Jump to content

Browning F.Evolve II 12/76 или Browning Maxus Hunter 12/76

Recommended Posts

Здравейте колеги!!!Най-после пред мен се появи възможността да си закупя ловен автомат.Спрял съм се на Browning, като се двуомя между два модела:Browning F.Evolve II 12/76 и Browning Maxus Hunter 12/76. Ловувам предимно на пернат дивеч, като основно на патица и гъска. Интересува ме мнението Ви за тези две оръжия, а и предимствата и недостатъците им. Благодаря предварително!!!

Здравей колега,и аз преди време имах такава дилема, но си взех Winchester SX3.Имам приятел който има Фюжън и е много доволен.Моят брат има Максус той е още по доволен.По принцип на действие са едни и същи но;Примерно SX3 няма отсекател,Фюжън е със по стария затвор и малко по трудно се разглобява,Максус е друга работа според мен е най добрия в момента на пазара,ние с брат ми избахме синтетика 12/89 защото са по здрави и по не са капризни.Свържи се ако искаш със Стар Форс те са официален вносител за БГ и там са най евтини и да не забравиш да се похвалиш, успех и на слука

Колега аз също препоръчвам МАКСУС.Имам го вече втори сезон.Никакви забелешки.Отсекателя му е голяма екстра измислен много умноПо всяко време можеш да заредиш какъвто искаш патрон.Сина ми има АТА но и при тях като при руските пада голямо щракане докато го нагпасиш.Много лесна подръжка никакво засичане досега с всякакви патрони.

Колега аз съм с фюжън от 4 сезона много добра пушка за всякакъв лов,досега никакви забележки досега отсекатела несъм го ползвал нито веднъж няма как като си на пернато да ти излезе прасе отнякъде и да смениш патрон.Но като си носиш пушката може да ти се обърне отсекателя и да ти спре зареждането на патроните и да ти остане само един в цевта.За мен отсекателя не е екстра която би се използвала в реалния лов.

Като притежател на Броунинг Феникс се засегнах на „отсекател".

За Емо и всички настоящи и бъдещи притежатели на Феникса-

Да, няма специален бутон за спиране подаването на патроните, НО…

Първо да изясня за какво си мисля, че става въпрос. Познавам два механизма за подаване на патрон от магазина при гладкоцевните самозарядни пушки с тръбен подцевен магазин.

Единият е, като при Беретата при натискане на бутон до спусковата скоба или самия спусък. В този случай не е необходим отсекател, ако решите да извадите патрона от цевта, просто дръпате затвора и той ще извади патрона от патронника без да се подаде нов от магазина.

При Феникса не е така. Подаването на патрон от магазина се задейства от движението на затвора назад някъде във втората половина от хода му.

http://dox.bg/files/dw?a=2e5ee909fb

Предполагам, че става въпрос за механизъм /отсекател/, който да спира това и да даде възможност да се извади патрона от цевта, а тези в магазина да си останат там. Такова лостче е поставено при следващите модели на Броунинг.

След детайлно запознаване с механиката на презареждане на Феникса смело твърдя, че има такъв бутон и това е бутона за спускане на затвора, когато остане в задно положение при изчерпване на патроните в магазина.

При положени, че решите да извадите патрона от цевта, без да се напълни нов, а патроните в магазина да останат, достатъчно е да натиснете споменатия по горе бутон и да го задържите докато издърпвате затвора назад. Патрона от цевта ще излезе и нов патрон от магазина няма да бъде подаден. Цевта остава празна.

http://dox.bg/files/dw?a=10a3377f19

За изпразване на магазина също не е необходимо да дърпате затвора и да извадите патроните от магазина, като ги прекарате през патронника. Бръквате с пръст, притискате зъба, който ги задържа в магазина и те излизат един по един.

http://dox.bg/files/dw?a=eacbc015c8

Наслука!

Това трябва да става и при Winchester SX3, колегата може да пробва и да сподели!

Edited by emil5koff

Не колега става въпрос за съвсем отделно лостче което се намира от лявата страна на автомата.Когато го включиш може да извадиш патрона от патронника и последващо ръчно зареждане не вкарва патрон от пълнителя.Бутона за спускане на затвора е от дясната страна.Предимствата са много когато се качваш в колата не е необходимо да изпразваш целия пълнител когато си гонач след истрел на патрон за подкарване при освобождаване на лостчето автоматично вкарва патрон от пълнителя ако излезе вреден дивеч винаги можеш да презаредиш като при обикновенна пушка.

post-41886-0-81003500-1337975140.jpg

Edited by kreizimax

Ясно ми е за лостчето и за предимствата от наличието му. В поста който съм копнал, колегата bat-kiffi е обяснил с думи и онагледил с видео, как се прави това при Броунинг Феникс, който няма такова допълнително лостче. Winchester SX3 е сходен с Феникса и би трябвало същото да става и при него, но не съм сигурен, поради което писах колегата да го пробва. Виж видеото!

Edited by emil5koff

Здравей колега точно преди две седмици имах абсолютно същата дилема.Отидох до стар форс взех и двата автомата и точно след15мин.излязох със фюжана.Пирчините са няколко първата е че фюжана е по красив втората е че полуожата си е на мястото и не ти играе в рацете третата е дарвото и мерната планка.Това са някои от причините изказвам лично мнение.Поздрави

п.с Това ми е третият броунинг :buba:

Благодаря на всички колеги, за съветите. Първоначално се бях спрял на Браунинг Максус поради формата на полуложата и че е най-новият модел, но когато го пробвах във ВИП-а точно полуложата някак не ми стоеше в ръката. Имам още време до закупуването му, така че с интерес ще следя мненията Ви за двата модела. Благодаря на всички колеги отново!

Ясно ми е за лостчето и за предимствата от наличието му. В поста който съм копнал, колегата bat-kiffi е обяснил с думи и онагледил с видео, как се прави това при Броунинг Феникс, който няма такова допълнително лостче. Winchester SX3 е сходен с Феникса и би трябвало същото да става и при него, но не съм сигурен, поради което писах колегата да го пробва. Виж видеото!

Прав си колега.Имам колега в дружинката с SX3 същото е като на видеото. И при МАКСУСА е също когато не се използва лостчето.А затвора и газовото бутало с муфата на SX3 са като на МАКСУСА.Има същата скорострелност.Почти всичко им е еднакво така че няма значение коя от двете пушки ще избере колегата ако не го вълнува цената и разбира се която повече му пасне.Аз на мойта и донагласих приклада и сега е ок.Малко съжалявам че я взех с дъгата цев ама колегата да си преценява сам.

• 2 months later...

Здравейте колеги, вече мога да се похваля след дълго умуване днес закупих Browning Maxus Hunter 12/76.

Здравейте колеги, вече мога да се похваля след дълго умуване днес закупих Browning Maxus Hunter 12/76.

Честито, много ловна слука да ти донесе!