Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

КОЛЕГИ ИЗМАМА ГОЛЯМА ВНИМАВАЙТЕ

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз тоя педал му драх кожата миналата година само незнаех къде му е кучкарника!Е утре ще го посетя тоя педал обезателно имам пари да вземам! и за десерт бутилка от шампанско оваляна във пясък

Не съм сигурен, че въпросното лице не чете нашия форум... Няколко пъти до сега съм блокирал акаунти от които пише този ''търговец'', но въпреки това се появяват нови регистрации на същия ! Поискайте

Току що,заедно с екипът на Продавалник.ком му блокирахме всички обяви които е пуснал там. Моля направете си труда да прочетете за какво става въпрос и вземете адекватно решение. http://www.n

Posted Images

здравейте на всички във форума :)

не съм ловец, ловкиня... ловечка (??), но съм израснала с ловни кучета край себе си и за мен предпочитаното куче е такова, а не апчихуахуа и други нестабилни мъници.

последното ни куче беше фийлд спаньол, който почина от старост преди година, оттогава сме сами вкъщи. наскоро майка ми пък остана съвсем сама и искам за Коледа да я зарадвам с кученце.

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ТАЗИ ТЕМА!!!! бях му намерила сайта на този човек, dogkennel.com беше май, чухме се по телефона, казвам му, че се двоумя за породата и, изобщо, искам да видя кученцата първо, за да си избера, както винаги сме правили досега, той ми отвръща, че не може, защото било много далече, какво ще се набутвам да пътувам с кола. добре, казвам, а може ли да ми снимате ВИДЕО на кучилата от тея породи, поне да ги видя как МЪРДАТ (ама вече усещах, че няма да ни се получат нещата като че ли), а той започва да ме убеждава как няма нужда, щото то е кученце и като дойде и ме близне и няма как да не го обикна....

потрес малко така....

днес трябваше да му се обадя, щото пращал кола с двадесет (20?) кученца из страната, реших да потърся инфо, намерих темата е съм много доволна, че си спестих ядове, а и не само на мен, а и на майка ми - представяте ли си да умре горкичкото и тя да се почерня за трети път в една година... ужас, ужас.

и понеже виждам, че тук разбирате от кучета, дали мога да ви поискам помощ в намирането, защото не знам дали в момента (или след месец някъде) има или ще има кучила от породите, които предпочитаме. кучето ще се гледа в доста просторен апартамент на първо време, а след година ще се премести заедно с майка ми в къща извън софия. съмнява ме тя точно да го ползва за лов (приятелят ми би обаче, ако тя му позволи), така че няма нужда да е с особено благородно потекло и развити ловни инстинкти; само да е гледано добре и да е здраво :)

с много обсъждане успяхме с приятеля ми да се спрем на няколко породи: бигъл (тя беше споменавала преди години, че много ги харесва), но пък аз нещо ги недолюбвам, не е рационално, не знам; ваймар - сигурна съм, че за себе си ще взема дългокосмест, когато се установя в къща, обожавам нрава им, но нямам идея някой да гледа такова куче, още повече да продава малки; дратхар, за който също не съм убедена, защото твърде много напомня на по-предното ни куче, а тя е леко сантиментална; курцхаар, който, мисля, е идеалният избор за нас, но не знам кога ще има следващо кучило

това са породите, всъщност бихме харесали всякакви хрътки и гончета, просто като видях онзи сайт си мислех, че имам избор, пък то... :D само да не надвишава 30кг в зряла възраст, да е мъжко, по възможност между 2 и 4 месеца и да не му падат зъбите, това са й били изискванията на майчето винаги.

благодаря ви много отново, че сте споделили опита си с онзи Сали, надявам се да ми дадете съвет и до месец да можем да си имаме кученце вкъщи :)

Габи

Здравей Габи,ще споделя моето мнение а то е следното.Ловните породи са доста интелигентни кучета но според мен не са за отглеждане в апартамент с изключение на бретоните.Като цяло бих ти препоръчал да не взимаш дратхар,особенно дългокосмест,излъчват доста силна телесна миризма.Ако търсиш спокойто и уравновесено куче това не е курцхаара,той е много енергичен и изисква много разходки.ваймаранерите не ги познавам като кучета но не вярвам да са нещо по различно.Ако си спортна натура все пак избери между курц и ваймаранер.Аз лично бих ти препоръчал сетер

здравейте на всички във форума :)

благодаря ви много отново, че сте споделили опита си с онзи Сали, надявам се да ми дадете съвет и до месец да можем да си имаме кученце вкъщи :)

Габи

Освен сетер,може и джак ръсел териер.

Edited by fen
  • 2 years later...

