Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Време е за пъдпъдъчите патрони

Recommended Posts

Бреееееййййй,голямо гърмене ще пада,пък и с много разнообразни патрони :big_boss: ...Да не забравите,да снимате и внимавайте с отстрелните бройки,че да нямате ядове още първия ден..Едно голямо"НАСЛУКА" НА ВСИЧКИ ВИИИИИИИ....

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

От 3-4 години ползвам само "TRUCT" номера №7-30гр. №9-28гр и №11-28гр. за цена на кашон около 0,40ст. За цената, качеството е много додро. Има всички разновидности-тапа, кръстачка и концентратор. Из

Сага 9-ки и 11-ки преди месец взех на 11,50 лв кутията, по 46 стотинки/бройката ловния магазина в гр. Раковски. Рио и Акуила от миналата година на 48 стотинки май бяха от магазин "Прицел" в Пловдив.

В Пловдив търсих да си взема на Балиста, но никъде не предлагат. Преди откриването на сезона ще ходя до морето и на отиване ще мина през Казанлък да взема някоя кутия. На сайта им пише цената на дребн

Posted Images

Колега ако патроните който си купил са като тези провери дали са със кръстачка, защото и на мене ми ги продадоха миналата година за кръстачка а се оказа че са с концентратор.

post-7446-0-94136700-1344256345.jpg

Колега, ако имаш от тях ги отвори и виж в контейнера дали няма кръстачка или конус. Те играят разпръсквач, а контейнера пази цевите и съчмите. Повечето фирми пишат дисперсант на кутиите.

Айде всеки изтрел в целта! Най-чето патроните служат за оправдание при проблеми в задприкладните устройства.

Edited by Явор

Точно такива са. Одеве им пробвах боя, На около 24 метра правят добра група със збрьовката по големи бели листи. Не съм ги отварял да ги видя, но пръскат сачмите доста повече от 9тката с концентратора, които също пробвах днес на същата дистанция. Тапа или концентратор така и не намерих та да видя какво са. Продавача така каза, 13 лева ги взех кутията уж с кръстачка. Не цапат много, даже са доста добре в това отношение. Правят добър и равномерен обсип, не оставят прозорци по листа. За мен се добри, все пак времето ще покаже. Взех и 1 кутия Балиста пак 11 номер, но 30 грамови, също с кръстачка в прозрачна бяла гилза, те също, не са лоши, те бяха на 12лв. От пробите, които правя и резултатите, които виждам лично аз, смятам да твърдя, че тази нашенска марка за цената си предлага сравнително добро качество.

Edited by ivodianov1992

Колега ако патроните който си купил са като тези провери дали са със кръстачка, защото и на мене ми ги продадоха миналата година за кръстачка а се оказа че са с концентратор.

post-7446-0-94136700-1344256345.jpg

Градско, в Плевен ли ги купи и на колко? Ако можеш ми отговори тая вечер, че ще купувам. Дано да има по какво да ги стреляме, че новините са отчайващи. Ама поне ще се видим с дружините и ще направим софрата. При нас и поп ще пее.

Тази година, освен Рио-то останало от предния сезон, ще пробвам и тези:

export28g.jpg

export30g.jpg

Метнах едно кашонче, дано да има по какво да се ползват :eusa_think:

Edited by emil5koff

export28g.jpg

export30g.jpg

Добри са патроните, няма да те подведат.

Наслука !

Добри са патроните, няма да те подведат.

Наслука !

Стрелял съм от тях 9-ки по панички и се представиха прилично.Повече, ме притеснява дали ще има по какво да се стрелят.Тая жега си е ........мамата

Стрелял съм от тях 9-ки по панички и се представиха прилично.Повече, ме притеснява дали ще има по какво да се стрелят.Тая жега си е ........мамата

В Б-я има вече два сезона:

Ебаси жегата и ебаси студа.

Градско, в Плевен ли ги купи и на колко? Ако можеш ми отговори тая вечер, че ще купувам. Дано да има по какво да ги стреляме, че новините са отчайващи. Ама поне ще се видим с дружините и ще направим софрата. При нас и поп ще пее.

