Jump to content

Русская пегая гончая

Recommended Posts

не всички кучета гонят хищници. като намеря някое дето му е кеф да гони точно хищници, използвам разумно това и наблягам на обучението свързано с лов на хищници. голяма глупост според мене е дългогонещо куче да бъде обучавано за лов на прасета. причината е проста - веднъж подгонени, прасета бягат през `девет планини в десета`, с тях и кучето. как мислите, дали не съм минал по тоя път - колко резервоара с бензин съм изгорил да търся ловния другар - и защо, щото съм бил млад и зелен. за дивеч дето бяга надалече, куче - дето работи САМО,открива БЪРЗО,ПАЗИ се и СЕ ВРЪЩА ВЕДНАГА след линията на стрелците. за лисици, зайци,чакали - дълго гонещо гонче, щото не напускат 4-5 км район,често и по-малко.

поздрави от един дето си бие дългогонещото куче, когато гони сърни и прасета :big_boss:

А като му трепеше 'мърши",защо не помисли,че може би ще те поканят някой ден на прасета? Тогава друга песен пееше,а сега кучето виновно! То просто си върши работата...

Тази година срях да му давам да ги вижда , биам и криам и да знаеш се ориентира към прасетата ;)

Тази година срях да му давам да ги вижда , биам и криам и да знаеш се ориентира към прасетата ;)

Е да бре...ама ако не вдигне някой лисан преди това!!!

Edited by brakoniera2

Достатъчно за да се ядосваш че кучето гони часове една мръша а в следващата гора има прасета !!!! Процедурата пак неее много сложна де ..... трепеш мръшата и ..... Несъм и против лова на хищник ....но пък да го учиш само на хищник ..... знам ли

Не ми отговори на въпроса колко прасета падат на сезон? Тогава и аз ще споделя,защо ти зададох този въпрос.

Е да бре...ама ако не вдигне някой лисан преди това!!!

ЕЕеее да но намалихме гонките на лисани и чакали че по едно време мани мани и по 5ч

Не ми отговори на въпроса колко прасета падат на сезон? Тогава и аз ще споделя,защо ти зададох този въпрос.

Несъм ги броил ;) доволно тази година !!!! Ха сега ти кажи защо толко питаш колко сме ударили ?

Несъм ги броил ;) доволно тази година !!!! Ха сега ти кажи защо толко питаш колко сме ударили ?

Отговарям ти веднага.Преди спокойно споделяше и се кефеше на гонките на кучето ти на дребен дивеч(разбирай зайци и хищници).Споделял си,че прасетата са преминаващи през района на дружинката и ако набарате някое тогава имате слука.Тази година понеже е дъждовна арендаторите много късно прибраха реколтата даже и сега има хиляди декари не прибрана царевица по нашия край.В случая имахте повече слука от предни години.

Та в този ред на мисли си мисля аз,че ти подвластен на МОДАТА на всеки кучето му да гони прасета и ти почваш да клониш натам.Най са ми смешни такива който като кажат на моето куче друго освен прасета няма да се стреля.А те горките кучета видели за сезон-два няколко прасета(говоря за пръстите на двете ръце),съпнали се веднъж от някое и веднага се почва моето така, а моето по-така.Не мога да разбера тези хора и то с опит в този занаят,трезво мислещи,нямат ли ясна представа за района си.

РАЗБИРАМ тези който имат постоянно присъствие на прасета в района,който като ударят чертата накрая да клонят към солидни бройки.Тях ги разбирам напълно.

Ловувал съм в дружинка в която падаха много прасета.Имахме чист свинар ама чист,чуеш ли му гласа знаеш,че е прасе на 1000 процента.Собственика му превъртя около 20 кучета за 2-3 години и нито едно не стана(мелези).Сега ловувам в друга дружинка и последните две години на едната ръка се броят прасетата.Е хайде сега ми обясни как се прави куче изчистено при тези бройки,като е виждало прасе на снимка.Имам два мелеза и ми е пределно ясно какво ще гонят.Ето затова те питах за бройките.

Нищо лично спрямо теб,но с последните постове ме провокира да напиша този коментар.

