Jump to content

Селекционен и трофеен лов на сръндак

Recommended Posts

В тази тема може да качвате снимки и видео, придружени с обстойни коментари от този прекрасен лов :cap:

Остават броени дни до откриването :dance2:

Наслука на всички ловци от ловен портал nalov.com :bira:

post-3218-0-64797100-1335632367_thumb.jp

post-3218-0-53917500-1335633063_thumb.jp

• Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Нека и от мен да сложа малко снимки. И ние открихме сезона добре. Първият сръндак е с най-големия за мен до сега трофей в Германия.

Но да си дойдем на думата. Излезе оценителния протокол на отстреляния от мен миналата седмица сръндак. Както очаквах, трофеят излезе 250 гр. Няма да коментирам, а ще покажа повече снимки, за да оценит

Ето нещо и от мен:

Posted Images

Благодарско за светкавичната реакция.

Сигорен съм че ще има много колеги ,които биха споделили успехите си от този прекрасен лов със снимки и разкази.

При нас откриването е на 01.05. и вече има организация,кой каде и как.....Сутринта на чакало,а надвечер с издебване......

Ето и нещо от миналия сезон.По-големия е от България......

post-138-0-01741300-1335686517_thumb.jpg

Честито Ви откриване на подборния лов на сръндак... :cap:

Желая много слука и незабравими ловни преживявания на всички ловци, които ще ловуват :bira:

На тази страница https://www.facebook...ulgaria.Hunting са качени високо качествени снимки в голям формат ;)

От тук https://www.facebook...07320807&type=3 участниците в откриването на подборния лов на сръндаци през миналия сезон, могат да си изтеглят снимките, които им харесват... :pepsi:

Надвечер отново лов на ход.

Имаме в района няколко медалисти,надявам се тая година някой да се излъже.Въпреки ,че са много предпазливи.Единие 7-8годишен,като се закове накрая на гората промъква се и си подава само главата и поглежда първо към вишката и веднага изчезва .После прави заход и се появява другаде.Хитрец.Ама ще видим кой кого.

Желая на всички колеги обичащи този лов и имащи възможност да ловуват,много, много късмет и емоции.Наслука.

Надвечер отново лов на ход.

Имаме в района няколко медалисти,надявам се тая година някой да се излъже.Въпреки ,че са много предпазливи.Единие 7-8годишен,като се закове накрая на гората промъква се и си подава само главата и поглежда първо към вишката и веднага изчезва .После прави заход и се появява другаде.Хитрец.Ама ще видим кой кого.

Желая на всички колеги обичащи този лов и имащи възможност да ловуват,много, много късмет и емоции.Наслука.

Колега в кой район на Германия ловуваш? Аз живея и уча в Манхайм, преди две седмици пътвах до Синсхайм за не провелата се Internationale Waffen Börsen, по пътя от влака видяхме над 10 сърни и сръндака, 2 от които имаха добри трофеи, Поздрави за слуката и пожелания за по- голям следващ наслука! :)

Приключи откриването на ловния сезон за сърна .Демек открихме го.

В 4.00ч. вече бяхме по вишките.Готови снаредени за сърна ,а и за прасе/тук е позволено/.

До 7.00ч.-нищо.

После на ход и опааа усмихна ми се късмета.Около три годишно сръндаче.80-90метра.

Оръжие Карабина <Хайм>СР30 в кал.30-06

Времето се затопли рязко и сърните се разделиха,не са на групи като зимата.Неизлизат на открито,а се крият в рапицата,тя е вече висока.

И снимките,.......

Честито за трофейето, колега. Дадох ти +, но искам да ти отправя и една градивна забележка. Прави хубави снимки за да се разкрива красотата на този лов и да се отдава заслужено уважение към дивеча. Клонче в устата и т.н. Още веднъж честито

Приключи откриването на ловния сезон за сърна .Демек открихме го.

В 4.00ч. вече бяхме по вишките.Готови снаредени за сърна ,а и за прасе/тук е позволено/.

