Jump to content

триточков ремък-предимства и недостатъци

Recommended Posts

Някой от колегите ако ползва такъв по време на лов нека да сподели-с каква карабина,на гонка,на пусия и т.н.Аз съм с СЛР и се замислям да си взема нещо такова,но не знам какъв модел и откъде.

Замисъла е за армейско оръжие. Цели се да не го сваляш от рамото. Виси отпред на гърдите Само да го грабнеш в ръце и да прикладваш. Подходящ е за СЛР . Има за М4 и М16 фабрични. Нашите момчета в Авганистан си ги правят сами за АК от два стандартни с доработка. След Гергьовден ще потърся снимки.

Аз имах такъв в продължение на доста години. Оригинален на М-16. Много удобен, стои на гърдите и при необходимост много бързо се прикладва. Идеален за варда защото ръцете са свобдни и отпочинали. Идеален е също и за дълъг поход/преход, тъй като можеш да си го носиш и н гръб, както и при биатлонистите. Същото важи и ако ще катериш стръмни баири. Помагаш си с ръцете и няма опастност да нараниш оръжието или оптиката.

Снимки не мога да кача, тъй като го пропилях някъде.

Ако ти испадне от някъде, вземай и не се колебай.

Поздрав

Ползвам такъв единствения недостатък е, че когато не е на теб става голямо омотване от ремъци.

Ползвам такъв единствения недостатък е, че когато не е на теб става голямо омотване от ремъци.

Да това е вярно, ама си струва, след като продължаваш да го ползваш ;)

Ползвах известно време - български на косранг, италиански на вега, китайски на липърс. Нито един от трите не ми беше достатъчно удобен. Сега съм си поръчал модел на Магпул - "бърз" ремък, който се превръща от 2 точков на 3 точков с помоща на един карабинер за секунда.

До токава си оставам на обикновен 2 точков на всичките пушки....

Благодаря ви за отговорите колеги,но бихте ли препоръчали модел,фирма,магазин откъдето да си закупя такъв ремък.Предлагат се някакви еърсофтски-не знам ще вършат ли някаква работа?

Бихте ли показали нещо нагледно ,за да се придобие някаква представа-има ли значение дали е с пластмасови карабинки или железни,дали да е по-широк ремъка или по-тесен?Нещата които ви харесват и които ви дразнят по вашите ремъци?Благодаря на Jose за конкретния отговор.

Повечето от тези ремъци са предназначени за къси и леки пушки - визирам М4. Те имат специфични места за закрепяне на ремъка - да мажем м/у цевната кутия и тръбата на приклада на М4. Поради тази причина ползването им с различни оръжия може да не е удобно. Например ако се хване за халката на приклада на СЛР-а пушката няма да стои удобно.

Варианта е проба-грешка и всеки да прецени за себе си.

Много интересна тема,отдавна се опитвам да намеря нещо за това.Пуснете някой линк моля.

Ами ремъка е супер. Обаче не е за СЛР. Карабинерчето, предвидено за закрепване в предната част, не влиза в "халката" на калашника. Поради тази причина, ремъка може да се ползва като едноточков, без пинизите с преминаване към двуточков. По принцип може да се "кирилизира" положението, но аз не ги обичам тези работи.

• 1 month later...

Аз си направих преди 6-7 години "бърз" ремък по чертежи от Гънс-ру и го ползвам, когато ходя гонач с карабината. За основа ползвам нормален ремък Вега и към него се добавя къс, тесен, кожен ремък, катарамка и карабинка. Пушката стои отпред на гърдите и, като ходиш леко я придържаш за шийката на приклада, като цялата тежест се носи от раменете. Прикладването става изключително бързо. Ако закача карабинката ремъкът от триточков става двуточков(нормален). Трябва да направя няколко снимки и клипче и да ги кача тук.

Във Франкония-та миналия месец беше на разпродажба подобен тип ремък.

Имаше и видео как се поставя и как се прикладва с него.

Въобще не е сложен за направа.

За съжаление не мога да го открия днес и пусна линк.

Ремъка се захващаше първо за предната антабка, опъва се по дължина по пушката, преминава над приклада в областта на полупистолетната ръкохватка, прекарва се през задната антабка , след това следваше "тока" за нагаждане на размера, след нея вече беше по-дебел ремък, който преминава през гърба и посредством халка се прикрепваше за тънкия ремък в област близо до предната антабка.

Пушката стои пред ловеца, без да се налага придържане.

При прикладване тънката част на ремъка се плъзга през халката и пушката се поставя в позиция за стрелба.

Надявам се да стана ясно ... поне малко :)

Edited by Diters

Днес го пробвах теоретично:

Малка поправка:

...Ремъка се захващаше първо за предната антабка, опъва се по дължина по пушката, преминава под спусковата скоба, прекарва се през задната антабка , и пред приклада в областта на полупистолетната ръкохватка, след това следва "тока" (или дуг механизъм) за регулиране на размера, след нея вече може да се сложи по-дебел ремък, който преминава през гърба и посредством халка се прикрепваше за тънкия ремък в област близо до предната антабка.

Пушката стои пред ловеца, без да се налага придържане.

При прикладване тънката част на ремъка се плъзга през халката и пушката се поставя в позиция за стрелба.

Най-лесния начин е да се използват два обикновенни текстилни ремъка.

Edited by Diters

Това, което аз гледах е нещо подобно (с изключение на начина на захващане към пушката):

padded3pointslingweb.jpg

Този е малко тип "Милитари", докато при "ловния" вариант се използваше захващане за антабките

в зоните 1 и 2

4 е обикновенна тока за обтягане и настройка на дължината на частта, която минава зад гърба (тази с омекотителя)

Елемента 3 е нещо като катарама за колан от плат. При освобождаването и, колана, който е опънат по дължината на оръжието има възможност да се движи през нея и токата под него свободно при прикладване на оръжието.

Единственото, което не е показано е, че ремъкът между зоните 2 и 4 трябва да премине от другата страна на приклада, за да придържа оръжието изправено до тялото.

Edited by Diters
  • 2 years later...

Имам молба към собствениците на триточков ремък.......дайте по подробни снимки, че ми се ще

да си направя за САР-а и помпата............Предварително Ви благодаря......:)

• 4 months later...

Имам за продан такъв от СЛР-а. Ходил е на лов 3-4 пъти.