Jump to content

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Реших да си отворя тема, в която да качвам регулярно приклади и оръжия, които минават през ателието ми Първият приклад който качих във този форум беше този: Украса на приклад стил "Art Nouveau"(Ар

Приключих вчера късно вечерта с тази поредна R 93-ка Украса на Blaser R93 Данни: -Ръчна металогравюра върху цевната кутия ; -Топче на затвора - орех, абанос, чимшир, дърворезба ; -Приклад- дърв

Излезе един филм за оръжейната украса в Сопот:

Posted Images

Мой приятел има приклад от този майстор и винаги изпитвам въэхищение от вида и прикладваемоста.

С Г-н Димов имах удоволствието да се запозная на изложение ХЕМУС в Пловдив. За мен беше удоволствие, да си поговорим за работата му!

Имах честта, да се запозная лично с оръжие тунинговано от неговата школа и мога да кажа, че бях СИЛНО впечатлен......меко казано. По принцип не съм привърженик на гравировка върху приклади, но пред Дарбата и Изкуството винаги свалям шапка! Поздрави Евгени!

Сопотската школа..........за нея само добри думи или нищо друго....Да сте здрави да творите още дълги години и да радвате почитателите си с изящните си творения.Уникален стил - по Български,неподръжаем..... :hi:Това МЦ при мен изглеждаше така:

post-12258-0-61274600-1338846364_thumb.jpg

post-12258-0-13231000-1338846379_thumb.jpg

Дълбок поклон пред дарбата ти.... Евгени.....бъди здрав и винаги уверен в себе си ..и това което правиш :drinks:

Edited by v.krumoff

Сопотската школа..........за нея само добри думи или нищо друго....Да сте здрави да творите още дълги години и да радвате почитателите си с изящните си творения.Уникален стил - по Български,неподръжаем..... :hi:Това МЦ при мен изглеждаше така:

post-12258-0-61274600-1338846364_thumb.jpg

post-12258-0-13231000-1338846379_thumb.jpg

Дълбок поклон пред дарбата ти.... Евгени.....бъди здрав и винаги уверен в себе си ..и това което правиш :drinks:

Батка мара бре, туй на Ненко пушлето ще да е а?

Много красота на едно място, ЕВАЛА Евгени! :cap:

Е после как да ходиш на лов с такава красота на рамо! Ами ако я окепазиш? Пу,пу!

Аз ще я пазя само като реликва!

Прекрасна изработка и много фантазия и майсторлък на едно място!

Поздравления!

Батка мара бре, туй на Ненко пушлето ще да е а?

Много красота на едно място, ЕВАЛА Евгени! :cap:

Да батка,на Ненко е.Уговорката ни с него бе такава,само да я пременя пък Майстор Евгени Димов да я довърши.Е.... довършил я,....немам думи...... :pardon:

Радвам се че ви харесва надявам се като се довърши и оксидацията която съм замислел да стане още по красива.

А на Евгени едни голямо Благодаря заслужавапе си чакането.

Благодаря на всички за отзивите.

Ненко, радвам се че ти хареса резбата . Още веднъж извинявай че така я проточих тази поръчка, но ти знаеш че имаше обективни причини...

Сопотската школа..........за нея само добри думи или нищо друго....

Венци, живи сме още бе ag.gifag.gif

Може и лошо, щом сме си го заработили .

Благодаря Ви още веднъж, следва Blaser R93 , метал и приклад.

IMG_3296.jpg

Отивам да дълбая :moil:

Edited by ev_dimov

Благодаря на всички за отзивите.

Ненко, радвам се че ти хареса резбата . Още веднъж извинявай че така я проточих тази поръчка, но ти знаеш че имаше обективни причини...

Венци, живи сме още бе ag.gifag.gif

Може и лошо, щом сме си го заработили .

Благодаря Ви още веднъж, следва Blaser R93 , метал и приклад.

IMG_3296.jpg

Отивам да дълбая :moil:

Е на нас ни остава да чакаме ,като е готово, да видим и да се порадваме. Спорна да ти е!

Реших да си отворя тема, в която да качвам регулярно приклади и оръжия, които минават през ателието ми

Първият приклад който качих във този форум беше този:

TOZ%2BBM-Art%2BNouveau-%2Bsmall.jpg Украса на приклад стил "Art Nouveau"(Ар Нуво)

Сега искам да продължа с един приклад, направен преди време от Венци Крумов. Между другото - поредната безупречна изработка и напасване, които ми попадат от този майстор.

Украса на приклад за МЦ 8

MC-08--small.jpg

малко данни:

-Дърворезба среден клас

-Ловни сцени / животни, създадени посредством инкрустирани от чимшир фигури

-Инкрустации бял метал и седеф

-гравирани глави на винтовете на ложата, позлата

-Пета- чимшир, монограм

-Затилък- инкрустации, дърворезба

-финиш - восъци, tru oil , French polish

-Сертификат за произход и единственост на проекта

Голяма снимка 2000рх:

MC-08-2000px-%25D1%2581-%25D0%25BD%25D0%25B0%25D0%25B4%25D0%25BF%25D0%25B8%25D1%2581%25D0%25B8.jpg

Малко работни снимки:

IMG-3604.jpg

IMG_3075.jpg

389679_387836801229519_36466209_n.jpg

582336_444572815555917_100000096086960_1611079_1317227747_n.jpg

Чудесно оръжие, да е честито на собственика.

Предстои пъстра оксидация на металните части, като стане готово, ще кача още снимки.

This was

az.gif

Когато се сработят няколко добри майстори се получават такива красоти
  • 4 weeks later...

Приключих вчера късно вечерта с тази поредна R 93-ка

Украса на Blaser R93

R93-small-2.jpg

Данни:

-Ръчна металогравюра върху цевната кутия ;

-Топче на затвора - орех, абанос, чимшир, дърворезба ;

-Приклад- дърворезба среден клас ;

-Инкрустации бял метал ; инкрустиран свитък от чимшир с надпис

-Финиш на приклада- восъци, tru oil , French polish

-сертификат

Голяма снимка 2000 рх:

R93.jpg

още няколко снимки:

1.jpg

2.jpg

R93-head.jpg6.jpg

Какви са ми впечатленията ... за пореден път:

С риск да засегна феновете на това иначе чудесно оръжие, но в този ценови пояс би могло да се изисква повече в областта на използваните материали- повече класически и естествени и по-малко пластмаса

This was :macka:

Че к'во и е на "пластмасата"- лека ,здрава ,устойчива на корозия...последната причина за приложението и тук е икономията :cool:

Иначе чудесна работа :271: ...само един въпрос не е ли възможно гравюрите върху метал да засегнат и спусковата скоба,затвора и цевта в началото? Би било съвсем завършено!

Edited by karlito

Веднъж писах по отношение на майсторлъка на Евгени,много ама много е добър, дето викат комшийте Машаллах майсторе,но все още немога да приема това да се случва върху прикладите на оръжията ,немога да разбера защо някой ще си поръча или ще си купи приклад от висок клас дървесина и после ще направи отгоре и цяла картина от гравюри,че къде ще отиде красотата на дървесината за която сте дали една торба пари !?!?!?!?!?!?

В случая дървото не е чак толкова висок клас ... А и като не ни харесва можем да го караме само на метала да работи ...

Иначе да, интересно ще е ( но си мисля че може би няма да стане ) гравюрата на метала да продължи на болта, скобата , а може и началото на цевта.

А и един въпрос, на тая пластмасова пушка, гравюрата на главата е върху самата глава или върху плочки?

Ако е върху самата глава, от какъв материал е главата - дуралуминий или стомана ?

Edited by bobiander

В случая дървото не е чак толкова висок клас ... А и като не ни харесва можем да го караме само на метала да работи ...

Иначе да, интересно ще е ( но си мисля че може би няма да стане ) гравюрата на метала да продължи на болта, скобата , а може и началото на цевта.

А и един въпрос, на тая пластмасова пушка, гравюрата на главата е върху самата глава или върху плочки?

Ако е върху самата глава, от какъв материал е главата - дуралуминий или стомана ?

Изглежда като да е на самата глава :eusa_think: което пък ме навежда на мисълта че е от "стоманените" ...поне формата в задната им част не е характерната за сменяемите плочки. Относно гравюрите по цев и глава ...ами че то си е отличителен белег на най "мазните" изпълнения при тази пластмасова марка. :D

Изглежда като да е на самата глава :eusa_think: което пък ме навежда на мисълта че е от "стоманените" ...поне формата в задната им част не е характерната за сменяемите плочки. Относно гравюрите по цев и глава ...ами че то си е отличителен белег на най "мазните" изпълнения при тази пластмасова марка. :D

А аз заради това попитах за плочки ама си е на главата ...

Мда "мазни" са верно, ама и по-мазно някак правят финиша на дървото ми се струва ... ама може и да се бъркам.

Благодаря за добрите думи.

Цевната кутия е дуралуминий без плочки

Относно гравюрата да- много би отворило гравирането на спусковата скоба, затвора и цевта. Аз бих допълнил и инкрустиране на 24 К злато, защо не! Но все пак става въпрос за някакъв бюджет, в който всяка работа трябва да се побере.

...Че к'во и е на "пластмасата"- лека ,здрава ,устойчива на корозия...последната причина за приложението и тук е икономията :cool: ...

Мислиш ли !? Не знам, не ми хрумва как може да се обясни поставянето на пластмасови мерни прибори върху стоманена цев (която така или иначе подлежи на периодично преоксидиране), като се вмъкне израза "последната причина за приложението тук е икономията"

Вярно е че има и стоманени такива, но знаем че цената е вече друга, така че все пак става въпрос за пари.

Лошо няма- всяка фирма гледа да намали от където може производствените разходи. Просто ми се струва че в този случай цената е достатъчно "добра", за да не се издребнява. Лично мнение, нищо повече.

...ама и по-мазно някак правят финиша на дървото ми се струва ...

Ами да , по-мазно е разбира се , защото моите снимки са преди финиша ag.gif .

Тази снимка обяснява защо снимам преди него:

652275_fr.jpg

Благодаря за добрите думи.

Цевната кутия е дуралуминий без плочки

Относно гравюрата да- много би отворило гравирането на спусковата скоба, затвора и цевта. Аз бих допълнил и инкрустиране на 24 К злато, защо не! Но все пак става въпрос за някакъв бюджет, в който всяка работа трябва да се побере.

Мислиш ли !? Не знам, не ми хрумва как може да се обясни поставянето на пластмасови мерни прибори върху стоманена цев (която така или иначе подлежи на периодично преоксидиране), като се вмъкне израза "последната причина за приложението тук е икономията"

Вярно е че има и стоманени такива, но знаем че цената е вече друга, така че все пак става въпрос за пари.

Лошо няма- всяка фирма гледа да намали от където може производствените разходи. Просто ми се струва че в този случай цената е достатъчно "добра", за да не се издребнява. Лично мнение, нищо повече.

Ами да , по-мазно е разбира се , защото моите снимки са преди финиша ag.gif .

Тази снимка обяснява защо снимам преди него:

652275_fr.jpg

От кой ръкав ги вадите тези дуралуминиеви кутии без плочки-едвали са швабен :cap:

Една от кутиите ми е със сребърни плочки и златни елементи- без да съм продал на дедо ми нивите за да ги платя :a016:

За пластмасата имах в предвид пълнителите и някои укрепващи елементи....мерните прибори не знам- нъл' си нямам по моите цеви ...може и пластмасови да са ..викаш от тях шъ избият :lol: