Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Време е за пъдпъдъчите патрони

Recommended Posts

Няма ли някой да напише за тоя Нибел спорт?

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

От 3-4 години ползвам само "TRUCT" номера №7-30гр. №9-28гр и №11-28гр. за цена на кашон около 0,40ст. За цената, качеството е много додро. Има всички разновидности-тапа, кръстачка и концентратор. Из

Сага 9-ки и 11-ки преди месец взех на 11,50 лв кутията, по 46 стотинки/бройката ловния магазина в гр. Раковски. Рио и Акуила от миналата година на 48 стотинки май бяха от магазин "Прицел" в Пловдив.

В Пловдив търсих да си взема на Балиста, но никъде не предлагат. Преди откриването на сезона ще ходя до морето и на отиване ще мина през Казанлък да взема някоя кутия. На сайта им пише цената на дребн

Posted Images

Преди имах на нобел спорт Н7 28 гр оранжева гилза, на тях пишеше FAST, бяха доста бързи, за перушинкяв лов стават. :D

Edited by Tonka7a`

Здравейте , колеги.Аз съм се подготвил с 10-ка на S&B и 9-ка съответно за гургулик ( поне аз с 9-ти номер ги стрелям) на MAXAM, и от минаялия сезон ми останаха 9-ки на Rotwail .Всичките на тапа.Наслука на всички през новия сезон.

Здравейте , колеги.Аз съм се подготвил с 10-ка на S&B и 9-ка съответно за гургулик ( поне аз с 9-ти номер ги стрелям) на MAXAM, и от минаялия сезон ми останаха 9-ки на Rotwail .Всичките на тапа.Наслука на всички през новия сезон.

9 ките Ротваил - спортните, са перфектни, но не ги срещам много често из магазините.

Да , и аз съм много доволен от тях.Миналата седмица като ходих до магазина,първо за тях питах.Отговора на продавачката беше ,че вече нямало да се внасят такива патрони - на тази марка.Много неповярвах на думите и.Някой да е чувал подобно нещо ?

• 2 weeks later...

Оня ден си купих да пробвам по една кутия 7-ци и 10-ки от Стар Форс в Пловдив. Цената е 42 стотинки на бройка. Същите във ВИП-а са 49 ст...

314460_4006610056307_470264266_n.jpg

576115_4006610736324_726788016_n.jpg

Нобел спорт е много хубав патрон, поне за мен, но доста рядко го срещам в магазините?

За мен е предпочитан, като се има в предвид че е много бърз, става за гургулици и паници.

Нобел спорт наистина е много хубав и бърз патрон, но последните две години не съм го намирал по магазините.......... за голямо мое съжаление. С него не съм имал пропуск.

Edited by razrushitela

С него не съм имал пропуск.

Колега,намали малко няма ловец без пропуск. :lol:

Май ще трябва да плащаш 2 билета :lol:

С Нобел спорт преди два сезона на пъдпъдъчия лов наистина не съм пропускал, сериозно го пиша. Този патрон наистина идеално ми пасна и това че не мога да го намеря в мрежата много ме ядосва. А иначе и аз имам пропуски....

Нобел спорт е много хубав патрон, поне за мен, но доста рядко го срещам в магазините?

За мен е предпочитан, като се има в предвид че е много бърз, става за гургулици и паници.

Нобел спорт наистина е много хубав и бърз патрон, но последните две години не съм го намирал по магазините.......... за голямо мое съжаление. С него не съм имал пропуск.

Имва колеги! Понеделнишки отивам в Стрфорса да купувам. Май 40ст. са тия по 28гр. Ще пиша. Чудя се дали да не зема 50 на 50 тапа и дисперсант. Диперсанта си е за септември, като направят жълтата мас и се дигат бавно и летят ниско. Оф, как ме полази тръпката кат се сетих!

Жа земна 10 кутии, то и синъ ша помага. Ко а го прайш студенция. Техния лаф с брат му е "пари само вземаме".

Таз зима пострелях с Нобел за първи път и останах мн. доволен и сега се зареждам с тях.

Точно гилзата в тъмно зеления цвят с ниския венец визирам. NS серия OK. За мен е страхотен патрона.

Edited by razrushitela

Взех си 20к, ЕЛЕИ № 9 .. 28гр 0.65 лв броя

Аз взех тези:

8cfa655a722718b5.JPG

Махам са с кръстачка. Тези на Nobel Sport са нова серия от тази година, тях ги взех с тапа. Имам въпрос - на първата цев мисля да сложа шок цилиндър и на втората полушок (0.5 мм) или (0.25 мм), кой да предпочета за втората и от кои патрони да слагам за съответния шок?

Аз пък за пъдпъдъците се заредих с няколко кутии патрони, уж италиански, номер 11ти с кръстачка на фирмата RC, RC32 са патроните, 32 грама в зелени гилзи. Стават ли за нещо времето ще покаже. :)

Днес и аз купих няколко кутии. Взех Cheddite Regna 30 gr. с кръстачка ( сега ми прави впечатление, че тези които взех са с ниска чашка и бяла прозрачна гилза?!?!) и Diana Casa 30 gr. също с кръстачка. До сега не съм стрелял с тези патрони защото използвам предимно Rio. Ще са любопитен да разбера какви са отзивите на тези, които са ги ползвали. И в двата магазина, в които бях ме обеждаваха, че тези патрони са много по-добри и от Rio и от Nobel sport OK, но дали...

tb_11452CH05-Regina-Dispersante-cal12.jpgc30.jpg

Аз пък за пъдпъдъците се заредих с няколко кутии патрони, уж италиански, номер 11ти с кръстачка на фирмата RC, RC32 са патроните, 32 грама в зелени гилзи. Стават ли за нещо времето ще покаже. :)

РЦ са доста приятни, аз съм заприходил някой кашон но стрелям с 9 1/2 ( скейтовите ) до яребицата. После ще го мисля ...

За пъдпъдъка всепак не трябва да се отива на най-скъпите възможни патрони. Ако е за пръскане на пари щях да взема Елей. Още се двоумя между ВР 30гр., тапа и Нобелспорт 28гр., тапа.

Колегата дето питаше за Дианата. Добри са, но ми идват скъпи. Купувам и за сина, а и си пострелваме. То дано да има пъдпъдък, че с тая суша.

Наслука ви на всички! Ще се видим в другата тема за ловен сезон 2012г.

Аз взех тези:

8cfa655a722718b5.JPG

Махам са с кръстачка. Тези на Nobel Sport са нова серия от тази година, тях ги взех с тапа. Имам въпрос - на първата цев мисля да сложа шок цилиндър и на втората полушок (0.5 мм) или (0.25 мм), кой да предпочета за втората и от кои патрони да слагам за съответния шок?

цилиндър + кръстачка

0.25 + тапа

Така ще имаш по-малко пропуски в стрелбата

Наслука

Колега ако патроните който си купил са като тези провери дали са със кръстачка, защото и на мене ми ги продадоха миналата година за кръстачка а се оказа че са с концентратор.

post-7446-0-94136700-1344256345.jpg

цилиндър + кръстачка

0.25 + тапа

Така ще имаш по-малко пропуски в стрелбата

Наслука

Благодаря много! Точно това ме интересуваше.