Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

Петър Бонев

Сръбско трицветно гонче!

3303 мнения в тази тема
Ето го клипа за който пишеш :D

http://www.maxtv.bg/bg/watch:24903

Имам и още клипчета такива но не е нужно,става ясно как става работата.За мене е много важен рога!Аз без пушка в гората с кучетата отивам,но без рога не.Връщал съм се след първата гонка до вкъщи да го взимам и продължавам лова.Най-пресния ми случай в който се убедих колко работа върши рога е от този понеделник.Арап в неделя закара лов на съседна дружинка и е бил с колегите до тъмно,аз го чаках там дето вдигна да се върне но до 12 вечерта това не се случи.Свалих клетката от джипа и я оставих там в гората заедно с тениската с която съм бил през деня.До сутринта кучето пак го нямаше.Аз вече бех разбрал,но късно къде е бил и отидох да го търся там,но не го намерих.Към обяд ми се обадиха,че с триста зора са го хванали в близост до селото в което ловуваме.Бяха го затворили в един джип.Като отидох кучето изглеждше като ,,надрусано,, все едно не ме е виждало никога.Като отворих вратата на джипа в който беше, то излезе и тръгна и както и да го виках не се и обръщаше.Все едно съм чужд човек.Отдлечи се на 100 метра и не искаше да идва.Тогава се сетих за рога,който беше в джипа ми и му свирнах.Е чак тогава кучето започна да върти опашка и дойде да му се радвам.Хората които го бяха хванали викат:,,А ето сега се намери вече,,

Поздрави!

Не мисля ,че е нормално кучето да бяга от собственика си и да не се подчинява на гласова команда

:D , и аз използвам рог , но от няколко лова се чудя дали не бърквам кучетата с него по време на лов /особено младите/ ,защото колеги ми казват ,че като свирна вдигат глава и се ослушват ,а не търсят дирата ми . За търсене след лов съм съгласен ,и си прав че върши добра работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На колегата не са му обяснили какво е търба. На сръбски , музикален духов инструмент , колегите от запад са имали в предвид " ловен рог"Имаше някъде във форума клипче на колегата Пламен как "свири" на "рог" и носи ядене на кученцата.А за това дето пишеш , че гончетата не се плашат от гръм не си много сигурен.Има по важни неща за вършене с двумесечно кученце от това да му гърми и пуска "зайци"

Малко по-конкретни съвети ще дадеш ли? Аз имам богат опит с кучета, котки и въобще с животновъдството и домашните любимци, но за първи път си имам работа с ловно куче и не знам от къде да го подхвана. А и съм се нагледал на кучета, които не работят, ама хич...

Накратко - знам как да му угаждам и да се грижа за него, но не знам как да го обуча да търси в гората.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Малко по-конкретни съвети ще дадеш ли? Аз имам богат опит с кучета, котки и въобще с животновъдството и домашните любимци, но за първи път си имам работа с ловно куче и не знам от къде да го подхвана. А и съм се нагледал на кучета, които не работят, ама хич...

Накратко - знам как да му угаждам и да се грижа за него, но не знам как да го обуча да търси в гората.

Като стане на три месеца и половина горе-долу, започни да го водиш в гората, колкото се може по-често, в началото леки разходки, постепенно удължавай маршрута, нека кучето бъде само, без големи кучета. Преди да започне сезона 2010/11 , тогава го тренирай на гръм, когато кучето ще е по-пораснало, като след всеки гръм му даваш лакомство. А това със рога, както беше писал един колега в една друга тема, 'С рог всеки може да го викне, но с "гласа" ми никой'. Това е моето мнение! А ако искаш, влезни тук http://www.nalov.com/index.php?categoryid=96 и прочети малко. Поздрави.

Редактирано от Илиян Недялков

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като стане на три месеца и половина горе-долу, започни да го водиш в гората, колкото се може по-често, в началото леки разходки, постепенно удължавай маршрута, нека кучето бъде само, без големи кучета. Преди да започне сезона 2010/11 , тогава го тренирай на гръм, когато кучето ще е по-пораснало, като след всеки гръм му даваш лакомство. А това със рога, както беше писал един колега в една друга тема, 'С рог всеки може да го викне, но с "гласа" ми никой'. Това е моето мнение! А ако искаш, влезни тук http://www.nalov.com/index.php?categoryid=96 и прочети малко. Поздрави.

С повечето от това дето си написал съм съгласен,но това за рога не съм.Не слушай много кой каво ти казва и да се съгласяваш толко лесно.Както няма два еднакви гласа така няма и два рога,които да свирят еднакво.Изключвам тези рогове,които се продават.Между тях сигурно има с еднакъв звук.Кучетата познават много добре дали свиря аз или колегата в другата дружинка!Кучетата ми познават сега моята Toyota и става нещо сташно като я вкарвам или изкарвам от двора.А дизелови коли влизат,като нея по 10 на ден понякога, но кучетата не се обаждат.Така,че рога помага!Аз не мога,а и не искам да викам,като луд.Не бива да се прекалява и със свирене.Трябва да знаеш кога да свириш,кога не.Докато е младо кучето и още се учи да се връща по дирата си не бива да свири.То трябва само да се справя.Научиш ли го да го викаш е лошо.Аз помагам на моите кучета в случаи,когато съм чул къде е минало кучето когато гони и вече ми е ясен маршрута по който ще се връща.За да спестя време понякога ги викам с рога,но съм сигурен,че и да не свиря пак ще си дойдат.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
С повечето от това дето си написал съм съгласен,но това за рога не съм.Не слушай много кой каво ти казва и да се съгласяваш толко лесно.Както няма два еднакви гласа така няма и два рога,които да свирят еднакво.Изключвам тези рогове,които се продават.Между тях сигурно има с еднакъв звук.Кучетата познават много добре дали свиря аз или колегата в другата дружинка!Кучетата ми познават сега моята Toyota и става нещо сташно като я вкарвам или изкарвам от двора.А дизелови коли влизат,като нея по 10 на ден понякога, но кучетата не се обаждат.Така,че рога помага!Аз не мога,а и не искам да викам,като луд.Не бива да се прекалява и със свирене.Трябва да знаеш кога да свириш,кога не.Докато е младо кучето и още се учи да се връща по дирата си не бива да свири.То трябва само да се справя.Научиш ли го да го викаш е лошо.Аз помагам на моите кучета в случаи,когато съм чул къде е минало кучето когато гони и вече ми е ясен маршрута по който ще се връща.За да спестя време понякога ги викам с рога,но съм сигурен,че и да не свиря пак ще си дойдат.

Поздрави!

Прав си, нямам преки наблюдения върху повикване на кучетата с ловен рог, така че може и да греша.

Поздрави, и наслука през предстоящите ловни излети, на всички собственици на породата, а и на любителите и !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не мисля ,че е нормално кучето да бяга от собственика си и да не се подчинява на гласова команда

:D , и аз използвам рог , но от няколко лова се чудя дали не бърквам кучетата с него по време на лов /особено младите/ ,защото колеги ми казват ,че като свирна вдигат глава и се ослушват ,а не търсят дирата ми . За търсене след лов съм съгласен ,и си прав че върши добра работа.

Разбира се,че не е нормално да не идва кучето,като го викам!Но тука в случая има обстоятелства ,които водят до това нещо.Кучето е на година и половина,колко е гонило и колко далече е било и от колко далече се е върнало е трудно за обяснение,но е много.Кучето е прекарало една нощ в гората.Предишният ден е било цял ден с непознати ловци и е мислело ,че аз съм там,опитвали са да го хванат ,но не е дал.На другия ден го хващат непознати и го държат затворен в джипа им,а кучето аз никога не съм го возил вътре в кола.Винаги е возен в клетката отзд на джипа.Кучето беше стресирано много! Това състояние съм го наблюдавал и друг път и при други кучета и мои и чужди.Иначе кучето като гони се е случвало да се върне след 4 часа и няма да ти казвам каква радост и какво пищене от кеф е като ме намери.Той ми е слабост и го глезя най-много от всички кучета ,които имам. :D Дано си е взел бележка от случилото се,да не гони повече от колко има памет да се върне :D

Поздрави!

Редактирано от plamen_

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Прав си, нямам преки наблюдения върху повикване на кучетата с ловен рог, така че може и да греша.

Поздрави, и наслука през предстоящите ловни излети, на всички собственици на породата, а и на любителите и !

Нямаш наблюдения,но ще имаш :D Като знам колко време имаш,направо ти завиждам,като знам на колко си години :D Защо да се дереш в гората като луд и да останеш без глас.Знаеш ли колко пъти кучетата закарат лов на съседната дружинка и лова падне там.Едно куче се върне,ама друго не.Звънят ми по телефона.,,Викай кучетата,че са тука,,А кучетата мислят,че аз ще ида там,там е паднало животно.Свиркам 5-6 пъти и кучетата си дойдат.Кучетата трябва да може да ги свалиш от дирата,да спре да гони и да дойде като му свирнеш,но аз това не мога да го направя за съжаление.Астор когато прогони се случи така,че паднаха неколко прасета в краката му и гърмежите бяха за него нещо което означава,че има паднало животно.В последствие съм успявал да го сваля от дирата на сърни като гони.Гръмна във въздуха и той идваше,но бързо разбра,че не всеки истрел е гаранция за животно и сега и с топ да гърмя,това си е :D