До 7.00ч.-нищо.

После на ход и опааа усмихна ми се късмета.Около три годишно сръндаче.80-90метра.

Оръжие Карабина <Хайм>СР30 в кал.30-06

Времето се затопли рязко и сърните се разделиха,не са на групи като зимата.Неизлизат на открито,а се крият в рапицата,тя е вече висока.

И снимките,.......

Честита слука, пожелавам ти довечера да намериш "медалиста" и да го отстреляш :cap:

Колегата е прав за снимките, прави повече снимки на терен, тялото полегнало на лявата страна и клонка в устата ;)

Колега в кой район на Германия ловуваш? Аз живея и уча в Манхайм, преди две седмици пътвах до Синсхайм за не провелата се Internationale Waffen Börsen, по пътя от влака видяхме над 10 сърни и сръндака, 2 от които имаха добри трофеи, Поздрави за слуката и пожелания за по- голям следващ наслука! :)

В Бавария,Майн-Спесарт.

В последните година две,не се виждат така обилно като преди.Но ги има.

Има ги и в Бг.Но са забранени.

Що ли?

Ние да си малчим ,а в стопанствата да ги пуцаме с/у плащане,...яконали?????

На кого е дивеча??

поувлекох се,.... :cap:

Коректна забележка за снимките,но за жалост не ловувам сам и не съм с единомишленици за да правя композиции и позиране.

Тук е така като е организиран лов .А този сега е доста комерсиален,отстрел ,дране и се продава месото.

на мен ми принадлежи само трофея.

Но ще се позтарая за напред.

А сега е време,.....

В Бавария,Майн-Спесарт.

В последните година две,не се виждат така обилно като преди.Но ги има.

Има ги и в Бг.Но са забранени.

Що ли?

Ние да си малчим ,а в стопанствата да ги пуцаме с/у плащане,...яконали?????

На кого е дивеча??

поувлекох се,.... :cap:

Не навсякъде са забранени, има дружинки в които си ловуват подборно, дори им отпускат квота за групов лов на сърни, но за жалост в повечето райони самите ловци са си виновни, че нямат и съответно не могат да ловуват законно на сърна освен в стопанство, който може да си го позволи го прави, който не кара по старо му, а с тази политика за "всичко коз" от година на година нещата стават все по- зле. Поздрави!

Честито колега.Желая много слука на всички през ловния сезон на сърна.

Наслука и от мене колеги

Не навсякъде са забранени, има дружинки в които си ловуват подборно, дори им отпускат квота за групов лов на сърни, но за жалост в повечето райони самите ловци са си виновни, че нямат и съответно не могат да ловуват законно на сърна освен в стопанство, който може да си го позволи го прави, който не кара по старо му, а с тази политика за "всичко коз" от година на година нещата стават все по- зле. Поздрави!

Да знам ,че има места кадето има отпуснати бройки за отстрел,но м исля ,че не стигат до ловците......

Дори тук във форума се писа някаде ,че трябва да сме по настоятелни,...

Честита слука, пожелавам ти довечера да намериш "медалиста" и да го отстреляш :cap:

Колегата е прав за снимките, прави повече снимки на терен, тялото полегнало на лявата страна и клонка в устата ;)

Открих го.Вечерта.

Или по-точно той ме откри.

Бях на едно чакало кадето сутринта ,колегата ми каза ,че е видял сърна в зряла възраст,но сама ...странно .реших че** Той**е някаде там.

Исе оказах прав

Реших да чакам до 9ч.на чакалото,но малко преди това едни големи оси ме ядосаха и реших да повървя.слязох и пресичам голяма ливада люцерна към горичка с нисък подраст,вървя с/ш вятъра.И точно до гората приближавайки тихо ,на 10-метра той скочи изненадан.Лежал е там и ме е наблюдавал кога ще се махна ,но не е усетил приближаването заради вчтара и наклона на терена.И започна едно 15-на минутно дебнене.Бе спрял на 20м. и яко лаеше да ме плаши.Аз на земята пълзешком,оставих бинокъл и др.излишеци и само чаках една грешка от него ,...Да ама не,хитрият 6-7 годишен пръч се местеше постоянно след всяко лаене,но така и не се показа,все в гъстото стоеше.Накрая затъмн я и реших да се предвижа по*бързо и,.....край ,...духнана.....1х0 за якия.

