Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Здравейте колеги. Върти ми се в главата една малко смахната идея, но пък може и да не е толкова смахната. Става въпрос за патрондаш за рамо. Сещате ли се както в каубойските филми пистолет на кръста и патрондаш препасан като ремък през рамо. Намерих фирма, която изпълнява индивидуални поръчки. Идеята ми е такова нещо само че за 12 калибър, може да се направи и като тиранти(на кръст) да се пресича отпред на гърдите, може да събира 50тина патрона. Да, сигурно ще изглежда смешно, но пък си е тарикатско, но и една лента стига. Може да се напраи и от обикновен колан с няколко паласки надянати на него. Вие някакви идеи имате ли, снимки? Евентуални размери... всякакво инфо ще е полезно.

Що не, ще е удобно/ за мен поне / ако патроните се вадят надолу което ще рече, че гнезда от ластик ще свършат работа . Не знам обаче, дали няма да пречи на прикладването . Аз съм десничар и пълня с дясна ръка, за да е удобно ваденато, патродаша трябва да лежи на дясно ръмо, към ляво бедро .

Не е удобен колега.Мой приятел си беше преправил един за да си ходи на дребен лов,че там патроните все на стигат.Беше го вързал като презрамка от тиранти направо за другия патрондаш за кръста точно като сръбски партизанин.Убива,тежи напред и е мн.неудобен.По добре си направи от плат на елека или шубата или си купи готов елек.Ако го шиеш при шивач трябва да прецениш да са така разположени патроните,че при прикладване приклада да не се удря в дъната на гилзите,че се жули приклада.Ако стреляш с дясна ръка областта около дясното рамо и дясната страна на гърдите трябва да са свободни.

На мен лично ми е по удобно да нахвърлям патроните в мешката и да си ги нося на гърба.Като свърши патрондаша и го презареждам.Често за патрондаш служат и джобовете :to_pick_ones_nose2:

Пробвано с елек,не ми допадна.Постоянно го дърпа напред и надолу и яката ти се впива във врата.Подарих го на съфорумец,дано му пасне и му носи слука.

Това с патрондаша на кръста и още патрони другаде май е най-удачен вариант.Но всеки си знае удобствата.

Елекък и на мен, не ми допада. Патрондашът на кръста ми е кожен за 30 патрона. Паласката на приклада и тя е кожена - за 5. Колегата, който казва, че на някакъв негов приятел си е направил и не му е удобно, ами може. То като ще се премята през рамо, трябва вече да се напасне добре и да се напаснат ъглите и чупките още при самото му изработване. Идеята ми е да лежи на ляво рамо към дясно бедро. И аз съм десничар и дясно рамо да е свободно. Пълня пушката с лява ръка, с нея вадя и патроните, да стоят нагоре, че да не падат. Искам да е от естествена кожа. Трябва да са добре направени извивките, че да лежи по тялото, да не стърчи някъде отделено и да не обива. Естествената кожа позволява такава обработка и такова напасване. Патроните може да започват още од кръста, че и от началото на гърба, а до горе може да стигат чак до задната част на рамото. Вярно, че ще изглеждаш като терминатор или сръбски партизанин както вие казахте :D . Патрондаш на кръста, паласка, и патрондаш през рамо. 150 патрона по мене :D . Не знам, но определено ще съм готов да върна Македония в нашите владения. :D

Елекък и на мен, не ми допада. Патрондашът на кръста ми е кожен за 30 патрона. Паласката на приклада и тя е кожена - за 5. Колегата, който казва, че на някакъв негов приятел си е направил и не му е удобно, ами може. То като ще се премята през рамо, трябва вече да се напасне добре и да се напаснат ъглите и чупките още при самото му изработване. Идеята ми е да лежи на ляво рамо към дясно бедро. И аз съм десничар и дясно рамо да е свободно. Пълня пушката с лява ръка, с нея вадя и патроните, да стоят нагоре, че да не падат. Искам да е от естествена кожа. Трябва да са добре направени извивките, че да лежи по тялото, да не стърчи някъде отделено и да не обива. Естествената кожа позволява такава обработка и такова напасване. Патроните може да започват още од кръста, че и от началото на гърба, а до горе може да стигат чак до задната част на рамото. Вярно, че ще изглеждаш като терминатор или сръбски партизанин както вие казахте :D . Патрондаш на кръста, паласка, и патрондаш през рамо. 150 патрона по мене :D . Не знам, но определено ще съм готов да върна Македония в нашите владения. :D

Колега,всеки робува на мераците си по свой си начин.Ти искаш да е такъв патрондаша и се надявам да успееш да си го направиш.Аз пък си имам други мераци,дето на теб ще са ти супер странни.Важното е да си правим кефа.Дано успееш в начинанието.Ще се радвам да го направиш и да качиш снимки тук

Нямам грижи с елека, с такъв ловувам от 97г. на него мъкна към 40 патрона , нося го само на пернато . Патрондаша е за свини и на хайка, макар че тогава предпочитам да имам два, три патрона в джоба на клина, хем на топло, хем удобно за бързо вадене .

