Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Преди язовира , удари на бяла блесна Mepps Aglia 3 рибата е с тегло 4,200 кг. Там риболова е много кратък до около 10;30 сутринта след това пускат вецовете водното ниво се вдига драстично и риболова става невъзможен. До язовирите и след тях не съм ходил , доколкото знам там риболова е забранен.

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не знам дали практикувате, но аз 99% от рибите ( пастърви главно, особенно балканки ) ги пускам. Позволявам си понякога да задържа някоя риба, но само американки и то нещо подобно или по-голямо, та за

Искам да споделя една моя инициатива подкрепена от двама мой приятели. Иначе казано зарибих ме с около 1000бр. речна пъстърва - Балканка два участъка на река, която ще запазя в тайна с което се надява

Posted Images

Преди язовира , удари на бяла блесна Mepps Aglia 3 рибата е с тегло 4,200 кг. Там риболова е много кратък до около 10;30 сутринта след това пускат вецовете водното ниво се вдига драстично и риболова става невъзможен. До язовирите и след тях не съм ходил , доколкото знам там риболова е забранен.

Супер, много добра слука е, а със сигурност и борбата е била невероятна. Дано често те спохожда такава!!

Благодаря , и ти от слука да не се отървеш и на реката и в гората :icon_thumright:.

От засичането до кепчосването минаха около 6-7 мин. като веднага след засичането направи 3 впечатляващи скока и последващи няколко ръна като първия бе от около 30-40м. надолу по течението , само едното жило на тройката се бе забило а блесната се бе огънала почти в пълен кръг.

Наслука на всички.

Била си е твоя значи!! Американките съм забелязал, че почти винаги правят скоци над водата. Мога само благородно да ти завидя за изживяната емоция!! Наслука!!

Благодаря , и ти от слука да не се отървеш и на реката и в гората :icon_thumright:.

От засичането до кепчосването минаха около 6-7 мин. като веднага след засичането направи 3 впечатляващи скока и последващи няколко ръна като първия бе от около 30-40м. надолу по течението , само едното жило на тройката се бе забило а блесната се бе огънала почти в пълен кръг.

Наслука на всички.

Рилски балканки са това

Това ,къде ги улови,то хубави бройки ?Браво и наслука !

• 3 months later...

Пещерняци ще правят музей на пъстървата в Триград

Музей на балканската пъстърва правят в девинското с. Триград, известно с пещерата Дяволското гърло. В къщичка, която предстои да се вдигне там, ще бъдат изложени препарирани риби, купи и медали от рекорден улов, а животът на пъстървата ще бъде представен със специална информационна система, която ще показва в кой период на годината се лови.

Шадраван с живи пъстърви, аквариум и алпинеум ще бъдат другите екстри на музея, както и две беседки за риболовен туризъм и пътеки за достъп на рибарите до реката, каза шефът на пещерен клуб “Силивряк” Костадин Хаджийски. Клубът трябва да направи музея за 14 месеца по проект за 77 000 лв. европари. Финансирането е от Местна инициативна група “Високи Западни Родопи. Той ще е в съседство с музея на мечката.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2463944

• 1 month later...

Една риба уловена от мой приятел на първия излет за тази година.

Аз нямах такъв късмет, остана ми само снимането.

post-14251-0-91854100-1392670769_thumb.jpg

post-14251-0-40923200-1392671255_thumb.jpg

Много хубава риба и чудесен клип,яд ме е че не направих на моята огромна балканка,браво добра слука :)

• 1 year later...

Искам да споделя една моя инициатива подкрепена от двама мой приятели. Иначе казано зарибих ме с около 1000бр. речна пъстърва - Балканка два участъка на река, която ще запазя в тайна с което се надяваме да върнем този красив воден хищник във водите които е обитавал в близкото минало.

post-14251-0-98537900-1431800267_thumb.jpg

• 3 months later...

Ай стига бре !! :cap::cap: Къде я улови колега това пъстървище??Браво и наслука!!

• 3 weeks later...