После пробължих покрай друга горичка и отново една двойка,този път по-млад сръндак,доближих го на 30-на метра ,но не ставаше за стрелба,бе почти тъмно ,а отзад бе селото и се отказах.

Важното че го знам каде е хубавеца ,другият път нова тактика. :diee:

Открих го.Вечерта.

Или по-точно той ме откри.

Бях на едно чакало кадето сутринта ,колегата ми каза ,че е видял сърна в зряла възраст,но сама ...странно .реших че** Той**е някаде там.

Исе оказах прав

Реших да чакам до 9ч.на чакалото,но малко преди това едни големи оси ме ядосаха и реших да повървя.слязох и пресичам голяма ливада люцерна към горичка с нисък подраст,вървя с/ш вятъра.И точно до гората приближавайки тихо ,на 10-метра той скочи изненадан.Лежал е там и ме е наблюдавал кога ще се махна ,но не е усетил приближаването заради вчтара и наклона на терена.И започна едно 15-на минутно дебнене.Бе спрял на 20м. и яко лаеше да ме плаши.Аз на земята пълзешком,оставих бинокъл и др.излишеци и само чаках една грешка от него ,...Да ама не,хитрият 6-7 годишен пръч се местеше постоянно след всяко лаене,но така и не се показа,все в гъстото стоеше.Накрая затъмн я и реших да се предвижа по*бързо и,.....край ,...духнана.....1х0 за якия.

После пробължих покрай друга горичка и отново една двойка,този път по-млад сръндак,доближих го на 30-на метра ,но не ставаше за стрелба,бе почти тъмно ,а отзад бе селото и се отказах.

Важното че го знам каде е хубавеца ,другият път нова тактика. :diee:

Браво ;точно така никакво отказване и труда ти ще бъде възнаграден.

Може ли да ми кажете каква е цената на месото от сръндака , ако искам след лов да си закупя месото , благодаря ви предварително

Може ли да ми кажете каква е цената на месото от сръндака , ако искам след лов да си закупя месото , благодаря ви предварително

В Бг има ценоразпис по ловните стопанства.Има тук някаде във форума качен,

ако е със записване за златни медалисти пишете и мен :sword:

абе ако сте истински ловци няма да стреляте `златни медалисти` сега.

май и юни пък и юли се стрелят млади сръндаци, и такива с дефекти и то там където ги има достатъчно.

поздрави от един дето си мисли че сега трябва да се прави `селекционен отстрел` на сръндаци, а не `трофеен`!

май и юни пък и юли се стрелят млади сръндаци, и такива с дефекти и то там където ги има достатъчно.

поздрави от един дето си мисли че сега трябва да се прави `селекционен отстрел` на сръндаци, а не `трофеен`!

Точно това правим, радвам се, че споделяш и моето виждане в този случай :bira:

Ето и Ценоразпис за организирания ловен туризъм в Република България за 2012 година -има раздел цени на дивечово месо

http://www.iag.bg/data/docs/cenorazpis2012.pdf

Точно това правим, радвам се, че споделяш и моето виждане в този случай :bira:

... и най-лесно се бъркат сега перспективни млади с недоразвити стари, тези с "дефектите" е лесно ... така че умната и НАСЛУКА ;)

Колеги дайте да не се лъжем че сега правим селекционен лов на сръндак.Навсякъде по ДЛС-тата се среля по това което излезе-не че ловните водачи са неподготвени а защото ръководителите на тези стопанства правят щури скандали защо се връщат без отстрелян сръндак.Това го пиша защото съм бил свидетел на такива действия.И то в ДЛС-та които имат претенции за водещи....а директорите им се славят като едни от най-добрите специалисти в ловното дело.