Яворе, тези патрони не съм ги купувал от Плевен, отворих един и в контейнера няма кръстачка нито конус. Затова писах на колегата да провери да не остане изненадан.

А колкото до новините за пъдпъдъците найстина са отчайващи, ама какво да се прави.

Пожелавам ти Наслука през сезона.

export28g.jpg

export30g.jpg

Нали знаеш, че са с концентратор?

Нямам толкова нерви за патрон с концентратор. Требва а го чакам да иде некаде си пъдпъдъка, че да стрелям. Карам с тапа. И се чудя дали 28грамовите нема да са прекалено бързи? Утре трябва да вземанема, няма за кога да отлагам. Мой ще заложа на традиционните, тапа, 30 или 32 гр. по големия проблем е по какво ще се стреля. Но нали си имам предложение, и да не случа на много дивеч, ще случа на хубави хора. То сиромах човек и на половин пу.ка се радва. :cap:

Пожелавам много слука и хубаво изкарване на откриването!!!

От 5 години откривам с Диана и съм доволен от тях. Тази, пак ще са същите! Цената също е добра - 44 ст.

Наслука на всички колеги и колежки.

Каних се като грък на сране, до сега. Най-после взех пъдпъдъчите днес. ВР, тапа, 32гр. Наделя в избора, че са гордан стемата. Взех 10-ка защото докато се начудя и 11-та се свърши.

post-9133-0-87152500-1344455180_thumb.jpg

Edited by Явор

Днес си купих от тези да ги пробвам. Надявам се да са добри.

prod_21830_rnPseo_large.jpg

Добри са ,при това са много добри... От тая серия на ротвайл ползвам за фазан ,заек и патици.. Много съм доволен.

Убавото си е убаво, две думи нема и си чини пара.

На хайрия да са колега, изпуснато пиле да нема с тех и понделнишки да ни смаяш с фото на резултатя.

• 1 month later...

Каних се като грък на сране, до сега. Най-после взех пъдпъдъчите днес. ВР, тапа, 32гр. Наделя в избора, че са гордан стемата. Взех 10-ка защото докато се начудя и 11-та се свърши.

Здравей колега преди време в друга тема ме пита за БП-то дали са (гордaн системa)и аз ти казах,че не са става дума за #11/32гр.просто са ми сложили в кашона две кутии от стара партида и аз отворих първо тях и забелязах,че не са и затова ти казах,че гилзата(чашката не е с плaсмасов пръстен)но останaлите 8-кутии са с тази система много добри патрони просто без коментар,и пак казвам 10-година ловувам с БП никакви разочарования и също с Мираж(Cliver)! :beach::baraban: Edited by Петър Златев(orlovec69)

Почти в края на сезона но да кажа и аз впечатления.Та заредих се със TRUST 11/30гр дисперсант , 9/28,30 гр тапа и концентратор и 7/28 гр концентратор.От 11 и 9 съм изключително доволен. Със седмиците нещо не мога да свикна,но предполагам грешката е в мен ,все пак имам 2 врани убити на място над 40 метра, пък и основния недостатък на тези патрони според мен е ,че гургулиците и гривеците летят много бързо :lol: :lol2: :lol: :lol2: :lol: . Пушката с която стрелям е ТОЗ 34 с 0,75 и пълен шок.А сега и един минус, но като се замисля няма как да е иначе заради цената, с автомата ми Mossberg 9200 венеца на гилзата на всички горепосочени патрони се раздува и не може да го изхвърли. Доста се бях притеснил, че съм си купил повредена пушка, но след 2 кутии RIO изстреляни сватбарската нямах нито една засечка.

Здравейте колеги от мен.На откриването на пъдпъдъка стрелях с патрони RC-TITANO 31гр .№11 с тапа и патрони cheddite №11 30гр. с концентратор.Много сам доволен и пропуски нямах.На слука.

Здравейте колеги предната седмица си взех №11 Чедит 29гр. Доволен съм доста който пъдпъдък се осмели да хвръкне е доло. Ирландското сетерче е на 11 месеца и е превъзходно. А и полуавтомата се представя за сега доста добре.УСПЕХ И НА СЛУКА

на всички.

Edited by party