Jump to content

Риболовен сезон 2012 година

Recommended Posts

Ице от Асеновградския край,под хижата ,на каваците точно.Доста е пълен и за старите места е още рано.Иска поне десетина дни да дръпне водата,че много закачалки и треви има.На мястото което бях ,собственика и сина му пускат само познати.Ако се имате с Кольо няма да има проблем.Ако решиш на ЛС ще ти кажа на какво взима най добре :bira:

Ясно, на разливака значи си бил. Мерси за предложението, ама питам само информативно. Няколко пъти карам баща ми, горе на устието, на ръкава откъм страната на града. Като са улучи ден да зима прави по 30 кила каракуда бичим шамар + некое и друго шаранче около кило, на перо с 5 м. такъм. Ама на мене тоя гьол не ми е по сърце нещо. Август ще ида на "Брягово" да намокра кордите, на залива под дъбчето, с бялата пръст.

Ясно, на разливака значи си бил. Мерси за предложението, ама питам само информативно. Няколко пъти карам баща ми, горе на устието, на ръкава откъм страната на града. Като са улучи ден да зима прави по 30 кила каракуда бичим шамар + некое и друго шаранче около кило, на перо с 5 м. такъм. Ама на мене тоя гьол не ми е по сърце нещо. Август ще ида на "Брягово" да намокра кордите, на залива под дъбчето, с бялата пръст.

Не си го забравил дъбицата,може да дойда да ти правя компания.Па може и Мишо да го взема с мен

Не си го забравил дъбицата,може да дойда да ти правя компания.Па може и Мишо да го взема с мен

Че то забравя ли се такова място - толкоз шаран е пуснало! Пускахме и хранехме по три шамандури - една срещу вилата, втора - към устието и трета - към гребната база. Само че се развали нещо, промени се движението на рибата, що - не зная. Пък колко щука на блесна съм измъкнал оттам, костур на жива рибка не даваше да хвърлиш...........По - дащно стана на бялата пръст, преди да почнат скалите, а няма и закачки.

Може, що да не. Ама Ганьо не го зимай - ша на засенчи, поне мене, щото покрай лова ми ръждясаха макарите, па и устата му голяма! :D

Той не е предишния Ганьо :D :D ,Пловдивчанката малко го вразуми.Па ще измислим един риболов.За рибата си прав,не е както едно време

Ице айде малко фотки от Брягово-от миналата година

post-17767-0-36878700-1342015685_thumb.jpg

post-17767-0-82028800-1342015692_thumb.jpg

post-17767-0-52006300-1342015699_thumb.jpg

Ице айде малко фотки от Брягово-от миналата година

Като гледам първата снимка си бил откъм града, над вилата посока устието, срещу фургона. Де са ви живарниците?

Ти кви такъми ползваш за дъно, телескопи ли? Мойте повечето са руски телескопи от черните и оранжевите, щото белите са кат мукава, за никъв не стават, с почти напълно отрязан връх /оставил съм едно 10 см парче само от върха, колкото да вържа водача/. Макари - бабанки, с големи шпули, щото на "Тракиец" сме разпъвали и на 250 м./ тва хасковлии акъл нямат, вкарват рибата на майната си навътре, оставаш без гръб да гребеш/, основно влакно - 0/30, повод - 0/35, щот са маа яко да стигнеш шамандура на 100 м., олово - домашно производство, лято в калъп, две куки - № 1, 2 или 3 /любими са ми норвежките черни ковани на "Мустад", тип "орлов нокът", щото кат го закарфичи шаро за джуката нема откачане/, едната под, а другата над оловото, вързани на мустаче горе - долу педя дълго. Стръв - местна царевица, ама едра, кисната в лавандулов спирт или ракия, захранка - суха царевица, накисната във вода или варена. Индикатор - тапа, патент на баща ми, джангардаци не слагам, две стойки, почти водоравно наклонени, та да зима лесно и мазно аванса. Живарник - голям, с обръчи, да могат да плуват свободно рибите и да не се оплитат и задушават, задължително кеп - и той голям. Тва е в общи линии. Тия модерни шашкании кат бипери, протеинови топчета на разните му там "косми" ме мога ги възприема още нещо, пък и старата технология си действа още без грешка.