И на мен патроните на елека не са ми удобни, макар че нося такъв от години.Ползвам обикновен патрондаш с 30 бр. и още около кутия в обикновена войнишка сухарка.Напоследък, за съжаление, последната все по-рядко ми трябва за патрони, но свикнах с нея и там си нося термоса. Ловът, особено прелетния, има и естетичен елемент.Някак си, не бих приел добре, колега препасан с две "ленти", а и е неудобно за стрелба.За свинския и аз предпочитам, 5-6 патрона по джобовете, но там всяка пусия почва и свършва при джипките.Модерна му работа... :ksshunter1fe:

Edited by emil5koff

не бих казал че се стреля удобно с препасани ала Панчо Виля патрони особено 12 кал....движенията при интуитивната стрелба са сковани от тежестта на коланите и ширината ...ако пък са и от естествена кожа...ще са и твърди...преди време ползвах и за спорт и за лов т.нар. striploaders...(не можах да намеря актуална снимка....но колега от форума може да помогне)...с тях и патроните са бързо достъпни с малко тренировка пълненето на автомат или двуцевка става като да се почешеш...могат да се слагат на колана ли да се закрепят на елек ...

след мъчно търсене намерих това

но по красноречив пример за ефективност едва ли ще намеря...едно време се опитах да го стигна тоя по скорост ...разбира се не успях...иска се много падни стани на тая тема....

Edited by ramires

Ето един от патрондашите използван за динамична стрелба.

86(1).jpg

Edited by Jose

Ето един от патрондашите използван за динамична стрелба.

86(1).jpg

Този е с двойно предназначение. Има и сауна ефект.

Този е с двойно предназначение. Има и сауна ефект.

Я се опитай да клекнеш с него?

Имам подобен турски едноредов, но често губех патрони при форсиране на трънки, слънчогледи и др.препятствия. пробвах и с текстилен - пак ми е неудобен, щото на пътпъдък постоянно търсех патроните отпред, а те свършили. Пробвах и на елека, но наистина ми драскаха дървенията.

Та за това слагам в двата джоба на елека по 10 бр. и още малко в предните карго джоба на панталона.

Иначе е най-добре според мен не е патрондаш тип Панчо Виля, ами истински Санчо Панса - освен патрони може да носи и студена бира...

Имам подобен турски едноредов, но често губех патрони при форсиране на трънки, слънчогледи и др.препятствия. пробвах и с текстилен - пак ми е неудобен, щото на пътпъдък постоянно търсех патроните отпред, а те свършили. Пробвах и на елека, но наистина ми драскаха дървенията.

Та за това слагам в двата джоба на елека по 10 бр. и още малко в предните карго джоба на панталона.

Иначе е най-добре според мен не е патрондаш тип Панчо Виля, ами истински Санчо Панса - освен патрони може да носи и студена бира...

Е тва си е най-чистото решение за повече патрони на пъдпъдък. Без патрондаш. Че опъва на врата, опъва, ма тя и пушката почва по някое време да тежи.

Добре - ето второ предложение...

beer-holster-ii.jpg?w=64

А този ще е удобен и за клякане.....

classic-800.jpg

еееей Хосе-то....този "патрондаш" с какичката ли си е в комплекта...

а иначе за лов последния вариант е може би най удобен ...само дето цената на тая малка чанта леко ми убива ентусиазма...

Здравейте колеги. Върти ми се в главата една малко смахната идея, но пък може и да не е толкова смахната. Става въпрос за патрондаш за рамо. Сещате ли се както в каубойските филми пистолет на кръста и патрондаш препасан като ремък през рамо. Намерих фирма, която изпълнява индивидуални поръчки. Идеята ми е такова нещо само че за 12 калибър, може да се направи и като тиранти(на кръст) да се пресича отпред на гърдите, може да събира 50тина патрона. Да, сигурно ще изглежда смешно, но пък си е тарикатско, но и една лента стига. Може да се напраи и от обикновен колан с няколко паласки надянати на него. Вие някакви идеи имате ли, снимки? Евентуални размери... всякакво инфо ще е полезно.

Колега можеш да пробваш и с паласки за ,,Манлихер".В една се събират 12 патрона.Ще изглеждаш малко ,,ретро" но пък можеш да наредиш няколко на колана.

post-13533-0-88148500-1340638568_thumb.jpg

post-13533-0-72438200-1340639391_thumb.jpg

Edited by chocho

А може би и това....??????

http://www.countrysu... Cartridge Belt Е това е най-добре нито се губят и не тежат,даже и за гонач става.

що се занимавате с такива работи

...ми защото искаме да си чешем клавиатурите...а и измежду всичкото някой може и да намери нещо полезно за себе си....го тови сме да видим твоите предложение за това с какво да се занимаваме...

А може би и това....??????

http://www.countrysu... Cartridge Belt Е това е най-добре нито се губят и не тежат,даже и за гонач става.

Добре изглежда патрондашчето.Сигурно ще върши работа сега на откриването заради интензивната стрелба по хвъркатите.За гонач не знам дали ще е удобен да се навирам с него в драките. Обикновено,като съм гонач съм с десетина патрончета по джобовете;)

• 2 weeks later...

Намерих още нещо по темата:

Edited by stoeger