Отговарям ти веднага.Преди спокойно споделяше и се кефеше на гонките на кучето ти на дребен дивеч(разбирай зайци и хищници).Споделял си,че прасетата са преминаващи през района на дружинката и ако набарате някое тогава имате слука.Тази година понеже е дъждовна арендаторите много късно прибраха реколтата даже и сега има хиляди декари не прибрана царевица по нашия край.В случая имахте повече слука от предни години.

Та в този ред на мисли си мисля аз,че ти подвластен на МОДАТА на всеки кучето му да гони прасета и ти почваш да клониш натам.Най са ми смешни такива който като кажат на моето куче друго освен прасета няма да се стреля.А те горките кучета видели за сезон-два няколко прасета(говоря за пръстите на двете ръце),съпнали се веднъж от някое и веднага се почва моето така, а моето по-така.Не мога да разбера тези хора и то с опит в този занаят,трезво мислещи,нямат ли ясна представа за района си.

РАЗБИРАМ тези който имат постоянно присъствие на прасета в района,който като ударят чертата накрая да клонят към солидни бройки.Тях ги разбирам напълно.

Ловувал съм в дружинка в която падаха много прасета.Имахме чист свинар ама чист,чуеш ли му гласа знаеш,че е прасе на 1000 процента.Собственика му превъртя около 20 кучета за 2-3 години и нито едно не стана(мелези).Сега ловувам в друга дружинка и последните две години на едната ръка се броят прасетата.Е хайде сега ми обясни как се прави куче изчистено при тези бройки,като е виждало прасе на снимка.Имам два мелеза и ми е пределно ясно какво ще гонят.Ето затова те питах за бройките.

Нищо лично спрямо теб,но с последните постове ме провокира да напиша този коментар.

Да прав си !! Тази година към края на сезона имаше много прасета но наистина много бити са на излет колкото пръстите на едната ръка, сюрий по десетина петнаисе си пребиваваха в наще гори , да неговориме че вече имам възможнос да гостувам в 2 дружинки в които има целогодишно прасета ....ииии тогава идва и МОДАТА ...аз на кучето кусури не намирам и му се кефа и сега това си е моето куче и аз така съм го учил , това че не му давам да ги вижда незначи че неискам да ги гони ..... просто малко да намалиме продължителноста на гонките ...половин един час е напълно достатъчен за отстрела ..... невиждам нищо лошо да опитам да направа друг тип куче което да е от него и малко по друг тип кръв , за по влажни години като тази :cap:

Тая,пегая от каде, е взе колега.

Донесоха ми го, когато беше на 2 месеца, сега е на 1,5 год. подарък ми е от приятел. Не знам, от къде произлиза кучето.

И как работи.за1,6месеца.

Много добре работи, но има още какво да се иска, все пак това му беше първият ловен сезон. Гони около час и половина, два, намерил е 5-6 прасета. Малко е нервен, разбутва и друго. Това беше първото прасе.

post-4409-0-11618600-1422982501_thumb.jpg

Още една пегая на година и десет месеца.

Моите поздравления колега...притежаваш страхотно животно!

Няма проблем,трябва да оставим кръв защото всичко става.А да не дърпам дявола за опашката.

Няма проблем,трябва да оставим кръв защото всичко става.А да не дърпам дявола за опашката.

Здравей колега,

Кучето е страхотно :good:

От коя кръв е, че си търся женска :)

По хубав е и от баща си !!! Ще ти хода на гости !!!!! ;)

Иване знаеш ли,че твоята мома е първа братовчедка на Байкала на Стоян ?А това е Байкал когато беше в моя двор.

post-22648-0-77367200-1423150159_thumb.jpg

Edited by niko30-06

Иване знаеш ли,че твоята мома е първа братовчедка на Байкала на Стоян ?А това е Байкал когато беше в моя двор.

Това не го знаех , но се радвам че имам куче от такава кръв ....Стоян ми е приятел още от както започнах да влизам във тая тема ..и не го казвам по тоя повод ...Байкал е изключително красиво животно ... това е мойто виждане !!!!!!!! Поздрави !!!!

Edited by IVAN198080