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ловният рог е незаменим помощник, аз използувам този

post-2893-1259864517_thumb.jpg

Често се случва чрез него да известя колегите на пусиите ,че гонката започва, за да се концентрират в лова.Кучката ми перфектно познава кога свиря аз и кога друг колега, от следа обаче не мога да я сваля, явно ловната страст е над всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво на всички .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямаш наблюдения,но ще имаш :D Като знам колко време имаш,направо ти завиждам,като знам на колко си години :D Защо да се дереш в гората като луд и да останеш без глас.Знаеш ли колко пъти кучетата закарат лов на съседната дружинка и лова падне там.Едно куче се върне,ама друго не.Звънят ми по телефона.,,Викай кучетата,че са тука,,А кучетата мислят,че аз ще ида там,там е паднало животно.Свиркам 5-6 пъти и кучетата си дойдат.Кучетата трябва да може да ги свалиш от дирата,да спре да гони и да дойде като му свирнеш,но аз това не мога да го направя за съжаление.Астор когато прогони се случи така,че паднаха неколко прасета в краката му и гърмежите бяха за него нещо което означава,че има паднало животно.В последствие съм успявал да го сваля от дирата на сърни като гони.Гръмна във въздуха и той идваше,но бързо разбра,че не всеки истрел е гаранция за животно и сега и с топ да гърмя,това си е :D

Поздрави!

По принцип никой не знае колко време има :lol: дано да имам поне колкото твойто до сега, пък ще видим. А по повод рога, ти спомена тези които се купуват, твоя по поръчка ли е правен ? Кучетата не се ли учат да идват на повикване на рог от малки, т.е. ако започна да уча сегашните ми кучета, на тази възраст, сигурно ще е трудничко. Нищо де, има време. А с ловния рог много по далече ли се чува, отколкото свиркането с уста ? А ето и един клип, от преди неколко седмици.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
По принцип никой не знае колко време има :D дано да имам поне колкото твойто до сега, пък ще видим. А по повод рога, ти спомена тези които се купуват, твоя по поръчка ли е правен ? Кучетата не се ли учат да идват на повикване на рог от малки, т.е. ако започна да уча сегашните ми кучета, на тази възраст, сигурно ще е трудничко. Нищо де, има време. А с ловния рог много по далече ли се чува, отколкото свиркането с уста ? А ето и един клип, от преди неколко седмици.

Моя рог е от некакво говедо Илияне,ама нема да е нашенско,щото е много голем :D Купих го случайно от един битак.Беше правен за сувенир,но не можеше да свири.Аз го пробивах и го направих да свири.Кучетата, разбира се че се учат от малки,но и големи може.Гледам в нашата дружинка и чуждите кучета вече познават моя рог и те идват,а никога нищо не им е давано.Тигра също не е учена от много малка.Относно свиркането с уста и рога,просто не може да има сравнение.Специално моя е доста силен.Купешките,поне тези които съм виждал са слаби.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой да пипа ! И фотото ..... замина :) малко дата сме убъркали ама .....

Редактирано от gsp

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Никой да пипа ! И фотото ..... замина :good: малко дата сме убъркали ама .....

Добро кученце ! :smakbumm:

post-21279-1260444473_thumb.jpg

post-21279-1260444496_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добро кученце ! :good:

Дай подробности де, много си стиснат, тя ли ги отработи не ги ли отработи тя ? Или се включи в гонката, тя ли ги намери, залая ли ги.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дай подробности де, много си стиснат, тя ли ги отработи не ги ли отработи тя ? Или се включи в гонката, тя ли ги намери, залая ли ги.....

Три пъти сама ги намира но нямаше слукаПървия контак с глиго беше , има няма 5мин. и и се видя доста страшен / то и така си беше/ много бързо ме намери. Следващите бяха все малки без майки и нямаше сериозен отпор. Точно при тези се беше залутала в гората и се включи в гонката. Нещо злобее на паднало животно , което не ми харесва много , напада хора и кучета и ще си изкара боя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добро кученце ! :good:

Ха , а аз си мислех ,че само моя Дара е хърба ,а то и твойта мяза на "манекенка" :smakbumm:

016338043.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не , не е манекенка ! В спортна форма е . Сега мисли къде и как ще ловува :lol:

post-21279-1260529087_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добро кученце ! ;)
от кои кучета е тази красавица

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
от кои кучета е тази красавица

Незнам , не ме интересува. Подарък ми е от приятел на мой приятел от Черна гора !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето какво ни поднесе и наща мома тази седмицаpost-14474-1260805750_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама трибойци и двама балканци :D

post-21279-1260952793_thumb.jpg

Редактирано от gsp

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Незнам , не ме интересува. Подарък ми е от приятел на мой приятел от Черна гора !
благодаря добър отговор,то и едно циганче така ми каза като го хванах да краде,не познавам баща си

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
благодаря добър отговор,то и едно циганче така ми каза като го хванах да краде,не познавам баща си

Aко силно те интересува кажи , ще ми изпратят и документите .... :( На мен ми тр'е куче за ЛОВ. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене според теб как се развиват Томи и Жери неделя пак са във гората :)

post-25178-1261685008_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламене според теб как се развиват Томи и Жери неделя пак са във гората :icon_thumright:

Супер са кученцата,само снимай от низко!А това са им родителите,снимката е от днес :yahoo:

Поздрави!

3177d1e407e7.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване