да ги убиеш ! Помияр! :big_boss:

Без термо за 18 000лв.post-30458-0-64740500-1336119168_thumb.j

Дядо Георги Койчев от с.Славяново общ.Попово с хванатите от него шест живи вълчета. Снимката е правена около 1930 г. До тогава Г.Койчев е бил заловил над 120 вълчета.Такива ловци имало някога...

Сбъркана е ценностната система, след като смяташ това ''деяние'' като достойно за уважение !

То е видно и от самото начало на коментара ти...

Едва ли ще разбереш за какво става въпрос, така че...

Даже и положителни оценки си получил за коментара си... :o

П.П. Видях, че и Любо се е изразил по подобен начин :rolleyes:

И кое му е достойното за уважение ?! Да извадиш беззащитни малки животинчета от дупката им и да ги убиеш ! Помияр! :big_boss:

Аууу ... каква еко- милозливост и цивилизованост ... !!!

Хайде, без манипулации ... никъде не пише, че ги е убил !!

Може да ги е дал на зоологическа градина, продал, опитомил, чифтосал с кучета, може ...и много други неща !!

Същественото е че е на ТИ с ФАУНАТА .... без техниката ... !!!

ПП. Росене, а че техниката спомага за намаляване на популацията .... мисля, че няма как, да го отречеш !!!

Edited by zkk

Същественото е че е на ТИ с ФАУНАТА .... без техниката ... !!!

Какво толкова е на ти с фауната тоя старец ? Че знае къде са им леговищата ... много хора и сега го знаят това даже без да са ловци, и аз също познавам няколко района отлично и знам къде какво има.Да не мислиш че ще ида да извадя вълчетата и да им бия главите в камъка да ги убия като тия садисти полуидиоти дето за някои от вас тук са достойни за уважение?!И аз у дома имам пушки за десетина хиляди пък те не са ми пречка да познавам природата наоколо ... ако ги нямам и имам само едно старо руско чифте повече ли ще знам за фауната ?! И като толкова сте се хванали за тия скъпи пушки с термо камери знаеш ли на колко метра се различава вълк нощем с тях сигурно , мислиш ли че е на повече от 80 - 100 метра ? И що си мислите че с такава камера лова на вълк е просто играчка , ами че то това изобщо не е така.И откъде накъде това внушение че ако тичаш като гламав в една дружинка ще станеш добър ловец ... ами че ти за три дена в едно стопанство от един добър ловен водач ще научиш много повече отколкото от башибозушките орди "прогонващи" един район. :big_boss:

„Истинският“ го прави ходенето в гората ...

... при всяка възможност, навсякъде и през цялата година.

Ако често е там, значи обича да бъде с нея ... и не може без нея.

А обича ли да бъде с нея, тя всеки път ще му разкрива по-малко ...

... от най-съкровеното ... скута и пазвата си ...!? :dance2:

..........................................................................................

А пушките, каквито и да са те ... могат да бъдат и в касата ...

П.С. Тони, извинявам се за малко поетичния тон ...

... не съм сигурен, дали се връзва с истинските неща ...!? :D

. ами че ти за три дена в едно стопанство от един добър ловен водач ще научиш много повече отколкото от башибозушките орди "прогонващи" един район. :big_boss:

От "интернета" ... още повече ще научиш :girl_cray2: ..... давай смело към дрона ..... през екрана ..... при това съвсем индивидуално ... както го искаш !!!

Edited by zkk

От "интернета" ... още повече ще научиш :girl_cray2: ..... давай смело към дрона ..... през екрана ..... при това съвсем индивидуално ... както го искаш !!!

Откъде накъде пък намеси интернета?!То не че и от него няма какво да се научи ... и той е от полза.И естествено ходенето в природата ... пък особено индивидуалното още по добре.Колегата Воденичаров отгоре го е казал още по добре.Ако има кой да чете. :big_boss: