Jump to content

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Реших да си отворя тема, в която да качвам регулярно приклади и оръжия, които минават през ателието ми Първият приклад който качих във този форум беше този: Украса на приклад стил "Art Nouveau"(Ар

Приключих вчера късно вечерта с тази поредна R 93-ка Украса на Blaser R93 Данни: -Ръчна металогравюра върху цевната кутия ; -Топче на затвора - орех, абанос, чимшир, дърворезба ; -Приклад- дърв

Излезе един филм за оръжейната украса в Сопот:

Posted Images

Търся подходящата дума да изразя възхищението си от работата ти,но все още не я намирам........По-добре без думи,то се вижда.

Бъди здрав и все така творчески упорит с подчертан стил в изпълненията си. :271::yes3:

• 4 weeks later...

Докато тече ... така да я наречем- разгорещената дискусия по мой адрес в темата на Венци Крумов, аз спретнах едно затилъче:

564136_473869195959612_1313776304_n.jpg

Затилък от орех в стил "Art Nouveau". Снимката е работна и предстои изглаждане

Не е кой знае какво, но го показвам, защото съм избрал този начин да говоря.

Другите си знаят за тях...

edit:

Отново моля, ако някой иска да каже нещо за моята работа, то нека го направи където му е мястото - тук

Edited by ev_dimov

Докато тече ... така да я наречем- разгорещената дискусия по мой адрес в темата на Венци Крумов, аз спретнах едно затилъче:

Много правилен подход :bira:

Не се ядосвай, те няма да се променят, а и едва ли разбират какво говорят /пишат/ ;)

Евгени, ти още ли им се връзваш. приятелю. Я си твори. Киселото грозде много има, а се спряга. Дай Боже, да се видим и да направим нещо заедно по повод някой велик момент от нашата история. Светла му памет на Светльо, дето направи тая хубава задруга в Сопот. Поздрави на всички Ви и спецялно на най-важните Вашите половинки.

Пускай снимки те най-добре говорят.

edit:

Отново моля, ако някой иска да каже нещо за моята работа, то нека го направи където му е мястото - тук

Евгени, това което правиш е достатъчно красноречиво за майсторлъка и дарбата която имаш! Не се връзвай на разни изкукуригали пенсии, те не си го искат! Просто ги е яд и мразят всичко и всеки! :cap:

А това че го каниш тука да ти кажа не е добра идея! :D Току са е домъкнал с некоя кошница................... :cap:

ag.gif

Чакай че всъщност тоя приклад с 50e82581534d0591fd882d3111cebb61.gif

аз ли го правих всъщност,? ...пък по мой проект ли беше или по проект на клиента? .... или не! не беше на клиента, ама с него май се отрих накрая .....

...офффгф сложно! be.gif

Отдавна беше не помня bn.gif

Както и да е...

Наздраве! c015594d3420ad87619688c3c818a1b5.gif

Живи и здрави да сме!

Наздраве! Евгени, пусни сники и ще видиш какво влизане ще стане в темата. Да по изплакнем очетата, до де доде откриването. Глейш ли к,ви са нервни сички. Кат барут са. Само им требе нещо и се почват караници.

Евгени, това което правиш е достатъчно красноречиво за майсторлъка и дарбата която имаш! Не се връзвай на разни изкукуригали пенсии, те не си го искат! Просто ги е яд и мразят всичко и всеки! :cap:

А това че го каниш тука да ти кажа не е добра идея! :D Току са е домъкнал с некоя кошница................... :cap:

Задтилъкът .... като го гледам си представям "това" дето стои пред него.Готово ли е за показ? :drinks:

Ще направя последен опит,Нански няма да ме разбере защото...той си знае,обръщам се към Димов и Крумов:

1.Как мислите,след една такава интервенция/тифани стил/изпълнена перфектно,как ще се отрази на цената на оръжието?

2.Погледнете снимките и кажете,бихте ли посегнали с инструмент на тези пушки?

Аз бях до тук.Никого не съм обиждал,Нански ми се моташе около краката,ама няма проблем.

Бъдете здрави.

post-6-0-55687400-1343331335_thumb.jpg

Edited by tanatsi

Защо се украсява едно оръжие:

за да си качи цената- не

за да стане по-красиво- не

за да стане по-практично- боже опази

защото е престижно- по-скоро не

за да стане уникално- донякъде да, но да не забравяме че това са предимно фабрични образци

украсеното оръжие е просто един по-различен прочит на тема "оръжието и ние" и нищо повече.

Какво виждам аз:

Класическа "английска" форма със разкапали се вече затилъци.

Аз лично не бих се поколебал и бих ги накълцал прикладите.

Как ще се отрази на цената ли? Иш аллах както казват скандинавците. Това зависи от много неща.Не става така- купиш някоя стара цепеница, пък я натафриш и оксидираш, и цената и се качва главоломно...

Украсата на такива елитни пушки винаги е в схема, минаваща през фирмата майка.

tanatsi , това са само приклади човече, не е жив човек. Даже сам виждаш че и дървото не е елитно. Ти като фен на елитните английски оръжия сам знаеш че те не държат много на прикладите и ги смятат за резервна част. Имам предвид че са се ориентирали към някакъв среден клас дърво . Нямат немската гама , да не споменаваме Италианците пък какви гъзарски дървета изкарват. Въпрос на гледна точка.

Сега, да вметна няколко думи за форумната "критика" , която се разрази тези дни.

Какво ли не ми се вмени- че съм чалгаджия, че не понасям критика, че съм високомерен, че правя ориенталски кичарии завещани от османската империя, че еди койси няма да допусне еди що си до еди кво си.... изобщо каква ли не пикня ми се изсипа на главата ag.gif

Докато четях имах чувството че плувам в шкембечорба, честно (шкембето ме отвращава)

Прочетете си ти и още няколко "зрънца" постовете. Не можеш да определиш нещо като кич, без да уточниш че това е личното ти мнение. Щото- какво е кич? Това е личната ни представа за него.

Ми не знам дали да продължавам, защото май няма да има смисъл. Ако продължа , пак ще събудя негодувание, повярвайте ми .

Предпочитам да поработя.....

P.S. Венци, правя в момента Ар Нуво 2. Пак туловка. Затилъка е за нея.

Дали ще я покажа, няма да кажа в момента, защото ще е крайно изказване, а предполагам ще ми мине.

Благодаря Яворе за поздравите. Днес е четвъртък (ден на еснафската сбирка) и предадох твоите поздрави на колегите , и разбира се на половинките. Да, вечна му памет на Светльо, голям човек и майстор от световен калибър. Все още много ни липсва, да не ти казвам на мен колко. Бюрата ни са едно до друго....

Евгени, не се поддавай на провокации, тези потребители точно това целят с постовете си ! Те са едни и същи и правят едно и също по цял ден и особено нощем, когато изпаднат в едно по-различно състояние на духа... :D

Те винаги са недоволни от нещо или от някой, когато го оплюят, явно изпиват някакъв душевен оргазъм и това им доставя удоволствие... :opa:

Ти прави това, което можеш и го споделяй с нас, а те така или иначе до сега нищо не са показали че могат и явно това е причината да са недоволни от всичко и от всеки, който може и е показал, че се справя успешно !

Потребители като теб не са толкова много в този форум, за разлика от другите... :(

Не се ядосвай и не се отчайвай, има много нормални потребители, които четат и избягват да вземат участие с коментари във форума, поради факта че им е неприятно да бъдат оценявани от въпросните ''специалисти''. Но те са по-ценни, защото са нормални интелигентни хора, които са реалисти и не страдат от някакви комплекси, което ги прави ценни за форума. С такива хора да си контактуваш е удоволствие, а с другата категория е досадно и неприятно и затова е по-добре да ги игнорираш и да не им обръщаш никакво внимание. Така те няма да се чувстват толкова ''значими'' и ще минат в забвение... :buba:

Евгени прочети пост номер 31! :lol:

PS Приех аз поканата на бат Жоро, ш ида да видя от кво е направен тоя Танаци! :baraban:

Найдене, засега само от теб получавам потвърждение. Като гледам, още има неизказана мъка, страстите кипят. Може би е още рано, знам ли. Имам търпение, надежда също. Ще видим. Предложението ми остава, но сам няма да мога да го осъществя. Да видим.

Найдене, засега само от теб получавам потвърждение. Като гледам, още има неизказана мъка, страстите кипят. Може би е още рано, знам ли. Имам търпение, надежда също. Ще видим. Предложението ми остава, но сам няма да мога да го осъществя. Да видим.

Аз ш дода бе Бат Жоре и тъй или иначе да си накупя туй онуй за сезоня................. :cap: За кафе със сигурност ще се видим, а пък ти не се моли на никой......

Представи си ако требе да ти копат царевицата............. :D Апропо няма да е на твоя сметка !Аз ш си платя....., щот нявга някой ш рече че съм муфффтаджия :beer:

Пс Лошо, че всички се побъркаха по едно и също време, туй не е от безловие да знаеш, туй е от друго ма не му знам диагнозата!

ПС 1 И кат почне истинския лов, ееееех и едни прасета да ми кървавят бомбетата на старите протекли обувки............Ма то си моя работа! :):bira:

Аз ш дода бе Бат Жоре и тъй или иначе да си накупя туй онуй за сезоня................. :cap: За кафе със сигурност ще се видим, а пък ти не се моли на никой......

Представи си ако требе да ти копат царевицата............. :D Апропо няма да е на твоя сметка !Аз ш си платя....., щот нявга някой ш рече че съм муфффтаджия :beer:

Пс Лошо, че всички се побъркаха по едно и също време, туй не е от безловие да знаеш, туй е от друго ма не му знам диагнозата!

ПС 1 И кат почне истинския лов, ееееех и едни прасета да ми кървавят бомбетата на старите протекли обувки............Ма то си моя работа! :):bira:

Знаеш, че винаги си добре дошъл. За каквото и да било, няма да ми притежиш. Да бяха всички кат теб... :bira:

Защо се украсява едно оръжие:

за да си качи цената- не

за да стане по-красиво- не

за да стане по-практично- боже опази

защото е престижно- по-скоро не

за да стане уникално- донякъде да, но да не забравяме че това са предимно фабрични образци

украсеното оръжие е просто един по-различен прочит на тема "оръжието и ние" и нищо повече.

Какво виждам аз:

Класическа "английска" форма със разкапали се вече затилъци.

Аз лично не бих се поколебал и бих ги накълцал прикладите.

Как ще се отрази на цената ли? Иш аллах както казват скандинавците. Това зависи от много неща.Не става така- купиш някоя стара цепеница, пък я натафриш и оксидираш, и цената и се качва главоломно...

Украсата на такива елитни пушки винаги е в схема, минаваща през фирмата майка.

tanatsi , това са само приклади човече, не е жив човек. Даже сам виждаш че и дървото не е елитно. Ти като фен на елитните английски оръжия сам знаеш че те не държат много на прикладите и ги смятат за резервна част. Имам предвид че са се ориентирали към някакъв среден клас дърво . Нямат немската гама , да не споменаваме Италианците пък какви гъзарски дървета изкарват. Въпрос на гледна точка.

Сега, да вметна няколко думи за форумната "критика" , която се разрази тези дни.

Какво ли не ми се вмени- че съм чалгаджия, че не понасям критика, че съм високомерен, че правя ориенталски кичарии завещани от османската империя, че еди койси няма да допусне еди що си до еди кво си.... изобщо каква ли не пикня ми се изсипа на главата ag.gif

Докато четях имах чувството че плувам в шкембечорба, честно (шкембето ме отвращава)

Прочетете си ти и още няколко "зрънца" постовете. Не можеш да определиш нещо като кич, без да уточниш че това е личното ти мнение. Щото- какво е кич? Това е личната ни представа за него.

Ми не знам дали да продължавам, защото май няма да има смисъл. Ако продължа , пак ще събудя негодувание, повярвайте ми .

Предпочитам да поработя.....

P.S. Венци, правя в момента Ар Нуво 2. Пак туловка. Затилъка е за нея.

Дали ще я покажа, няма да кажа в момента, защото ще е крайно изказване, а предполагам ще ми мине.

Благодаря Яворе за поздравите. Днес е четвъртък (ден на еснафската сбирка) и предадох твоите поздрави на колегите , и разбира се на половинките. Да, вечна му памет на Светльо, голям човек и майстор от световен калибър. Все още много ни липсва, да не ти казвам на мен колко. Бюрата ни са едно до друго....

..................Евгени......наистина не намирам подходящите думи,за да изкажа отвращението си от помията,която не отмина и теб.......и то умишлено и целенасочено....Повярвай ми изпитвам невероятно отвращение да разчитам някакви не успешни словосъчетания,написани незнайно ПУТ КАква форма,за да ги подредя в правилна мисъл.Опитах се да ги дешифрирам.......Е...,не можах.Може би защото съм уморен вече и ми се затварят очите от работа,не от друго.

Продължавай да твориш в същия дух и показвай това,което правиш.Народа въпреки,че все още мълчи започва да се пробужда.

Евгени разгледах сайта ти и ми направи впечатление че около всички гравировки(не знам дали така се казва дърворезбата върху приклада) има бяла ивица.

Лично на мен това не ми харесва.

Имаш дървен приклад,гравюра "туй бялото" ми изглежда не на място.

И това го слагаш на всеки приклад.

• 2 months later...

Исках просто да благодаря на колегите, гласували за пушката на sig p228 в темата "Най-красивата пушка на форума-втори сезон!" . Правя го тук, защото темата е заключена.

Благодаря Ви колеги и наслука, а на Ненко- честита пушка-победител

Edited by ev_dimov
  • 2 months later...

Тази година отминава. За съжаление през нея светът на оръжейната гравюра загуби наистина знакови майстори.

Някои от тях са:

Angelo-Galeazzi.jpg

Анджело Галеаци (Италия)

Philippe+Grifn%C3%83%C2%83%C3%82%C2%83%C

Филип Грифне (Белгия)

%C3%83%C2%83%C3%82%C2%83%C3%83%C2%82%C3%

Моя учител Светлозар Райчанов (България)

Кои са Анджело Галеаци, Филип Грифне и Светлозар Райчанов ? , какви са техния принос и достижения ? , какви са техните работи ? , кое е различното и кое общото между тях ? , за всичко това съм драснал някой ред тук:

http://www.i-school.dimovengraving.com/2012/12/in-memoriam.html

На който му е интересно, може да хвърли един поглед...

Чудех се къде да го напиша този пост, не ми се отваряше нова тема, не намерих и тема за украсено оръжие по принцип. Моля ако има по-подходящо място и модераторите преценят, то да го преместят там

Edited by ev_dimov
  • 6 months later...

Евгени, поздрави на Киро и Нено. Това с децата е най-голямото дето правите. Светльо ни гледа от горе и сигурно ни се мръщи и в друг момент ни се радва. Ще намина скоро. Нали правя една пушка за сина и сега е при Станимир, както ме посъветвахте първо дървото после гравюрите. Мисля си за нещо семпло за набивка или някакви линии, но ще го мислим. На Светльо жена му още ли учителства и нали по работваше и тя?