Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги здравейте

Някой от вас монтирал ли е ПОСП 6х42 Д на карабина СЛР, моля за мнения и препоръки. По скоро става въпрос за височината на стойката и това че в сайтовете едни посп се монтират само на тигр, други на сайга или и на двете. Двуумя се между ПОСП Д и ПОСП В, ако имате други предложения............

Не съм сигурен в достоверността на иформацията представена в internet

Колеги здравейте

Някой от вас монтирал ли е ПОСП 6х42 Д на карабина СЛР, моля за мнения и препоръки. По скоро става въпрос за височината на стойката и това че в сайтовете едни посп се монтират само на тигр, други на сайга или и на двете. Двуумя се между ПОСП Д и ПОСП В, ако имате други предложения............

Става си перфекто само леко стои на ляво иначе за прострелката не оказва влияние.

Става си перфекто само леко стои на ляво иначе за прострелката не оказва влияние.

Това на ляво да, проблема е в във вида на стойката за страничния монтаж, някой посп не стават на СЛР-ра. Имал съм ПОСП 6х24, не ставаше както трябва , разместваше се постоянно, другото което е беше ниска и опираше в механичния мерник,врата ми е изкриви, напуних се вече

Колега интересуваме конкретно моделите В и Д , ако имаш наблюдение. :buba:

А пък за пострелката оказва влияние , но се коригира.

Това на ляво да, проблема е в във вида на стойката за страничния монтаж, някой посп не стават на СЛР-ра. Имал съм ПОСП 6х24, не ставаше както трябва , разместваше се постоянно, другото което е беше ниска и опираше в механичния мерник,врата ми е изкриви, напуних се вече

Колега интересуваме конкретно моделите В и Д , ако имаш наблюдение. :buba:

А пък за пострелката оказва влияние , но се коригира.

Не съм сигурен за модела но оригиналната Драгуновска съм я слагал лично и става може малко да повдигнеш монтажа на кутията нагоре и си готов.

Притежавам ПОСП 6Х42 в момента не е при компютъра и мисля,че е ВД(за обозначението Д мисля,че е защото има диоптрично нагласяне на окуляра до + - 3 диоптъра,а за В не се сещам какво беше)На моята Сайга при поставянето му на заводската планка опираше в мерника.Преди да пристигне при мен е свален от СЛР.Явно там е пасвал,но за да го поставя на Сайгата се наложи да му преправя монтажа(нищо сложно и може да се върне в предишното си положение).Между другото щях да го продавам на един колега от форума,но той се отказа,май заради цената.

Не съм сигурен за модела но оригиналната Драгуновска съм я слагал лично и става може малко да повдигнеш монтажа на кутията нагоре и си готов.

Монтажа, планката на кутията е с нитове и е малко сложно и евентуално ще развалим кутията, ама някой селски майстор ще я раздупчи веднага :girl_cray2:

Притежавам ПОСП 6Х42 в момента не е при компютъра и мисля,че е ВД(за обозначението Д мисля,че е защото има диоптрично нагласяне на окуляра до + - 3 диоптъра,а за В не се сещам какво беше)На моята Сайга при поставянето му на заводската планка опираше в мерника.Преди да пристигне при мен е свален от СЛР.Явно там е пасвал,но за да го поставя на Сайгата се наложи да му преправя монтажа(нищо сложно и може да се върне в предишното си положение).Между другото щях да го продавам на един колега от форума,но той се отказа,май заради цената.

ВД е дават да става на Сайга, ама........знаели се

ми ако някога ти си при оптиката ли твоя компютър пиши.

http://aleksis-optics.com/?s=%D0%9F%D0%9E%D0%A1%D0%9F

има някаква информация тука

Кое щеше да продаваш и цената...?

Монтажа, планката на кутията е с нитове и е малко сложно и евентуално ще развалим кутията, ама някой селски майстор ще я раздупчи веднага :girl_cray2:

Нитовете ги махаш и слагаш болтове ,,шестени,, и ако тябва малко горе и си готов щото таки или иначе един ден нитовете добиват луфт.

Нитовете ги махаш и слагаш болтове ,,шестени,, и ако тябва малко горе и си готов щото таки или иначе един ден нитовете добиват луфт.

Да прав си за нитовете,разбиват се ,много малко хора го знаят това и търсят причината за разцентроването на оптиката другаде. Нека моите да стигнат до там тогава ще им бера кахъра , сега не ми се преправя

благодаря все пак!

За предпочитане е ПОСП 6х42 В моделът ВД с корекция на диоптрите прави проблем точно там, разбива се и почва да стреля където си иска имам двама приятели на които тази система се наложи да бъде блокирана принудително, след блокирането оптиките ссрелят перфектно

Та,моята оптика е ПОСП 6Х42 ВД.Видях какво пише в посочения сайт,но лично проверен факт е,че при поставяне в този си вид ОПИРА в мерника на Сайга 7.62Х39 и не може да се постави.Отново повтарям,че преди това е била на СЛР не знам от кой модел точно и там е ставала без проблем.Относно опцията за корекция на диоптъра,щом колегата твърди,че не при един,а при двама негови приятели този възел е правил проблеми и това се е отразило на стрелбата,може и да е така.Лично аз не виждам абсолютно никаква връзка между възела за диоптрична корекция и евентуално преместване на регулировките на прострелката,тъй като промяната на диоптъра е свързано само с ясната видимост на скалата и по никакъв начин не е свързано с преместването й.Лично за мен и колеги на моята възраст тази опция се явява много полезна.Не ми е била необходима до преди година,но сега ми прави впечатление,че "все по-вече опирам до нея".

Та,моята оптика е ПОСП 6Х42 ВД.Видях какво пише в посочения сайт,но лично проверен факт е,че при поставяне в този си вид ОПИРА в мерника на Сайга 7.62Х39 и не може да се постави.Отново повтарям,че преди това е била на СЛР не знам от кой модел точно и там е ставала без проблем.Относно опцията за корекция на диоптъра,щом колегата твърди,че не при един,а при двама негови приятели този възел е правил проблеми и това се е отразило на стрелбата,може и да е така.Лично аз не виждам абсолютно никаква връзка между възела за диоптрична корекция и евентуално преместване на регулировките на прострелката,тъй като промяната на диоптъра е свързано само с ясната видимост на скалата и по никакъв начин не е свързано с преместването й.Лично за мен и колеги на моята възраст тази опция се явява много полезна.Не ми е била необходима до преди година,но сега ми прави впечатление,че "все по-вече опирам до нея".

Колега не се премеместват регулировките ,а когато се получи луфт се променя оптичната линия на прицелване вземи някой прицел на който диопричната корекция се стопира с контрагайка разхлаби гайката и се опитай да простреляш . ПОСП 6х42 модел В на Сайга не опира никаде.

ето

post-4405-0-13674600-1337422202_thumb.jpg

9,3x53R

• 1 month later...

И аз съм имал ПОСП 6х24, но ставаше както трябва , не се разместваше, всичко зависи от стойка , другото което е беше ниско до механичния мерник- търябва да му свикнеш, ако врата ти е като на жирав ще се изкриви.

Наслука

• 1 year later...

Колеги купих от ръка посп 6х42 д. По справочник мерника е с регулировка на

диоптъра на околяра.Предполагам че някой е блокирал този механизъм.Ако някой

знае нещо по въпроса моля да помогне.

• 1 year later...

Мерникът леко се изпилява от ляво от към оптиката (в полудъга) и по този начин се отстранява опирането в него. Това не пречи на стрелбата на механичните мерни прибори, т.е мерник - мушка. Така е на моя СЛР.

• 3 weeks later...

Оптиките ПОСП имат демонтираща се основа на вградения монтаж. Под основа имам предвид частта от монтажа, която ляга на релсата. Тази основа е в 2 вида- по-висока (сайга) и по-ниска (тигър). С по-високата основа, ПОСП не опира в мерника на сайгата, а с по-ниската - опира.

Имам сайга 308 и Посп 6х42, сменял съм основата на монтажа.

Колеги, кажете къде в София имат в наличност ПОСП. Не съм решил точно с какво увеличение и искам просто да отида на място и да си взема това, което ми хареса. Нямам време да обикалям, та питам да ме упътите директно :) .

Колеги, кажете къде в София имат в наличност ПОСП. Не съм решил точно с какво увеличение и искам просто да отида на място и да си взема това, което ми хареса. Нямам време да обикалям, та питам да ме упътите директно :) .

Ловен магазин "Орел" .

Ловен магазин "Орел" на Хладилника, мисля че го затвориха преди около година. Оптика ПОСП може да видиш в оръжеен магазин "Средец" на Вальо Биров ( на Кракра).

Моят съвет е да си купиш ПОСП втора ръка от някой колега- излиза на добра цена и са запазени.

Поздрави!