За първи път в България беше разбит нелегален развъдник за кучета. Обектът е функционирал от години край варненското село Звездица, а животните, лишени от елементарни грижи и подложени на нехуманно отношение, са отглеждани с цел продажба. Незаконната търговия се извършвала от Веселин Лефтеров, който днес бе задържан. 
Жестокостта, проявявана към кучетата, не може да се опише. Трябва да сложим край на подобен род престъпления, които, освен всичко друго, реализират огромни печалби - до 2 млрд. евро годишно в целия Европейски съюз. 
Получих сигнал за незаконния развъдник от неправителствената организация „Лъки Хънт Фондейшън”. Благодаря на полицията, на прокуратурата и в частност на главния прокурор, който също се запозна лично със случая. До развръзката се стигна след неговата намеса и в резултат от професионално реализираната акция на Окръжната прокуратура и Областната дирекция на МВР във Варна. Разследването отне месеци. Кучетата са продавани чрез няколко сайта, а парите са получавани от фирми, регистрирани на клошари. Документите за произход на животните са били фалшифицирани. Фалшифицирани са били и подписите на варненски ветеринари, така че по случая има множество установени закононарушения. 
Състоянието на намерените в развъдника около 40 животни е изключително тежко. Те не са получавали никакви адекватни грижи, не са били ваксинирани. Негодните вече да раждат майки са били убивани, а болните малки кученца са давани за храна на прасетата. Ушите и пръстите на животните са рязани без упойка, директно с клещите. Това е недопустимо отношение към животните, към което не можем да останем безразлични!
Вече проведох разговори с министъра на вътрешните работи Валентин Радев да се сключат необходимите споразумения и с Министерството на земеделието, храните и горите, и с Министерството на околната среда и водите, което е ангажирано с контрола върху защитените видове. Целта е да могат да се правят съвместни проверки по примера на тези, които полицията извършва заедно с данъчните. 
Фондацията, участвала в разкриването на случая е получила над 400 сигнала срещу Лефтеров, но той и негови служители досега са успявали да осуетяват мерките срещу нелегалния развъдник. 
Днешната акция показа, че няма недосегаеми хора. За първи път се разбива такъв развъдник за кучета у нас. За бързото разрешаване на подобни случаи е важна адекватната намеса на органите на МВР, а не само на административните звена. Именно затова инициирахме създаването на зоополиция в България.

www.facebook.com/e.y.radev

Акция "Лефтеров" - спасени 60 кучета
Албуми
Акция "Лефтеров" - спасени 60 кучета
23 снимкиUpdated преди 30 минути

Днес е ден, който доказва, че институции като съдът, полицията и политиците в България могат да постигнат правосъдие, ако имат желанието и нужния фокус. Надяваме се, че господин Лефтеров и всички замесени в случая ще понесат нужните санкции и наказание. Който се отнася по подобен начин с беззащитните животни, ще го последва подобно правосъдие! Спасяването и освобождаването на повече от 60 животни, които са живели години в мизерия и ужасяващи мъки е "хубаво" събитие, но не и щастливо. Не сме "щастливи", защото се сблъскахме с мизерията, в която тези животни бяха принудени да живеят и да се размножават. Няма как да изпитваме щастие, когато видяхме толкова малки същества по какъв начин са травматизирани от "терора", който е бил нанасян върху тях. Вероятно повечето кучета ще имат нужда от месеци, дори и година, за да се възстановят, до някаква степен, психически и да живеят нормален живот. Изправихме се, за повече от година, срещу една от най-зловещите черти на човечеството - жестокостта. В случая с г-н Лефтеров добротата и справедливостта надделя над нея! И не става въпрос само за кучетата. Хора, които се отнасят жестоко с животните, се отнасят по същия начин и с хората. Тези личности виждат себе си над закона и над заобикалящото ги общество, не плащат данъци и мислят, че с подкупи, тяхното "шоу" ще може да продължи завинаги. Но не и този път! Точно тази справедливост ни кара да се усмихнем и да имаме надежда и вяра! От месец септември на 2016 година, фондация Лъки Хънт заедно с любители и защитници на животните от Варна, се опитваме да постигнем правосъдие и да освободим тези кучета. Секретността на тази "мисия", както ние я наричаме, беше запазена до края. Това е изключително впечатляващо, имайки предвид, че в предишни години г-н Лефтеров е имал вътрешни хора, които са го информирали за действия, които са се предприемали срещу него. Днес вятъра във Варна сякаш е по-различен! Щастливи сме, че успехът на тази "мисия" и последвалото правосъдие са голяма крачка към адресирането на проблема с хуманното отношение към животните във Варна. Но има още много да се работи в тази насока! Като изцяло частна и независима фондация, ние се опитваме да достигнем до повече общини в региона, за да работим заедно с тях, но и самите общини да работят съвместно. Уличните кучета са нашите кучета. Те не са от улицата. Те са на улицата, защото някой човек ги е оставил там. Не са молили за това и със сигурност не биха искали да са на улицата. Кастрацията е главната ни задача, но не и единственото решение на проблема с уличните кучета и нехуманното отношение към животните. Манталитетът трябва да се промени и успешни "мисии" като тази трябва да бъдат разпространявани, за да накарат хората на спрат и да се замислят за момент, че нещо трябва да бъде направено и че трябва да се предприемат действия в тази насока не само от фондациите.

Lucky Hunt Foundation

Този път му запалиха яко задника на този помяр.Ама руската девучка Светлана Хънт два пъти му праща полиция

на измикяра ама този път е по яко има и арест .Дано поне сега го спрат този измамник олигофрен.

• 2 years later...

Случайно попаднах на нещо като развъдник в покрайнините на Асеновград. Гледката не е за хора със слаби нерви. Собственика го нямаше и не съм питал кой е. Явно,  освен с манията да отглежда кучета, не може да се похвали, че има дори минимални средства за тази дейност. Изразявам се мноого меко, защото човека си мисли, че може да се оправи, но въобще не е така. Повечето от кучетата са пойнтери. Има и сетери, бретони и други породи. Изобщо не съм се замислял за родословия и пр. Човека твърдял , че е член на клубове за кучета. Условията са почти ужасяващи! Пребивават в клетки за транспорт!. Мърсотията и вонята при другите в железни клетки  е страшна. Личи че им липсва хранене. За лицензи, ветеринари и пр. не съм и питал. Има болни, с травми, с ухапвания. Калта и мърсотията,  гарнирани с мухите и остатъци от кокали са навсякъде.Не казвам, че е измамник и др. квалификации. Изобщо нямам представа дали ги продава и как. Само  съм дълбоко убеден, че мястото на което и да е куче не е там!