Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

съвет за револвер с голям стопиращ ефект и добра точност

Recommended Posts

колеги дайте съвет за покупка на револвер с възможно най голям стопиращ ефект и възможно най голяма точност ,до 2кг ,до 3000лв , до 29см цев

http://www.ruger.com...kan/models.html

В точността .... малко компромис заради дължината на цевта !!!

Edited by zkk

колеги искам да може да му се сложи бързомер и да може да падне прасе на 100м

видях ругер таурус и смит&уесон калибрите 454/500/460 някой от тях това са изискванията

Edited by denkata23

ами ако става С ПИСТОЛЕТ защо не ,то с карабина е лесно.

Ами щото е незаконно!!!!!!!!Ама модовете -де са!??? :cap:

Такъв например...поне аз такъв си купих що годе с тая цел.Множко са 100 метра за револвер и който има и ползва пистолет или револвер сигурно знае за какво говоря.Патрона е достатъчно мощен за да приспи прасе...стига да го уцелиш,което си е основния проблем;).Калибъра е Маг.357:)

Не съм удрял диво,но питомните падат,като мокър вестник ;)

post-40964-0-58805500-1338570471_thumb.jpg

Edited by nqkoiotnqkade

Това няма как да стане 50 м. :M16: горе долу но 100 са му много. Стрелял сьм с такьв не е балансиран, трябва му дрьщка при цевта.

• 4 weeks later...

за бързомера - може и да стане ...

За точност и възможност да падне прасе на 100м - НЯМА такова късо оръжие, което да ти гарантира добра групираност и стабилна повторяемост на прицелването. (изключвам варианти с прибавяне на приклади, ръкохватки и т.н.)

колеги дайте съвет за покупка на револвер с възможно най голям стопиращ ефект и възможно най голяма точност ,до 2кг ,до 3000лв , до 29см цев

Моя не съм го теглил колко тежи, калибирът е 44 ремингтън магнум, стопира достатъчно добре, групата на 70 метра от опора е около педя. Рюгер с единично действие на спусъка, 7 инча и половина цев.

RAGGING BULL на Таурус

щом искаш револвер и парите не са проблем определено изборът е Smith & Wesson, в краен случай Ruger, а учелването на 100м не е никакъв проблем и за 3-4 инчов .357 с механични така че каквото над .44 magnum да си вземеш е ОК.

Аз специално съм фен само на Smith&Wesson:

http://isd-bg.com/Re...lver 500<br />http://isd-bg.com/Re...-XVR-8-3-8-1518 (любимия ми револверен калибър, заедно с .454 "Казул") - Много точен, много мощен, до 200 метра можеш и да ловуваш с него, но според мен, тези двата са прекалено мощни, ако смяташ да ги ползваш за БГ-животните.

Според мен .357 Magnum, .44 Magnum, .454 Casul са идеални за стопиране като второ оръжие, но ако искаш да го ползваш като основно оръжие и да му сложиш приклад и оптика (бързомер в случая), 500 Смит и Уесън или най-добре 460 Казул! С 460-ката можеш да го свалиш безпроблемно глигана и на 200 метра, стига да е с приклад и оптика!

Edited by Bowhunter_BG

Аз специално съм фен само на Smith&Wesson:

http://isd-bg.com/Re....lver 500<br />http://isd-bg.com/Re...-XVR-8-3-8-1518 (любимия ми револверен калибър, заедно с .454 "Казул") - Много точен, много мощен, до 200 метра можеш и да ловуваш с него, но според мен, тези двата са прекалено мощни, ако смяташ да ги ползваш за БГ-животните.

Според мен .357 Magnum, .44 Magnum, .454 Casul са идеални за стопиране като второ оръжие, но ако искаш да го ползваш като основно оръжие и да му сложиш приклад и оптика (бързомер в случая), 500 Смит и Уесън или най-добре 460 Казул! С 460-ката можеш да го свалиш безпроблемно глигана и на 200 метра, стига да е с приклад и оптика!

...всичко това обаче можеш да правиш ако не си РБългария , а в страна в която лова с подобен вид оръжие е разрешен...уви...в противен случай ще нарушиш клаузи на поне два закона....