И ние още си хващаме по стария начин,от едно време дет си го знаеме.А телескопите са на Трабуко-вече 8 година ги ползвам и са много здрави.Може да са менте,за тея пари дет ги взех 30 лв.Но държат и на хвърляне и на вадене

post-625-0-65314300-1342030723_thumb.jpg

Има и такива случаи по наше село. :sorry: След близо час борба днеска, накрая ме предаде такъма ма така е по-интересно. Ша го гоня па ако господ го върне пак ша видим. :valio:

Не е по шаранджииската тема ма па е за риба.

post-625-0-65314300-1342030723_thumb.jpg

Има и такива случаи по наше село. :sorry: След близо час борба днеска, накрая ме предаде такъма ма така е по-интересно. Ша го гоня па ако господ го върне пак ша видим. :valio:

Не е по шаранджииската тема ма па е за риба.

Ае бат Вал тая канджа кво ти е изправи :wizard::umnik2:

Ми мустакат некой ще да беше на близо 300гр платика. Пусна се долу и а нагоре а надолу и накрая ..... Ма вината си е моя щот такъма як и аз напъвах кат за световно. Моя грешка ма ше я поправя.

Хвойнев, що не прекръстим темата" Риболовен сезон 2012 година", че да може всички колеги имали слука да пишат в нея, щот да не се пуска нова... така или иначе започнахме да пишем за всякакви рибоци. :valio:

Хвойнев, що не прекръстим темата" Риболовен сезон 2012 година", че да може всички колеги имали слука да пишат в нея, щот да не се пуска нова... така или иначе започнахме да пишем за всякакви рибоци. :valio:

Дани нямам нищо против.Нека някой от модераторите е преименува

• 2 months later...

Сега се прибирам от двудневен риболов.Само бабки излезнаха на силиконова царевица.Съжалявам за качеството на снимките,но са от тел.

п.п Обувката ми е 45 номер-за сравнение :db::D

post-17767-0-87178200-1348218284.jpg

post-17767-0-51192000-1348218289.jpg

post-17767-0-99667900-1348218292.jpg

post-17767-0-04313500-1348218298.jpg

post-17767-0-34495900-1348218305.jpg

post-17767-0-06854600-1348218315.jpg

post-17767-0-04344600-1348218318.jpg

:good: Кат го гледам шарко и бая тарамичка требе си напраил . С чесънче и синьо сиренце иии....... чкйййи якоо. :D:bira:

Бат Вал,тая вечер сме на ядките само.Двата излезнаха мъжкари,па я си харесвам ядките пане.А :bira: наздраве

Оооох батя :super: Да ти кажа ,па може и да я знаш тая рисиипт. Режеш на по-дебели шайби тургаи сол и люто пиперче ако обичаш, мажеш обилно с мас от двете страни ,тургаш в тавичката и кат стане по-тъмно от златисто кафяво вадиш. Нататък си знаеш - обилно, щот е мазно и требе отмием лошия холестерол.Ооох майка. :kifteta::drinks:

Дойдоха гости ,та ще се пържи риба тая вечер.Ядките бяха първи.Наздраве :bira:

post-17767-0-37660800-1348249974_thumb.jpg

post-17767-0-73302000-1348249983_thumb.jpg

post-17767-0-05399200-1348249991_thumb.jpg

Дойдоха гости ,та ще се пържи риба тая вечер.Ядките бяха първи.Наздраве :bira:

Който е хващал ще папа, аз е..ати каръка съм тая година два ялови риболова имам от общо три.Ама другия четвъртък съм се наострил яко, ако и тогава е карък ще си го върна на прасетата :bira:

пп Само дет ти прекръстих темата :p

Edited by Даниел Узунов

Който е хващал ще папа, аз е..ати каръка съм тая година два ялови риболова имам от общо три.Ама другия четвъртък съм се наострил яко, ако и тогава е карък ще си го върна на прасетата :bira:

пп Само дет ти прекръстих темата :p

Дани не се коси.Иска хранене и е вече в дълбокото .И ударите са само през ноща.Типично за времето и размера на рибоците.На слука и ще чакаме снимки :hidden-23::bira:

Тунджа ... една споделена любов ...

post-46267-0-41869200-1348516196_thumb.jpg